Да се оплачем... 2021

  • 2 027 730
  • 31 927
  •   1
Отговори
# 5 475
  • София
  • Мнения: 10 325
Славче, и на твоята приятелка стискам палци.

Късмет и здраве на всички. Сърцето ме боли. Чета и в темата за сблъсъка, лошо е положението. Много болни и сякаш по-тежко от есента се кара.

# 5 476
  • Мнения: 39 296
Много по тежко.Какво е това чудо?

# 5 477
  • Мнения: 47 981
Ужас е Sad Хората обикалят болници и не и не Sad И това не е никаква сензация Sad, няма време и сили да се оплакват Sad просто търсиш вариант за оцеляване Sad

# 5 478
  • Мнения: 39 296
Жаки, трябва да го включат на перфузор на хепарин. Не знам на кое казва максимална доза лекарства.

# 5 479
  • Мнения: 12 984
Много по тежко.Какво е това чудо?

И моите наблюдения са, че по- тежко е сега и по-заразно. Когато ние бяхме болни октомври ноември, имахме близки по 1 болен в домакинство, другите не се заразиха. А сега всички са болни. Този наш близък е бил на ски с 8 човека, висчките са се заразили! До един. Двама карат много тежко, а общо 4 бяха в болница.


Сигме, на хепарин е, утре ще кажа да пита дали е на перфузор. Те не дават никаква информация бе!
Добре че днес е била младичката лекарка, да се разтърсила с какво е лекуван и е видяла че в момента не му се влива никакъв АБ! В болница па жена му купила Азакс да пие орално!

# 5 480
  • Мнения: 931
Точно днеска се чудехме  с мъжа ми,на друга планета ли живеем (в Германия  сме).От понеделник  в магазин(за хранителните не важи) само с отрицателен тест. Децата в училище ще се тестват 2 пъти в седмица,няма абсолютно  никакви мероприятия  ..а в нашата мила родина...Мото събор😳.Хотелите тука с туристи не работят..ресторанти не работят.Гледам познати във фейса.. ми народа си живее.

# 5 481
  • София
  • Мнения: 10 325
Да, на друга сте. Тук сме ахи-иху и после изведнъж стига е до "какво стана". Лошото е, че и съвестни и отговорни хора ги касае безотговорността на другите.

# 5 482
  • Мнения: 39 296
Моя тромб проби за няколко часа с хепарин. Мисля, че са овладяли положението. Верно, че после ще се въстановява месези наред, но сега да оживее човека.

# 5 483
  • Мнения: 35 110
Мои приятели така като отвориха заведенията и се чучнали една компания, че се и снимали, щото нали...да се покажем пред хората. 3 седмици по- късно част от компанията с глевни постове как другите не пазили околните, как това, как онова.. нещо май..двоен аршин.
Имам чувството, че откакто е пандемията , когато се съберат по- големи групи се чувстват длъжни да се снимат, че и да се качат у фейса, че всички да ги видят какви са над нещата.

# 5 484
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Няколко мои познати семейства, които живеят в чужбина, от месеци са се върнали в БГ и си ходят насам-натам, хотели, разходки, работят хоумофис и децата учат така, показват снимки всички и край басейна с компютрите.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 16:31 от googlish

# 5 485
  • SF
  • Мнения: 21 167
Не се спазва никаква хигиена на общуване, никаква дистанция - нито физическа, нито социална.
Днес на касата чакам с кутийка с ягоди. Момичето зад мене се лепна така, както не би ми било приятно и без ковид да се залепи. Аз правя крачка напред, тя прави крачка напред. Пред мене майка с количка. Детето пищи, аз почти се навирам в него, за да избяам от тази зад мен. Помолих я да изчака малко. Не се дърпна, не отстъпи назад, а напротив - прави жест от сорта на "Какво  пък толкова!!!" Обяснявам й, че трябва да пазим дистанция. Чуди ми се на паниката.

Никой не уважава дистанцията и личното пространство. И в работата колегите не спазват. Целият офис е налепен с указания, че маските са задължителни - не се носят. Успокоява ме, че го бил карал. Ти си го карал, ама аз не съм!
Пращат ни мейли да не ползваме асансьор заедно. Не! - държи бутона, за да не се затвори вратата и вика  "Влизай, има място за всички, слабички сме!"
А за ковид не си ли чувал още?

# 5 486
  • Мнения: 35 110
Онзи ден съм с двете деца и чакам за банкомат на разстояние, естествено, заради инструкциите за КВ и да не притеснявам човека, който е на банкомата. И идва един и хоп- тика се пред мен...
Друг случай, несвързан с КВ- На един магазин пазарувам и един човек отзад се провиква на продавачката : дай ми една поничка. Аз само го погледнах въпросително, защото все пак беше наш ред. Явно детето е усетило ситуацията и после 3 пъти ми я разказва Wink
Него ден постоянно някой ни пререждаше . Като коне с капаци са станали хората..

# 5 487
  • Мнения: X
Мдам, много ме кефи, като чакам на опашка, застанала на разстояние от този пред мен, някой да ме попита: "Вие на опашката ли сте?" Не, не съм. Стоя тук и медитирам.

# 5 488
  • София
  • Мнения: 22 944
Ами да ви кажа на мен пък и обратното ми се  е се е случвало. Застават пред входа на магазина и аз стоя и чакам. Помислих, че вътре има много хора и те за това не влизат. Само че излиза един, излиза втори, онези не мърдат и продължават да си говорят, когато установих, че те просто така си били застанали. 😀 За това вече и аз питам дали чакат. 😀
Интересно, че не ми се е случвало само веднъж

# 5 489
  • Мнения: 8 527
Стискам палци всички болни да оздравяват! Страшно е в темата с вируса. Аз вече кошмари сънувам с този Ковид.

Общи условия

Активация на акаунт