Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 34

  • 66 649
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Натуся, честит ти рожденик, здраве и късмет му желая!
Ала Бала честити ти именици! 

Честито на всички празнуващи!

Мари,
Скрит текст:
Приготвям си кюфтенцата. В моите: 500г кайма, 1 яйце, 1/2 ч.л. чесън на прах, 1/2 връзка магданоз, 1 с.л. риган, 2-3 с.л. галета или 1 филия сух хляб накиснат в мляко, сол и пипер. Омесвам, оформям ги на малки топки. Изпекох ги във фурната, но може да ги изпържиш.
В дълбок голям тиган сипвам зехтин, прибавям около 150-200г маслини без костилки. Обичам да слагам микс от зелени и каламата. Добавям две скилидки чесън и сипвам едно шише доматена пасата(700г). Ако нямаш става с две кутии домати на кубчета от лидълските примерно. Добавям съвсем малко вода, примерно 50-100г. Добавям кюфтета, намалявам котлона и оставям да се варят около 20-30 минути. Може с капак или без. Накрая добавям малко босилек, пресен или сушен. 

Диетични пенкейк с кокосово брашно и рикота


Ризото ала карбонара


Зелена салата с яйца и репички


Пиле Жаж би лабан

# 376
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Натуся, честит рожденик. Нека е много здрав, щастлив и успешен! ❤️
Ала-Бала, честито и на твоите именици. Нека са здрави и си чуват имената само за хубаво! ❤️



Бърз сладолед от кисело мляко, замразени сини сливи, замразени смокини и брашно от рожков
Скрит текст:
Толкова ми е приятно и уютно тук. Освен всички вкусотии, на които можеш да усетиш аромата през екрана, много ми допада човешкото и приятелско отношение. Винаги си честитим празници, радваме се искрено на хубавите поводи за празнуване. Чувствам ви всички много близки. И каак няма, всеки ден си знаем масите. Кой какво яде, какво пие. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 377
  • Мнения: 1 865
Деспи
Скрит текст:
И аз съм на твоето мнение.Тук никой не се мисли за някакъв авторитет в кухнята и всички са готови да споделят рецептите си...абе чудна е темата!

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 16 094
Mikkey може ли рецептата за Пиле Жаж би лабан? Изглежда много добре!

# 379
  • Мнения: 6 706
Ала-Бала, честити именици! Живи и здрави да са!

Да покажа в разрез кето овчарския пай, който приготвих вчера. Хареса ни и ще го правя и друг път .

За десерт боровинки с кисело мляко и сметана, поръска бадемово брашно, много приятен десерт се получи, без захар и подсладители.

# 380
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Пържен патладжан


Свински филенца


Овчарски пай


Памук пита

# 381
  • Мнения: 1 900
Натуся, честит да е рожденникът ти! С най-добри пожелания от мен! 🥳😍
anelka87, бриошите изглеждат чудесно и ще те помоля за рецепта, когато е удобно.😘
Десертът у дома днес е много вкусен крем с овесени ядки, който е любим на моите момчета. И двамата спортуват активно и държат да включвам в менюто овесени ядки под всякаква форма.😋🥄🍨
http://---shoretner923-3bTC6my

Скрит текст:

# 382
# 383
  • Мнения: 758
Честито и от мен на Натуся и на Ала-Бала. Много да ви радват празнуващите и да са много здрави!

Аз черпя с ягодов чийзкейк.

# 384
  • Мнения: 2 592
Честито на празнуващите!
Пържени кюфтета

С част от тях бургери

И със сос

Пилешки дробчета с пържени картофи

 

Пържоли с гъби

Кисело зеле с боб

Торта

Гооолемичко парче

# 385
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Mikkey може ли рецептата за Пиле Жаж би лабан? Изглежда много добре!
Заповядай,
Скрит текст:

# 386
  • Мнения: 811
Честито и от мен на празнуващите тези дни!
Не помня вече какво съм пускала, затова само от последните дни. Не че е кой знае какво, но ми липсваше темата.
Шаран

Яхния с дроб, свинско и лук.

Пикантни кюфтенца на фурна

...с боб

Супа с пил. дробчета

Banana bread, последните оцелели парчета. Повечето свърши още топъл, определено ще го повторя тези дни.

Това е от мен.
Лека вечер на всички!

# 387
  • Мнения: 1 865
Свинско с картофи готвих

# 388
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
Шишчета от бекон чушка и лук. Руска салата. Кюфтета със доматен сос


# 389
  • Мнения: 6 706
У нас "Кюфтета по италиански", рецептата е на Зиче (аз добавих малко нарязани маслини)

Общи условия

Активация на акаунт