Да ходя ли на работа, бременна по време на ковид?

  • 5 213
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте, мами. На 33 години съм.  От скоро разбрах, че съм бременна(първа бременност). Все още сме в пандемия и се чудя редно ли е да продължавам да
ходя на работа? Не работя с клиенти, но имам контакт с около 10 човека. Вече има колеги, които го преболедуваха, но има такива, които не са. Ако не ходя на работа от началото на бременноста как е редно да постъпя, да ползвам платен отпуск, след това болничен... за да съм вкъщи до края на бременноста?

# 1
  • Мнения: 12 725
Възможна ли е работа от вкъщи - хоум офис?
Преди да предприемеш нещо, можеш да си изследваш антителата - да не би вече да си преболедувала безсимптомно.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 006
Възможна ли е работа от вкъщи - хоум офис?
Преди да предприемеш нещо, можеш да си изследваш антителата - да не би вече да си преболедувала безсимптомно.
Много умно, бременна да се помъкне в лаборатория, в която изследват ковид и да виси на опашка с вероятно заразени.
По темата към авторката: бебе можа да направиш, сега форума да ти каже дали да работиш или не?

# 3
  • Мнения: 136
Аз забременях януари 2020, през цялата си бременност не спирах да работя (присъствено), отпуска не съм взимала, в деветия месец взимах нощни смени по 12 часа, и през октомври родих разкошно бебе. Имам и по-голямо дете, което не ходи на ясла. Живея и работя в София.
Не хванах ковид.
Въпросът не е да се затворите вкъщи, а да се пазите разумно!

# 4
  • Мнения: 5 257
Болничните са до 180 дни от ЛКК комисия, ако не стигнат до термина се минава през ТЕЛК. С първата си бременност изязох боничен във втория месец. Дните болничен стигнаха. Въпрос на твое желание е да си пуснеш или не отпуска. По принцип в повечето случаи дните болничен стигат. Дали да излезеш болничен или да работиш е въпрос на личен избор. В пандемия, лично аз бих се пазила повечко, ако бях бременна.

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Въпросът май е : Може ли и как да се използва бременността и ковид ситуацията, за да не се ходи на работа?

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 15:55 от White tiger

# 6
  • София
  • Мнения: 12 006
Въпросът май е може ли и как да се използва бременността и ковид ситуацията за да не се ходи на работа?
И аз така си мисля, а форумът е за да й подскаже за някакво "изтупано" оправдание, което да "покаже" я пред мъж, я пред свекърва или някой друг.

# 7
  • Мнения: 4 518
Аз не бих останала вкъщи в тази ситуация. За мен негативното влияние от липсата на контакти, липсата на движение и разнообразие в тази ситуация, са повече от риска да се разболея от осемте души в офиса. Аз лично бих изкукуригала.

# 8
  • Мнения: 12 725
Възможна ли е работа от вкъщи - хоум офис?
Преди да предприемеш нещо, можеш да си изследваш антителата - да не би вече да си преболедувала безсимптомно.
Много умно, бременна да се помъкне в лаборатория, в която изследват ковид и да виси на опашка с вероятно заразени.
...
Хаха, много любезно, благодаря. Де факто, ако човек си запази час (както направи колегата ми), не чака и минута. Миличка Афродита, не бъди груба! Ако любезно си изразиш мнението, то от това няма да изгуби убедителността си.

# 9
  • Мнения: 156
Благодаря за отговорите. Не, не търся оправдание за да не ходя на работа. Чувствам се добре като цяло. Едното ми притеснение е пандемията, а другото че имам полип в матката, който щях да махам. Отложиха плановите операции и нямаше как да стане, в същото време съм забременяла... Знам, че не е правилно, но започнах да чета в интернет за бременност с полип и прочетох страшни неща Sad

# 10
  • Мнения: 8 775
Ако те е страх от ковид, поискай болничен, по-добре така, отколкото едно същество да расте в страх.Остави хорските приказки, че ще те помислят за мързелива, ще ощетиш бизнеса... Това решение ти трябва да си го вземеш сама, въобще не се допитвай. Контакти -  всеки ден, но на открито. Разходки на открито.

# 11
  • Мнения: 40 752
Много умно, бременна да се помъкне в лаборатория, в която изследват ковид и да виси на опашка с вероятно заразени.

И защо? На опашка се виси за PCR (който казва дали си болна, а не дали имаш антитела), а за да види дали има антитела може да си купи от аптеката тест за 25 лева и да си го направи сама у дома.

# 12
  • Мнения: 15 019
Няма как да ти кажем кое е правилно за теб. Пожелавам ти лека бременност и здраво бебе на финала.
За останалото е най-добре да се консултираш с лекар.

# 13
  • България
  • Мнения: 3 620
Много умно, бременна да се помъкне в лаборатория, в която изследват ковид и да виси на опашка с вероятно заразени.

И защо? На опашка се виси за PCR (който казва дали си болна, а не дали имаш антитела), а за да види дали има антитела може да си купи от аптеката тест за 25 лева и да си го направи сама у дома.
Този за антитела не е ли кръвния???
За пръв път чувам за такъв от аптеката.Може ли малко повече информация?

# 14

Общи условия

Активация на акаунт