Бебето не спра да плаче

  • 3 355
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 63
Бебето не спира да плаче, Моля дай те савет нахранен е пие вода имам залагалка люшкам го гушкам го говоря му не иска и не иска да спре спира за малко и пак почва направо незнам говорих с педиатъра прегледа го нищо му нямало просто не бил е настроение ми той вече така няколко дни моля ви ако нещо помага при новородени бебенца помагай те дай те някой савет извинете ме ако има правописни грешки но знаете от без съни нощи как е

# 1
  • Мнения: 731
На колко месеца е? Има разни успокоителни чайчета.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 554
Не пишеш колко е голямо, на каква храна е, някаква промяна в режима има ли... Така, без подробности трудно може да се даде съвет.

# 3
  • Мнения: 6 909
Може да са колики...?

# 4
  • Мнения: 2 352
Първо ти се успокой. Бебета усещат настроениято на родителите си. Колкото по нервна и неспокойна си ти, толкова и детето е такова.
Оставам с впечатлението, че е новородено. Съответно започваш да изключваш едно по едно нещата. Да е нахранено, памперса да е чист, да не му е горещо, друга обичайна причина са коликите. Някои бебета имат много тежки колики.

# 5
  • Мнения: 18 969
Бебето не спира да плаче, Моля дай те савет нахранен е пие вода имам залагалка люшкам го гушкам го говоря му не иска и не иска да спре спира за малко и пак почва направо незнам говорих с педиатъра прегледа го нищо му нямало просто не бил е настроение ми той вече така няколко дни моля ви ако нещо помага при новородени бебенца помагай те дай те някой савет извинете ме ако има правописни грешки но знаете от без съни нощи как е

На няколко дни е бебето май. Не трябва да му даваш вода. Как го прегледаха? Температура или нещо друго да има?  Да не е гладно? Храни го на поискване и ако продължава все така потърси да го види друг педиатър. Измериха ли го колко тежи? Да не е отслабнало между изписването от болница и времето у вас?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 554
Пише, че му дава вода, а ако е новородено, то значи, че е на течна храна (кърма, АМ), т.е. не трябва да му дава вода. Не знам, нека авторката да даде повече подробности.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Има си и такива бебета. Понякога реват ей тъй, за спорта. Аз съм била такова бебе. Ревяла съм от сутрин до вечер и от вечер до сутрин, имам операция от херния в бебешка възраст от напъване за рев, нахранена, изкъпана, здрава. Взела съм здравето на майка ми, баща ми и двете баби до степен, че майка ми като забременяла с второ и си представила кошмара изпаднала в ужас и друснала як рев. Сестра ми е била пълната противоположност, кротка до безобразие. Та си е до бебе понякога. Тук още една съфорумка съм чела с такова ревливо дете, минава времето и се оправят.

Помня в болницата след раждането на дъщеря ми една от акушерките казваше "щом не е болно, не е мокро, не е гладно и не му е студено и пак реве, значи просто му се реве".

# 8
  • Несебър
  • Мнения: 529
Бебетата плачат с причина, не просто "ей тъй". Спрете с даването на вода, ако кърмите бебето, го слагайте на гърда, защото това не е само за наяждане. Това е ласка, прегръдка, топлината, която им е позната. Една жена тук беше казала, че тя имала едно решение  за всички бебешки проблеми - "кърмене и носене в слинг". И аз съм така.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Да бе, винаги плачат с причина, как не...

# 10
  • Мнения: 6 909
Моето бебе беше с ужасни колики постоянен реввв

# 11
  • Несебър
  • Мнения: 529
Да е претоварено емоционално и сензорно, също е причина

# 12
  • Мнения: 63
Пише, че му дава вода, а ако е новородено, то значи, че е на течна храна (кърма, АМ), т.е. не трябва да му дава вода. Не знам, нека авторката да даде повече подробности.
на 10 дни е дохранвам го

# 13
  • София
  • Мнения: 28 554
Щом е на дни, не трябва да му даваш вода, само кърма/АМ. Като плаче, присвива ли си крачетата? Под режим ли го храниш? Дай подробности.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 12:43 от milenaka

# 14
  • Мнения: 1 603
Ако е на смесено хранене кърма и адаптирано мляко на колко време го храните, по колко мл. приема от шише? Спи ли? Прекалено е малко бебето, вероятно са колики. Опитайте с масаж на коремчето, виждала съм за играчки-животинчета със семена, загряват се леко не съм ползвала, нека запознатите да кажат. Но първо наистина се успокой. Да бебетата плачат. Денонощно. При три, и трите плачеха. Не знам защо мислите, че не плачат.

# 15
  • Мнения: 78
И моето беше така денонощен рев рев рев ,ходене по лекари и болници и нищо .Писала съм и в други теми тук .Моята още си реве за всичко и по всяко време .Ужасни денонощни колики,сега и зъби и други болки някакви .Какво да ви кажа щом е прегледано и е здраво може би е по -чувствително.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 865
Когато плаче предлагате ли мляко? Щом дохранвате вероятността да е гладно е малка. По-скоро са колики.

# 17
  • Мнения: 78
Забравих да вметна скромния си опит .Така:
Ако давате АМ всеки път ,когато ревне рискувате да поглъща въздух от там колики ,газове и про.Казали са ви за затоплящите възглавнички ,също и пробвайте да оригнете пак като се разплаче .Слагайте го да спи върху вас ,изправената поза също помага .Когато са легнали коремчето се издува и боли .Дръжте го поне 30 мин.след ядене правичко за да слегне храната .Дайте малко повече подробности за да ви бъдем по - полезни

# 18
  • Мнения: 63
И моето беше така денонощен рев рев рев ,ходене по лекари и болници и нищо .Писала съм и в други теми тук .Моята още си реве за всичко и по всяко време .Ужасни денонощни колики,сега и зъби и други болки някакви .Какво да ви кажа щом е прегледано и е здраво може би е по -чувствително.
да може и това е. Сигурно вие много трудно и сте изтощена мен много ме притеснява че може и при мен да се получи нещо подобно да плачка за всичко Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Утре е работен ден. Обаждате се отново на педиатъра и водите детето да го види. Толкова малко бебе не може да се оставя да плаче с успокояваници как детето не било в настроение или има колики. Странични хора не могат да кажат нищо. Щом майката има притеснения и смята, че бебето не спира да плаче, значи трябва да го заведе на лекар. Не става с хлърляне на боб във форума.

# 20
  • Мнения: 18 969
За оригването на мен в началото ми беше доста трудно целенасочено  да накарам да се оригне бебето. Гледах разни клипове, върху коляно и пр,, обаче най-ефективно се оказа ходенето по стълби с бебето и ръцете ми подпрели главичката и гръбчето, веднага се оригваше дълбоко.

# 21
  • Мнения: 785
Първото ми дете беше така,рев по 24/7 в продължение на 6 месеца.Оказаха се тежки колики, като изключих млечните от менюто си(кърмен изцяло) в рамките на месец лека полека се успокои.Не се оставяйте в ситуацията бебето плаче,а вие се топите от притеснение.Причина има в много от случаите.Търсете пак педиатъра и настоявайте отново за преглед.Питайте за признаци за непоносимост към млечните продукти (т.к.кърмите му оказват влияние),за признаци за колики.Ех,все пак има и бебета,които плачат,защото могат,дано при вас не е такъв случаят.

# 22
  • Мнения: 78
Може да се обърнете към детски гастро ако много се притеснявате за да ви даде правилни насоки.

# 23
  • Мнения: 29 322
На мен ми звучи като колики. Започват около 10-я ден и при някои бебета са много силни. Консултирайте се с лекар за капки против колики. На моя син му помагаха Колийф, но са си цифра. Едно флаконче от 30 лв. отива за седмица някъде. Сега не знам каква е цената.
Друго, което се сещам, е масаж на коремчето, оставяте бебето върху вас да спи по корем. Успокоява се и топлината помага също...
Има чайчета на Хип против колики, но не знам дали са подходящи под 1 месец, май имаше и 0+, но трябва да се провери.

# 24
  • Мнения: 63
На мен ми звучи като колики. Започват около 10-я ден и при някои бебета са много силни. Консултирайте се с лекар за капки против колики. На моя син му помагаха Колийф, но са си цифра. Едно флаконче от 30 лв. отива за седмица някъде. Сега не знам каква е цената.
Друго, което се сещам, е масаж на коремчето, оставяте бебето върху вас да спи по корем. Успокоява се и топлината помага също...
Има чайчета на Хип против колики, но не знам дали са подходящи под 1 месец, май имаше и 0+, но трябва да се провери.
благодаря ви ще го проб
вам още днес утре ще утида при педиатъра

# 25
  • Мнения: 1 405
Щом дохранваш, значи кърмиш?
Пробвай да го държиш почти постоянно на гърда и виж дали ще намали плакането. При моето супер ревливо дете - това беше ключа да се успокои. Не забравяйте, че бебетата са били едно цяло с вас, и раздялата (раждането) е голям стрес за тях. Също така ще стимулираш кърмата да се увеличи.
Успех!

# 26
  • Мнения: 6 909
Бебе е ще плаче като нещо му е дискомфортно или го боли ..това не е кукла да мълчи ...и моята дъщеря е от ревливите ......и на мен ми е трудно понякога не издържам на това постоянно мрънкане, рев за най малкото ...но има си такива деца .....да са здрави само!
На 15 ден започнаха нашите колики ...давах Инфакол,Лефакс,Еспумизан ...беше ад постоянно носене .....и пак реве

# 27
  • Мнения: 18 969
Био Амика давах аз, още като ги изписа педиатърката започнах, и не усетих някакви сериозни колики. По-късно започна адският рев, тръшкане и недоспиване при нас, и още продължава.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Може би са започнали коликите, при някои започват по- рано. Купете слинг, много помага. При нас помагаше и носене на рамо така, че коремчето да опира. Другото, за което се сещам е да повивате ръчичките, при новородените действа много успокояващо. И много гушкане.

# 29
  • Мнения: 63
Не пишеш колко е голямо, на каква храна е, някаква промяна в режима има ли... Така, без подробности трудно може да се даде съвет.
вече сме на 2 месеца почти

# 30
  • Мнения: 7 898
По всяка вероятност са колики. Когато приготвяте шишето с млякото бъркайте с лъжица, а не да клатите бутилката! С клатенето се образува пяна от балончета.
Какво АМ давате? Внимавайте какво ядете защото това също може да предизвика колики. Изключете всички храни които предизвикват колики! За справка  за храните питайте гугъл.
Ако трябва сменете и АМ което давате. Детето има ли запек? Давате ли някакъв пробиотик? Аз съм доволна от Прокомбо бейби.

# 31
  • Мнения: 63
Не пишеш колко е голямо, на каква храна е, някаква промяна в режима има ли... Така, без подробности трудно може да се даде съвет.
вече сме на 2 месеца почти
По всяка вероятност са колики. Когато приготвяте шишето с млякото бъркайте с лъжица, а не да клатите бутилката! С клатенето се образува пяна от балончета.
Какво АМ давате? Внимавайте какво ядете защото това също може да предизвика колики. Изключете всички храни които предизвикват колики! За справка  за храните питайте гугъл.
Ако трябва сменете и АМ което давате. Детето има ли запек? Давате ли някакъв пробиотик? Аз съм доволна от Прокомбо бейби.
той е само на кърма всички АМ Млека ги повръща гледам да ям неща който да не му причиняват много колики но трудна работа

# 32
  • Мнения: 78
Коликите ще минат така или иначе .А кърмата повръща ли я.?

# 33
  • Мнения: 63
Коликите ще минат така или иначе .А кърмата повръща ли я.?
не изобщо. Сега забелязах ме че вече му никнат и зъбки така че по някога си мислим че може и да е от тях

# 34
  • Мнения: 78
Малко е за зъбки още .Иначе нас ни мъчеха доста време преди да избият.Може просто да не харесва или да не му понася АМ .Все пак адаптираните млека се разграждат по - трудно и по - бавно от кърмата.Ако нямате достатъчно потърсете консултант или някоя тема за кърмене .Моята е вече на 10 месеца и още си реве за всичко и по всяко време.Вашето е още малко така ,че има надежда🙂🙂

# 35
  • Мнения: 63
Малко е за зъбки още .Иначе нас ни мъчеха доста време преди да избият.Може просто да не харесва или да не му понася АМ .Все пак адаптираните млека се разграждат по - трудно и по - бавно от кърмата.Ако нямате достатъчно потърсете консултант или някоя тема за кърмене .Моята е вече на 10 месеца и още си реве за всичко и по всяко време.Вашето е още малко така ,че има надежда🙂🙂
Малкия е само на кърма изцяло ям неща който обикновено си хапвам и не е имало проблем но напоследък все плаче

# 36
  • Мнения: 7 898
То така обикновено може да си ядеш и лютиви чушки и боб Simple Smile.
Майтапа настрана, виж кои храни не се препоръчват при кърмене. Дете което е кърмено има много по- рядко колики. Ако има такива, то бъркаш някъде с яденето.
А там коментара, че коликите така или иначе щели да минат, явно трябва да си запушваме ушите 3 месеца и да чакаме да минат.

# 37
  • Несебър
  • Мнения: 529
Ако майката няма някакви непоносимости и алергии, без проблем може да се хапва всичко. 😉

# 38
  • Мнения: 7 898
Глупости! Не става въпрос за майката а детето! Всичко което яде преминава в кърмата! Ако ядеш боб и леща естествено, че детето ще има колики.

# 39
  • Несебър
  • Мнения: 529
Да, както беше казала Ася Демирева, саркастично, че пръдливото от боба преминава в кърмата. 😂 Образовайте се малко. И всеки един консултант по кърмене ще ви каже, че не се ядат само отровни гъби.

# 40
  • Мнения: 78
Ма хайде моля ви се .Почти всеки е минал през проблема колики.Не съм казала нищо да не се предприема.Докато смените всички капки на пазара те ще са изчезнали.Не съм кърмила и не знам какво се яде и какво не ,затова казах на жената да потърси мнение .Бебетата не плачат само от колики.

# 41
  • Мнения: 63
Ако майката няма някакви непоносимости и алергии, без проблем може да се хапва всичко. 😉
   всичко взех да си хапвам така или иначе пак се  мъчим с тези колики сега и определени храни аз с този гастрит трудна работа.

# 42
  • Мнения: 2 876
Пробвайте да спи гушнато върху вас, под наклон от около 35-45 градуса. Затопля се коремът и облекчава коликите. Само внимавайте да няма опасност са падне.

Общи условия

Активация на акаунт