Първи пътешествия след/ на края на пандемията

  • 15 457
  • 213
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 267
Аз бях миналата седмица в България и на връщане се оказа, че Австрия иска регистрация само на хората, които влизат без никакъв тест, защото те трябва да покажат такъв до 24 часа. Хората с тест/ваксина не трябва да попълват нищо.

След две седмици горе долу се гласим за Италия (две седмици Бибионе), да видим Heart Eyes

ПП
Към днешна дата за Италия: изискват регистрация онлайн и сертификат за тест/ ваксина с код за всички над 6 години. Който няма тест, е автоматично в карантина от 10 дни, след която следва тест. В момента всички райони са "бяла зона", което значи, че няма ограничения, когато дистанцията е един метър. При дистанция под един метър се ползват маски.

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 13:53 от Ли Лу

# 196
  • Мнения: 9 152
Какъв сертификат за тест искат в Италия? ПСР или може и антиген, бърз тест?

# 197
  • Мнения: 5 267
Какъв сертификат за тест искат в Италия? ПСР или може и антиген, бърз тест?
Австрийците казват, че за Италия важат и двата 48 часа - PCR и Antigen.

Скрит текст:
Аз си направих за България ПСР, но в Австрия този тест е във форма на гаргара и в последния момент ме стреснаха българи да съм си направила и антиген, защото можело да не го признаят заради различната форма. Та аз влязах с два теста даже и за Италия може да направя същото - за щастие са безплатни тук.

# 198
  • Мнения: 76
Здравейте, до колкото разбрах за Испания не се изисква тест?

# 199
  • Мнения: 5 267
Здравейте, до колкото разбрах за Испания не се изисква тест?
Зависи май от коя държава пристигаме. Знам, че в момента от Австрия за Испания се влиза без тест/ ваксина. Трябва обаче регистрация през здравния им портал. Да добавя, че за островите май изискват тест, различни са условията.

# 200
  • Мнения: 1 514
Ние се завърнахме от първото за тази година пътешествие из Европа . Бяхме в Белгия - Брюге и Оостзее, Люксембург и Германия / Бургхаузен/ . Пътувахме на отиване със самолет до Брюксел- само PLF - сертификатите проверяваха, ние имахме и тестове, но изобщо не са ни ги проверявали нито в БГ, нито в Белгия. Брюге/Брюж е прекрасен малък старинен град във Фламандската част на Белгия и съм щастлива, че сега успях спокойно да го разгледам, заедно с по-голямата част от музеите, без обичайната туристическа навалица. Е, има вече туристи и там, но повечето са местни, малко бяхме чужденците, в сравнение с 2018г. Лодките се хващаха спокойно , нямаше ги огромните опашки, тълпи по улици и заведения - също нямаше. В хисториум се влиза спокойно и не се чака, за разлика от друг път. Маски се носят на закрито- музеи, магазини или когато си в група. В Оостзее бях за първи път и съм силно впечатлена от "белгийското море" и огромни плажове с абсолютно чист, мек и фин залтен пясък. Гредчето е силно туристическо, но отново нямаше тълпи . В Люкс мерките са като в Белгия - с тази разлика, че има заведения, пред които можеш да си направиш антигенен тест, но не те задължават. Има и места, където се раздават безплатни бързи тестове на граждани, мисля че по около 20 на месец могат да получат безплатно. Безплатни за граждани са и ПСР и Антигенни, с лични кодове по пощата се получавт, но са по- малък ограничен брой за месец. Иначе цената е около 40-50 Е за ПСР и 20 за Антигенен.
Силно се разочаровах от Бургхаузен в Германия - замъкът си е замък , старото градче- красиво, като много подобни , които сме виждали ....Но, тъй като бяхме с кола с чужд номер, вечерта на единия ден, на безплатен обществен претрупан от само местни коли паркинг в центъра на стария град, само нас глобиха, за спиране от неправилната страна на паркинга. Да поясня - представете си две редици  една срещу друга, успоредно паркирани коли, от едната страна -  е ок, дот ругата- не е ок паркирането . Разбирам, но защо общината глоби само нас от тази редица с 15 Е и то в 19.15 вечерта, много след края на работното време? Стигнахме само до един извод - някой се е обадил и ги е извикал...Сигурно са се подразнили от единствените чужденци, макар и с люксембургски номер, които са посетили и оставили пари в градчето им. Баварците не са дружелюбни и ведри като Фламандците, убедих се лично.
На връщане до Бг нямахме никакви проблеми с граници и тестове, до стигането на Калотина, но за приключението там ще пиша, ако има интерес, защото не е по темата.

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 23:27 от ellis

# 201
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Ellis, напиши за Калотина и прибирането в тази тема моля те: https://www.bg-mamma.com/?topic=1338034.210 Ще е полезно за пътуващите.

# 202
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Здравейте, до колкото разбрах за Испания не се изисква тест?

От Бг за Испания не се изисква със сигурност, майка ми пристигна преди 2 дни.

# 203
  • Мнения: 5 267
Нашето първо семейно пътешествие за тази година е пред вратата. Стискайте ни палци да няма мерки и нови правила следващите две седмици. В Италия ще сме, район Венето. Пътуваме с кола и идваме през Австрия.

Актуално: влиза се с попълнен dPLF и негативен тест/ ваксина/ сертификат за оздравяване. Всички райони са все още в бяло, тоест гастрономия и култура работят нормално, не се носят маски навън и няма ограничения за излизането.

Обратно в Австрия към днешна дата ни искат негативен тест/ ваксина/ сертификат за оздравяване. Който влиза без тест, трябва да попълни Pre-Travel-Clearance и да направи теста до 24 часа.

# 204
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За другата седмица няма промяна. От 26.07 Венето, Сарденя и Сицилия рискуват да станат жълта зона, ще рече маски навън и определен брой хора на маса.
Това, ако не се променят критериите, които уж ще се преразглеждат в сряда.

Приятна ваканция!

# 205
  • Мнения: 5 267
рискуват да станат жълта зона, ще рече маски навън и определен брой хора на маса.
Благодаря много! Сигурно ще ти се стори глупав въпрос, вече не зная кое как се пита разумно.. Маски отвън засяга ли шезлонги около басейн на хотел и самият плаж например? Във водата нали се влиза без маска?

Осъзнавам колко е абсурдно питането, но за всеки случай да се подготвя психически Smile

# 206
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Не, не засяга.😊
Кой ли пък щеше да изпълнява такъв абсурд?😂
Миналата година имаше ограничения в броя хора на басейна и трябваше да се заяви предварително час в хотела и по 2 часа максимум стоене. Тази незнам как ще е.

# 207
  • Мнения: 5 267
Оф, от една страна ми беше смешно, докато питах, от друга границите ми на думата "нормално" напоследък изфирясаха Smile Благодаря ти!

# 208
  • Мнения: 367
Отдавна мечтая за скандинавието и си бях наумила след пандемията първо там да ида. Взех да планирам вече- билети, нощувки. Някакви впечатления на някой пътувал до Копенхаген скоро? Отдавна няма постове в тази тема.

# 209
  • SF
  • Мнения: 21 167
Много ми се ходи натам. Сега и времето е по-подходящо, а дните дълги.
Ако някой е навит, да ми пише и ще организираме нещо.

Общи условия

Активация на акаунт