Родителите не харесват новия Ви партньор? Съвети

  • 8 605
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 845

2019 е била на 16 , сега е около 17-18

# 16
  • Down south
  • Мнения: 7 634
А какво значи не се изразява разбираемо? Много неясни неща има в историята.
Историята е странна и акцента на неразбираемото изразяване се набива на очи.
Партньорът, за да е такъв, а не гадже, ме навежда на мисълта, че може би живеят заедно. Ако е така, влиянието на майката, не би трябвало да е толкова решаващо.

ПП Сега виждам, че става дума за младо момиче, вероятно живеещо и зависимо от родителите си.
Това променя картината.

# 17
  • Мнения: 1 376
Като сте на по 16-17 какво бързате да се запознавате "семейно"? Тепърва има да изграждате характери и връзки.
Майка ми никого не харесваше (тип майка-орлица), накрая й натресох чужденец, пред когото не може да говори глупости и да прави сцени. На бившият беше разправяла какво ли не за да ме зареже, понеже знае че при мен пробив не може да направи. Сега и от това е недоволна, но поне вече е безсилна.
Моят съвет е да си с даден човек ако ти самата се чувстваш комфортно с него, ако не те ограничава и задушава, ако те допълва и ако не правиш жертви. В тоя живот все на някого нещо няма да му хареса относно теб. Не си длъжна да се съобразяваш с чуждото мнение прекалено, пък било то и родителско.

# 18
  • Мнения: 3 250
И като свърши приказката? "Може ли да разчиташ на родителите си за подкрепа? ,,
Т.е. ще те приберат ли с плодовете на голямата любов

# 19
  • Мнения: 339
Животът ме е научил, че мога да разчитам само и единствено на себе си.
Няма гаранция, че родителите ще подкрепят детето си. Никой не е длъжен на никой за нищо.
И още нещо. Свободата върви с отговорности. Ако живееш с родителите си и си финансово зависима от тях, съобразяваш се с тях. Ако искаш да решаваш сама, изнасяш се, издържаш се сама и сама вземаш решенията за живота си.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако никой не е длъжен на никого, тогава и родителите не са длъжни да си отглеждат децата - нали е достатъчно, че са ги родили, какво да са им длъжни!  Ако един човек расте с нагласата, че никой на никого не е длъжен в родствените отношения, то е ясно какво ще даде на децата си след време.

# 21
  • Мнения: X
С него прекарваме много време заедно, което е и причината да разбирам какво всъщност казва- поради това, че понякога не се изразява точно.

И какво означава, че се изразява неточно, казва ти "Къде ходиш ма, да те е*а и овцата проста", докато всъщност иска нежно да те попита къде си била? И само ти си разбираш истинския смисъл на думите му?

# 22
  • Мнения: X
Има доста неща, които не се разбират. Да уточня. Почти на 18 съм като за начало. Относно израза му. Не става дума за никакви обиди, за никакви псувни. Не заеква, не говори бавно. Просто не използва най-подходящите думи и изрази, за да опише дадена ситуация и т.н. Относно приятелите ми. Преди и след него никога не съм харесвала нещата, които те правят. Разбираме се добре с тях, но тяхната представа за забавление е по-различна от моята. Пример: докато те предпочитат да ходят по купони и дискотеки, аз предпочитам да стоя вкъщи и да гледам някой филм. Просто се различаваме. А ,естествено, когато излизаш с някого искаш да ти е забавно. Това, което те правят, на мен не ми харесва, следователно го избягвам. Относно майка ми. Тя винаги е била човек, който иска да контролира всичко. Перфекционист е- всичко трябва да бъде изрядно. Но аз съм човек, който не отделя толкова много време за едно нещо. Освен това се сърди винаги за всичко. Провали си отношенията със свекърва си, та дори и със собствените си родители. А логична причина за това няма. Просто когато нещата не станат както тя иска, проваля отношения и се сърди. Не го казвам от сегашната ситуация. Тя просто е такъв човек, хората са различни. Опитвам се да правя нещата, както тя иска, но не винаги се получава и това води до скандали.

# 23
  • Мнения: 3 987
Ау, почти на 18. Ама ти си направо възрастен човек, с работа, собствено жилище и сформирано мнение за живота на тези дърти години, на които си станала... Като започнеш да имаш всичко гореспоменато, тогава можеш да се пениш на майка си за мнението и спрямо гаджето на непълнолетната и дъщеря. Дотогава живееш у  нея, ядеш храната и и мълчиш.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест все още си ученичка и си непълнолетна, живееш с майка си не си завършила гимназия. В кой клас си?
Ок, тя иска да контролира всичко. Кои са нещата, които тя контролира?
Как според теб трябва да изглежда живота ти?
Как виждаш бъдещето си при завършване на училище? Какво ще правиш след дипломирането?
Отношенията със свекърва й са си техни отношения. Да се концентрираме върху отношенията между вас двете и гаджето ти.

# 25
  • Мнения: 9 582
На колко години е гаджето ти? Струва ми се, че удобно заобикаляш някои въпроси и че причините майка ти да не го харесва съвсем не са заради начина му на изразяване.

# 26
  • Мнения: X
На колко години е гаджето ти? Струва ми се, че удобно заобикаляш някои въпроси и че причините майка ти да не го харесва съвсем не са заради начина му на изразяване.
Не се опитвам да заобикалям въпросите. Тя точно ми е казвала защо не го харесва и аз съм го описала. Колкото мен е, в едно училище сме (най-престижните в града), един випуск.

# 27
  • Мнения: 11 437
Стягай се за матурите, момиче, и слушай родителите си. Какви партньори, какви пет лева?

# 28
  • Мнения: X
Тоест все още си ученичка и си непълнолетна, живееш с майка си не си завършила гимназия. В кой клас си?
Ок, тя иска да контролира всичко. Кои са нещата, които тя контролира?
Как според теб трябва да изглежда живота ти?
Как виждаш бъдещето си при завършване на училище? Какво ще правиш след дипломирането?
Отношенията със свекърва й са си техни отношения. Да се концентрираме върху отношенията между вас двете и гаджето ти.
Не казвам, че съм твърде голяма, но не смятам, че съм на 13-14. Имам амбиции за бъдещето, знам какво искам да правя с живота си. Смятам че на 17-18 вече е нормално един човек да почне да взима самостоятелни решения. Утре като отида сама в друг град, ще звъня да питам какво да сготвя за вечеря? Моето мнение е че на тази възраст идва моментът, в който хората трябва да почват да взимат самостоятелни решения и естествено да носят отговорност за тях. Майка ми контролира всичко от-до. Цял живот скандали заради оценки - не става дума за двойки и тройки. Имам доста добър успех. Но винаги се кара за петица. Винаги. Бях почнала да лъжа за тестовете, на които имам петица.... Това за мен не е нормално. Знам, че ми мисли доброто, но тази маниакалност на тема оценки(примерно) си има своите странични ефекти. Това е само едно от малкото, което иска да контролира.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
А останалото, за гаджето? Там какво не й харесва? Не какво не харесва у него, а от нещата, които правите.

Общи условия

Активация на акаунт