Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - Тема 22

  • 30 132
  • 780
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 144
По-евтини от Люлин са вероятно в Обеля, Враждебна, Левски. Но все пак от Дружба - Люлин, вторият е по-евтин квартал.
Може ли да ми кажете нещо повече за Левски? Все пак има трамвай и т.н. Знам, че има тема, но като се отвори дума...

# 211
  • Мнения: 9 754
Левски означава различни неща - Левски В и Г са комплекси, кв. Левски са къщи.
Миналата седмица минах през Левски В и Г - доста нови кооперации има около Домко и магазина на Сузуки. Останах сравнително впечатлена от външното им оформление  - не са връх на съвременната архитектура, но по мое лично мнение и вкус са една идея по-модерни от разните нови кооперации, които виждам в широк център. Там е до бул. Владимир Вазов, не е до сегашната спирка на метрото, но не знам точно къде ще е следващата. Просто вижте на картата магазин Домко или Сузуки къде е и се ориентирайте.
Помня тук в темата наемодател на гарсониера/двустаен във В или Г беше казвала, че взима пари като в другите панелни комплекси, съвсем нормален наем.

# 212
  • Мнения: 144
Кв. Левски имах предвид. Какво Ви е мнението за квартала? Има трамвай - това ми направи впечатление. Евтино е - 900 евро на кв.м.

# 213
  • Мнения: 9 754
От двете страни на Ботевградско шосе след Рилска обител строят много малки кооперации. Симпатични. От южната страна на Ботевградско шосе, по Летоструй в посока летището, има махала. По Бесарабия се отива към махалата (кв. Христо Ботев).
Но от северната страна няма махала на практика. Предимно къщи са, българи, местни шопи Laughing. Сигурно има достатъчно отопляващи се на твърдо гориво. Зимата си е мъгливо. Доколко се чува трафикът от Ботевградско, не мога да кажа, трябва да си отидеш на място. И да се разходиш наоколо, сама да добиеш впечатление. Трамваят си е удобен, но все пак в него се возят и от контингента. Спирка на метрото не знам къде ще има, може би около Автогара Изток, но там вече си е краят на града.
Този заем, който сега от СО го взимат, включва Източната тангента, която ще свързва Северната с Цариградско шосе. Ще минава по ул. Рилска обител от север на юг, ще пресече Рилска обител и оттам нататък ще цепи някъде близо до летището към Цариградско шосе. Сигурно ще търпи известни промени трасето от Ботевградско към Цариградско, защото бая къщи ще трябва да отчуждат.

# 214
  • София
  • Мнения: 16 003
Май се отклонихте от темата на темата.
Тук сме хипотетични наемодатели-кръвопийци и онеправдани наематели. Последните масово разнасят котки и други добичета по квартирите и се сърдят като не ги искаме.
На друго място се обсъждат кварталите на София, а на трето - обявите.

# 215
  • Мнения: 9 754
Има такъв момент, Айша. Но то по имотните теми често се получава това.

# 216
  • София
  • Мнения: 8 552
Май се отклонихте от темата на темата.
Тук сме хипотетични наемодатели-кръвопийци и онеправдани наематели. Последните масово разнасят котки и други добичета по квартирите и се сърдят като не ги искаме.
Гледай ти каква в заблуда живея - аз мислех, че хора сме се събрали, то имало други приоритети.

# 217
  • Мнения: 332
Като си направя равносметка какво ми е по-важно, евтино жилище с добра локация, ме устройва идеално.
Същестува ли?
 Иначе всеки това го устройва - евтино в затворен комплекс с изградена вътрешна и околна инфраструктура, мен много ме устойва, но няма.

# 218
  • София
  • Мнения: 5 931
Няма такова жилище. Минуси има винаги. То само като сложиш високата цена като един голям минус и ето ти компромиса. Евтино и хубаво няма, ни при жилища, ни при наеми, в нищо няма ...

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Само дето минусите за някои, са плюсове за други...Или поне не непреодолими пречки.Simple Smile

# 220
  • Мнения: 332
За мен е тотално противоречие самата мисъл - евтино жилище с добра локация. Точно един от най-скъпите компоненти в ценообразуването е точно локацията.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 869
Всеки си има собствено разбиране за добра локация. Ако говорим общо, да, топ център е добрата локация и там е скъпо, както и близките квартали.
Но за някои хора добра локация е тази до работата им, роднини, приятели, където на тях им е удобно и в този смисъл за тях лично може и да има по-евтина и добра локация.

# 222
  • Мнения: X
В такъв случай се говори не за добра, а за удобна в частен случай локация. Има разлика.

# 223
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Писах преди време за моята наемателка-рускиня, и сагата с интернета на А1 в апартамента ми, построен през 2001 година. Е, моят близък, работещ в Германия по полагането оптични кабели, реши проблема. Тя е доволна, но сега се появи друг проблем.
Апартамента под моя го купиха преди няколко месеца едно семейство, на около 35-40 години, с три много малки деца. Жената е пълна невротичка. Дразни я шума от вентилатора на банята, който се чувал силно и не можели да спят. Банята няма друго проветряване, и е важно да се пуска след ползване, за да не се събира вътре влагата. Предупредих наемателката да не го пуска след 10 вечерта и следобед от 2 до 4. Един път имала гости и го включили, получих заплашителни СМСи от съседите отдолу.
Преди няколко дни получих един заплашителен СМС от съседката отдолу, че наемателката пак го пуснала вечерта, текстът беше от сорта, че ще отиде в  НАП да съобщи, че имам наематели (!?), защото сигурно не си плащам данъците (!?), че ще отиде в полицията да се оплаче от мен, и тъй като баща и бил генерал от ДАНС, щели да вземат всичко много насериозно (!?).
Данъците си плащам, от НАП и МВР няма какво да ме е страх, но просто от това става ясно, с какъв човек си имам работа.
Обадих се на рускинята, тя каза, че не е включен вентилатора и че въобще не го включва вече. Вероятно се чува от някакъв друг апартамент, но вече по презумпция онази счита, че идва от моя апартамент. Качила се все пак въпросната съседка с мъжа си, рускинята ги пуснала вътре да видят, че няма нищо включено, и се разиграл скандал, наемателката й казала че е ненормална, онази й казала (пред децата на наемателката) че е "нещастна к..ва", абе въобще разговор на високо ниво. Обвинила рускинята, че тя или синът й (на 11 год.) са надраскали колата й (!?), което въобще няма как да е вярно. Колите често се надраскват от завистници или просто хулигани, и на мен ми се е случвало, но да обвиниш някого без да си го видял, наистина става ясно, че става дума за болен мозък.
Рускинята беше доста шокирана, и каза, че вече спокойствието тук е свършило. Каза ми, че тази жена крещи постоянно вкъщи, че възрастната жена, която живее отдолу, се оплаква от шума от тази нова съседка, но синът й, на който е апартамента, й казал да търпи, а ако не може, ще й търси някъде да живее под наем.
Написах и аз един СМС на въпросната съседка (междувременно тя беше изтрила заплашителния), да престанат да тормозят наемателката, защото ако напусне, по тази причина, ще я съдя за пропуснати ползи за времето докато си намеря нов наемател.
Не знам дали ще мога наистина да я осъдя, но рискът да напусне наемателката е реален. Все пак, в тези времена, не знам как ще успея да намеря други наематели навреме. Наемът е 750 евро на месец. По-рано в този апартамент живееха наематели, имах прекрасни отношения с тях, никога не са имали проблеми нито с мен, като живеех там, нито после с рускинята.
Смятате ли, че мога реално нещо да направя, ако наемателката напусне? То това зло отдолу, за съжаление ще продължи да тормози, който и да живее в апартамента, никой няма да иска да има работа с невротички.

# 224
  • Мнения: 29 258
За съжаление смятам, че нямаш полезен ход. Освен да привикаш няколко якички приятели, най-любезно да я посъветват да се спре с изпълненията.

Общи условия

Активация на акаунт