Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Великите Селджуци", "Дъщеря ми" и актьорският екип след това - Тема 2

• 7 836
  • 208
  •   1
Отговори
"Пробуждане: Великите Селджуци - Uyanış: Büyük Selçuklu"

За широкобюджетния проект „Пробуждане - Великите Селджуци“ е построен град от 7500 квадратни метра.  В момента в сериала има технически екип от 150 души, състав от 50 актьори и почти 3000 статисти на различни места. Допълнителни 3000 аксесоари и 5000 костюма от онази епоха. Подготовката за сериала е продължила близо година. Актьорският състав получи няколко месечно обучение по езда и мечове на ниво Холивуд. Hands ClapHands ClapHands Clap

Фрагментите от поредицата също привлякоха голямо внимание и създадоха впечатление за раждането на легенда. Sunglasses

Страничните герои на сериала с участието на Буура Гюлсой, Лейля Лидия Туутлу, Екин Коч и Севда Ергинджи е основан от много важни имена. Много усилия бяха положени и за военните сцени. Да напомним, че първият епизод е заснет за общо 60 дни на различни места и с кино атмосфера. Събрани са и важни имена като Хатидже Шендил. Мехмет Йозгюр и Гюркан Уйгун. BlushBlushBlush

На платото има структури, напомнящи за този период: построени са структури като дворец, медресе, кервансарай и замък. Освен това бяха направени и лагери. Положени са и големи усилия за аксесоарите и костюмите от периода на селджуците. Подкрепа от Холивуд беше получена и за военните сцени. Докато на бойната сцена имаше 100 конници, екипът от поддържащи актьори от 400 души работи усилено, за да бъде всичко реалистично. Това прави "Великите Селджуци" най-скъпоплатената продукция в Турция за този сезон.
Animal RacehorseAnimal RacehorseAnimal Racehorse

В ролите:

Участват още:

Историята:

Епично пътешествие, замесено с любов, тайни и борба ...
Меликшах се качва на трона след смъртта на баща си - владетеля на селджуците султан Алпарслан, който отваря вратите на Анадола за турците. На същия ден той получава новината, че е загубил любимото си момиче Башулу, която е от рода Кипчак - докато е раждала. Поради враждебността на Кипчак и Селджуците, новороденото бебе представлява опасност за приемствеността на държавата. Въпреки че тази ситуация е много трудна за Меликшах, той дава бебето на Хаджи - Низамюлмюлк и обещава да не се вижда и да не се докосва до него. Smirk

Постепенно Султан Меликшах максимизира силата на държавата Селджук, която той получи от султан Алпарслан. С нарастването на селджуците обаче враговете им се увеличавали както вътре, така и извън държавата. Rolling Eyes

Сенджер, израснал с девиза, че съдбата му е написана заедно с държавата от раждането му и че единствената му цел ще бъде да служи на държавата до смъртта си, се превръща в идеалистичен герой с дългогодишно образование и тези героизми го правят жертвата на султан Меликшах. Сенджер, един от най-доверените хора на Низамюлмюлк е готов да поеме всички трудни задачи за своята държава. Revolving Hearts

Докато Меликшах и Сенджер се борят с различни опасности, най-големите им поддръжници ще бъдат компетентни държавници като Низамюлмюлк, учени като Газали, учени като Йомер Хаям и просветени хора като Юсуф Хемедани. Hug

От друга страна Теркен, благородница от династията Караханли иска да доминира в държавата със силата да бъде съпруга на Меликшах. Но пред нейните амбиции ще бъдат Сеферие Хатун, майка на Меликшах, която е държавен глава, Гевхер, която е съпруга на Тапар - сина на Меликшах, и благородната туркменска дъщеря Елчин, която ще промени баланса с пристигането си в двореца. Голямата близост, интересните отношенията и пораждащите се чувства между Меликшах и Елчин ще предизвикат голям гняв в Теркен, която ще стане още по-зла в опитите си да бъде Главна Хатун и да получи повече власт в двореца. Wink    

Хасан Сабах, заклел се да разруши селджуците, опасните интриги на Теркен, която иска да доминира в държавата, и бурната любов, която Сенджер ще изживее с Турна наред с  безмилостна борба по средата на всичко това правят сериала супер интересен. Animal Racehorse

"Великите Селджуци" стартира в Турция на 28 септември 2020 година и веднага се превръща в един от най-гледаните и успешни продукции. "Пробуждане: Великите Селджуци печели наградата за "Най-добър телевизионен сериал на годината“ на Anadolu Media Awards, както и признание от изданието 1001 TV, които също го избират за най-добър сериал на 2020 година. "Великите Селджуци" се излъчва всеки понеделник от 20.00 часа по турския канал TRT1
Hands Clap

Страници на сериала:

Продуцент: Емре Конук

Сценаристи: Емре Конук и Сердар Озоналан

Режисьор: Sedat Inci

Продуцентска къща: Akli Film

Линкове за гледане на сериала онлайн

"Дъщеря ми" - "Kızım"

Продуцент: Фатих Аксой

Продуцентска къща: Med Yapım

Сериалът "Дъщеря ми" (Kızım) стартира на 19-ти септември 2018 и се излъчва до 31 май 2019 г. по турския канал TV8, предизвиквайки голям интерес. През септември 2019 година "Дъщеря ми" стартира и в България, като се излъчваше всяка делнична вечер от 22.30 по Диема Фемили. Лентата е по лиценз на корейския сериал "Моята прекрасна лейди" (Oh! My Lady) от 2010 г. За нула време "Дъщеря ми" е продаден в редица страни по целият свят, превръщайки се в тотален хит. Истински феномен е сериала в страните от Латинска Америка - Мексико, Чили, Аржентина, Еквадор, Перу, Уругвай и още много други. Супер успешен е той и в Сащ и Европа. Премиерата на сериала "Дъщеря ми" по испанския канал Antena 3 привлече 2 951 000 зрители и 17,2% дял, превръщайки се във второто най-гледано телевизионно предаване в Испания. Това е най-добрата премиера на шоу в Испания от две години насам. Сериала се състои от 34 оригинални епизода от по над 2 часа и 92 епизода от по 45 минути. Heart Heart Heart

Звездата в "Дъщеря ми" е малката Берен Гьокйълдъз, позната на зрителите с блестящото си превъплъщение на Мелек/Турна в мелодрамата "Майка", въртяна по bTV. Неин екранен баща е Буура Гюлсой, а негова партньорка, пленителната Лейля Лидия Туутлу. Двамата също са големи звезди и много обичани актьори. Към звездния каст се присъединяват също Серхат Теоман, Тугай Мерджан, Синем Юнсал и други. Heart

История:

Сериалът разказва историята на Ойкю - осемгодишно момиче, което за разлика от нейните връстници, има много ясни възприятия за света около себе си и много силно чувство за съпричастност. Освен това тя е много интелигентно момиче. Един ден леля й, с която е живяла от раждането си я изоставя като й оставя само лист с адреса на Демир - бащата, когото Ойкю никога не е срещала. Демир е дребен крадец и мошеник, който също не подозира, че има дъщеря. Той не поема отговорности в живота си и е израснал в сиропиталище. Арестуван е в същия ден, когато Oйкю го открива. Освободен е от съда с условието да се грижи за дъщеря си, но Демир не иска да живее с нея. Sunglasses
По същото време малката Ойкю се запознава с красивата ветеринарна лекарка Джандан - която силно се привързва към момичето. Джандан се справя сама с живота и винаги е готова да отстоява принципите си, но е чувствителна и ранима. Hug
Когато Демир вижда Джандан за първи път е запленен от нея. Съдбата ги среща отново, когато шефа на Демир изпраща него и приятелят му Уур в дома на Джандан, за да я измамят като оберат нейните картини. Когато я вижда пред себе си Демир забравя за какво е дошъл и се представя със собственото си име. Ойкю също се появява и измамата не се осъществява. Постепенно Джандан, Демир и Ойкю се сближават и тя започва да им помага. Revolving Hearts
Появата на Ойкю в живота на Демир и Джандан ще промени както тях, така и хората около тях. Живота на тримата се преплита в едно цяло. Демир и Джандан се влюбват един в друг и са готови на всичко за щастието на Ойкю. Heart Но малката Ойкю носи тайна, която ще промени всичко за трима им, а Демир ще трябва да води невероятна борба, за да спаси най-ценното в живота си. Kissing Heart
"Дъщеря ми" е изключително вълнуващ и трогателен сериал, в който можем да видим силата на истинската любов - любовта между баща и дъщеря, любовта между мъж и жена, както и силата на истинското приятелство. Изключително смислен и поучителен турски сериал, с много красива история и невероятни актьори. В сериала има смях, любов, романтика и драматични моменти. Не случайно "Дъщеря ми" е спечелил наградата за: "Най-добър романтичен комедиен драматичен сериал“ на едни от най-престижните награди в Турция. Това е невероятно признание за Буура, Лейля Лидия, Берен и целият екип на този уникален сериал.
Hands Clap

В ролите:

Buğra Gülsoy / Demir Göktürk

Leyla Lydia Tuğutlu / Candan Hoşgör

Beren Gökyıldız / Öykü Tekin

Страници на сериала:

# 1
  • София
Здравейте, мили момичета!
Рокси, скъпа прекрасна тема си сътворила. Невероятна си!!! Искам много, много, много  да ти благодаря.

Поздрав и от Меликшах  с молитва за победа:

Хубава вечер, доскоро и  бъдете здрави.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 19:49 от Nina NN

# 2
Рокси, чудесна е темата Heart Eyes Справила си се перфектно!
Благодаря ти Hug
Пожелавам си да я изпишем с много вълнение от предстоящите епизоди Kissing Heart

Моят скромен принос на първа страница Stuck Out Tongue Winking Eye

Епоха блеснала от меч и осветена от писалка

Любовта му е като цвете, което се опитва да оцелее в бурята

Любима снимка Heart Eyes

Лейля Лидия Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 22:41 от Juliya07

# 3
Здравейте, мили момичета! Hug

Рокси, изключително много ти благодаря за новата прекрасна къщурка! Hug Heart Eyes Flowers Bouquet

Великолепна тема! Нека я изпълним с  хубави емоции, интересно съдържание и все така в нея да цари разбирателство и позитивен дух! Heart Eyes

Тази вечер продуцентът и режисьор Емре Конук използва друг сигнал в Туитър- Misc Speech Balloon и зрителите бяха в очакване каква ще е изненадата. Да, както предполагаха- излезе първото интервю с актьорите в Youtube! Party Time Разбира се, първи е Меликшах. Hands Clap

Ето го, Буура Гюлсой- засега на турски език, надявам се в скоро време някоя от руските групи да го преведе.

# 4
Уаууу, страхотни сте момичета! Много се радвам, че темата ви харесва. HugHug Hug Нина, Юле, Онче - благодаря ви от сърце за хубавите думи и за всички прекрасни неща, които сте пуснали. Heart EyesRevolving HeartsHeart Нося ви още една красота, която лично аз направих докато подготвях новата тема. KissAnimal Heart Eyes CatSparkling Heart Прекрасен колаж на нашите любими двойки Меликшах и Елчин - Мелчин и Сенджер и Турна - Турсен! Дано ви хареса ... Stuck Out Tongue Winking EyeFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Надявам се да изпълним и тази тема с хубави снимки, интересни коментари и положителни емоции около нашият любим сериал, актьори и герои. Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Дано и те ни носят все повече поводи за радост - както с общи снимки и интервюта зад кадър, така и с прекрасни моменти в сериала. Hands PrayYumHeart Надявам се да продължим и с великолепните анализи на епизодите и да се уважаваме както до сега - темата ни е прекрасна. Всички вие сте невероятни. Удоволствие е да споделям емоциите си и да коментирам този изключителен сериал заедно с вас. Благодаря ви за всичко. HeartBlushTada

Надявам се Елчин Хатун да има някакви доказателства в подкрепа на обвиненията си срещу Теркен Хатун Smirk Иначе рискува да си навлече гнева на Меликшах.
Дали ще и повярва или не..., надявам се след този разговор да стане по- мнителен към жена си. Радвам се, че Елчин се осмели да е директна Heart Eyes
Вероятно това ще е изненадата за Теркен...

А, явно изненадата за Меликшах на връщане от Куели ще бъде срещата му с Маркус Sunglasses.
Уж Маркус познава добре селджуците, но явно е неподготвен в случая Grinning
Интересно, кой ли стреля в него?
Със сигурност ще оцелее. А може и всичко да е някаква инсценировка...

В миналия, а изглежда, че и в следващия епизод Меликшах е във вихъра си и това много ми харесва Heart Eyes
За много години, момичета! Hug
Здраве и много щастливи преживявания ви желая! Heart

Тази вечер излезе втория трейлър за епизод 15.

Онче, Юле - нямаше как да не споделя най-новият трейлър за 15-ти епизод и в новата тема! Hug Дойде време и аз да го изкоментирам - мога да кажа само едно - Великолепен е! Hands ClapHands ClapHands Clap Отново ни очаква супер интересен и динамичен епизод изпълнен със завладяващи моменти. Revolving Hearts Меликшах отново ще е в действие и то в битка срещу Маркус - ще бъде интересно. Hands Muscle Каан Ташанер се справя отлично с ролята, но героя му е напълно откачен и зъл - закани се да убие Меликшах, но не е познал. Wink И аз се чудя кой ли ще стреля в Маркус и ще спаси Меликшах? Thinking Ясно е че онзи злодей няма да умре, но поне ще е ранен. Започнах сама да гадая и отново да си измислям мой сценарии. Stuck Out Tongue Winking Eye Първото което ми дойде на ум е че Елчин ще се появи отнякъде и ще спаси Меликшах като простреля Маркус със стрелата си. Това би било уникално. HeartDartAnimal Racehorse Но пък как Елчин ще се измъкне от капана на Теркен и ще стигне до Меликшах - трудна работа. Rolling Eyes В смисъл Елчин лесно може да се справи с хората на Теркен - лесно може да ги набие и да се измъкне - всички знаем колко е добра в това. Но в случая не мисля че ще тръгне да се сражава с хората на Султана, макар и водени от Теркен. Онази змия така би извъртяла нещата, че да злепостави Елчин повече - и да представи нещата сякаш Елчин е извадила меч срещу нея и съответно срещу Султана. Angry Но Елчин е много борбена и умна и вярвам, че ще се справи и в тази трудна ситуация. Може би крие някой коз, който да изненада Теркен. Така, че дано ме изненадат и Елчин спаси Султана. Hands Pray Hands Pray Hands Pray Ще видим - може и да е някой съвсем друг - може пък Сенджер да се появи и да спаси баща си. Знаем, че Сенджер и приятелите му винаги са насреща. Остава малко до новия епизод и ще видим какво ще стане ... Heart EyesRevolving HeartsAnimal Horse

Много ми хареса и момента от промото между Елчин и Меликшах - страхотна е Елчин! Sparkling Heart Sparkling Heart Sparkling Heart  Напълно съм съгласна с теб Юле - браво на нея, че се осмели да е честна и да каже истината за Теркен право в очите на Меликшах! Hands ClapHands ClapHands Clap Дано наистина има доказателства и онази да не е потулила всичко както винаги. Не знам дали Меликшах ще повярва на Елчин или не, но дано се замисли над думите й и да има едно на ум за Теркен. Hands Pray Та Елчин му каза, че Теркен е отровила майка му и Хаджи - това си е сериозно обвинение. Освен това Елчин е смела и Меликшах знае това. Трябва да му е ясно, че тя не би си измислила подобно нещо - освен ако не си помисли, че го прави понеже ревнува. Stuck Out Tongue Winking Eye Може би няма да й повярва веднага и Елчин ще си навлече неприятности, но вярвам, че ще се замисли над думите й. Ясно е, че ще иска доказателства за това, а като знам как Теркен все се измъква сигурно пак ще сътвори някоя гадост и ще се прикрие. Disappointed Но надеждата ми е че Хаджи вече е добре и той също трябва да отвори очите на Меликшах относно Теркен. Дано Хаджи помогне на Елчин да докажат злодеянията на Теркен и бандата й зли подчинени. Hands PrayHands PrayHands Pray В резюмето пише, че тъкмо когато Теркен смята да обвини несправедливо Елчин за убийството на онези двете я очаква изненада. Дали това е изненадата или някоя друга - предстои да разберем. Yum

Омръзна ми все Теркен да побеждава и да си прави каквото иска - Меликшах е толкова смел, добър, честен и справедлив - а тя върти толкова номера зад гърба му. Стига вече - и Теркен и Хасан Сабах трябва да бъдат разкрити. Hands PrayHands PrayHands Pray Ясно е, че после ще продължат да действат, ама поне да не са в двореца под носа на Султана. За Хасан Сабах ще се погрижи Сенджер. Видяхме това в първото промо. И тази сюжетна линия ще е много интересна. Hands Clap Не мисля, че Арсланташ ще бъде обесен - със сигурност Меликшах ще го помилва малко преди това. Все пак и Хаджи е тук и той ще го убеди. Wink Но Рюстем най-накрая ще си получи заслуженото - ужасен е. Angry Относно Фейсал - прочетох резюмето и в превод на испански и от това, което разбрах мисля че имат в предвид - дали ще разберат, че Фейсал е част от батините. Нали той беше скрил Рюстем - но иначе се прави на обикновен гражданин. Та дали залавяйки Рюстем ще разкрият и Фейсал - предполагам, че ще ни покажат като спомен как Арсланташ е заловил Рюстем. Blush

Ясни са вече двата фронта - Фейсал и батините срещу Сенджер и приятелите му, а Маркус и хората му срещу Меликшах. От друга страна в резюмето пише и че Маркус ще се заеме с подготовката на кръстоносните походи Rolling Eyes  И аз като вас се чудя дали Меликшах ще освободи брата на Елчин - Кълъчарслан и той ще се бори с тях, както е в историята. Thinking Или отново ще видим Елчин в действие - може и тя да се заеме с това и да се впусне в битка срещу тях - а ако тя започне да воюва, това ще се отрази и на Меликшах и вярвам, че той също ще й помогне в битката срещу Маркус и подготвените от него кръстоносни походи. HeartThinking Horse Racing  Засега само гадаем, но едно е ясно - ще бъде много интересно. Hug

Отношенията между баща и син също са ми безкрайно интересни ... HeartKissing HeartAnimal Heart Eyes Cat

Рокси, скъпа прекрасна тема си сътворила. Невероятна си!!! Искам много, много, много  да ти благодаря.

Хубава вечер, доскоро и  бъдете здрави.
Рокси, чудесна е темата Heart Eyes Справила си се перфектно!
Благодаря ти Hug
Пожелавам си да я изпишем с много вълнение от предстоящите епизоди Kissing Heart
Рокси, изключително много ти благодаря за новата прекрасна къщурка! Hug Heart Eyes Flowers Bouquet

Великолепна тема! Нека я изпълним с  хубави емоции, интересно съдържание и все така в нея да цари разбирателство и позитивен дух! Heart Eyes

Отново - Хиляди благодарности за прекрасните думи момичета! Hands PrayKissing HeartFlowers Bouquet Те означават много за мен - невероятни сте. HeartHeartHeart Много се радвам, че ни изненадаха и с интервюто, в което Буура отговаря на въпросите на феновете. Със сигурност скоро ще излезе и превод на разбираем за нас език. Heart EyesTwo HeartsHands Pray Той както винаги и страхотен - много земен и усмихнат. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart

Специално за вас един прекрасен колаж, който намерих на Турна и Сенджер! Супер готини и сладки са - имат страхотни моменти Heart Revolving HeartsHeart Eyes

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 05:32 от Roxis

# 5
Благодаря за темата!

# 6
Момичета, не си спомням да е споменавано в темата  но на годишните награди на Sinemaport, нашият сценарист е отличен Heart Eyes

Да му е честита заслужената награда Hands Clap

Чакам с нетърпение поредните изненади, които ни е подготвил заедно с екипа си Sunglasses

Да видим какво раздвижване предстои в двореца и по земите на Селджуците след победата на Меликшах и възстановяването на Великия Везир Sunglasses

Предполагам, че и за това ще дойде време, но ми се иска Башулу да има по- голямо присъствие в сцените, като майка явна и тайна на синовете си Heart
В туитър видях, че се коментират отговорите на Буура и имаше, някои преводи, според които Меликшах ще научи, че жената която е обичал и мислил за мъртва, всъщност е жива... Но в някои други преводи отговорът на Буура не звучи точно така... Ако излезе руски превод ще бъда щастлива да го пуснете тук Hug Аз, както винаги научавам последна, така че разчитам на вас.
Тази част от неговите коментари ми е особено интересна!

Очевидно не само аз искам Махмелек да се влюби Stuck Out Tongue Winking Eye
Някои фенове са си харесали изненадващ зет за Сулнана Stuck Out Tongue Winking Eye

Който ще гледа довечера, приятно гледане Kissing Heart
Аз ще гледам утре или в други ден с озвучка Sunglasses

Хубав ден момичета!

# 7
Поздравления за сценариста! Hands Clap
Юле, да, не само ти търсиш жених за Махмелек. Joy Приятелите на Сенджер все някъде ги сватосват, Арсланташ го бяха почти оженили за Гюлпери/май така се казваше/, ама не знам дали ще я видим повече. Grinning

Рокси, много хубав колаж на влюбените гълъбчета, благодаря! Heart

Малко снимки зад кадър.

Екин с бойната дружина. Grinning

Севда с актрисата, която играе помощничката и/ако не я познаете без шапката Blush /

Али- Тапар, много ми е симпатичен.

И да се посмеете малко със страшните и грозни европейски диваци. Trollface Joy Както вече писах, попрестараха се да показват европейците грозни, мръсни, кръвожадни, некултурни, простаци и т.н. ама нейсе. Sunglasses Засега го приемам от смешната страна и не ми преминат прага на търпимост към държавната турска телевизия.

# 8
Здравейте приятели! Hug Снощи гледах епизода на Селджуците онлайн и мога да кажа, че е повече от невероятен. Heart Напълно заслужено рейтинга доста се е покачил и отново сме на 1-во място и в трите групи - в тотала 10,14 - а в АВ и АВC1 съответно 11,74 и 11,81! Hands ClapHands ClapHands Clap Супер щастлива съм - нашият сериал и невероятните ни актьори заслужават този и още по-големи успехи. TadaTadaTada Всички са блестящи - историята е супер вълнуваща и интересна. Епизодите са много динамични - изпълнени с интересни моменти и обрати! 15-ти епизод беше точно такъв. HeartFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Няма да лъжа, че за пореден път се възхитих от Буура, от страхотната му актьорска игра, както и от невероятната му игра с очи. Уникален е - пълни ми душата. Heart EyesRevolving HeartsAnimal Racehorse Лейля Лидия също е възхитителна за пореден път - тя също играе отлично с очи. Успява много добре да изразява чувствата и емоциите на своята героиня. Сцените между Елчин, Меликшах и Теркен са блестящи. Wear Crown Nature StarTwo Hearts От друга страна Екин и Севда също са изключителни. Имаше прекрасна сцена между Сенджер и Турна ... Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Сцените между Сенджер и приятелите му са супер, както и сцените с Хаджи! HeartKissing HeartTada По-късно ще разкажа епизода по-подробно, защото в момента нямам много време, но идвам да пусна рейтинга и някои други неща. HugHugHug

Феновете на Меликшах и Елчин са направили един уникален колаж с тях от снимките им към новия епизод - невероятни са!!! HeartHeart EyesRevolving HeartsDartAnimal Racehorse

Онче - невероятни снимки зад кадър си донесла! Особено тази на Сенджер и приятелите му в двореца - страхотни са ... Heart Heart Heart Екин/ Сенджер пусна и видео зад кадър от вчерашния епизод. Давам ви линк да го видите Kissing HeartRevolving HeartsAnimal Horse Нося ви и един прекрасен и снажен Сенджер на коня си!!! Sparkling Heart Sparkling Heart Sparkling Heart

https://www.instagram.com/p/CJoQTk6H6vS/

Още една невероятна снимка зад кадър от сета на Селджуците този път на Али/ Тапар заедно с Исмаил Еге/ Фейсал - много са готини. Kissing HeartRevolving HeartsTada

teseto - добре дошла в темата! Радвам се, че феновете на сериала се увеличават ... HugHugHug

Юле - относно интервюто с Буура! Аз го гледах на испански - опитах да ти преведа точно този въпрос. Когато имам време може да преведа и останалата част. Hug

Има една тайна, която чака да бъде разкрита в сериала, как мислите, че тази тайна ще излезе? Замисляли ли сте някога за тази сцена в съзнанието си? Thinking

Мисля, че ще има бедствия, когато излезе, така че, разбира се, ще изградим поредицата върху това. Ние се доближаваме до тази тайна във всеки епизод. Не искам да давам на публиката твърде много спойлери, но ние сме все по-близо и по-близо, може би тайните скоро ще бъдат истрити. Кой знае, може би не знам всички тайни, но в съзнанието ми има сцени, които имат монтаж. Например знаейки, че жената, която Меликшах е обичал, не е умряла, особено когато се разкрие тайната, че не е мъртва, мисля как ще реагира Меликшах на това? Wink

До колкото разблах - тук Буура не говори само за тайната на Башулу и Сенджер - после говори в множествено число - говори за много тайни. Така, че се надявам малко по малко да се разкрие и тайната за злините и номерата на Теркен, както и за тези на Хасан Сабах. Hands PrayHands PrayHands Pray

Ето и една снимка на прекрасната Лейля Лидия зад кадър от сета на Селджуците - тук е с друга гримьорка ... Revolving HeartsBlushHands Pray

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 18:47 от Roxis

# 9
Епизода беше повече от страхотен!

Да не забравяме, че някои сериали не бяха излъчени снощи, може и това да е повлияло на рейтинга. Което не отнема нищо от това, че нашите стават все по- добри със всеки изминал епизод.

Всичко ми хареса!
От ходовете на Меликшах на бойното поле, през договорът и унижаването на императорският брат, през тежките решения в двореца, до играта на шах с Хаджи.

Теркен е пътник.
Семката на съмнението е посята и в новия трейлър, който не мога да пусна сега си личи.

Хаджи и Елчин един подир друг отвориха очите на Султана и няма връщане назад.

Хаджи ми е липсвал много в миналия епизод. Хареса ми, как постави всички на място в това число Тапар и Теркен. Затапването на Главната ми беше особено приятно.

Великият Везир е Велик, защото има голямо сърце Heart Eyes
Когато бащински прегърна Арсланташ щях да заплача
Арсланташ обаче получи възможно най- тежкото наказание, което бе възможно.
Както каза Меликшах смъртта за него би била подарък и го остави в ничия земя..
Надявам се Арсланташ да заслужи отново уважението и доверието на Султана. Сигурна съм, че Везира и Сенджер няма да го оставят така самотен.

Емир Илтебер да се готви за сватба Grinning Честно казано имам чувството, че онзи луд Маркус ще направи нещо на Сенджер и тази сватба ще се отложи във времето...

Файсал загледа Турна... Явно не е чувал за Йоргос Smile

Тайната за това кой е Сенджер се разкрива бавно лист по лист. Вече съм сигурна, че Меликшах има някакви съмнения след играта му на шах с Хаджи.

Чудех се,дали новата актриса не е майката на големия син и Меликшах да направи нея Главна Хатун Grinning

п.п

Рокси, благодаря за преведения откъс от интервюто Hug

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 19:17 от Juliya07

# 10
Привет, благодаря за новата тема!
Имам питане, аз си правя колекция с торенти на любимите ми сериали. Селджуците до 4 еп. ги има качени в дата-бг, а следващите не. Опитах от линка в началото, но там не се получава. Мола някой ако знае не да пише.
Радвам се на високия рейтинг, много добра игра.

# 11
Здравейте, селджукски момичета! Hug
Рокси, и от мен благодарности за превода! Flowers Hibiscus
Тасе, добре дошла! Hug Кой линк не можеш да отвориш, този с българските субтитри ли? При мен се отваря, може да пробваш с друг браузър. Нека Рокси каже има ли друг начин да видиш сериите.

И аз изгледах серията с озвучка. Почти всичко разбрах. Grinning Та сега ще опъна чаршаф сигурно. Smiley И вероятно малко объркано ще пиша, но така е, разни мисли скачат из главата ми.Smiley

Хубаво е, че Меликшах започна да вижда по-добре какво представляват Таджимулк и Хасан Сабах. Е, не става въпрос за истинската същност на Сабах, но султанът разбра, че последното им „геройство” е за печелене на точки пред него. Което го навежда, както и Хаджи на мисълта за всички предишни „геройства”. Да си спомним 1 серия… И да ви кажа, като видях кой спаси Меликшах от копието на Маркус, направо ми призля! Scream
Обаче колко бяха различни погледите на двамата като излизаха след шамарите на султана- Таджимулк гледаше страхливо, а от погледа на Сабах тръпки да те побият. Както и ще побиват след време за дълги години.
Важното е, че и Хаджи не само вече е установил, но е убеден, че Сабах се появява винаги когато има някаква опасност за Меликшах и се „доказва” пред  султана. И го подозира много силно, че има някаква цел зад това.
Тапар направи грешка- още миналата серия, като не разреши да се обискира обоза и повярва на Файсал, а сега- като не позволи на Сенджер да намери книгата. Разбира се, че ако го беше направил, щеше да свърши сериалът. SmileyТака или иначе в следващата серия някой отново ще попречи за вземането  на книга от Сабах, най-вероятно Маркус. Но виждаме някои характеристики на личността на Тапар- прибързани решения, продиктувани не от държавническо мислене, а от лични мотиви,  засегнати чувства  и желание да се утвърди. Но така е- млад е още, а и наистина иска повече признание от баща си. Аз вярвам в него, че ще израсне като мъж и като държавник.
Хаджи се опита да не го обиди, доста спокойно му обясни, но той така или иначе се разсърди. Blush
Бащинската прегръдката  на Хаджи за Арсланташ наистина бе  една от най- хубавите сцени в серията. Heartpulse Много типло, много мъдро, много силно!

Султанът насоли и двамата си хубостника, нещо че не знае, че единият е негов. Satisfied И правилно- луди-млади са, трябва да ги повъзпитава, да ги помъмри. Сенджер- за невъздържаността му и самоволността , Тапар- за това, че заради емоции  и засегнато самолюбие  допуска грешки. Все пак на него насаме му наби канчето, познава си го той, защити му достойноството. Blush Изобщо доста неща разбира Меликшах, даже да не го показва, както стана ясно и по- нататък в серията по други въпроси.

За групата около Маркус- все още ми е смешно колко мръсни, прости, жестоки, грозни и каквото още ви дойде на ум ги показват, нещо средно между полуидиоти и социопати.  Засега само като опитни войни ги  видяхме, всичко друго- грозно и  смешно.  На мен поне все още ми е смешно. Joy
Вижте този например. Smiley

А това копие, което още в Константинопол се появи и сега Маркус му се кланя какво е? Не знам за такова. Какво му е свещеното? Ако някой е чел някъде, ще се радвам да науча. Макар че по-вероятно е художествена измислица.
За чашата от череп какво ще кажете? SmileyДа не би създателите на сериала да са попрочели историята на Първото българско царство? Smiley Всъщност най-вероятно е имало и други такива случаи в Средновековието, шегувам се, но нали за всички нас чаша от череп означава главата на Никифор Satisfied   Е, бокалът на Хан Крум е бил в сребърен обков, а европееца варварин в нашия сериал го показаха като дивак-върколак. Sweat Smile Ох, много ми е смешно как показват враговете- европейци. Смея се аз, но тук си личи че гледаме  ТРТ, момичета...

За моите гълъбчета… ами какво да кажа, макар и сцената им да бе с продължителност 1,29 мин. бе като лъч слънце в серията. Heart Младост, красота, невинност, очакване за щастие. Nature High Brightness Което, ясно е, ще почака още дълго. Не само заради бащата на Турна, който даже реагира нормално на думите и че Сенджер иска да му става зет, всички бяха силно учудени. Всъщност човекът реагира като загрижен родител. Е, и като емир, но и това бе в рамките на нормалното. Не видяхме края на разговора с дъщеря му. Но погледите на Файсал към Турна нищо добро не предвещават. Flushed Е, не че ще я спечели, Йоргос вече пробва, но ще причини на Турна и Сенджер  страдания, а на нас- вълнения.
А кратката сцена на Сенджер и Турна ни показа много неща- и способността на Турна да каже думата „Извинявай”, и способността на Сенджер да прощава и да не му минава през ума да се сърди, и нещо много ценно- те са важни един за друг точно като влюбени момче и момиче. Неслучайно авторите подчертават, че Турна се влюби в Сенджер без да знае, че той е принц, неслучайно е готова да отиде от емирския палат в шатрата му и това не само не я притеснява, а я прави щастлива. Сенджер също не знае ще бъде ли представен някога като престолонаследник но изобщо не го спира този факт, както и че Турна е дъщеря на високопоставен човек,  в чиито очи той е войник. Специален, но все пак само войник.

Много сладко предложение за брак видяхме Revolving Hearts, точно като за 11 век- кратко, ясно „Ще дойда да те поискам от баща ти”. Smiley

Ех, колко са красиви  и така щастливи… скоро обаче няма да ги видим по този начин. Ще бъдат заедно за цял живот, наистина,  и в описанието на героите за Турна е написано, че е любовта на живота на Сенджер, но ще има много препятствия дотогава. И ето, второто се задава- Файсал. Imp
И още една красота да отбележа, кинематографска- отново паралелни сцени на двамата. Тъжната, прелестна  и пропита с надежда сцена на  Турна, говореща с майка си и галеща нейната рокля. И мъжествените Сенджер и приятели, намерили подслон  в пещерата от дъжда, на фона на грамотевиците, разказът на Сенджер и убедеността му,  че винаги има надежда. Когато снимат паралелно двамата, каквото и да правят, е особено приказно и винаги пълно със смисъл. Heart

Един интересен факт да не забравя- на Меликшах също е ранена дясната ръка.  Не знам дали да търся и в това смисъл, ама някак ми се наби на очи. Той засега се съпротивлява, но опита да действа с лявата. Сигурно има послание и в това- да кажем, че и на баща, и на син ще се налага да правят нещата по трудния начин, но да не се отказват. Hands V

И прелюбопитният разговор  на фона на шахматната маса на Меликшах и везира, леле, колко интересно!  Доста зрители си задават въпроса- дали султанът не е усетил всичко, но се прави на ударен и чака  "замесените" да си признаят сами? Имайки предвид ума и прозорливостта му, нищо чудно. И да не е така, все повече се затяга обръча около тайната. Стъпка по стъпка, накрая сам ще стигне до нея. Стига враговете да не го изпреварят.
Везирът каза важни неща и за Теркен на султана, много съм доволна. Което пък му даде основание да не вярва на твърденията и в прекия конфликт с Елчин когато ги извика. Евалла на Елчин, че не се побоя от  заплахите и манипулациите на Теркен и каза всичко на Меликшах, знаейки отлично, че доказателства няма. Hands Muscle Точно така- смело и с истината напред, пък каквото трябва ще стане.

Изключително много се радвам, че Меликшах лиши  Теркен от водещата роля на главна хатун. Това става ясно в откъса от 16 серия. Юле, пишеш, че не си могла да го пуснеш, може би си на телефон, ето сега го пускам. Blush

Ето откъса и с руски субтитри:
https://turkru.tv/probuzhdenie-velikie-seldzhuki-16-seriya.html#frag_1_(subtitry)

И започват догадките- коя ще е тази жена, която очакваме?
Всякакви идеи има из мрежите, и аз си мисля разни неща. Нищо не можем да твърдим със сигурност- може да е, както много предполагат, майката на Баркиярук, но може и да не е. Може да е някоя друга видна жена от династията- може Меликшах да има сестра, кой знае.Thinking
Съдейки по информацията, че една не чак толкова млада, но не възрастна актриса , както и една млада пристигат в каста, може всичко да се предполага. Да, най- логично е да са майката и жената на Баркиярук, тогава обаче и него ще очакваме. Може да го пазят като изненада.
А може наистина да е друга видна жена от династията. Наистина защо пък да не се появи сестра? Ще видим де, сигурно ще ни изненадат, ама нека си погадаем, иначе какво да правим до следващата серия. Smiley

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 21:44 от oncee

# 12
Отварям и ги гледам, но немога да ги сваля като торент защото си правя колекция.

# 13
Тасе, ясно. Blush Предполагам, ще ги качат и другите в Дата.бг.

Момичета, ето я новата актриса. В мрежата някои пишат, че е Зюбейда, но гаданията продължават. Ако е наистина майката на Баркиярук, се отваря още една тема- как и защо си е тръгнала от двореца?
И моят въпрос за брачните отношения при селджуците може да получи някакъв отговор.  Институцията харем я е нямало там, това ясно, но дали са имали възможност за няколко жени едновременно или само една след друга, наистина е любопитно.

Какво ще кажете за погледа, а? Grinning Теркен май ще си намери майстора. Joy С храброст и честност Елчин не успя засега, но новата героиня- Зюбейда или друга, може и да я нокаутира с нейните номера. Grinning

# 14
  • София
Благодаря ви за  изчерпателните постове. Всичко,  което пишете и коментирате за  мен е безкрайно интересно и очаквам с нетърпение и увлечение любимия сериал. След вашите коментари гледам епизодите най-малко по два пъти.
Още една красавица влиза в сериала, като  Зюбейда хатун и това е актрисата Сезин Акбашоoулларъ, която игра  в ''Памуковата принцеса''. Каква ли ще е ролята й?
 За да не повтарям снимките, които качвате ви предлагам една прекрасна "картина", на която е  Буура във вихъра на сражението :

Хубав ден ви желая и бъдете здрави.

# 15
Нинка, много хубава рисунка! Hug

Още малко да поразсъждавам за Зубейде /така я пишат/- може така да се казва, но може и да не е майката на Баркиярук. Така се е казвала майка му, да, и това е била първата жена на Меликшах. Но нали знаем , че в сериала не всички имена съвпадат с историческите. Grinning  Та ще видим коя е Зубейде.

Второто интервю по Youtube с актьор от сериала ще е с  Мехмед Йозгюр. Hands Clap

Нашите братчета си правят шегички- Али публикува тази снимка, след него Екин. Smiley

Гора, щитове... може би ги чака обща битка. Sunglasses Misc Hammer Horse Racing

# 16
Здравейте! Нося ви едни усмихнати и прекрасни Буура и Лейля Лидия. Обожавам тази тяхна снимка - тук са зад кадър от първия си съвместен проект - игралния филм "Непознатият в джоба ми" (Cebimdeki Yabanci). HeartHeartHeart Техните усмивки ми действат много позитивно и релаксиращо - невероятни сладури са... KissHeart EyesRevolving Hearts Надявам се скоро да ни зарадват и с нова снимка зад кадър от Селджуците ... Hands PrayHands PrayHands Pray

Буура Гюлсой и Лейля Лидия Туутлу са определени за любима двойка на зрителите в Аржентина за 2020 година за ролите си на Демир и Джандан в сериала "Дъщеря ми" HeartAnimal Heart Eyes CatHands Clap

Наистина прекрасна новина свързана с моите любимци Буура и Лейля/ Меликшах и Елчин - зрителите в Аржентина са раздали своите годишни награди и са определили Буура Гюлсой и Лейля Лидия Туутлу за любима двойка на 2020 година за ролите им на Демир и Джандан в сериала "Дъщеря ми". Sparkling HeartKissHands ClapTadaRevolving Hearts Много се радвам за тях. Това е поредното признание ... YumHugHands Pray Двамата напълно го заслужават ... Heart

В предишната тема Нинка също ни каза за тези награди - но нека пак ви  припомня избора на зрителите в Аржентина. Stuck Out Tongue Winking Eye

За най-добър турски сериал за 2020 г. е определен "Дъщеря ми". За най-добър турски актьор за 2020 е избран Буура за ролята му на Демир в "Дъщеря ми" и за най-добра турска актриса за 2020 г - Лейля Лидия за ролята й на Джандан в "Дъщеря ми". Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts

Това за пореден път показва какъв световен хит е сериала по света и специално в страните от Латинска Америка. HugNature FireTada

Но да се върна на Селджуците - нося ви един прекрасен колаж на моите любимци Меликшах и Елчин от една от любимите ми техни сцени ... Heart Heart Heart

Онче, Юле, Нинка - благодаря ви за интересните анализи на епизода, за хубавите коментари, както и за всички снимки и новини! HugHugHug Не знам каква ще е ролята на новата актриса, но се надявам да не е поредната жена, с която Елчин ще трябва да се бори за Меликшах. Rolling EyesHands PraySunglasses Дано въпросната нова главна хатун да е положителен образ, която да помогне на Елчин да разкрие игрите на Теркен. Hands Pray Hands PrayHands Pray Много искам скоро да видя Елчин и Меликшах заедно влюбени и щастливи. Hands PrayHands PrayHands PrayRevolving HeartsHeartKissing HeartAnimal Racehorse И те и ние техните фенове го заслужаваме - след всички уникални моменти, които ни показаха с тях до сега. Flowers Four Leaf CloverHorse RacingSparkling Heart

Аз разбрах какво точно иска Тесето и й писах на лично съобщение HugHugHug

Ето и една нова невероятна снимка на Лейля Лидия/ Елчин зад кадър от сета на Селджуците вчера - тук е заедно с актрисата в ролята на помощницата на Елчин - Бурчак!!! И двете са страхотни ... HeartBlushAnimal Racehorse

# 17
Здравейте момичета!

Онче, това копие, за което питаш е свещено. За вярващите християни то е реликва. Може би не точно във вида, в който го видяхме в епизода, но все пак...

Ако ви е интересно ще разкажа, какво прочетох Simple Smile

Според Евангелието, това е копието, с което римският войник Лонгин пробожда разпънатия на кръст Исус Христос, за да потвърди смъртта му.
Този войник ветеран е бил полусляп, и когато пробожда Исус, капки от кръвта
 попадат случайно в очите му и той... проглежда.  И повярвал! Започнал да прославя екзекутираният позорно Исус, като истински Бог.

Всички знаем, че кръвта на Христос се свързва със Светия Граал- чаша, в която е събрана потеклата кръв след пробождането. Тя се смята за рог на изобилието и лек за всички болести.

От там и копието на Лонгин е добило статут на светиня и реликва, поради факта, че е било в съприкосновение със свещената субстанция.
Превръща се в един от най- значимите символи в католическата църква. В символ на християнската вяра.

Почти всички важни за развитието на Европа битки водени с присъствието на Свещеното Копие са завършили с победа за притежателя.

Смята се, че точно това Копие е било в основата на успеха и на първия кръстоносен поход. ( това по нашата част)Има хубава история, за това как е открито случайно в Антиохия и това е било достатъчно да се върнат силите и вярата на измъчените и обезверени рицарски армии, които в последствие успяли да обърнат играта.

Свещеното Копие е представлявало огромен интерес и желание за притежание и за някои съвременници, като Хитлер например, който е вярвал, че То ще му помага при всички военни действия. Е, на него не му се е получило Smiley

Когато Хитлерова Европа пада, Копието е открито от американци, а един час по- късно Хитлер се самоубива.

Днес има четири Копия- реликви, които " влизат в спор" за най- голяма автентичност. Пазят се във Виена, Краков, Ватикана и  едно арменско, което се съхранява в резиденцията на Католикоса на арменската църква.

Извинявам се за отклонението Smiley

Много неща прочетох, ще пиша друг път за тях, ако ви е интересно.

# 18
Юле, много, ама много ти благодаря! Hug Flowers Hibiscus Какво отклонение, толкова е интересно! Open Mouth

За копието на римския войник знам, но не предполагах, че точно него показват  в сериала. Thinking Много ти благодаря за интересните разяснения.Heart Eyes
За хер Хитлер също знам, че се е надявал на силата на различни реликви, но другите неща, които казваш, не бях чела и са ми много интересни.Hands Clap Hug
Знаеш ли къде точно се пазят копията-реликви в Краков и Виена? В Краков предполагам е в оня голям храм на хълма, забравих как се казва. Там е саркофагът на Владислав Варненчик, бях замряла пред него, не знам как да го опиша, голямо вълнение изпитах.
И аз се отклоних. Grinning
Юле, пиши, моля те, за всичко, което си прочела- когато имаш време. Hug Изобщо не е отклонение, всичко, което се докосва до сериала е супер интересно. Пък и само до епохата, пак е. Поне за мен е така. надявам се и за другите момичета. Hug

Sign Exclamation Очаква се трейлър или откъс, продуцентът- режисьор даде сигнал-  Nature Fire Nature FireNature Fire
Каквото пуснат, веднага ще го метна тук. Blush

# 19
  • София
Привет!
Юле, продължавай! Пишеш прекрасно и увлекателно. Благодаря ти.
 Много ми е интересно да чета всичко свързано с историята и със загадките, които сценаристите предлагат и се докосват до тях. Много факти и  исторически събития научавам от теб и от Ончето. Незаменими сте. Благодаря ви.

Хубава вечер и доскоро.

# 20
Момичета, трейлърът е много интересен!

Ще го обсъдим. Дано скоро се появят руски буквички.
Първи впечатления- почти всички са хванали оръжието и се бият!
Тапар и Сенджер- заедно срещу Маркус, Hands Muscle
Елчин също е с меча, явно имаше проблеми и се намеси новата главна хатун. Hushed Може и да се сприятелят. Hands Thumbsup
На Теркен не и разбрах проблема, но един друг сериозен се появи Anguished- емир Илтебер иска да жени Турна за Файсал! Scream

# 21
  • Плевен / София
Момичета, трейлърът е много интересен!

Ще го обсъдим. Дано скоро се появят руски буквички.
Първи впечатления- почти всички са хванали оръжието и се бият!
Тапар и Сенджер- заедно срещу Маркус, Hands Muscle
Елчин също е с меча, явно имаше проблеми и се намеси новата главна хатун. Hushed Може и да се сприятелят. Hands Thumbsup
На Теркен не и разбрах проблема, но един друг сериозен се появи Anguished- емир Илтебер иска да жени Турна за Файсал! Scream
Интересно  какво ще направи Сенджер

# 22
Гостче, че няма да я даде на Файсал е ясно, как ще стане- ще разберем. Тя и Турна няма да се даде толкова лесно.  Дано не се проточи няколко серии.
Е, ясно е, че няма да  го огрее Файсал, Турна и Сенджер ще са заедно, но дали Файсал ще последва участта на Йоргос или ще забегне в бъдещата крепост на асасините Аламут- ще видим.
Нали трябва да има емоции, сериал гледаме. Grinning

Скоростно излезе руски превод, при това- субтитри.  
Ето линк:

https://vk.com/dizimedya?w=wall-132999259_855619

На първо четене новата главна хатун ми хареса. Hands Plus1

Братята- особено много. Hands Muscle

Сенджер докато отмъщава за кръвта на султана ако знае какво е намислил емир Илтебер... Fearful

# 23
Не знам, дали е имало харем по времето на селджуците, но хубавецът Меликшах, случайно или не си спретна такъв в двореца Stuck Out Tongue Winking Eye

Маашалла Smile

Зюбейде изглежда костелив орех, харесва ми. Погледа и е смел и високомерен. Да видим на какво е способна.
Очаквам и Беркиярук да се появи. Ще ми бъде интересно взаимодействието между тримата братя.

Личеше си, че Турна грабна вниманието на Файсал. Той, нейното също, но по различен начин...
Файсал знае, че положението на Емир Илтебер е тежко и ще става още по- тежко и вероятно му е направил изкушаващо предложение, на което емирът не може, а и не иска да откаже. Не съвсем безплатно разбира се и цената е красивата девойка.

Дано баща и не я накара да прави избор между неговата чест и любовта и към Сенджер, защото тогава наистина ще я постави на тясно.
Интересно, ако Хаджи научи, дали ще помогне на двамата влюбени или ситуацията напълно ще го задоволи.

Видяхме вече веднъж, че Сенджер избра дългът към баща си и родината пред любовта. Дали точно сега Турна няма да бъде изправена пред същия избор...???

Отново се очертава да бъде интригуващо Sunglasses

От миналия епизод насам не спирам да се чудя, възможно ли е този образ неземен Sunglasses...

... да е син на знатно семейство и да притежава политически умения, които да променят баланса на селджукските земи??? Joy
Скрита лимонка е той Joy

Ще ровя из материали около първия кръстоносен поход, за да открия кого олицетворява този персонаж, защото ми е много интересно Grinning

Да украся поста си малко Smiley

И, благодаря за приноса на този актьор Simple Smile

Голямо текучество..., голямо нещо... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 24
Набързо минавам само да оставя малко снимки.

Първата е една много слънчева снимка зад кадър- някъде от първите серии. Сенджер с цялата му банда, Тапар, Турна, че и Рустем с тях пред вратата на караваната. Joy

И два  интересни кадъра от снимането на 1 серия- споделени от каскадьорите от Nomad Stunts /както вече придобиха популярност- казахите византийци Grinning/

И нещо копирам, в скоби, от една от руските групи. Който желае, може да прочете- интервюто на Хатидже Шендил за списание Re Touche.

Скрит текст:
🌟Хатидже Шендиль, снимающаяся в сериале канала TRT 1 - Пробуждение.ВеликиеСельджуки, в своём репортаже для журнала Re Touche рассказала о своей карьере и личной жизни.
Как известно, актриса в 2015 году вышла замуж за известного продюсера одного из ведущих продюсерских компаний Tim’s&B Productions Бурака Сагъяшара, после чего в 2017 г. родила первенца Джана.

💫У неё волосы цвета воронова крыла, высокий рост, природная красота. За этой талантливой актрисой с восхищением следят многие зрители. После длительного отсутствия на экранах актриса вернулась на экраны с историческим сериалом канала TRT 1 - Пробуждение.ВеликиеСельджуки. За это время актриса занималась инвестированием себя, развивая свою актёрскую игру, вырастила прекрасного сына. Также актриса приняла участие в различных благотворительных фондах. На данный момент актриса создаёт и организовывает фонд помощи и поддержки детям, болеющим СМА (спинально-мышечная атрофия), призывая всех нас быть более чуткими и отзывчивыми по отношению к этим детям и их близким.

📌Тебе, наверное, повезло быть одновременно красивой и талантливой. Расскажи немного о себе, о том как ты стала актрисой? Ты сама выбрала эту профессию?

🔗Я считаю, что талант не является какой-то случайностью или везением, а то, что даётся нам с рождения. Если смотреть с гуманистической точки зрения, то он зависит от красоты и целостности. Для меня это является психологическим переносом и накоплением. Что касается везения, то это понятие несколько отличительное и нечто другое. Удача является результатом определенных усилий и она не не связана с талантом человека. Для того, чтобы объединить данные три фактора нужно много и кропотливо работать. Карьерный путь является состоянием, вызванное действием и чтобы чего-либо добиться, нужно что-то делать. Это такая профессия, что с самого начала ты знаешь, сможешь ты ею заниматься или нет, то есть Вы почувствуете внутренне это и пойдёте за ней.

📌Ты сыграла во многих сериалах и у тебя было множество партнеров, я уверена, что тебе сложно выделить какой-либо из них , однако у тебя определенно имеется проект, который занимает особое место, например, тот, который стал поворотным моментом в твоей карьере, какой из них, как ты считаешь?

🔗Каждый из этих проектов добавляет новые истории в мою личность в качестве актрисы, потому что Хатитже с помощью каждого из них развивалась в актерской деятельности, менялась и росла. Все они на пути актерской карьеры стали поворотными моментами. Все мои партнеры, с которыми я сыграла, дороги мне.

📌Как ты согласилась сыграть в сериале канала TRT 1 - Пробуждение. Великие Сельджуки? Что повлияло на твой выбор сыграть именно в этом проекте, ведь мы тебя не видели на экранах достаточно давно?

🔗Возможно, я не появлялась на экранах в течении длительного времени, ровно столько сколько было нужно, чтобы провести с Джаном три года. В течении этого промежутка времени я не чувствовала какую-либо ответственность к своей работе. Наоборот, от себя могу сказать, что этот период я провела достаточно эффективно. Во время периода пандемии я познакомилась с проектом, в котором основа сюжета состоит из исторической реальности, к тому же приняв участие в подобном проекте, получаешь абсолютно другой опыт. Подумав, что из этого получится нечто захватывающее и интересное, мы решили провести переговоры с продюсерской компанией Aklı Film. Во время исследования событий XI (11) века меня очень заинтересовало развитие того периода в области искусства, философии и астрономии, а также события, касающиеся женщин, выходящих за рамки потребностей того времени, которые также имели право голоса в управлении сильного государства.

📌Каких еще сильных исторических персонажей ты хотела бы сыграть, которые известны не только в Турции, но и во всем мире?

🔗Мне хотелось бы изобразить историю о женщине-амазонке. Как Вы знаете, женщины-амазонки были созданы на наших землях.

📌Сериал #Пробуждение.ВеликиеСельджуки на данный момент является одним из успешных проектов . Что ты чувствуешь, воплощая на экране исторического персонажа того времени?

🔗Абсолютную высшую концентрацию и целостность разума и тела. Силу нашей атфосмеры питает реальность наших персонажей. Имеются жесты и стили, характерные для людей того времени. Сила всегда находится в центре внимания. Ум и храбрость выходят на передний план. Двумерная душа в персонажах и мир несут большую ответственность. Сыграть в проекте той эпохи стало для всех нас увлекательным, волнительным, а также отличным опытом.

📌Что ты можешь сказать о своём персонаже Теркен Хатун? Что есть между Вами общего с ней?

🔗Теркен - одна из сильнейших женщин мировой сцены. Она черпает силу не от мужчины, а от своего ума и храбрости. Для меня не имеет большого значения, имеются ли у нас с ней общие черты характера, так как я даже не искала в себе их.
Напротив; насколько я знаю, в отличии от меня в моей Теркен нет знакомых мне эмоций и провокационных действий и это меня захватывает и волнует ещё больше. Моей единственной целью является сделать из человека гуманиста.

📌Ты давно не появлялась на экранах, думаю, после рождения Вашего сына? Как сейчас поживает мальчик, сколько ему сейчас лет? Пойдёт ли он по стопам своих родителей и станет ли он как и Вы актером, как ты думаешь?

🔗Как и все дети он переживает трудный период, и я считаю, что он его преодолевает его. Я не могу сказать какую профессию он выберет для себя, но стараюсь сделать все, чтобы он стал гуманистом, чутким и отзывчивым, а также справедливым человеком.

📌Твой муж Бурак Сагъяшар, можем сказать, что бросил актерскую профессию, тем не менее все ждут от Вас совместный проект. Намечается ли в будущем такая работа?

🔗Бураку больше по душе работать в различных областях производства и создания проектов. В нашем доме состояние чувства единства и сплоченности. Принципы, которые он привнёс являются доминирующими в нашей профессии. Мы верим в разнонаправленность. Мы два человека,работающие на разных должностях, которые задают множество вопросов и ищут на них ответы. Состоится ли у нас в будущем совместный проект зависит от жизненных обстоятельств.

📌Сложно ли состоять в счастливом в браке,иметь ребёнка и при этом одновременно заниматься актёрской профессией, как ты считаешь?

🔗Я считаю, что семейная жизнь для меня является той областью, в котором мне в себе чего-то не хватает, однако я стараюсь везде преуспеть. Это место с внутренними семейными разборками и с повышенным контролем. Это такие эмоции, что я, возможно, не смогу насытиться ими. Место, в котором я стараюсь балансировать и одновременно быть как матерью так и женой, а также быть успешной личностью. Это место, где я разрываюсь на части, стараясь сделать все идеально и в совершенстве и где стараюсь делать все возможное.

📌Какие ритуалы красоты ты соблюдаешь?

🔗Сколько себя знаю, здоровое питание является моим приоритетом. Помимо ежедневных ритуалов спорт является неотъемлемой частью моей жизни. Также я всегда ухаживаю за кожей лица.

📌Как ты относишься к моде? Следишь ли ты за ней?

🔗Мне нравятся послания моды посредством женщин, также мне нравится воспринимать моду не в соответствии с трендами, а посредством развитий и изменений тенденций.

📌Как ты думаешь, что является незаменимым аксессуаром женщины?

🔗Я думаю ее особый аромат.

📌Какая ты домохозяйка, заходишь ли ты на кухню, если да, то какое блюдо у тебя получается вкусно приготовить?

🔗Мне очень нравится проводить время дома со своей семьей. По возможности когда есть время мы с Джаном готовим на кухне превосходные блюда. Готовить его любимое печенье, а также собираться за одним большим столом со своей семьей и друзьями то, от чего я получаю огромное удовольствие.

# 25
Здравейте! Hug Онче - благодаря ти за промото за 16-ти епизод на Селджуците - страхотно е! Hands ClapFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Очаква ни поредния невероятен епизод. Ще има доста битки - супер много ми хареса, че Сенджер и Тапар заедно ще влязат в битка с Маркус и хората му и ще отмъстят за раняването на баща си - Султан Меликшах! HeartDartHorse Racing Елчин също ще влезе в битка извън двореца - невероятна е. Sparkling HeartWear CrownHands Clap Само се чудя къде е тръгнала. В Анадола ли се връща или е тръгнала да разследва нещо по случая с Теркен? Thinking Ще стане ясно в епизода - но тези, с които се сблъска изглеждат опасни и новата главна хатун ще се появи и ще й помогне. Hug Надявам се да е добра - да не пречи на Елчин и Меликшах, а по някакъв начин да им помогне да се съберат - също и да разобличи Теркен! Hands PrayHands PrayHands Pray

По отношение на въпросната нова актриса - преди да правя каквито и да е изводи ще изчакам епизода. Stuck Out Tongue Winking Eye Това, че името й е Зубейде е ясно, но никъде в нито една от статиите не пише, че това е майката на Беркиярук Wink Просто феновете чувайки името веднага си правят извод, че е тя - но в нашия сериал както и Ончето е казала не винаги имената съвпадат с тези от реалната история. Thinking Понякога едно име от историята в сериала изпълнява съвсем друг персонаж. Аз се надявам въпросната нова да се окаже сестра на Султана. Hands Pray Може пък да е и друга роднина от династията. Wink Те споменават името на Беркиярук, но към момента няма споменат актьор за тази роля - така, че не мисля че третият син на Султана ще се появи сега, но със сигурност ще го видим в бъдеще. Heart Ако тази жена ще играе майката на Беркиярук - то значи живее на друго място и очевидно не се е получила връзката им със Султана, но са останали приятели. Thinking В момента само може да гадаем - коя всъщност е Зубейде ще се разбере в епизода. Rolling Eyes

Нося ви интервюто с Буура, в което отговаря на въпроси на фенове пуснато на руски! Намерих го в инстаграм ... HeartYumRevolving Hearts

https://www.instagram.com/p/CJvTMmuKYCr/

Юле - много интересни неща си споделила относно копието! Благодаря ти ... HugHugHug

Бащата на Турна е ужасен - сега пък иска да я омъжва за Фейсал. Само кака я удари ... Angry Че ще има проблеми ще има, но няма да стане неговата. Сенджер няма да остави нещата така. Hands Pray

Благодаря ви за снимките зад кадър, както и за интервюто с Хатидже Шендил/ Теркен - много е интересно. Kissing HeartTwo HeartsFlowers Bouquet

Ето и от мен малко снимки зад кадър - по-скоро пейзажи от прекрасния Исфахан!!! Първата е пусната от Али/ Тапар - вечер в двореца на Селджуците!!! Много е красиво ... Sparkling Heart Втората и третата снимка са пуснати от актрисата изпълняваща ролята на дъщерята на Меликшах - Махмелек - отново пейзаж от Двореца този път през деня и преди залез! Истинска красота. Heart Eyes Какви Великолепни места са построили за нашия сериал. поздравления за целия екип. Все едно се потапям в атмосферата ... Nature StarNature StarNature Star

И за финал ви нося 2 снимки на другата нова актриса, която предстои да влезе в сериала - Buçe Buse Kahraman! Blush Тя продължава усилено да тренира. Предполагам скоро ще видим и нея - доста е млада. Hug Чудя се тя пък каква роля ще изпълнява - може би жена на Беркиярук ако вземе да се появи или момиче, което ще видим покрай Сенджер и приятелите му. Може да е любима на някого от тях. Отново само предположения - кагото се появи ще стане ясно Thinking

# 26
Здравейте, девойки! Hug
Рокси, много благодаря за линка с превод на предаването с Буура! Flowers Hibiscus

Днес излезе обичайната голяма порция снимки от новия епизод. Много са интересни!
Ще поставя тук някои от тях с кратки коментари.

Итригуваща среща.Sunglasses Наистина е много интересно какъв ще е характерът на Зюбейде и на чия страна в двореца ще е тя. Освен че очевидно е смела, силна, умна, много ми се иска да е справедлива и да държи на честността и достойнството. На тази снимка според мен си личи кого си "заплю" за враг Дано е така!

Не коментирам жена ли е, сестра ли е на Меликшах, ще разберем. Вижда се, че са в чудесни отношения. Аз лично предпочитам да е сестра или някаква родственица- не само защото много му стават жените на султана. Wink Ако е сестра, могат по-интересни истории с нея да се развият.

Тапар и Сенджер.Blush Без да знаят, че са братя, се държат типично по братски-  поскарват се, даже се побийват Grinning, баткото иска да покаже, че е по-силен, малкия не се дава. Едновременно с това - в решителни моменти винаги са на една страна. Hands V

В поселището на Сенджеровото племе. Какво правят тук всички заедно, интересно...

Има още много интересни кадри, но засега ще завърша с моите любимци- млади, чисти, влюбени... какво им предстои още... Heart

Най-вероятно в началото ще видим тези кадри на щастливи срещи, а след това емир Илтебер ще сюрпризира Турна и нас с вестта за брака с Файсал. Rage Най-вероятно в края на епизода, че да се мъчим до следващия. Satisfied

Според други - щастливите кадри са сън на Турна. Може би заради тази снимка.

# 27
Здравейте! Онче - благодаря за снимките към новия 16-ти епизод на Селджуците. И аз споделям мнението ти относно новата актриса и нейната роля. HugRevolving HeartsAnimal Racehorse Ще разберем каква е след като видим епизода - дори в резюмето не казват нищо по въпроса. Така, че може да ни изненадат. Thinking Дано наистина е сестра на Султана или някоя знатна жена от техния род. Hands Pray Сенджер и Турна са много сладки - хубаво е че ще видим и някои хубави моменти с тях преди поредния проблем. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Надявам се да видя и някоя хубава сцена между Меликшах и Елчин Hands PrayHeart EyesHeart Междувременно излазоха още снимки към новия епизода. Пускам ги и тях - страхотни са! Two Hearts Flowers Four Leaf CloverHorse Racing

А тази снимка на двамата братя я повтарям, но много ми харесва! Как победоносно влизат заедно в двореца. Това вероятно е след като са отмъстили за раняването на баща им - Меликшах HeartHands ClapAnimal Horse

Последна редакция: пт, 08 яну 2021, 16:09 от Roxis

# 28
Момичета, пристигам с взривообразен откъс от 16 серия! Nature Fire

# 29
Преди малко го гледах Simple Smile
Ето това развитие чакам отдавна Sunglasses
Освен, ако не решат всички, че тя говори небивалици отново...

Не знам, дали са пускани тези снимки.

# 30
Най-вероятно така и ще стане, Юле- ще си обяснят всичко със  заболяването и.
Но ако някой спомене пред Тапар, че се е припознала в Арпаслан като е видяла Сенджер, може и да се замисли. И султанът много разпитва. Кой знае, може пък по-рано от края на сезона да стане ясна истината. А дали новата хатун също не знае нещо? Thinking

Али днес си почива. Blush

Излезе руски превод на новия откъс. Макар че са ясни нещата и без превод, публикувам го.

https://turkru.tv/probuzhdenie-velikie-seldzhuki-16-seriya.html#frag_3_(subtitry)

А в късни доби от акаунта на сериала решиха да пуснат още една щастлива и усмихната снимка на Сенджер и Турна. Heart  Любовна среща в 11 век. Heart Eyes

# 31
Здравейте! Продуцентите пуснаха нов уникален постер на Меликшах, Елчин и Теркен по повод новия епизод - страхотни са ... HeartBlushAnimal Racehorse Много ми хареса как в предния епизод Елчин без капка колебание разказа на Меликшах всичко около престъпленията на Теркен. Hands Clap Hands Clap Hands Clap После разпита или по-скоро очната ставка, която проведе Султана с двете е върха - само как гледаше реакциите им. Елчин спокойна си казва всичко, а Теркен притеснена се чуди как да се оправдае. Stuck Out Tongue Winking Eye Flowers Four Leaf CloverSunglasses Надявам се, разследването което ще направи Меликшах скоро да даде резултат и да се увери, че думите на Елчин са истина. Hands PrayYumTwo Hearts Искам престъпренията на Теркен да се докажат и тя да си получи заслуженото Hands PrayHands PrayHands Pray

Правосъдието на Султан Меликшах е достатъчно за всички! Понеделник с новия епизод на "Великите Селджуци" HeartDartHorse Racing

Още един готин колаж, който намерих от любима моя сцена на Меликшах и Елчин - и разбира се наблюдаващата ги от балкона Теркен! HeartAnimal Heart Eyes CatWear Crown

Нося ви и един невероятен клип на Елчин - смела и красива жена войн, която не се страхува от никого и нищо. Лейля Лидия е Великолепна ... Sparkling HeartHands ClapAnimal Horse

https://www.youtube.com/watch?v=zLooFYck5kQ&ab_channel=BilgiHavzas%C4%B1

# 32
Момичета, днес режисьорът обеща фрагман, от който ще ни спре дъха и наистина е така! Misc Bomb

Ето го, трейлър 2 за епизод 16 Nature Boom

# 33
  • Плевен / София
Момичета, днес режисьорът обеща фрагман, от който ще ни спре дъха и наистина е така! Misc Bomb

Ето го, трейлър 2 за епизод 16 Nature Boom

Майката на Санджар ще умре ли ?

# 34
Утре може би ще разберем, Гостче, а може и другия понеделник, ако сцената е в края на епизода. Flushed

Много наситена серия, какво ли не ще се случи. Astonished

Превод на руски, като текст засега:

- Если они узнают наш секрет
- Твоя смерть придет от моих рук, Саббах
- этот дворец утонет в их крови
- Твою мать зовут Башулу?
- Да, Башулу, мой султан
- Сынок
- Мама!
- Что вам нужно?
- Месть!
- Я победил тебя еще раз, Низамулмульк
- Не будь так уверен, Саббах, теперь мы знаем, кто ты на самом деле
- На колени
- Кровь, пролитая этим ножом, спасет Сейдуну

Голям дявол ще излезе този Маркус, както си припомнят феновете, даже Йоргос не посегна на майката на Сенджер.Imp А той също отмъщаваше за брат.

Зрителите нямат търпение и започнаха раузнаване, естествено. Някой писа, че актрисата, играеща Башолу, е последвала в Инстаграм Хатидже Шендил и Лейла Ферай, т.е. се очаква, че може би имат общи сцени, т.е. може да закарат Башолу за лечение в двореца.
Разбира се, надеждата на всички е, че и тя, и чудесният Ата бей, както и Арсланташ няма да загинат. Hands Pray

И колко още събития има в тази серия! Nature Fire
Всъщност, стратегически и от пиар гледна точка е много добре- утре започва нов сериал по АТВ, също така в събота започна турският "Сървайвър", който е много гледан при съседите.

Да завърша с нещо красиво- много хубава снимка зад кадър на Екин от фотографа на сериала.

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 21:34 от oncee

# 35
Здравейте! Имам страхотна изненада за вас. Пуснаха превода на 9-ти епизод на "Пробуждане - Великите Селджуци" - много съм щастлива!!! HeartHeartHeart Очаквах с нетърпение да го гледам на български... Hug Hug Hug Знам, че става бавно - но това не е от значение за мен. Важното е че го превеждат и ще можем да се насладим на този уникален сериал и на роден език! Големи късметлии сме. Hands ClapTadaHorse Racing Искам да отправя моите най-искрени благодарности към Elihancho1981 и Neron Online Video. Hands Pray Blush Flowers Hibiscus Благодаря им от сърце за труда, който полагат и за това, което правят за да може този изключителен сериал да достигне до нас с бг превод. Sparkling HeartBlushAnimal Racehorse

"Пробуждане - Великите Селджуци" / Империята на Селджуците, Епизод 9 с Бг Субтитри  Hands PrayHeart EyesSparkling Heart

http://www.evropabgonline.com/selchucite_neron_online_video__11? … YX41NtHkCgU4YGrCA

Хиляди благодарности на Любими Филми и Сериали с Превод - Сериали и Филми с Превод - Neron Online Video - Elihancho1981 HugHugHug

Превод и субтитри: Elihancho1981 - Neron Online Video Hands PrayHeart EyesTada

Искам само да ви кажа, че линка който бях дала за епизодите на български вече не е активен! Disappointed За съжаление са изтрили профила на нашия преводач в ок.ру и съответно всички епизоди там са се загубили. Както и всички други сериали, които той е качвал. Weary Може би защото е качвал и сериали от нашите телевизии, но е много неприятно и несправедливо. Много ме е яд. Angry Затова той си е направил сайт и отново е качил всички преведени епизоди на "Великите Селджуци" до този момент. Hands ClapHands Pray Revolving Hearts Може да ги видите под линка към превода на новия 9-ти епизод на сериала. Безкрайно му благодаря за това. Sparkling Heart Flowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Много се радвам, че ще продължи да превежда и качва нашия сериал в сайта си.  HugHugHug

Ето един колаж направен от мен на любимите ни двойки - дано ви хареса!!! Sparkling HeartHeart EyesHorse Racing

Онче - благодаря ти за промото към новия епизод, както и за снимките към него. Kissing Heart Трейлъра е много силен, но случващото се вътре е ужасно. DisappointedDisappointedDisappointed Както изглежда този епизод ще бъде доста тежък и наситен с много събития. Thinking Това промо ме потресе - надявам се, че Башолу няма да умре и ще може да се порадва повече време на синовете си. Hands Pray Дано и Коркут бей и Арсланташ се спасят. Hands Pray Този римски войн Маркус е ужасен и много зъл - вече мина всички граници. Angry А двамата братя Сенджер и Тапар са супер - много им се радвам. Когато са заедно са ненадминати. HeartTwo HeartsAnimal Racehorse Нося ви и тях да им се насладите ... Stuck Out Tongue Winking Eye

Един уникален колаж на Сенджер, който намерих и много ми хареса!!! HeartHeartHeart

И една снимка на Али/ Тапар зад кадър по време на битка - страхотен е!!! Sparkling HeartDartAnimal Horse

# 36
Здравейте момичета!

Рокси, благодаря за информацията и линка към преведените епизоди Hug
Колажите са ти чудесни Heart Eyes
Благодаря и на Елиханчо, който въпреки трудностите продължава да работи!
Някой ден ще гледам накуп всичките епизоди с превод, които не съм. Доколкото си спомням, май от 7 епизод съм на озвучки Grinning

Онче, благодаря за трейлъра Hug
За мен е доста разочароващ по няколко направления, но все пак ще изчакам да видя епизода преди генералните заключения Smirk

Ясно е, че съм бясна на Маркус Imp
Веднъж, защото посяга на жени и на второ място, защото не е достойния враг на Меликшах, какъвто очаквах да бъде.
Уж, от знатно семейство, уж отличен политик, а до момента виждам само един бандит в пълния му блясък!
Виждам единствено спонтанни действия,  чиято цел е задоволяване на първичните му емоции.
Вероятно първата схватка между него и Сенджер е била разочароваща и е решил да отмъщава в поселището на султанския войн.
Няма да се размине без свидни жертви, колкото и да ни се иска. Мисля, че най- малко дъщерята на Коркут бей, а вероятно и той самият ще станат жертва на това нападение. Преди време четох, че тя напуска сериала...

Докато четох за първия кръстоносен поход, попаднах на един подобен на Маркус образ. Барон, мисля че беше, със съмнителна репутация, който самостоятелно, подобно на други знатни мъже, повежда своята войска към мюсюлманските земи. Войската му била сборище от всякакви типове, сред тях и престъпници... Човекът не отразявал много императора и неговите заповеди и заедно с войниците си безчинствали навред. Този образ от миналото доста ми заприлича на нашият герой Smirk

Надявам се Башулу да не умре, нейната история не бива да приключва така. Нито тя, нито Сенджер, нито Тапар или Меликшах заслужават това...

Хасан Сабах се доближава до представите ми за враг на селджуците, какъвто искам да видя. Човекът, колкото и подъл и зъл да е, поне е воден от силна вяра, убеждения и идеали, които се стреми да наложи.

Сенджер се закани, че ще го убие със собствените си ръце, за това не вярвам краят на Сабах да дойде от ръцете на султанския палач Smirk
Сенджер изпълнява обещанията си Smirk
А, и историята не следва точно този ход...
Знаем, Хаджи няма да реши този проблем, така лесно.

Освен, ако нашата история не продължи по различен начин, като се заложи на наследника на Сабах- Файсал...

Тежки дни очакват и Теркен Хатун Sunglasses

За мен няма съмнение, че Зюбейде Хатун е майката на Беркиярук. Какъв характер ще присъди сценарият на тази героиня, предстои да видим. В погледа и има нещо притеснително, според мен, но може и да съм в грешка Smirk

Има още една персона, която ще загуби съня си, ако Зюбейде се окаже майката на Беркиярук.

И познайте, кой ще го отнася най- много Smirk

Ще остане ли място за Елчин Хатун и нейните копнежи в двореца. Ще успее ли да си завоюва такова или ще предпочете да си тръгне?

Много неизвестни, дали ще получим отговор на всичко, или както Ончето каза ще има да чакаме до следващите понеделници...

Нова снимка на чудесният Буура Simple Smile

И на Сенджер...

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 09:16 от Juliya07

# 37
Юле, както си описала този барон, наистина много подхожда на нашия Маркус. Satisfied Едно към едно съвпада! Hands Clap Пък и нали преди официалния Първи кръстоносен поход е имало един друг, наричат го "Народен"- неорганизиран, хаотичен, всякакви хора са участвали в него и доста опустошения са направили. Тях ги побеждава Калъч Арслан.
Маркус е  емблематечен образ на предшественик май точно на този Народен кръстоносен поход. Много благодаря за информацията за този съмнителен барон. Hug

А защо отмъщава- защото, доколкото разбрах Сенджер убива онзи с плитките, не знам как се казва, също има малоумен и див вид, но е или брат или приятел на Маркус.

Рокси, много благодаря за информацията за българските субтитри. Flowers Bouquet Огромни благодарности на екипа, да са живи и здрави! Hug

И една хубава новина преди драматичната серия- "Великите Селджуци"  е получил награда за най-добър исторически сериал в класацията "Най-добрите от най-добрите" от сайта Dizi Doktoru. Нямам представа за този сайт и кой е гласувал, но е много приятно да прочетем това. Blush

Хаштагът тази вечер е името на сериала. Което също говори, че епизодът ще е преломен. Misc Bomb

# 38
Здравейте в деня на нашия сериал! Hug Юле, Онче - благодаря за интересната информация и за прекрасните неща, които сте ни донесли. YumFlowers BouquetTwo Hearts  Продуцентите и канала пуснаха още невероятни снимки и постери за предстоящия епизод! HeartFlowers Four Leaf Clover Animal Racehorse Всички са невероятни - много ми харесват. Purple HeartPurple HeartPurple Heart Очаква ни много интересен, тежък и вълнуващ епизод - нямам търпение да видя какво ще стане! Kissing HeartRevolving HeartsNature Star Аз както винаги ще гледам онлайн, а после ще проверя какви преводи и цитатите от различните моменти ще пуснат феновете на английски и испански, за да мога да разбера нещата по ясно, докато епизода излезе на по-разбираем за мен език. Stuck Out Tongue Winking Eye Nature FireSparkling Heart

И една хубава новина преди драматичната серия- "Великите Селджуци"  е получил награда за най-добър исторически сериал в класацията "Най-добрите от най-добрите" от сайта Dizi Doktoru. Нямам представа за този сайт и кой е гласувал, но е много приятно да прочетем това. Blush

Това е страхотна новина! Много се радвам за нашия сериал - напълно заслужена награда!!! Hands ClapHeart EyesTada Надявам се отсега нататък "Великите Селджуци" и великолепните ни актьорите да спечелят още много награди за ролите си в сериала. Hands PrayHands PrayHands Pray Всички са блестящи и заслужават огромно признание.  Animal Heart Eyes CatTwo HeartsHeart

Юле - благодаря ти за информацията! И аз мисля като Ончето.Hug Напълно е възможно римския злодей Маркус да пресъздава образа именно на този  Барон. Както знаем понякога имената на героите в нашия сериал не съвпадат с имената на хората от реалната история. Stuck Out Tongue Winking Eye А Маркус е много зъл, отмъстителен и лош - готов е да убие всеки по пътя си. Явно информацията, която бяха пуснали за него преди е била грешна. Thinking Той е ужасен - дори Йоргус не беше толкова жесток и определено не беше луд. Triumph

И в очакване на новия епизод - да припомня един любим мой момент от предишния. Сблъсъка между Елчин и Теркен. SunglassesFlowers Four Leaf CloverPurple Heart Теркен си мислеше, че е направила капан на Елчин и ще я уплаши - но не е познала. Нашето смело момиче й опря ножа в гърлото и я нарече змия. Hands ClapBlushAnimal Racehorse Веднага се сетих за асоциацията с истинската змия, от която Елчин спаси Меликшах в първите серии на сериала. А сега се зае да го спаси и от още по-лошата и опасна змия в двореца - Теркен Хатун! Heart Eyes

Теркен заплаши Елчин, че ако нещо й се случи Меликшах щял да избие целия й род като започне с брат й Кълъчарслан Angry Какви ли не неща не й наговори. Rolling Eyes Разбира се не пропусна да обвини Елчин, че ходи по женен мъж и че иска да роди син на Меликшах, за да се добере до престола. Stuck Out Tongue Winking Eye Как ли пък не - в случая тя описа самата себе си. Целта на Теркен е тази - на всичко е способна за власт. Smile Теркен каза на Елчин, че няма да я обвини в двете убийства, които й приписа - ако отиде при Султана и му каже, че напуска двореца завинаги. Triumph Толкова беше доволна, че Елчин ще я послуша. Ама накрая остана с пръст в устата. Stuck Out Tongue Winking Eye

Онзи гаден и грозен изверг приятеля на Маркус - рани ръката на Меликшах в битка! Нали имаше някакви специални остриета на ръкава. Отврътителен е. Angry В новият епизод именно него ще убие Сенджер и явно за да му отмъсти Маркус ще нападне Башолу и хората от селището. Disappointed Надявам се поне тя да оцелее. Hands Pray

Но да се върна на епизода от миналата седмица. Wink

Хареса ми момента, когато Султана се върна ранен, а Елчин веднага отиде на балкона притеснена за него и тъжна защото може да напусне двореца и да не го вижда. Hug Теркен го посрещна и го попита как е - а Султана каза че е добре и без много да й обръща внимание я подмина. Stuck Out Tongue Winking Eye Страхотен момент беше, когато Меликшах видя че Хаджи вече е добре - така се зарадва. Двамата се поздравиха и си обещаха заедно да се справят с враговете. Hands ClapHands ClapHands Clap

Накрая Елчин отиде при Меликшах, но вместо да му каже това, което Теркен иска от нея и да напусне двореца - Елчин каза цялата истина на Султана относно злодеянията на Теркен. HeartHands ClapAnimal Racehorse Така се изкефих че няма на къде. Елчин е уникална. HeartAnimal Heart Eyes CatHorse Racing Каза му, че знае че може да загуби главата си заради думите си, но трябва да му каже истината. Каза му, че Теркен стои зад случилото се с майка му Сеферие Хатун и Хаджи! HugDartHands Clap Теркен беше доволна, че ще се отърве от Елчин, но усмивката й замръзна когато Султана я повика и поиска обяснения от нея за думите на Елчин. Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye Теркен така пребледня и се притесни. Елчин беше разказала на Султана и за клопката на Теркен в гората, както и за убийствата които искаше да й припише. Sunglasses Султана попита Теркен за това, а тя започна да се оправдава и пак опита да хвърли вината върху Елчин. Интересното тук беше погледа на Меликшах, който следеше реакциите на двете и смятам, че ясно видя колко спокойна беше Елчин и как точно и ясно отговаряше и колко притеснена беше Теркен и как шикалкавеше! Revolving HeartsRevolving HeartsRevolving Hearts Меликшах каза, че след като разследването му приключи една от двете - която наистина е виновна ще загуби главата си! Искам да поздравя Буура, Лейля Лидия и Хатидже - изиграха всички сцени фантастично! Hands ClapHands ClapHands Clap

Нося ви и една прекрасна снимка на Сенджер и Хаджи! Страхотни са... HeartHeartHeart

Новият епизод започва след малко - на всички, които ще го гледат пожелавам приятно гледане Hug

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 19:45 от Roxis

# 39
Момичета, то не беше серия като серия, все едно бе финал на сезон! Dizzy Face
Няма да разказвам, за друго идвам.

Така и така ще стане ясно, така че направо пиша- изненадата на вечерта /защото за другото бяхме подготвени/ бе напускането на Лейла Лидия! Astonished Това бе много неочаквано! Dizzy Face Да, героинята и замина с изключително важна задача в Анадола, но никой не очакваше, че Елчин напуска не само двореца, а и сериала!  Като публикува прощален пост Лейла, тогава се разбра.Open Mouth

Не мога да си обясня, тя бе анонсирана като един от основните герои. Едва ли ще разберем- дали Лейла Лидия ще участва някъде другаде и затова напуска Селджуците, или така е по сценарий. Не ми се вярва да е било така. Странна работа...
Искрено съжалявам и особено много съчувствам на Рокси Heart и Нина Heart, които са фенове на двойката Буура- Лейла  от предишния им проект! Heart
И на мен ми е мъчно, Елчин влезе и в моето сърце.Broken Heart Но на Рокси и Нина сигурно ще им е много криво... Sleepy
Не че не може да се върне- такива случаи е имало, за Каан Ташанер се сещам, ролята му в "Ертугрул". Не съм го гледала, но знам че Каан е излязял, а после се връща в сериала. Така че- да вярваме и се надяваме, че ще се върне и Лейла Лидия! Hands Pray

От Лейла, прощален пост Broken Heart

Иначе- много динамика, много силни и емоционални сцени,изненади. Доста хора загинаха. За Коркут бей съм почти сигурна, за Башолу се надявам все пак да не е... Епизодът бе наистина изключителен! Не че нямам забележки, но после за тях.

Пуснаха откъс от 17 серия. Точно наблюдавайки лицата на Сенджер и Тапар се надявам да не е загинала Башолу- гневни са, ядосани, но не разбити от мъка. Поне аз така си мисля, дано е така. Hands Pray

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 23:59 от oncee

# 40
  • София
Добро утро, момичета!
Рано, рано прочетох  новината споделена от Ончето, че ще се разделим с Елчин/Лейля Лидия. Съжалявам  и се ядосвам. Няма да коментирам повече предварително, защото се надявам да има хубаво продължение. Някой от нейните фенове са писали, че  е възможно заминаването на Елчин да е сън на Меликшах. Давали са го, че спи и се събужда. Надяват се феновете, аз също да не се разделяме окончателно с Елчин. Очакват ни доста неизвестни. Ще видим.
Ох, тъжна е Елчин.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 09:04 от Nina NN

# 41
Добро утро момичета!
Що за новина чета рано, рано???
Жалко Confused Имаше интересни възможности за развитие с нейното присъствие... Мисля си, че Анадола не може да остане без свой представител. Дали пък няма наистина да вкарат в действие Калъч Арслан?

Аз довечера ще гледам.

Нещо не ми е на място излизането на Лейля Лидия от сериала... Сякаш участието и виси недовършено...

# 42
  • Плевен / София
Здравейте момичета
Наистина много динамична серия и за разлика от другите сериали в понеделник при нас спада в рейтинга е незначителен....

Жалко, че ще чакам до понеделник, за да видя какво ще стане с Турна и майката на Санджар...

# 43
Момичета, в една от руските групи- доста осведомена между другото, прочетох нещо.
По засега непотвърдена информация Лейла Лидия Туутлу  е получила предложение да се включи в сериала "Барбароса". Ще видим дали е вярно. Ако е- това може да е обяснението.
Възможно е да и е харесала повече ролята, условията може да са по- добри и т.н. Но нека стане ясно дали е вярно.

Sign Triangular Flag On Post Влизам за допълня поста с друго.

Помните ли, още преди Нова година бе обявено, че нашия сериал ще се представи на едно онлайн изложение-  "New Hits From Turkey" . На това представяне, което се случи днес, актьорите, режисьорът и продуцентът са говорили за сериала и за героите. Разбира се, репортажите са предварително записани.
Пускам линкове с английски субтитри, такива има засега.

Буура за Меликшах:
https://twitter.com/Sherryforyo/status/1349054802974695426?s=20

Екин за Сенджер:
https://twitter.com/Sherryforyo/status/1349050797393383424?s=20

Севда за Турна:
https://twitter.com/turnareyiiz/status/1349065067145388038?s=20

Лейла Лидия за Елчин:
https://vk.com/tursen.camomilelove?z=video-172847911_456239751%2 … l_wall_-172847911

Актьорите за Низам ал Мулк и Хасан Сабах:
https://twitter.com/Sherryforyo/status/1349066771211448321?s=20

Sign Triangular Flag On Post И още нещо, много интересно.Hushed
Гробницата на анатолийския селджукски султан Килъчарслан I е намерена в Диарбекир.

Една статия в Туитър се появи, съвсем прясна е новината- от днес. Blush . Гробът на султан Кълъчарслан I и дъщеря му Саиде Хатун са достигнати след 9 дни разкопки. Има изказвания на ректора и професори от тамошния университет, които и с Гугъл преводач е трудно да се преведат, пък и няма смисъл, подробности са.
Но си представям как се радват. Heart Eyes
И ги разбирам. Какво вълнение предизвиква все още у нас нестихващият спор дали действително гробът на Калоян е в "Св. 40 мъченици". Nature Zap
Та, честита им голяма историческа находка на комшиите! Heart Eyes

Sign Triangular Flag On Post Днес май за четвърти път допълвам поста, но се появи  събрано на едно вмсто видео с думите на продуцента- режисьор  за въпросното онлайн-събитие. Blush
https://vk.com/tursen.camomilelove?w=wall-172847911_8869

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 22:22 от oncee

# 44
HeartHeartЗдравейте!

Хубав епизод, наистина като за финал на сезон Grinning
 Хасан Сабах, най- накрая е разобличен! Въпреки, че ако не се лъжа в действителност той надживява Великия Везир, изглежда, че нашата история ще продължи в друга посока, чрез наследника му Файсал. Показателна, за това  бе сцената, в която Файсал беше заел неговото място в центъра на кръга от батинити, а Хасан символично предаде силите и камата си в негови ръце.
Не виждам, какво би могло да се случи та Сабах да запази главата си на мястото и Smile.
Сега, дори и да разшифроват книгата и да научат името на главатарят на батинитите, тази информация ще им бъде безполезна... Все още никой не свързва Файсал с Хасан... С други думи играта се рестартира Smirk
И нашата Турна се оказва в центъра на събитията Stuck Out Tongue

Както предполагах Файсал уцели слабото място на Емир Илтебер, за да го убеди да даде дъщеря си. Емирът е предсказуем и нямаше съмнение, че ще предпочете да жертва Турна, отколкото положението си и благоразположението на Султана.
Сега топката е в ръцете на Турна и тя е принудена да избира между любовта на сърцето си и честта на баща си...
Ще ми е много интересно как ще подходи!

Зюбейде нахлу гордо и самоуверено в живота на всички. Доста пряма и открита жена, която изглежда, че знае какво прави и как го направи. Все още имам съмнения относно персоната и... Ще видим, дали се заблуждавам... Исках тя да се срещне с Хаджи, за да видя неговото отношение към нея, за мен би било показателно, но вероятно това ще се случи в следващия епизод. Все си мисля, че там нещата няма да са идеално гладки, а пък ако заподозре подобно на Теркен за съществуването на таен син на Меликшах, предполагам, че истинската и същност ще лъсне в цялата си прелест.

Иначе ми хареса новия ритъм, който наложи в двореца. Селджукските жени трябва да са дейни и да умеят да въртят меча, да защитават децата, дома и мъжете си, когато се наложи. Впрочем, точно както Елчин, Турна и Башулу Heart Eyes
За Теркен Хатун е твърде късно за промяна, но истински се надявам Махмелек да се поразчупи най- сетне под влияние на Зюбейде :smirk и да покаже някакъв характер.
Силно се надявам и Гевхер  Хатун да започне процес на осъзнаване, защото ми е мъчно за Тапар. Момчето няма, нито спокойствие, нито истинска подкрепа у дома. А има такава нужда...
Много ми хареса как насоли жена си при поредният им спор. Според мен има промяна в поведението му от началото до сега. В момента сякаш не се поддава, толкова лесно на провокациите на жена си, което ме прави много щастлива, защото го обожавам Heart Eyes
Сенджер му влияе добре, точно той е най- големия мотиватор на Тапар да вади най- доброто от себе си и да се превръща в достоен престолонаследник. Тапар притежава и смелостта и справедливостта на баща си, просто е малко несигурен, не без помощта на съпругата си, която не пропуска шанс да му натякне, че е никой.

Сцената, в която ни показаха кипренето на двете жени на Меликшах преди да го посетят е доста красноречива Sweat Smile Ще има люта конкуренция, не само за управлението на двореца, но и за свободната част в леглото на Султана Smile Той, горкият, от толкова жени покрай себе си, спи сам Smile За да защити честта на Теркен Хатун, той преглътна зародените чувства у себе си и Елчин- отпрати я и остана честен с нея докрай, без да я наранява. Свали ръката на Зюбейде от гърдите си с думите, че да му бъде главна Хатун му е достатъчно, а жената, чиято чест пази не приема в стаята си, защото в момента не му е до нея... Sweat Smile Не му е лесно! Едно, обаче не може да му се отрече- отношението му е достойно и уважително към всяка от тях Heart Eyes

Изглежда, обаче, че истински е обичал само една! Башулу е жената, която е запазила цялата му любов и преданост! Останах с впечатление, че Зюбейде е била и останала просто братовчедката ( дъщеря на братът на Алп Арслан), с която заедно са израснали, и на която Меликшах се е възхищавал още от малка. Очевидно тази жена е доста колоритна и основното и умение е да му вдъхва спокойствие и сигурност- единственото, от което Султана има нужда в момента, като се прибира в двореца.

Силно се надявам, че Башулу няма да загуби живота си, за доброто на всички.
Тя е в мислите и сърцата, независимо, като жива или, като мъртва на най- силните мъже в страната. Има, толкова неизказани неща, толкова незавършени дела свързани с нея... Тя е оазисът в сърцето на Султана и спокоен и безопасен пристан в буйните сърца на синовете си.
Когато Сенджер и Тапар танцуваха, колко щастлива и горда беше тази жена Heart Нека това не е краят, моля Hands Pray

# 45
Здравейте, момичета Hug
Малко не ми стига времето напоследък, та изгледах епизода с превод на 2 части.
Споделям мнението на Юлето за Зюбейда- въпреки ефектния начин, по който се яви на сцената,  имам съмнения също. Да- царствена, родена аристократка, внушаваща респект,  накара Теркен да наведе глава- това много ми хареса. И също ми хареса, че иска всички жени в двореца да имат някаква заетост- просто чудесно! Поскара се на Махмелек, че не тренира, това също много добре. И явно започва да кипи дейност в двореца. Grinning На снимки зад кадър от  вчера се вижда точно тренировка с меч на Махмелек. Grinning

Точно заради противопоставянето на двете съпруги на Меликшах обаче не ми се искаше новата главна хатун да е негова жена, а роднина.  Не ми се гледа борбата за мъж между две съпруги. Ако и да е нямало харем при селджуците, явно няколко жени е било норма. И очевидно ще ни показват скрити и явни игри между тях.
Мликшах наистина уважава Зубейда и дотам. Имаше тръпка към Елчин, но не и даде да се развие. Към Теркен не изпитва обич, само я приема като съпруга. Голямата му любов е Башолу. Много се радвам, че и двамата му сина разбраха това. За Тапар бе особено важно, той и без това има комплекси, свързани с майка си, а Сенджер се почувства още по-горд с нея. Blue Heart
Отношенията между двамата братя се развиват в чудесна посока. И интересният танц бе показателен, и силното им взаимодействие, как се разбираха от една дума по време на схватките с враговете.
Много се надявам Башолу да е жива. И мисля, че е- в откъса от новата серия си пролича. Гневни, решителни, готови за мъст бяха Сенджер и  Тапар, но не съкрушени от болка. Такива  щяха да са, ако Башолу бе починала. Мисля, че погребваха Коркут бей и другите загинали.
Гевхер започна да ме дразни все повече. Да- бременна, хормони, ама и амбициите и са особено силни. Това момиче вече се вижда като султанша и особено силно притиска Тапар. Той е верен, лоялен, закрилящ, но май започва много да му писва от всичо това. Не знам докога ще издържи.

Турна, ех, Турна...Broken Heart От неземно щастие до  разбито сърце... Аз не мисля, че честта на баща и е застрашена. Глупав се оказа той. Вместо да говори честно и открито със сутана, върти игри с Файсал. И е готов да продаде дъщеря си. Rage За мен това е точно продажба. И много се надявам да не се затлачи тази работа с женитбата. Ясно е, че Турна няма да се ожени за Файсал, но ще ни опънат нервите.

Наистина е възможно да покажат Файсал като продължител на делото на приемния си баща. Кой знае пък, може Сабах пак да се измъкне, засега и аз не виждам как, но и друг път са ни изненадвали. Grinning Но и да се измъкне, наследникът е ясен. Дали заедно ще отидат да превземат Аламут  или още сега Файсал ще застане начело- предстои да видим.

Цялата серия бе серия на контрастите- силно щастие, радост, весели е силна драма. Както писаха някъде, не помня къде- сценаристът май много обича "Игра на тронове", та повтори сцената на кървавата сватба... Frowning

И най-голямо текучество май в тази серия се случи. Елчин  /тя поне замина, слава богу/, Ата бей, приятелят на Маркус, помощничката на Теркен... Бабата също според мен ще изчезне, нали замина и тя. Освобождават място за нови герои.
Мисля, че предстои да видим и Баркиярук. Меликшах го каза, а повтарянето на името му за това говори- очаква ни среща с въпросния герой.
И за си кажа пак редовната забележка- за представянето на враговете. Все още ми е смешно, но вече започват да прекаляват- хората на Маркус ядяха сурово месо, направо от животното. Dizzy Face Е, извинете, но това вече наистина  е прекалено! Все пак и Европа е познавала огъня през 10 век. Satisfied

Чакаме първи трейлър, дано има днес.

Докато дойде, да пусна  пак онази красота- препускащите млади влюбени, на фона на зеленото поле и гора- зелено като чистата им любов, на нов и красив музикален фон. Green Heart

Sign Exclamation Допълвам поста.
Sign Triangular Flag On Post Излезе трейлър 1 за 17  серия- направо е траш метъл.  Misc Bomb

И с руски субтитри

https://vk.com/dizimedya?w=wall-132999259_863585

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 22:41 от oncee

# 46
  • София
Здравейте мили, момичета!
Хиляди благодарности за споделеното от вас. Няма да престана да благодаря, защото всичко, което пишете ми е много полезно и ме кара да гледам с интерес всеки епизод.
Искам да споделя с вас, че малката - голяма актриса Беренка / Ойкю/ от "Дъщеря" ми е получила вече втора награда за най-талантливо дете -актриса:
Първата:

И сега  „Mavi Elma“ :

Всичко добро  ви желая и бъдете здрави.

# 47
Здравейте момичета!

Нинче, браво на малката- голяма актриса Hands Clap Гледала съм я за малко в "Майка", но бързо се отказах..., Драмата ми беше в повече, а когато са замесени деца или животни ми е невъзможно за гледане. Открай време избягвам подобни филми или сериали Confused

Онче, допълнила си поста си с трейлъра към 17 епизод и аз чак сега видях Grinning
Вчера го гледах и се зачудих как не си го пуснала, толкова съм свикнала да ни носиш новостите Sweat Smile Сега влязох да го пусна и видях Sweat

Изглежда, че все пак Хасан Сабах ще намери изход от безизходицата Sunglasses Нашите войни ще са неудържими в следващия епизод. Отново ще е лудо преследване! И не само Smirk

Интересно ми е продължението на горната снимка Sweat Smile
Вероятно Башулу е оживяла, надявам се да е така Hands Pray

Има интересна снимка към следващия епизод.

Визията на Турна говори, че отива на празнично събитие. Дали не е на церемония по искане на булка или направо сватба??? Щом се е натъкмила вероятно е взела решение..., просто си гадая...
Какво ще направи Сенджер? Ще и позволи ли да сгреши?

Попаднах на видео зад кулисите на селджуците с интервюта с героите. Забавно изглежда Heart Eyes

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR18pGCvt9hU18xhOYMmhXgDo … annel=DiziDoktoru

И малко весели кадри от него Heart Eyes

Един чудесен и респектиращ Султан от следващия епизод Heart

Един полудял Сенджер Smiling Imp

И един подлудяващ Сенджер Heart Eyes Smirk

Много ми е интересно, как напускането на Лейля Лидия ще се отрази на предварителния сценарии. Убедена съм, че в него бе заложена любовна история между Елчин Хатун и Султана, иначе нямаше да наблягат на тях, толкова време... Дали първоначално идеята не е била на някакъв етап да приключат с Башулу, за да може спокойно да разгърнат историята на Елчин и Меликшах и сега какъв подход ще предприемат.

# 48
  • Плевен / София
Здравейте момичета...
Благодаря ви за хубавите новини...
Почерпете се за мое здраве....
Скрит текст:

# 49
Kissing HeartГостче, бъди здрава и много щастлива Hug

Специално за теб Simple Smile

# 50
Гостенче, рожденичка си значи! Champagne Бъди здрава и много щастлива! Flowers Four Leaf Clover

Юле, БГмамата не ми разреши да публикувам 2 поста един след друг. Или са станали по-строги правилата, или съм под наблюдение. Grinning Исках да публикувам трейлъра в нов пост, защото предположих, че може и да не го видите, но не ми даде. И затова сложих удивителни в стария. Grinning

И аз видях вчера първата част на интервюто на журналистката Оя Доган с част от нашите хора. Толкова са естествени и приятелски настроени, всички. Hug  Ще има втора част и дано някой го преведе на разбираем език.

Нинка, и аз се радвам за Беренчето, браво на детето! Hands Clap Точно като Юлето бях започнала "Майка", но се отказах. Не е първия сериал, който не завършвам, по-скоро това е типичното за мен.

Рокси, как си ти, не си се появявала? Да не би де се разстрои или ядоса на напускането на Лейла Лидия и да ти е криво? И аз продължавам да се чудя за причините, появи се информация за преговори на Лейла и за участие в друг проект, но също като Юлето си мисля, че нейната история в Селджуците се очакваше да е по-дълга и интересна. Едва ли обаче ще разберем какво е станало. Но на тебе, и на Нина бих казала така- не съжалявайте, радвайте се, че вашите любимци са били в трети проект заедно! Hug Това се случва на много малко екранни двойки.

Новите снимки са много интересни. Особено тази със Сенджер и Турна в полутъмната и стая, горящата камина и веещите се завеси- тя е и кинематографично много красива. Интересно, че Турна е с шапка- дали се готви да тръгне нанякъде или е знаела за тайното идване на Сенджер? Много загадки.

Ето още снимки, все интересни.

Файсал нямаше да го публикувам, че съм му ядосана Satisfied , но ми се струва, че са в едно и също помещение с Турна, та ми е много интересно.

Ето ги двамата врагове, среща на пътя. Не виждам как ще му се размине на Маркус, колкото и да е див и опитен воин.

Новата главна хатун май ще вземе страха на Теркен. Grinning

Меликшах пак е в битка.

Дали преследват Хасан Сабах или други?

Pencil2Копирам  превод на озета на руски, може да ни светне нещо. Blush В скрит текст е.
Скрит текст:
Озет
Файсал хочет быть главным над батинитами и в Шелимзаре.Он хотел жениться на Турне,чтобы установить отношения с Ильтебером и получить легитимность для своей коммерческой деятельности в Шелимзаре, а также избавиться от давления, которое оказывали на него сельджуки.Ему удалось убедить Ильтебера на этот брак своей финансовой властью. Что будет делать Турна, который находится на грани брака с Фейсалом? Что заставит Ильтебера отказаться от этого брака?

С другой стороны, Маркус, который принял меры, чтобы отомстить Сенджеру, убившему его близкого друга Эйнара, серьезно ранил Башулу за свою месть. Сможет ли Башулу пережить смерть, когда она на грани смерти из-за полученной тяжелой раны?

Низаам аль Мульк, который понял, что во дворце есть опасный шпион, связанный с батинитами, и с большим подозрением относился к Хасану Саббаху, устроил ловушку, используя Книгу Тайн, которую батиниты считали священной. В результате этой ловушки он и сумел раскрыть свою истинную личность. Как Хасан Саббах выйдет из ловушки, в которую он попался?

С другой стороны, Сенджер пойдет за Маркусом, чтобы отомстить за Башулу. Каким путем пойдет Маркус, которого прижмут Сенджер и сельджукские войска, чтобы набраться сил? Какой союз он установит с Файсалом для этого через Саббаха?

Узнает ли Сенджер , что Файсал на самом деле является батинитом и о его грязной связи с Маркусом? Отомстит ли он Маркусу, который серьезно ранил Башулу и замучил Коркут-бея?

# 51
  • Плевен / София
Благодаря ви за пожеланията момичета... Grinning
oncee не е проблема при теб...на всички, които имат публикация и никой не е писал след тях, ги предупреждава, че не могат да "пуснат" нов пост. Което е добре, защото имаше баннати профили за последователни постове...

# 52
Момичета, пуснаха нов откъс- кратък, но отново впечатляващ. Misc Bomb

Гостче, благодаря да информацията. Hug Но продължавам да не разбирам  какъв е проблемът да публикувам втори пост, когато  не е спам- не пускам цветенца, меченца, поздрави и т.н.. Вторите ми  постове винаги са били или трейлъри, или снимки, или разсъждения и информация. Наистина не разбирам какъв и е проблемът на БГ мамата. Ама както и да е. Ще трябва да редактирам значи, когато има нещо интересно за споделяне, а след мен никой не е писал.

# 53
  • Плевен / София
Не знам, но такива са правилата.
Радвам се, че майката на Санджар е останала жива, но тайната и вече не се знае само от Сафире ханъм.

# 54
Здравейте! Благодаря ви за всички неща, които сте пуснали. Hug Онче - благодаря ти, че специално си се сетила за мен. Тези дни нямах никакво желание да пиша в темата - и за напред ще огранича постовете си по отношение на Селджуците. Smirk Нека все пак ви споделя моите чувства - пък после ако искате може да кажете, че преувеличавам или че не съм добре. Няма да ви се разсърдя. Kissing Heart С интерес гледах 16-ти епизод до момента, в който Лейля Лидия пусна своето съобщение, в което се сбогува с ролята си на Елчин. Заболя ме, ядосах се, натъжих се, разплаках се и спрях да гледам епизода в същия този момент. SobSobSob Но не съм ядосана на нея, а на сценаристите и продуцентите, които са виновни за това. Тук всички говорите за напускането на Лейля, но едва ли това е само нейно решение. Мисля, че именно продуцентите са виновни. Thinking Знам колко много Лейля обича ролята си на Елчин и как даваше всичко от себе си в продължение на месеци - тренировки по конна езда, боравене с лък и меч и какво ли още не. А сега участието й приключи толкова рано. Cry От сега нататък "Великите Селджуци" ме загубиха като зрител и фен. Angry Колкото и да е хубав сериала, колкото и да харесвам актьорите и историите около героите някои неща не мога да простя и да приема. Напоследък ясно се виждаше как промотират едни герои и игронират други. Confused Ясно е, че продуцентите използваха огромната любов, която феновете изпитват към двойката Буура и Лейля в продължение на 16 прекрасни епизода. Още в самото начало с обявяването на техните имена в каста, с обявяването на имената на Екин, Севда и Хатидже зрителския интерес беше гарантиран. HugTwo HeartsHeart И друг път съм казвала - нашите актьори са Великолепни - кой от кой по.хубав и прекрасен. Всичко беше страхотно, но напоследък продуцентите и сценаристите прекалиха - писна ми само нови и нови жени да се явяват при Султана и всеки път лошите да печелят, а добрите да губят. Това никъде го няма. Ако това е била епохата - много жалко. Rolling Eyes Лейля Лидия за мен беше фантастична като Елчин, а Буура фантастичен като Меликшах. Така се радвах, че пак ги гледам заедно - сцените между Меликшах и Елчин бяха толкова хубави. Heart Heart Heart

Но какво стана - продуцентите ни се подиграха, нараниха чувствата ни и си поиграха с нас като с играчки. Показаха ни толкова много хубави сцени между тях - Меликшах и Елчин си говореха за любов, гледаха се влюбено, той се наслаждаваше на музиката й, садяха заедно цветя, помагаха си в битките, ловуваха заедно. Revolving HeartsRevolving HeartsRevolving Hearts Елчин спаси сина на Меликшах - Тапар, както и майка му, вярваше и в Сенджер, помагаше на Турна, разобличи Теркен и накрая каква беше справедливостта - отново никаква. Angry Онзи гаден помощник на Теркен накара помощницата й да напише писмо, в което казва, че тя е направила всичко, а Теркен е невинна - после я обеси и хоп Теркен пак се спаси. Triumph И какво стана - Елчин напусна двореца изпратена от Меликшах на специална мисия в Анадола, а Теркен загуби поста на главен хатун. Кел файда без Елчин в двореца нищо няма да е същото - без Елчин на бойното поле нищо няма да е същото. Без Лейля Лидия в сериала за мен вече нищо не е същото. DisappointedDisappointedDisappointed

Благодаря на всички ви за прекрасните моменти, които изживяхме заедно - благодаря ви за хубавата компания и за всичко. HugHugHug Ще продължа да ви чета - но ще пиша по-рядко по отношение на Селджуците. Wink Съжалявам ако ви се струва прекалено - просто съм много емоционална. Винаги съм такава когато става дума за моите любими актьори и когато има очевидна несправедливост за тях. Sunglasses Не разбирам причината за това ранно излизане на Лейля Лидия от сериала. Много ми е странно всичко това. Thinking Продуцентите я използваха - името й беше сред главните актьори заедно с това на Буура, Екин, Хатидже и Севда, тя беше на всички постери заедно с тях - очакваше се да играе дълго време в сериала, най-малкото докато Буура - Меликшах е вътре. Това очаквахме феновете им. HeartHeartHeart И накрая хоп Лейля излиза от сериала без никаква причина. Angry  А имаше още толкова много неща да свърши Елчин - ще каже човек, че Анадола е на друга планета. Тя и преди беше там, но идваше и в Исфахан - ами когато Маркус нападне Анадола Елчин къде ще е - кой ще брани тези земи? Нали затова я изпрати Меликшах - да пази земите на Анадола, защото й има доверие. Purple Heart Но сега изведнъж - Елчин просто ще изчезне. Откъдето и да го погледнеш това е недомислено и глупаво. Triumph Не знам чие решение е - дали на Лейля Лидия защото се е разочаровала от нещо или на продуцентите защото са решили да продължат сериала като в историята и да махнат Елчин. Unamused Според мен е решение на продуцента и сценаристите - просто искат да вкарат новата актриса, за да има и Зубейде в сериала, както и в реалната история. Те отлично виждат силната фенска маса, която имаха Меликшах и Елчин - всеки им пишеше, че иска Мелчин - а така как биха си продължили предварително замислената история около Башулу, около Теркен, около Зубейде. Затова са решили да изкарат Лейля Лидия от сериала, като изпратят Елчин някъде. Иде ми да ги пребия. Hands Punch Какво точно стана не знам, но едно нещо знам и това е че Лейля Лидия заслужава уважение и да й се укаже такова - но аз не видях продуцентите и сценаристите да го правят. Нито един пост не пуснаха да обявят че тя излиза от сериала - нито един пост не пуснаха да й благодарят за усилията или да й пожелаят късмет. Disappointed Relieved Ако тя самата не беше написала как ли щяхме да разберем. Ама така им е по-лесно - хората ще чакат Елчин и Меликшах и рейтинга пак ще се качва. Но мисля, че излизането на Лейля ще окаже влияние и рейтинга ще падне. Но след този номер, продуцентите това заслужават. Rage Жалко за всички страхотни актьори в сериала, жалко за хубавата история и за хубавите места на които снимат. Явно продуцентите не дават нужното уважение на своите актьори. Случая с Лейля Лидия го доказва. Animal Pouting Cat

Рускините може да си говорят и пишат всичко, но никъде няма нищо потвърдено относно Лейля Лидия в Барбароса. И аз попадах на писания на феновете за това, но не се казва че ще играе а че им се искало да играе там. Мисля, че това са измислици. Wink Времето ще покаже - но каквато и да е причината една от главните ти актриси да излезе от сериала ти трябва да й благодариш, да я уважиш, да я изпратиш достойно - а не да се криеш и да мълчиш. Това ме разочарова най-силно и именно това не мога да простя. Disappointed Това разочарова и феновете на Лейля Лидия - феновете на Мелчин и на Буура и Лейля. Мислехме да направим петиция с искане да върнат Елчин в сериала - знаем че всичко е възможно и всеки сценарии може да се промени с времето. Но феновете са гневни, че продуцентите се отнесоха с пренебрежение и не указаха уважение на Лейля Лидия като не й написаха нищо. Затова повечето започнаха да мислят, че не си струва. А на мен ми е много тъжно. Писах на продуцента, на кой ли не - но какво от това. Сякаш пък някой ще ме послуша. Sleepy Не е ли уважението най-важно. Определено липсата на уважение към труда, работата и усилията на Лейля Лидия е нещо отвратително. Винаги когато някой актьор излиза от сериала било то да е играл 3 епизода или 5 му оказват чест като пускат по няколко думи с благодарност към него - дори на актьора в ролята на Рюстем, писаха. А защо сега никой не си направи труда да пише на Лейля - да й благодари, да й окаже нужното уважение защото Лейля се справи блестящо и Елчин ще остане в сърцата на феновете. SobSobSob Пиша всичко това и отново ме боли, отново се разплаквам от липсата на уважение - отново се натъжавам, че няма да видя повече Лейля Лидия като любимата ми Елчин, че няма да видя повече сцени между Буура и Лейля Лидия като Султан Меликшах и Елчин Хатун. Ако са искали просто да отпратят героинята й защо ни показваха всички тези сцени - защо си говореха за любов, защо Елчин се влюби в Меликшах и заяви, че ще го накара да забрави всички други и да обикне нея. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart

Ясно се виждаше, че Султана се влюбва в Елчин. Защо ни беше появата на тази Зубейде - още една жена в повече в двореца. Наистина си е неуважение към Лейля и феновете на Мелчин. Сякаш махат едната, за да сложат другата така изведнъж - явно, за да се върнат към оригиналната история. Нещо, което не спазваха стриктно до сега. Thinking Колкото до Зубейде - запознанството й с Елчин и това, че й помогна ми хареса. Това, че унижи Теркен беше добре, но има нещо в нея, което не ми харесва. Самата актриса не я харесвам особено още от преди - там където съм я гледала играеше лошата - в самият й поглед има нещо змийско - иначе е хубава жена, но не може да се хване и на малкия пръст на красавицата Лейля Лидия / Елчин. Stuck Out Tongue Winking Eye Но с отстраняването на Елчин и идването на Зубейде, сценаристите забиха нож в гърба както на Лейля, така и на нас феновете на Лейля и Буура. Disappointed Ясно ми беше, че в някои момент вероятно ще убият Меликшах и ще пренесат историята около борбата на синовете му, но се надявах това да стане по-късно след поне 2 пълни сезона, в които Елчин и Меликшах да бъдат заедно и в двореца и на бойното поле. Мечтаех за нови прекрасни сцени между тях, но останах с пръст в уста. Това ме дразни и наранява най-много. Weary Може би са решили да извадят Лейля - Елчин да замине и да им е по-лесно да преминат към Башулу и Зубейде - ами съжалявам, но за мен това вече изгуби смисъл. Толкова много недомислици. Жалко че мечтата ми да видя Буура и Лейля отново заедно се разби на пух и прах. Но пък се насладих на прекрасни моменти между Меликшах и Елчин и това ме радва - струваше си да ги видя пак заедно макар и само в 16 епизода. Буура и Лейля Лидия работиха заедно по този проект повече от 7 месеца - още от края на юни - началото на юли започнаха с тренировките и обучението. HeartDartHorse Racing И преди съм ви казвала, че заради тях двамата започнах да гледам сериала. После ми хареса цялостната история и всички останали актьори. Напоследък обаче сценаристите развалиха някои неща. Triumph Съжалявам, че съм така крайна. Всички актьори са прекрасни и играят фантастично. Но всички те заслужават необходимото уважение. А това все по често ми се струва че се губи при продуцентите. Disappointed

Буура Гюлсой/ Меликшах и Хатидже Шендил/ Теркен ретуитнаха поста на Лейля Лидия, с който се сбогува с ролята си на Елчин и го пуснаха в сторито си в instagram - също така писаха на Лейля Лидия, за да я подкрепят и уважат! Това ме зарадва най-много - Буура изпрати на Лейля Лидия сърце в знак на обич и уважение - с това показа че държи на нея. Sparkling HeartKissHug А със сигурност са говорили и лично. Харесва ми, че Буура винаги подкрепя Лейля Лидия - двамата са добри приятели. Не случайно това беше третият им съвместен проект. Дай Боже някой ден отново да ги поканят заедно като двойка макар, че вероятно ще е трудно след 3 общи проекта. Hands PrayHands PrayHands Pray Но знае ли човек - хората си ги искат и ги обичат. Особено сега когато бяхме така излъгани, че ще видим пълната любовна история между Султан Меликшах и Елчин Хатун. Пък и за тези 16 епизода Буура и Лейля Лидия за пореден път показаха, че имат отлична спойка и има невероятна химия между тях. А това се вижда отлично още в "Дъщеря ми". Sparkling Heart Sparkling HeartSparkling Heart Аз ще продължа да ги подкрепям във всеки техен проект, но ще се надявам някой ден отново да ги поканят заедно в друг проект, където наистина ще се знае че са главна двойка и където да останат заедно до края, подобно на "Дъщеря ми". Hands PraySparkling Heart Sparkling Heart Много съм благодарна и щастлива, че мога да се насладя на Буура и Лейля в супер успешния им сериал "Дъщеря ми", който продължава да жъне успехи във всички части на света. Дори сега върви по канал Телемундо с огромен успех. Това не е случайно - Нинка ще ме разбере най-добре. Revolving HeartsRevolving HeartsRevolving Hearts Добре че имаме "Дъщеря ми" - уникален и много смислен сериал, в който видяхме двамата да ни показват цялата палитра от чувства - сериал пълен с толкова хубави моменти - любов, прегръдки, целувки, сватби между двамата и един много щастлив финал. Бих гледала сериала и бих го коментирала отново заедно с всички вас с голямо удоволствие. HeartHeartHeart

Но да се върна на поста на Лейля Лидия - много ми хареса Хатидже и уважението което изрази към Лейля Лидия. Явно двете са си станали много добри приятелки. Хатидже/ Теркен написа прекрасни неща на Лейля. Това ме зарадва супер много. За мен сцените на Елчин и Теркен са си култови - враждуваха в сериала, но са си станали приятелки в живота. Това много ме радва ... Hands ClapRevolving HeartsHeart

Пускам съобщението на Лейля с превод както и ретуитнатите съобщения на Буура и Хатидже към нея. Поне те й указаха нужното уважение - нещо което продуцентите не направиха. HugFlowers HibiscusPurple Heart

Лейля Лидия: Сбогом Елчин ... Искам да изкажа искрената си благодарност за интереса и подкрепата по време на ролята ми в сериала "Пробуждане: Великите Селджуци" ...

Буура Гюлсой: Heart

Хатидже Шендил: Лейля Лидия Nature SparklesNature Sparkles, Скъпа моя, златни ти ръце/ здраве на труда ти ... Благодаря ти за всичко, което направи...  Добре, че те има ... Обичам те Heart

Още веднъж благодаря ви момичета - Онче, Юле, Нина, Тесе, Гости, derivale, Ивман и всички които се отбивахте да пишете или просто да четете. Беше ми много приятно с вас. HugTwo HeartsHeart Продължавайте да коментирате любимия ни сериал. Аз ще наминавам да ви чета, на засега мисля да преустановя гледането на пълните епизоди - прекалено съм ядосана. Разбира се ще поглеждам основното, което се случва в сериала заради Буура - все пак ми е любимец, както и заради Екин, Севда и Али. Wink Просто няма да гледам и да се вълнувам, така както до сега. Реших вече да не гледам сериала онлайн в понеделник вечер. Тогава минавам на моята любов Берк Октай и неговия сериал. Heart Досега го гледах по-късно, а избирах Селджуците - но след като махнаха Елчин толкова рано и аз ще сменя навиците си. Angry

Ще се отбивам с по някоя снимка на Буура, Лейля Лидия и актьорите от тези прекрасни сериали - все пак това е и тяхната тема и ще си остане такава. Това е темата за "Селджуците" и за "Дъщеря ми" - та няма да ви изоставя съвсем. Hug Ще ви пускам и преведените епизоди, когато излизат. Kissing Heart  Благодаря на всички, които са решили да прочетат дългия ми и вероятно безсмислен за много хора пост. Просто изразих чувствата си. Дори да не сте го прочели - няма проблем - пак ви благодаря. Те моите романи нямат край. Stuck Out Tongue Winking Eye Дано разберете защо го правя и да не ми се разсърдите. Благодаря ви за всичко. Бъдете здрави и не спирайте да подкрепяте любимците си. Аз съм такава, когато обичам моите - педкрепям ги до край и съм мното емоционална при всяка несправедливост.Hug

Не съм забравила, че в Селджуците все още е Буура, който също ми е любимец и ще продължа да го подкрепям Revolving Hearts Така, че ще гледам основното около Султан Меликшах, както и битките, в които ще се впуска - но ще пропускам жените навъртащи се около Султана в двореца. Wink Все ще си търся Елчин около Меликшах и само ще ми става гадно. Disappointed Relieved Още не мога да проумея защо се подиграват така със своите зрители. Не съм го очаквала - продуцента Емре Конук ме разочарова. Triumph А и е видно, че той навсякъде промотира любовтана история на Сенджер и Турна - това му е заложено като основа в сюжета и той не го крие. Wink Радвам се за вас, защото знам колко много харесвате тези сладури. Hug И аз ги харесвам, но винаги съм мислила, че в сериала има място да видим 2 прекрасни любовни истории. Все пак имахме две уникални двойки - Елчин и Меликшах, Сенджер и Турна - жалко, че сценаристите не го разбраха. Sob От дълго време насам забелязах и друго - много фенове на Турсен - Турна и Сенджер бяха против Елчин и Меликшах и всеки път, когато имаше сцени с тях или пускаха техни снимки те се обябяваха против. Ревнуваха, че Турсен били най-важни, а Мелчин били грешни, не искали да ги гледат и прочие. Triumph Бълваха злоба и се заяждаха с феновете на Меликшах и Елчин - това беше особено показателно в туитер. Някои от тях непрекъснато пишеха на сценаристите, че Елчин не била от жените на Султана и не трябвало да е с него. В реалната история имало само 3 жени до Султана - съответно майката на Сенджер и Тапар - в случая Башолу, Зебуйде и Теркен. Елчин я нямало - някои обвиняваха продуцентите, че не се придържат към реалната историята. Cry В един момент част от феновете на Турна и Сенджер почнаха битка с част от феновете на Меликшах и Елчин - пълна лудост ако питате мен. Разбира се имаше и фенове от двете страни които се харесваха и подкрепяха взаимно. Hug В същото време все повече се засилваха и исканията от феновете на Буура и Лейля Лидия за повече сцени между Меликшах и Елчин - тази двойка набираше все повече фенове и популярност - най-вероятно продуцентите се уплашиха, че това може да попречи на популяризирането на Турна и Сенджер - двойката, за която всеки път говори Емре Конук. Двойката, която не пропускат да промотират във всеки епизод. Rolling Eyes Винаги съм се чудила защо е така - гледала съм и други сериали, имало е 2 или 3 двойки и на всички са отделяли еднаква важност. Феновете на всяка двойка харесваха и подкрепяха и другата. Пример с латино хита "Трима братя, три сестри" Revolving Hearts Но тук за съжаление не беше така - имаше фенска вражда, което беше жалко. Дали това е повлияло на продуцентите не знам, но е напълно възможно. Станалото е ужасно. Weary Явно т.н. любители на реалната история също са оказали влияние с исканията си продуцентите да се придържат към нея. Много жалко - така развалиха много по-хубавата за мен история, която се зараждаше между Меликшах и Елчин. Heart

Ето един колаж, който феновете бяха направили още през юли 2020, когато се разбра че Буура, Лейля Лидия, Екин и Севда ще са в главните роли. HeartHeartHeart

Аз лично харесвам и двете двойки и никога не съм си позволявала да говоря срещу едната или срещу другата - но за съжаление някои фенове не са така. Weary Знаете, че много ми харесват и отношенията между двамата братя Тапар и Сенджер, така че ще наглеждам и тяхното развитие, също и какво ще стане с Турна Two Hearts Надявам се Башолу да се оправи и мисля, че няма съмнение че това ще стане. Вероятно целта на сценаристите е да съберат Султана с нея, макар и само за известно време - но защо на цената на Елчин. Sob Лейля Лидия си беше в главните роли заедно с Буура и другите - това излизане от сериала толкова рано е просто ужасно. Дори като пуснаха интервюто с актьорите на английски - Лейля Лидия беше там. Хората й се радваха - едни питаха Емре Конук защо махат Елчин - искали тя да остане в сериала. А пък други дори не бяха разбрали, че няма да играе повече и разбирайки питаха как така. Wink Ами как хората да разберат, като продуцентите не си направиха труда да напишат нищо по въпроса - поне да й укажат уважение и благодарност. Нямам думи. Angry Както и да е спирам, че пак се ядосвам. Първоначално мислех напълно да спра да пиша в темата, но ми е приятно с всички вас и няма да го направя - ще се отбивам с по нещо от време на време, но няма да е така често, както до сега. Hug

Само да кажа, че освен Елчин - в сериала няма да видим повече и помощницата й - Бурчак! Актрисата също е написала сама за това и благодари на зрителите. Елчин и Бурчак бяха страхотни - тя не само й беше помощница, но и най-добра приятелка. Sparkling Heart И двете заминаха на мисия в Анадола. Както видях и майката на Меликшах - Сеферие Хатун също замина и едва ли ще я видим. За нито една от трите няма постнато нищо в официалния сайт. Явно не смятат за нужно да уважат жените в сериала - но за тръгващите си мъже винаги пишат. Ако не другите - поне за Лейля да бяха написали нещо. Rolling Eyes Текучеството на актьори в сериала продължава с пълна пара, но да си отстраниш главната героиня, която ти е донесла толкова успехи е просто безобразие. Sob  Чудя се кой ли ще е следващия. Thinking

Все пак под поста на Лейля Лидия в туитер - Емре Конук й писа да й пожелае на добър път или нещо такова.Wink Но можеше да изрази своята благодарност и уважение към нея. Angry Да не говорим, че трябваше да я уважат със специален пост в официалния профил на сериала. Cry

Все пак надеждата умира последна - дано виждайки мнението на зрителите някои ден решът да върнат Елчин в сериала и да ги видим пак с Меликшах. Феновете продължават да правят клипове с техни моменти, да пускат коментари и колажи - та и аз ще ви нося по нещо с тях - за мен Елчин е жената за Султана и така ще остане. Heart

Всичко това около Елчин ме накара да се замисля над много неща. Може би и в реалната история е имало такава смела, красива, умна и благородна жена като Елчин. HeartFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Може сестрата на Кълъчарслан и в историята да е била близо до Меликшах в един момент, но това да не е ясно на всички. Thinking Може би Меликшах и Елчин и в реалната история са изпитвали любов един към друг. Но това, че е Султан и дълга му към държавата е попречило на Меликшах да развие чувствата си към нея. Може би и в реалната история е станало нещо такова - Елчин е заминала на специална мисия. И може би след време е щяла да се върне и да се бори за Меликшах - може би и той е щял да я приеме и двамата да са щастливи заедно. Heart EyesTwo HeartsHands Pray Но може да не е станало, защото както знаем в реалната история Султана е отровен много млад - май от Теркен. Може за това да са направили това в сериала. Не знам дали Лейля Лидия е знаела или не какво ще е развитието на героинята й. Има много може би - имам много въпроси, предположения - каква е истината не знам. Но обичам Лейля Лидия и винаги ще я подкрепям. Много ми е мъчно и ще ми липсва Елчин. Ще ми липсват и любимите ми Буура и Лейля и общите им сцени заедно като Меликшах и Елчин! Disappointed

Благодаря ви за новото видео зад кадър от "Селджуците" - и тук се натъжих, че решиха да идат на сета точно, когато Лейля Лидия я няма там. Disappointed Защо не отидоха по-рано, когато Елчин все беше в двореца. Така чаках някой да отиде и да направи подобно интервю, в което да видим Буура и Лайля. Heart Но явно са решили тотално да ядосат феновете на Мелчин и да ги накарат да страдат още повече. Triumph Иначе в това видео от сета много ми хареса Буура - много го обичам този човек. Винаги земен, усмихнат, дружелюбен. Гледах си го с удоволствие. Hands ClapTwo HeartsHeart Eyes Много ми хареса каква прекрасна връзка са развили с Али/ Тапар. Личи си, че са си станали близки приятели. И Али винаги харесва снимките на Буура и Лейля Лидия - между другото й той отрази поста й. Hug Супер забавни са Буура/ Меликшах, Али/ Тапар и актьора в ролята на Камач - и как учеха водещата да се покланя на Султана. Animal Smile Cat Намерих репортажа и частта с интервюто на Буура и Али с превод на английски. Давам ви линк: Stuck Out Tongue Winking Eye

https://www.instagram.com/p/CKCMrlxpG9W/

https://www.instagram.com/p/CKCk-KFpzxl/

https://www.instagram.com/p/CKCm6iLJyB_/

Гости - Честит Рожден Ден! Пожелавам ти много здраве, щастие и хубави моменти. Flowers BouquetGiftBirthday

Онче - права си, че трябва да сме благодарни, че нашите любимци снимаха заедно в цели 3 проекта - нещо, с което не всеки може да се похвали. HugKissing HeartTwo Hearts И аз наистина се радвам, че ги видях заедно и в Селджуците - много се радвам на моментите между тях. KissKissKiss Но знаейки, че сериала продължава без нея и че недоразвиха уникалната любов, която се зароди между Меликшах и Елчин ме кара да се натъжавам. Sob Особено след като си мислех, че няколко сезона ще мога да ги гледам заедно - сега всичко се провали. Sleepy Яд ме е че продуцентите се подиграха с чувствата ни - най-вероятно за да задоволят турските моралисти и ценители на историята, връщайки се отново към нея. Angry Това е лошото при историческите сериали - явно колкото и да опитваш да избягаш от историята и да правиш промени - в края на крайщата пак опираш до нея. Rolling Eyes Но те загубиха истински диамант в лицето на двойката Меликшах и Елчин - Буура и Лейля Лидия имат невероятна химия. Sparkling HeartCupidAnimal Heart Eyes Cat

Нинче - благодаря ти за новината около нашата сладка Берен! Много се радвам за нея и за поредната й награда. Heart Тя е супер талантлива и го заслужава. Trophy Онче, Юле - сериала "Майка" наистина е по-тежък, но е много хубав и смислен. Hug Аз ви препоръчвам в бъдеще ако имате желание и време да изгледате "Дъщеря ми" с Буура, Лейля Лидия и Берен - той не е така тежък! Wink Разбира се има и драматични и тежки моменти, но има и много смях и комедийни сцени, има любов, истинско приятелство - има от всичко. Аз в много от случайте съм се смяла от сърце. Stuck Out Tongue Winking EyeTwo HeartsHeart Даже и в новото интервю с Буура от сета на Селджуците той си спомни за неговата роля на Демир в "Дъщеря ми" и колко обича този свой сериал и герой. Heart

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 22:35 от Roxis

# 55
Рокси, благодаря ти за така искрения отговор. Heart

Естествено, че няма да се разсърдя, естествено, че разбирам, че ти е много криво, неприятно, че си разочарована. Едно знам- 99 % е вероятността никога да не разберем какво е станало. Може изобщо никакви фенове да нямат вина, нито пък желаещите всичко да е точно по историята. Или пък въвеждането на нови герои. Може да нещо друго. Но няма да разберем какво. Рускините- да, понякога пишат небивалици, а понякога уцелват верни неща, аз просто пренасям информация тук. Blush

Като ти минат малко силното разочарование  и негативните емоции може наистина де се концентрираш върху факта, че това е трети проект на твоите любимци. Hug И че кой знае, може да се върне Лейла в Селджуците. Не убиха героинята и. Blush И, да ти кажа, всъщност 16 серии са едно хубаво количество, повярвай ми! Heart Eyes На моя любимец Боран му спряха чудесен сериал на 6-та серия, та си представям как бих се радвала, ако бяха 16! Kissing Face

На мен ще ми липсваш много в темата, още повече- ти ме покани тук. Heart Но и в живота винаги приемам решенията на хората, даже да ми е криво. Така че- приемам и разбирам намерението ти за  ограничено участие в темата, въпреки че ще ми е мъчно. Heart
Сега си мисля- май да започне човек да гледа какъвто и да е проект без да е предварително мотивиран с любимци е по-лесно. Blush

За тебе, Рокси Flowers Rose- прекрасен колаж на Елчин. Hug

И прекрасната музика с нейното име от сериала. Nature Sparkles

# 56
Леле Рокси, изляла си душата си в този пост момиче Heart Остави ме без думи...

Много ме изненада, с няколко неща.
Първо, с дълбоките ти чувства към Лейля Лидия. Знаех, че доста и симпатизираш, но едва сега осъзнах колко.
Второ, с войната между фенове на двете двойки Astonished! Изобщо не подозирах, защото почти никога не чета фенски коментари в мрежата, а и вие които го правите, никога не сте намеквали за това в тази тема.
И третото си беше шок за мен Flushed- липсата, на каквото и да е сбогуване от официалната страница с актрисата Flushed Знам, че го правеха за другите актьори, които напуснаха, защото там поглеждам чат пат... Мислех, че просто аз съм пропуснала написаното за нея.
Това вече ми се стори доста съмнително и си абсолютно права, че е неуважение към труда и.

Много съжалявам за начина по който се чувстваш Heart Но не прибързвай да се самонавиваш, може пък Лейля Лидия да е решила сама да прекрати участието си поради някаква причина... Може да е нещо лично и тя да е щастлива от решението си, а вие феновете се измъчвате... Може наистина да е изникнал по- интересен проект за нея и в първия момент, когато и е било възможно по договор да е съобщила на продуцентите, че е до тук... Може продуцентите да не са доволни от нейния ход, и за това да са "пропуснали" да се сбогуват официално с нея... Но нещата са такива, каквито са, всеки си следи интереса.
Може би Зюбейде изобщо никога нямаше да се появи, ако Елчин не си беше тръгнала...
Може би Зюбейде е следствие на напускането на Елчин, а не причина...
На Елчин и беше отредена солидна роля според мен. Колкото повече опознавам Меликшах, толкова повече виждам, че той не пилее чувства напразно. За да наблегнат в сценария на трепетите между двамата, значи смятаха да развият историята. А на мен лично, като необременен със симпатии към конкретен актьор фен, щеше да ми е по- любопитна тяхната любовна история предвид по- трудното им положение. Сенджер и Турна са ясни- влюбени гълъбчета Smirk
Много може би си измислих..., надявам се да се внесе някаква яснота по нататък и, защо не да видим Леиля в друг успешен проект, който да коментираме заедно тук Kissing Heart

С всичко написано по- горе се опитвам да ти кажа да се опиташ да не приемаш, толкова навътре нещата, особено когато не е ясно, точно какво се е случило. Тези ядове са, колкото неизбежни, толкова и напразни.

Пиши, не ни изоставяй Hug Буура е повече от фантастичен и все още е тук, а и винаги ни дава храна за размисли и коментари. И споделяй всичко за Лейля Лидия, за да сме информирани и ние Simple Smile

# 57
Чак пък война между фенове на двете двойки не съм виждала. Чела съм /доколкото може да се нарече четене с Туитър преводача Smirk /  няколко не особено адекватни коментара. Но такива неадекватни фенове винаги е имало- не само в този проект, не само в киноиндустрията. Изобщо не ме впечатляват и не са преобладаваща група. Вярно, че аз на такива коментари не обръщам внимание, повече ме интересуват коментари за трейлъри, сюжет, вероятни развития и т.н.
Не мисля, че евентуална промяна в сюжета е  свързана с това, още повече линиите на двете двойки общо взето не си пречеха, нямаше пресичане. Не вярвам сериозни хора като продуцент и режисьори да се вържат на 5-6  фена, сигурна съм, че не е това причината.
Признавам си, че и аз официалните страници на сериала и на продуцента ги гледам само когато публикуват трейлъри, снимки или някаква информация. Не знам с кого са се сбогували досега, но- да, с Лийла Лидия е абсолютно задължително да го направят. Това може да е намек за някакъв проблем, но какъв- няма да разберем.
Рокси, присъединявам се към това, което пише Юлето- Буура е тук, в сериала, а той също ти е любимец, нали! Heart
Ти ще решиш кога и как ще се появяваш в темата, но ще се радвам много, ако продължиш. Hug

И малко за настроение- синът на Буура прави нещо любимо на децата Grinning Скача с удоволствие в кална локва с вода. Smiley Класика, нали! Grinning

Не дочаках този път Нина да публикува  домашния престолонаследник на Буура. Blush

# 58
JoyJoyОнче, откъсът към новия епизод е уау Heart Eyes
Зюбейде вижда и разпознава Башулу Dizzy Face Точно тук и сега ще разберем що за човек е тя Hands Point Up
Всичко ще излезе наяве Smiling Imp

Надявам се Меликшах да не е последния, който ще научи за нея.
Толкова се радвам, че е жива, заради всички Heart Eyes Как сладко си хапва супа милата Heart

От озета става ясно, че сватба между Турна и Файсал няма да има, поне аз така го разбрах.
Изглежда, че Емир Илтебер ще промени решението си по някаква причина. А, аз си мисля, че причината ще му я предостави Сенджер, като разкрие, че всъщност заможния търговец е чистокръвен батанит Stuck Out Tongue Closed Eyes

Хасан Сабах, отново е в играта. Как се е измъкнал?! Змия е той Grinning

Много се смях, когато прочетох, че не си искала да публикуваш снимка на Файсал, защото си му бясна Joy
И аз съм бясна на Маркус, за това пуснах единствената снимка, на която е с опряна кама на врътлето Stuck Out Tongue Winking Eye
Не знам, точно какво искам от него, но много го искам Sweat Smile
Във всеки случаи не и това, което показва. Актьора изпълняващ ролята ми е изключително симпатичен и исках нещо друго, не брутални канибалски истории.

# 59
Юле, напълно споделям мнението ти за Маркус и за актьора. Heart Eyes
Точно канибали и някакви неандарталци ни показват в тяхната група, аз нали все за това мърморя. Grinning А Маркус са го загрозили даже,  и то доста. Само зъбите му виж Grinning За стила на прическата да не говорим. Да, вярно, в Средновековието сме, ама чак пък толкова. Grinning
А Каан Ташанер е великолепен актьор, аз го харесах много и в оня злополучен 6-сериен проект, за който се жалвах в по- горния пост. Според мен много се забавлява с героя си дивака Маркус. Sunglasses Дано не го занулят, но натам върви работата.

А от Хасан Сабах очаквам интересни развития- да тръгва вече към тоя Аламут, че ми омръзна играта на котка и мишка в двореца. И в мрежата феновете това пишат- очакват да я видят тази легендарна крепост на асасините.  И малко да се отклоня, по-скоро да отида напред във времето- някакъв емир Арсланташ щял да  атакува Аламут по-нататък в историята, та се чудеха дали не е в момента низвергнатия момък.

Файсалчето е слаба ракия. Grinning Иска да е като приемния си баща, но няма и половината от неговата сила и ум. Ще видим как Сенджер ще го преметне за сватбата.

За Зубейде- някои фенове изказаха предположения, че тя може да има нещо общо с клеветата спрямо Башолу. Интересна мисъл, ще видим, не е невъзможно.

# 60
За Зубейде- някои фенове изказаха предположения, че тя може да има нещо общо с клеветата спрямо Башолу. Интересна мисъл, ще видим, не е невъзможно.

Това е интересна и напълно достоверна история, като се има предвид, че Зюбейде е родила син на Меликшах преди Башулу Thinking Вероятно е искала да се отърве от конкуренцията.
Сега, след като го каза, почти съм сигурна, че е било точно така Smile Но Башулу едва ли подозира..
Ако е така, то тогава си мисля, че Зюбейде няма да изтича веднага при Меликшах с информацията, ще предпочете той да не разбира, че Башулу е жива.

# 61
  • София
Рокси, скъпа още снощи прочетох поста ти, а днес сутринта още веднъж. Разбирам те! Какво да кажа, аз също съм много ядосана, разочарована и гневна. Съгласна съм с всичко написано от теб. В началото когато се разбра, че Лейля Лидия напуска сериала се хванах за "сламка" подхвърлена от рускините, че това е сън на Меликшах. Ще се събуди и Елчин е в двореца. Но, жалко! Аз, обаче пак размислям, че е възможно  както е заминала Елчин така да се върне, а и Ончето го каза.  Защо не? Има нещо, което ме смущава и то е: Сериалът "Дъщеря ми" до 5-ти епизод имаше нисък рейтинг и се заговори, че това се дължи на участието на Лейля Лидия в ролята на Джандан. Турските зрители никак не я харесвали и сценаристите щели да изпратят Джандан в Америка, защото тя се изплашила от болестта на Ойкю. Така щял да се повиши рейтинга след като Лейля Лидия не участва повече в сериала. Сценаристите размислиха и това не стана, а рейтинга се повиши и "Дъщеря ми" продължи да жъне успехи не само в Турция. Всичко това го пиша, защото в мен се прокрадва мисълта за някаква игра на сценаристите  и още повече им се ядосвам.
Рокси, много ще ми липсваш да знаеш!
Иска ми се отново да преосмислиш решението си, защото както казват Юлето и Ончето -  Буура, а и другите персонажи заслужават да имат зрители като теб, които ги харесват и следят ролите им с увлечение  и обич. Няма да пиша повече защото се натъжавам, но не се отказвам да те чакам в темата, която е твоя рожба и моя радост. До скоро!
Рокси, специално за теб любима моя снимка:
Хубав ден на всички и бъдете здрави.

# 62
Здравейте!

Нося ви ново селфи на Екин Коч Heart

Чудесен колаж на влюбените гълъбчета Heart Eyes

Тяхната любов е пред поредното изпитание, което нямам съмнение ще преодолеят Heart Eyes
Днес имам повече време и се разрових в Туитър. Видях недоволни писания, че се набляга на тази любов, която не е смисъла на сериала, и най- вече, че са превърнали великият Омир Хаям в пощенски гълъб между влюбените.

Разбирам, някои от недоволните коментари, но нека не забравяме, че гледаме проект с развлекателен характер преди всичко, а не документална поредица. Ако беше така, Меликшах отдавна щеше да е мъртъв.
Мисля, че сценаристи и режисьор се справят отлично до сега и рейтингите го потвърждават. За да обхванат по- голяма аудитория, трябва да вкарат и малко романтика сред кървавите битки, мое мнение.
Винаги ще има недоволни.

Чудесна рисунка на любимата ми Башулу, чиято тайна история започва да се разплита.

Как ще постъпи Зюбейде, с това което знае? Може да се каже, че ако замълчи, ще е вид защита на Меликшах и тайното му семейство. Виждам, че доста от феновете смятат, че тя му е истинска подкрепа... Аз, все още се въздържам от мнение и ще чакам развоя...

Близостта между двамата братя става все по- дълбока. Което може само да ме радва Heart Eyes
Ще сподели ли Тапар на баща си за странното поведение на Сеферие Хатун. Няма как Меликшах да подмине подобен разказ.

Какви ще ги върши Хасан Сабах?
Ще ми е интересно да видя как се измъкна от капана на Хаджи, но още по- интересно ще ми е, каква ще е следващата му стъпка.
Може би наистина ще се насочи към крепостта Аламут, от където според написаното тук и там е излизал само два пъти Grinning Вероятно Файсал ще са неговите очи, уши и ръце Grinning

Как любимия ми злодей ще маневрира в напечената ситуация, и какво ще го спаси от меча на Сенджер. Сигурна съм, че ще се спаси, защото не си представям, да си тръгне след два епизода, особено след сериозната заявка, с която влезе.

Враждуващите лагери Sunglasses

Чакам с нетърпение епизода Sunglasses

# 63
Привет! Hug

И аз имам съмнения за Зюбейде. Ще я видим що за птица е. Да, царсвена, аристократка, но си държи на своето, видно е. Много ми е любопитно как ще разрешат казуса със Срещата н Башолу и Зюбейде.

За недоволните фенове, за които си писала, Юле- първо, не са прави. Сериалът изобщо не е за романтичната история на Сенджер и Турна, в серия им дават обикновено не повече от 2-3 минути като двойка. Само в последната беше малко повече, и то по време на празника на племет Канък. Така че обвинението, че се набляга на любовта между Сенджер и Турна е невярно- и не го казвам само като техен фен, всеки обективно гледащ ще потвърди. А това, че Омар Хаям е на тяхна страна според мен го прави само по-симпатичен като герой. И подкрепата му за тази младежка любов изобщо не го прави по-малко интересен, няколко пъти ни показаха обсерваторията му, той е част и  от другата голяма тайна, част от  екипа на Хаджи, така че..
И- да, във всеки исторически сериал има поне малко романтика, иначе  ще е документален. И най-известните такива проекти на световно ниво  го показват, достатъчно е да споменем "Смело сърце", "Роб Рой", любимият ми "Небесно царство". И много други, практически няма исторически филм или сериал без романтика. И всички са по реални исторически събития, но с много художествена част в тях. Така че тези фенски недоволства са пресилени според мен, ей така да се пише нещо. Grinning

Днес много се надявам да има втори трейлър. Ако не го публикува някой от вас, ще допълня този пост. Grinning

Дотогава-  снимки за настроение, всички се радват на снега в Истанбул.Smiley Nature Snowman

Един нов Сенджер. Smiley

https://twitter.com/heyforbeba/status/1350736165847052289?s=20

От Али- Тапар, снимат в снега.

Хатидже Шендил си тръгва от Исфахан в снега.
https://twitter.com/UyanisEkibi/status/1350722151641448448?s=20

Ето я столицата на Сулджуците, покрита с красив бял сняг, отново Али се радва. Blush

https://twitter.com/Shaymaa8783/status/1350759306292027401?s=20

И нещо от историята- илюстрации в историческа хроника, в които се виждат тримата султана- Меликшах, Тапар и Ахмед Сенджер. Не мога да им изпиша целите имена, това е непостижима задача. Grinning

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 14:18 от oncee

# 64
Онче, аз ще се старая да ти покривам постовете Grinning, защото ти хващаш новините веднага. Аз се отплесвам и ги виждам понякога дни след това Grinning

Чудесни кадри от заснежен Исфахан Heart Eyes Ще гледаме снежни бойни сцени Heart Eyes
И без това се чудех с това тежко сценично облекло, как се справят през по- горещите дни. Сега тези кожи, с които се намятат ще им бъдат полезни Grinning

# 65
Юле, аз пък се чудех как жените са търпели тези кожени шапки на главата през лятото. Joy Само като си го помисля, полудявам. Joy
Благодаря, че ми покриваш постовете! Hug

Ето, пристигна новия трейлър! Misc Bomb

Очаквам скоро някоя руска група да го преведе, веднага ще метна линк. И тълкуванията в социалните мрежи чакам, сега ще раздробят фрагмана на милисекунди и ще анализират. Grinning

Sign Triangular Flag On Post Sign Triangular Flag On Post Sign Triangular Flag On Post

Връщам се. Grinning

Sign Exclamation Ето ги руските субтитри за трейлъра.Nature Zap

https://vk.com/video-132999259_456247646

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 18:50 от oncee

# 66
Благодаря ти Онче Hug

Отново огнен трейлър Heart Eyes, не ни дават никаква почивка Grinning

Война на всички фронтове Sunglasses
Меликшах в съвместна битка със синовете си на бойното поле Heart Eyes Откога го чакам този момент.
Другият фронт- двореца е  поле на не по малко ожесточена битка Stuck Out Tongue Closed Eyes
Зюбейде, все повече играе по нервите на Теркен Хатун Sweat Smile
Унижението е смъртоносно направо- "Коя си ти...?"

Султанът с войните си хваща Хасан Сабах на ръба на скала. Думите на Меликшах- "Няма къде да бягаш Сабах! Предай се!", звучат логично, но дали Хасан Сабах няма друго на ум??? Може и да скочи, луд си е Sweat Smile

Любимият Хаджи изглежда крайно решен да приключи с предателя Heart Eyes

Поредицата от горните снимки, като че ли ни разкрива развръзката на историята със сватбата.
Изглежда, че Турна прави своя избор. Някои пишат още от онзи ден, че Сенджер я отвлича. И това не би ме изненадало Stuck Out Tongue Но, толкова нежно се гледат, че ми стоплят сърцето Heart Eyes Нетърпелива съм за тази сцена! Тези жадуващи се ръце ще се вкопчат ли една в друга?

# 67
  • София
Благодаря ви за прекрасните постове.
Ончее, за да не се безпокоиш и за да може да ни информираш своевременно за всички новини, аз също ще се старая като Юлето да не остава твоя пост непокрит.
Още един талант на Буура - шеф готвач.

Журналистите го преследват с микрофон
От мен хубава вечер, до скоро и бъдете здрави.

# 68
Нинка, и на тебе благодаря, много сте мили, момичета! Hug Да, даже по накоя дума да си казваме, нека си покриваме постовете. Blush Няма нужда все чаршафи да опъваме. Grinning

Не знам дали видяхте добавения превод с руски субтитри в предишния ми пост, затова- още веднъж. Grinning Сега пускам субтитрите от сайта, не от групата във ВК. Blush

https://turkru.tv/probuzhdenie-velikie-seldzhuki-17-seriya.html#frag_4_(subtitry)

За Хасан Сабах- някои предполагат, че ще скочи от скалата във водата и после или сам, или някой ще го измъкне.  Исмаил Еге /Файсал/ пускаше сторита от гората, може и  той да  е.. Grinning

И аз много се накефих, че всички са заедно- Меликшах със синовете, Хаджи, и на помощника на Меликшах се радвам, много ми е симпатичен. Тапар май ще занули Бехрам, ако правилно съм видяла.

Зюбейде хич не е лесна, направо битката при Дарданелите ще е между нея и Теркен. Хубаво е, че я слага на мястото и, но лично на мен този тип разправии не са ми особено интересни.

Спасението на Турна от сватбата все още е загадка. Тъй като сме свикнали на обрати, доста фенове предполата, че  може и да не успеят да избягат със Сенджер. А и това писмо или документ, който чете Турна, сълзата, която пада...  Пък и нали трябва и за нас да е трудно. SmirkАз се надявам на въпроса, зададен в озета: "Какво ще принуди Илтебер да се откаже от сватбата?" Значи нещо ще го принуди. Ха дано! Hands Pray

# 69
Здравейте! Нина, Онче, Юле - благодаря ви за хубавите думи към мен, както и за разбирането. Hug Revolving HeartsHeart По отношение на Лейля Лидия и излизането на Елчин от сериала - наистина можем само да гадаем и да се чудим каква е причината. Thinking Но определено не вярвам на това, че Лейля Лидия сама е решила да се откаже от ролята, за която винаги е мечтала - роля на борбена, силна и смела жена в историческа продукция, каквато е Елчин Хатун. Animal Racehorse Не вярвам, че след толкова тренировки и след като даде всичко от себе си просто ще си тръгне понеже има по-добро предложение. От биографията й до тук - не се е случвало сама да напусне свой проект по средата. Wink Разбира се винаги има първи път, но не мисля, че би го направила без причина. Ако е така със сигурност е възникнал някакъв проблем с продуцентите - те напоследък доста бяха намалили екранното време на Елчин. Angry Не мисля, че Лейля би напуснала просто така един толкова хубав и рейтингов сериал, в който си партнира с Буура - любим партьор, с когото играе вече за 3-ти път. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Това би ме разстроило още повече. Лейля Лидия не е някоя капризна актриса, която да тропа с крак и да иска това и това. Тя е много земна и уважава хората - освен това е отдадена на работата си. Heart Ако е имало проблем, който да я принуди да напусне то явно е с продуцента и сценаристите, които може би по някакъв начин са я наранили, огорчили и обидили.  Weary Това, че не й оказаха нужното уважение и благодарност за труда, който е положила е доста съмнително. Disappointed Но съм напълно сигурна, че появата на Зубейде е планирана отдавна и няма нищо общо с напускането на Елчин. Ако си спомняте още от преди нова година написаха за въпросната актриса, която ще изпълни ролята на Зебейде. Wink Тогава Лейля Лидия си снимаше сериала на пълни обороти - промотираше го и се радваше на всичко. Kissing Heart Както казва продуцента Емре Конук в интервютата си - той има идеите в главата си с година назад. Така, че 100 % предварително е заложил в сюжета на сериала включването на образа на Зубейде. Wink Вкарал е Зубейде и е изкарал Елчин. Ето и новият откъс - Зубейде също ще види Башолу - и аз като вас мисля, че някога тя е имала общо с очернянето и изгонването на Башолу от двореца. Затова сега, когато тази тайна все повече се разкрива са включили Зубейде. Убедена съм, че е целенасочено - тук вече ще завъртят сюжета около трите жени на Султана - Башолу, Зубейде и Теркен. Може би затова Елчин им е била пречка, което може би е наранило Лейля Лидия. Confounded

Колкото до войната между феновете - май наистина съм преувеличила с тази дума. Hug Не точно война, но има спорове - аз чета коментари къде ли не - фейса, туитер, инстаграм, че и ютуб и има отделни групи от хора на двете двойки, които се разправят по между си, но има и такива които се уважават Flowers Hibiscus Но сте прави, че едва ли това би довело до излизането на Лейля Лидия от сериала. Hug Но не мога да изключа като причина опита на сценаристите да се доближат максимално до реалната история. Чела съм доста такива коментари на хора, които се дразнят, че имало несъотвествия - а те искали да опознаят историята на Селджуците чрез сериала. Angry И това, че Елчин не е сред жените на Султана често го пишат някои анти фенове - та е ясно, че нямаше как да минем без Башолу, Теркен и Зубейде. Въпроса е, че между Меликшах и Елчин имаше зараждаща се силна и истинска любов, а сега просто разбиха всичко на пух и прах. Sob Затова се дразня, че сценаристите си поиграха с чувствата ни. И аз като вас мислех, че ще видим Елчин с Меликшах за доста по-дълго време и че беше зададена любов между тях, но кой знае какво е станало и сценаристите са решили да променят сюжета. Sob Най-вероятно, за да угодят на ценителите на историята. Може това да е подразнило Лейля Лидия и да е възникнал някой спор с продуцента и сценаристите, които първоначално са й предложили едно развитие на ролята й, а в последствие са решили друго. Thinking А с включването и на Зубейде и пристигането й в двореца - започват битка между Зубейде и Теркен, също има развитие и около тайната на Башолу. А по този начин умаловажават и намаляват ролята на Елчин, което едва ли някой актьор би приел така лесно. Но това ще има да си го гадаем и едва ли ще го разберем някога. Thinking Едно е ясно - в Турция много държат на историческите проекти - може би и от националната телевизия TRT1 са ги притиснали с искане повече да се придържат към историческите факти. Та нищо чудно това да е причината за заминаването на Елчин. Angry

Едно е ясно - не отстраняват Лейля Лидия заради нисък рейтинг или слаба игра - рейтинга на сериала е на 1-во място, а Лейля Лидия е блестяща в ролята на Елчин - двамата с Буура за пореден път оставиха всички без думи. Великолепни са и имат страхотна химия. HeartHeartHeart Жалко, че продуцентите я пропиляха по този начин - жалко, че не се възползваха от златния шанс, който имаха пред себе си като развият историята на Меликшах и Елчин до края както трябва. Не мога да простя това неуважение и тази подигравка с нас - феновете на Мелчин! Cry

Но кой знае - може сестрата на Кълъчарслан - Елчин и в историята да е обичала Меликшах, както и той нея. Може любовта им да е била тайна и това да е останало скрито от историческите документи и затова хората да не са наясно. Stuck Out Tongue Winking Eye А както знаем от историческите источници в реалната история името на Султана се свързва с Теркен, Зубейде и майката на Сенджер и Тапар - тук с името Башолу. Wink

Но поне Елчин просто замина и то изпратена на важна мисия от Султан Меликшах, който й каза че това не е наказание, а я изпраща да брани земите им, защото вярва в нея и знае, че тя ще се справи. HeartFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse А Елчин каза, че неговото доверие към нея означава много - че е най-важно и ценно. Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts И отвън, когато Теркен се радваше, че Елчин напуска завинаги двореца - Елчин хубаво я затъпи, че отива да върши добри дела, защото Султана я изпраща, защото я цени и вярва в нея. KissHeart EyesSparkling Heart А това значи много - докато Теркен остава, но вече няма да е главен Хатун, а над нея ще има друг който да я командва. Това си е загуба. Stuck Out Tongue Winking Eye Поне това беше положителното - дано пък някой ден върнат Лейля Лидия/ Елчин в сериала, защото без нея нищо няма да е същото и за мен сериала загуби много. Hands Pray Hands Pray Hands Pray Ако не друго - аз си представям, че любовта на Елчин и Меликшах не е свършила и че един ден тя може да се завърне и всичко да продължи Hands PrayTwo HeartsKiss Както големия син на Меликшах - Беркярук е далеч и брани земите му, така и Елчин - това са все любими за Султана хора. Но сина му ще се върне един ден - тогава защо и Елчин да не се върне по-натам и Меликшах и Елчин да изживеят любовта си. HeartTwo HeartsAnimal Horse Ако не стане наистина в сериала, поне аз така ще си представям, че ще се случи. Kissing HeartNature StarHands Pray Може и в реалната история да е било възможно и да е имало нещо такова. Знае ли човек - но междувременно да са посегнали на живота на Султана. Disappointed За мен Меликшах и Елчин са Великолепна двойка - те определено изпитват силни чувства един към друг. Както една фенка написа - Недовършената любовна история на Султан Меликшах и Елчин Хатун е по-интересна и вълнуваща от много други завършени и изживени. HeartHeartHeart Това определено ми хареса. Hug

Ето и едно ново видео на Меликшах и Елчин направено от фенове - гледам ги, радвам им се и се натъжавам, че повече няма да ги видя заедно. Sob Гадни сценаристи - съсипаха всичко. Angry Едно е сигурно - това, което ни показаха Меликшах и Елчин ще остане незабравимо и те двамата ще се запомнят с ролите си.  HeartKissing HeartHands Pray

https://www.youtube.com/watch?v=3GlR7WNV-n0&ab_channel=BilgiHavzas%C4%B1

Онче - права си, че някои сериали в Турция ги спират на 4-5 или 6-ти епизод, а ние тук имаме цели 16 невероятни епизода с Буура и Лейля Лидия/ Меликшах и Елчин! И всички тези епизоди са от по над 2 часа и половина. Аз съм много щастлива за това. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Но въпроса тук е в това, че очаквахме развитие на любовната история между Меликшах и Елчин, а те ни попариха надеждите с гореща вода, като махнаха Елчин от сериала прекалено рано. Sob И в случая сериала не е спрян, а продължава - и сега знаейки какво можеше да има между тях всичко губи смисъл и ме натъжава. Това е ... Weary Иначе както казваш ти - късметлии сме, че имаме цели 3 проекта с нашите любимци - Буура Гюлсой и Лейля Лидия Туутлу. И аз няма да спра да благодаря за това. HeartHeartHeart

Проверих и установих, че продуцентите всеки път пишат за да благодарят на актьорите, които зануляват и чиито герои умират в сериала Rolling Eyes Може пък да са решили да не пишат на Лейля Лидия и другите жени защото просто заминават. Но едва ли това е причината. Thinking  Дори да е така трябваше да пишат на Лейля - да й благодарят и да оценят труда й. Sunglasses Все пак дано решат да я върнат в бъдеще. Искам си Елчин и това е. Hands PrayHands PrayHands Pray Макар, че се съмнявам, че ще стане - но нека видим. По-скоро си мисля, че в един момент по-натам ще премахнат и Меликшах, за да продължат с историята около синовете му борещи се за престола. Той Хасан Сабах си представяше точно това - как убива Султана. Ужас просто. Disappointed Времето ще покаже какво ще стане и какво ще му хрумне на Емре Конук. Unamused

И нещо хубаво - феновете на Лейля Лидия от целият свят решиха да споделят своите колажи, клипове, поздрави, както и да изразят обичта и подкрепата си към Лейля Лидия и нейната роля на Елчин! HeartHeartHeart Пуснаха всички неща в специален сайт, направен от фенка в Аржентина, която Лейля Лидия следва. Hands ClapHands ClapHands Clap Аз също се включих и поздравих Лейля Лидия - казах й, колко я обичам и че Елчин е най-добрата. Two HeartsFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Много хора писаха и вчера Лейля Лидия отговори в сторито си в инстаграм - видяла е всички поздрави от линка, който момичето й беше пратило лично - Лейля Лидия ни благодари за любовта и подкрепата! Sparkling HeartHeart EyesTada Това много ме зарадва - поне се е убедила колко много хора от целият свят я обичат и подкрепят. Тя е невероятна и го заслужава Nature StarNature StarNature Star

Рокси, скъпа още снощи прочетох поста ти, а днес сутринта още веднъж. Разбирам те! Какво да кажа, аз също съм много ядосана, разочарована и гневна. Съгласна съм с всичко написано от теб. В началото когато се разбра, че Лейля Лидия напуска сериала се хванах за "сламка" подхвърлена от рускините, че това е сън на Меликшах. Ще се събуди и Елчин е в двореца. Но, жалко! Аз, обаче пак размислям, че е възможно  както е заминала Елчин така да се върне, а и Ончето го каза.  Защо не?
Скрит текст:
Има нещо, което ме смущава и то е: Сериалът "Дъщеря ми" до 5-ти епизод имаше нисък рейтинг и се заговори, че това се дължи на участието на Лейля Лидия в ролята на Джандан. Турските зрители никак не я харесвали и сценаристите щели да изпратят Джандан в Америка, защото тя се изплашила от болестта на Ойкю. Така щял да се повиши рейтинга след като Лейля Лидия не участва повече в сериала. Сценаристите размислиха и това не стана, а рейтинга се повиши и "Дъщеря ми" продължи да жъне успехи не само в Турция. Всичко това го пиша, защото в мен се прокрадва мисълта за някаква игра на сценаристите  и още повече им се ядосвам.
Рокси, много ще ми липсваш да знаеш!
Иска ми се отново да преосмислиш решението си, защото както казват Юлето и Ончето -  Буура, а и другите персонажи заслужават да имат зрители като теб, които ги харесват и следят ролите им с увлечение  и обич. Няма да пиша повече защото се натъжавам, но не се отказвам да те чакам в темата, която е твоя рожба и моя радост. До скоро!
Рокси, специално за теб любима моя снимка:
Хубав ден на всички и бъдете здрави.

Нинка  - благодаря ти от сърце за милите думи и за подкрепата! Те означават много за мен. HeartHands PrayFlowers Bouquet Радвам се, че споделяш мнението ми по отношение на Лейля Лидия и станалото с Елчин. Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts Колкото до примера с "Дъщеря ми" - да сетих се за какво говориш. Тогава някои анти фенове на Лейля в Турция бяха пуснали този слух, че ще я махат от сериала понеже рейтинга бил нисък заради нея - пълни глупости. После стана ясно, че не е така. Hug Сериала си вървя с много висок рейтинг, а Лейля продължи да ни радва с ролята на Джандан до края на сериала заедно с Буура, Берен и всички останали. Heart Знаеш ли кое е най-хубавото - на снимачната площадка на "Дъщеря ми" всички са били като едно семейство - голямо разбирателство е имало през цялото време - актьори, продуценти, снимачен екип, сценаристи HeartFlowers Four Leaf CloverAnimal Heart Eyes Cat Това може да се види във всеки кадър, във всеки клип зад кадър - както и в обръщенията на Лейля Лидия, Буура, Берен, Серхат и Тугай в края на сериала. На никого не му се искаше да свършва. Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Та анти фенове винаги ще има - на един или на друг актьор и всеки ще си съчинява глупости - важното е, че там всичко беше наред и видяхме един уникален сериал, който и до ден днешен продължава да чупи рекорди по целия свят. Hands ClapHands ClapHands Clap Благодаря ти за тази невероятна снимка на Буура, Лейля и Берен като Демир, Джандан и Ойкю от "Дъщеря ми" - истинска наслада е човек да ги гледа заедно ... HeartHeartHeart Така, че от време на време ще продължа да ви пускам неща с тях. Ето още една прекрасна снимка от мен ... KissYumRevolving Hearts

Относно Селджуците - дано наистина един ден върнат Елчин и да ги видим пак с Меликшах! Поне може да помечтаем за това. Hands PrayHands PrayHands Pray

Новото промо е много интересно - харесва ми това, че Меликшах отново е във вихъра си и е на бойното поле заедно със синовете си! Hands ClapDartAnimal Racehorse Това със сигурност ще го гледам макара и по-късно - няма как да го пропусна и да не подкрепя Буура, който е Великолепен като Меликшах. Шапка му свалям. Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts Искам да видя как ще заловят Хасан Сабах - но може онзи изверг пак да се измъкне. Thinking Но ще пропусна жените в двореца и техните разправии - без Елчин не са ми интересни. Нека си се разправят по между си - само да стоят по-надалеч от Султана, че и това не смятам да гледам. Triumph Ще видя какво ще стане със Сенджер и Турна - както и с Тапар, който много харесвам. Blush

Като стана дума за Али/ Тапар - от утре в 13.30 по БТВ започва сериал с негова участие - романтичната комедия "Навсякъде ти" - прекрасно и много свежо сериалче с готини актьори - в главните роли са Айбюке Пусат и Фуркан Андъч. Heart Ролята на Али там също е много хубава. Ако някой иска може да го гледа - преди го даваха по БТВ Лейди - хареса ми много! Flowers Hibiscus

А сега ви нося нова прекрасна снимка на Али от днес - радва се на снега. Буура и Лейля Лидия са харесали снимката му. SnowboarderNature SnowmanNature Snowflake

Онче, Юле, Нина - Отново ви благодаря за нещата, които пишете и пускате - страхотни сте! Flowers Bouquet Ще продължавам да ви чета - и чат пат ще пускам и аз по нещо. Няма да ви изоставя съвсем, пък и темата ми е много скъпа ... Blush

За вас една нова много хубава снимка зад кадър на Екин/ Сенджер с приятелите му - тя е от преди 3 дни. HeartBlushAnimal Horse

# 70
Здравейте, момичета Hug

Рокси, не за да всявам надежда, съвсем реалистично го казвам- напълно е възможно по-нататък да върнат отново Елчин. Както писахме, случвало се е в други сериали с повече от един сезон. Не я убиха, тогава вече нямаше какво да се очаква. Елчин  реално отиде на много важна мисия. И когато я изпращаше султанът, аз си мислех, че е напълно възможно следващата им среща да не е в двореца, а в нейния край. Стига вече с този дворец, с тези анаконди в него. Grinning Много по-интересно щеше да е, ако Меликшах, обикаляйки държавата и действайки срещу враговете на Селджуците, да посети верните си командири- каквато стана Елчин. Защото оттук нататък следва сериозна и продължителна борба между кръстоносците и селджуците, тя едва сега започва. Даже още не е започнала, аборигените на Маркус са някакви малоумни диви предшественици на истинските кръстоносци. Така че- изобщо не е невозможно завръщането на Елчин в сериала. Пак казвам- не го пиша, за да те успокоя, просто е възможно.
На мен лично повече биха ми харесали срещи на Меликшах и Елчин вече извън двореца, в Анатолия или другаде. Е, засега няма да има, но по нататък- кой знае. Blush

Маркус май наистина няма да го занули Сенджер. Днес има снимки от сета, с Исмаил Еге- Файсал,  в снега.

https://twitter.com/UyanisEkibi/status/1351153308946345984?s=20

Младите влюбени ще се хванат за ръцете, но да видим дали ще успеят да избягат.

Още два ефектни плаката на ТРТ1, с които ни канят да гледаме серията.

Буура също ни кани на кино тази вечер. Blush

# 71
  • Плевен / София
Здравейте момичета
Прекрасни неща споделяте....Благодаря. Очаквам с нетърпение серията тази вечер...Надявам се, че любовта ще спечели пред политическите игрички...

# 72
  • София
Привет!
Ончее, Гости ме предвари за да те покрие,  но аз искам да споделя и това, че съм убедена за нова среща с Елчин. Когато и да е, аз я очаквам. Само това, че не е убиха Елчин, сценаристите оставиха вратичка за нова среща с нея. Може да съм наивна, но смятам, че ще я видим отново при селджуците. Рокси, това, че не я изпратиха официално, значи не се разделят с нея и ни подсказват, че отново ще я видим.
Не само ние с Рокси я харесваме много, но  много са феновете й с които се снима постоянно.

Хубава вечер момичета и бъдете здрави.

# 73
Момичета, минавам да оставя новия откъс- от 18 епизод.

И превод от рускините.

https://vk.com/video-132999259_456247657

# 74
  • София
Привет и добро утро, момичета!
Бързам да сложа рейтинга на любимия сериал, който е супер:

# 75
  • Плевен / София
И сега какво...тайната на майката на Санджер няма да остане повече скрита ли
Страхотна серия беше снощи и рейтинга отразява това.

# 76
Здравейте Hug
Гостче, вероятно нищо няма да каже Зюбейде на Меликшах-  тя нищо не печели, напротив, ако той разбере, че голямата му младежка любов и майка на двама сина е жива. По-скоро ми се струва, че ще използва тази информация за да манипулира Хаджи. Не съм гледала още серията с превод, но ми се стори, че каза нещо за Боркиярук на Меликшах- че е нужен в столицата или нещо такова. Та може да използва Хаджи в тази посока- да помогне за довеждането на Баркиярук в столицата или ако не за това- изобщо в негова полза.
Но това са предположения, пък и не съм гледала с превод.

Обаче нещо друго да напиша, което ще  натъжи най-вече тебе и мене, всъщност на никого от нас няма да хареса. В социалните мрежи, и при рускините вървят едни съмнения, че ще занулят и Турна. Scream
Ще ви кажа защо са тези подозрения. Първо, сцената на лекарката и бащата на Турна, след която той се отказа да я жени за Файсал- има я преведена на някои места, та видях и прочетох коментари. Всички си мислеха, че Турна се е отровила, а ние, дето не знаем турски чак до днес, до руския превод си го мислехме.  Оказва се, че Турна отдавна боледува от някаква неизвестна болест. Fearful И сега от напрежението се влошила. И не се знае, ако така продължава какъв ще е изходът.Cold Sweat
Вие какво бихте си помислили след тази сцена?! Каквото и аз, предполагам, и феновете- че се канят да разболеят и уморят Турна. Frowning1
Бил дошъл нов сценарист, вероятно на него се дължат "изненадите"- и с Елчин, и с Турна. Какъв е, що е, не знам. Но феновете в мрежата пишат и за други очевидни неща- пренебрежително малко и не така задълбочени сцени на Турна и Сенджер, каквито виждахме в предишните серии, освен това напоследък не я виждаме като интелигентата борбена лекарка, а все плаче и стои в къщи. Даже  историите с мераклиите за женене  вече не са така интересни. Йоргос беше психопат, но дали заради играта на актьора, не знам, но имаше напрежение, интересно беше. Може би защото Исмаил Еге не се справя добре, и това не е само мое мнение, може пък затова да е бозава историята с този кандидат жених. Не знам, да си отрицателен герой също се иска майсторство. Ето, какво да кажем за актьора, играещ Хасан Сабах, или за Каан Ташанер, всички ги обожават в социалните мрежи.
Отклоних се, за още един  странен факт във връзка с теорията за зануляването на Турна  да пиша,направил впечатление на феновете- Севда  е изтрила снимката на Турна в профила си. Странно... И  още нещо- снощи на финала показаха една руса Рапунцел, феновете веднага решиха, че е следващата любов на Сенджер и ни подгряват. Ще я видите.
Не съм любител на конспиративното мислене Smirk, но някак се наслагват нещата. То няма нужда от конспирации,  фактите са такива, каквито са.
Да не бързам, разбира се, като се върне стария сценарист, може чудодейно да излекува Турна.Hands Pray  Ще видим.
Не се ядосвам, няма да го преживявам, само споделям с вас. Това са реалностите на турския дизи сектор. Няма и да ги разберем, няма какво да се напрягаме. Но, разбира се, ще е много неприятно това развитие за младата  двойка, обичана от толкова зрители.
Също както случая с Елчин- Турна бе обявена като част от основния екип. Бе обявена и като любовта на живота на Сенджер. Хубава идея беше, на мен ми допадна много това до един силен мъж да стои силна жена- лекар. Но е напълно възможно да са сменили концепцията. Възможно е и така да е планирано, но тогава защо писаха за "любовта на живота на Сенджер". Не че ще получа отговор, ей така само споделям тук.
Щото на Сенджер малко му са травмите в живота и драмите, и всяка серия по 2-3 неприятности  има, и все тича в гората или някъде другаде, та дайте да убием любимата му. Ама това е положението май.
Голямо разочарование бе и т.нар. среща в снощната серия на Сенджер и  Турна - оказа се често използвания и изключително досаден похват в турските сериали- сън. Grin Да се смее ли човек, да се ядосва ли. Sunglasses
Аз лично няма да се ядосвам. И да убият Турна, няма да си хабя нервите- нито ще го променя, нито нещо друго ще стане. Ще продължа да гледам, защото Екин, Буура, другите чудесни актьори нямат никаква вина и заслужават вниманието ни. И разбира се, защото сериалът по принцип е интересен и е от любимия ми жанр.

Хайде да приключа този пост с нещо много хубаво, че стана един такъв негативен. Ето на тези развиващи се отношения много се радвам и се надявам да не посегнат на тях поне. Heart Decoration И да продължи щастието на мама, която гледа с радост в душата двете  сближаващи се свои момчета. Heart

# 77
Здравейте!
Преди малко изгледах епизода.
Първо няколко неща към написаното от Ончето.
Бях чела преди дни, че майката на нашият сценарист е починала. Ще си посипя главата с пепел, ако в момента ви давам грешна информация, и то толкова трагична за определен човек, но нямам време в момента да търся и да проверявам...
Още тогава си помислих, че вероятно ще му се наложи да отсъства известно време. Вероятно другият е по заместване или нещо такова. А, някой, който е временно там не вярвам да му е позволено да променя концепцията, която освен всичко е работеща. Нали помним, че рейтинга се вдигаше, къде повече, къде по- малко със всеки следващ епизод, а работата на основния сценарист беше високо оценена с награда.
Има една максима- "не променяй нещо, което работи", не вярвам продуцентът да позволи подобна глупост и своеволие.
Мисля, че всичко е по план..., като изключим Лейля Лидия... Очевидно нещо се случи там, но каквото и да е то замесените са го знаели много преди нас, защото става дума за договори.

Не разбирам феновете, какво точно искат отТурна?!
Да извади нож и да пререже гръкляна на баща си ли, за да покаже какъв е войн?!!! Да, всички разбрахме, че тя е олицетворение на селджукските жени и може да върти меча повече от добре, и когато трябваше го правеше, но хайде... Какво лошо има в това да видим, че това красиво и нежно момиче може да бъде и слаба понякога, и ранима, и смирена...?
Освен всичко да не забравяме, че тя беше под ключ. Какво можеше повече да стори в тази ситуация? Тя направи достатъчно, като заяви на баща си, че по скоро ще я изведат мъртва от тази стая, отколкото като невеста на Файсал.

Да, лекарката каза на Илтебер, че Турна отдавна има заболяване, което в момента се е влошило, заради емоционалното и състояние, и че ако дълго продължи да страда така, може да е пагубно за нея. Аз, като непоправим оптимист видях друго евентуално последствие от думите на лекарката. Може би точно тази информация ще пречупи Емира и той, в края на краищата ще даде дъщеря си на Сенджер.
Може би едва сега Илтебер разбра, колко дълбоки и силни са чувствата на Турна. Може би, точно сега той осъзна, че нейното щастие си има име и то е Сенджер!
Много ми стана драго, как без да се замисли повика Файсал и му каза да прави, каквото иска, за него дъщеря му е на първо място.

Зюбейде Хатун!
Тази жена изобщо не си поплюва! Еднакво добре може да борави, и с камата, и с езика си.
Важна, но не изненадваща информация получихме от нея- бракът на Меликшах с Теркен Хатун е политически. Баща и я е дал за жена на Султана срещу примирие. Ясно беше, че там няма никаква любов, за това отново свалям шапка на търпението и уважението на Меликшах към нея, толкова години.
Зюбейде е хитра лисица, с огромното самочувствие на майка на престолонаследника. Смята се за недосегаема и тихо и подмолно крои светло бъдеще за нея и сина и.
Още в предния епизод ми направи впечатление, колко патетично обясняваше на Султана, че Баркиярук отказвал да го наричат Баркиярук Велики (или нещо такова беше), а искал да е известен, като Баркиярук- син на Меликшах! Естествено, сърцето на Султана замря за секунди в тиха гордост тогава, а именно това беше целта.
Тапар, добре го каза на баща си- " Ако и моята майка беше жива и тя щеше да ме защитава, както Зюбейде сина си. За мен никой не се е застъпвал така"- перифразирам малко.
В тази сцена Тапар беше до болка откровен с Меликшах и сподели голямата си болка. Адмирирам го за което!
Момчето се чувства само, може би за това се хващаше дълго време за неадекватната подкрепа на съпругата си, като удавник за сламка...

Та..., Зюбейде, "съвсем между другото" предложи на Меликшах да повика Баркиярук, за да демонстрират повече сила и единство пред враговете. Султанът и каза да го предупреди да има готовност, но че още не е наложително да се прибира, което очевидно не я зарадва.
Вече съм повече от сигурна, че Зюбейде е просто по- умна и по- находчива Теркен, нищо повече..., като изключим бетонираната и позиция като майка на бъдещ Султан. Позиция, която притежава и Башулу, с която неочаквано се срещнаха. Това ще създаде главоболие на Главната Хатун със сигурност. Другото сигурно е, че не виждам какъв интерес би имала тя, ако Меликшах научи. По- скоро това би било проблем за нея, за това прогнозирам, че няма да разкаже за срещата. Но Башулу току що се снабди с още еди враг. Според мен, най- опасния!
Чакам с нетърпение да чуя разговора, който ще проведат.

Никога не отписвайте Теркен Хатун. Намислила е нещо и това става ясно от въпроса и към Махмелек- "Би ли направила всичко за мен?", отговорът на който естествено беше "Да"
Ще я жени за някой според мен Sunglasses За някой, който може да се съревновава за престола, отново според мен. Нямам идея кой...

Мама Башулу! Душичката ми Heart Eyes
 Сцената с двамата и синове до леглото и много ме разнежи, мисля че дори се разплаках... Как ли се е свило изстрадалото и майчино сърце? Сега, когато вижда често Тапар и е още по трудно да се крие и контролира.
Какъв късмет, че той изпитва топли синовни чувства към нея и също търси близостта и, за да може жената да му се порадва малко.

Добре дошла на дългокосата блондинка. Стори ми се, че точно нея имаха предвид наемните бойци, като говореха за своя лидер. Маркус, толкова е припрян да научи, кой е той и да го сложи на мястото му, че си представям, какъв шок ще преживее, като разбере. Може пък за него да я гласят сценаристите... Може, точно тя да го измъкне от лапите на Сенджер...

Хасан Сабах полетя. Но той, като човек на Ти със свръхсилите, ще оцелее най вероятно ( не съм гледала трейлъра все още). Израженията на Камач, Меликшах и Везира, както и на войниците до тях, бяха незаменими. Доста се развеселих:joy:
Явно, чак сега разбраха, колко е откачен.
Една вметка- последователите му, положили глави в готовност да умрат от палачите на Султана, бяха абсолютно зомбирани! Никаква емоция Sunglasses Добре обучени и добре дрогирани Stuck Out Tongue Winking Eye

Това, което не ми хареса много...
Режисирането на сцената с бягството на Сабах. Доста елементарно и глуповато ми изглеждаше всичко. Дворцовата стража никаква я нямаше, човек ще си помисли, че този Султан е най- зле охранявания. Вярно, че сред тях имаше и прикрити батанити, които помогнаха, но като цяло тези сцени ми бяха вяли и безвкусни. Уж там трябва да са умели бойци...
Гонката по улиците на Исфахан ми се стори доста театрална. Трябваше да има тълпи от хора- преминаващи, деца, търговци, нещо от бита на този град..., а не само няколко батанити и султанските войници. Сякаш градът беше опустял, което не ми хареса...

# 78
Здравейте, момичета Hug
И аз да пиша вече след като изгледах серията с озвучка. Blush

Юле, дано да е така и Турна да не я сполети трагичен край от неизвестната болест. Аз само „донесох” тук  емоциите на феновете, разсъжденията  и предположенията им. Може да са ме заразили.Ill Ще се радвам, естествено, ако не загубим тази интересна героиня и тази красива любовна история. Heart
А за това какво феновете искат от Турна- не искат от нея, от сценаристите. Blush В конкретната ситуация наистина нямаше какво повече да направи, но и аз забелязвам едно позатихване на образа и. И в сцените на Турна и  Сенджер се забелязва- освен, че са много кратки, като че ли не са така интересни, както в първите серии.
Да, болестта стана повод емирът да откаже на Файсал.  Не знам дали ще премисли за Сенджер, докато не разбере чий син е. Между другото много искам да видя физиономията му тогава! Joy Но това, че се отказа от брака с Файсал малко му пооправи имиджа. Wink  На първо време този отказ на мен ми е достатъчен.
Дано да имат бъдеще Сенджер и Турна, аз ли не го искам! Но тази болест, дето я извадиха ей така от нищото и мен озадачи, както и други зрители. Flushed Можеше да се нагълта с някакви отровни треви, пак щяха да я спасят. А излезе странна болест. Thinking Всъщност ако си спомним– и майка и е боледувала и си е отишла от неизвестно страдание. Но съгласна съм, нека не мислим за лошото, може пък да забравят сценаристите за тази болест.Hands Pray

Всъщност не за първи път започват някаква линия и после я зарязват. Спомняте ли си оня първия шеф на батанитите, при него Турна ходеше да се консултира за лековитите билки. Е, там всички очакваха някакво развитие- да се опита да я привлече или пък злепостави, кой знае…  Имаше много намеци за това. Но него го занулиха и тази линия се изпари. Така че и болестта може да се изпари, като разбере нашата хубавица, че няма да я женят за Файсал. Blush

Напълно споделям мнението ти за Зюбейде, Юле. Жената си има цел и бавно и упорито върви към нея.  Тя си е и с царско самочувствие и е убедена, че точно нейният син ще трябва да бъде наследникът на трона.
Бракът на Башолу с Меликшах също е бил политически- както  се оказа  тя е куманка и е трябвало да се помирят куманите със селджуците. Но явно този политически брак е родил любов, каквато  при Теркен няма. Всъщност сериозната съперница на Зюбейде е точно Башолу, при това и стана ясно, че има двама сина. Но съм убедена, че няма да каже нищо на султана- няма никаква полза от това. Ще манипулира Хаджи. Даже очаквам да поиска от него той да уреди идването на Баркиярук.
Махмелек- най-после с някаква линия, но каква… Frowning1 Жал ми стана за нея. Ще влезе в игрите на майка си. А Теркен без угризения ще я използва.Ех, Юле, искахме да я женим Махмелек, но Теркен ни изпревари. Sunglasses

Още някои мисли, малко нахвърляни.
В тази серия бе поставено началото на сътрудничеството между Таджимулк и Хасан. Т.е  вероятно ни чака развитие на недоказаната от историята, но много вероятна линия на  съюз между Теркен и асасините.

Мъчно ми е за Арсланташ. Но какъв хубав спомен за Ата бей ни показаха, колко го топли той! Heart И ще успее да докаже отново себе си.
Ата бей- бащата на всички в племето, и на страдащия Арсланташ… Колко символично. И името му го показва- „Ата” означава баща, родител. Знам го от името на Ататюрк- нали турците са нарекли Мустафа Кемал така- „Баща на турците”.

Като изгледах на разбираем език серията, и аз съм убедена, че Златокоска, която се появи накрая, е лидерът на наемниците. Вероятно е някоя високопоставена дама. И- да, много е вероятно тя да спаси Маркус.
Новите наемници  правят впечатление, че са по- различни от досегашните диваци. Поне така ги показаха- доста по-чисти,  с нормални дрехи, и косите им са по-сресани Grinning, поведението им показват като по-премерено. Онези на Маркус са направо питекантропи. . Joy
Много ми е интересно откъде ще излезе, че са тези наемници. Европейци- със сигурност. Маркус каза, че са изминали дълъг път, пък и русата грива на лидерката  им не е случайна. Но е абсолютно ясно, че е тя- като казаха думата „лидер”,  показаха нея. Пък и се беше насочила към тях.
Ех, друго си е да разбираш какво гледаш. Blush
Интересно как ще се разберат с  Маркус. Той е диване, жесток, но явно  умен, находчив и опитен воин.  По това се различава от византийците- тях ги бяха представили чистички, спретнатки, но много глупави. Satisfied При Маркус  е обратно. Та да видим златокосата Рапунцел как ще комуникира с него.

За Тапар- ама толкова ми е мъчно за това момче и толкова се радвам, че намира топлина в  очите и прегръдката на Башолу! Heart Меликшах не може да разбере тревогите му, очевидно не ги разбира. А това момче така страда! PensiveЗатова и лесно прощава на жена си. Която, между другото, сега му се извинява, обаче и нея съм я взела под наблюдение. Тя е третата в битката. Беше приятелка с Елчин, но тя не застрашаваше положението и. И към Турна се отнася добре, но ако Турна стане жена на принц, друга песен ще запее Гевхер.  Изобщо- амбициозно момиче. А Тапар е душичка, разбира се, че иска да се изяви, това е съвсем нормално ,но не би вървял през трупове за това. Много се радвам на развитието на отношенията им със Сенджер. Те ще станат близки преди да разберат, че са братя. Тапар вече знае и за любовта на Сенджер. Вероятно ще му помогне за сватбата с Турна. Blush

А, още нещо, защото и третостепенните герои са важни. Харесва ми развитието на сина на Ата бей.  В първите серии беше не особено прозорлив, имаше и известна завист към Сенджер. Сега вече виждаме друго момче- част от екипа, сериозен, отговорен, радвам се за това. Вероятно той ще оглави племето, а Арсланташ ще му помага.

Нахвърлях впечатленията си ог серията, момичета. Някак преходна ми се вижда тя- и наистина, случи се преходът на асасините от вътрешни врагове към  външни.
Като казах асасини- предполагам и вие сте впечатлени от сцената на полета с кон на Хасан Сабах в края на серията. Grinning Разбира се, че ще оживее, но беше впечатляващо, и лицата на Меликшах и всички около него го показаха. С този полет завърши една ера и започна нова- ерата на откритата битка на селджуците с асасините. Любопитна съм как ще я представят в сериала.Blush

Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation

Трейлър 1 за 18 епизод Misc Bomb

Въпреки, че този пост е от вчера, пак не ми разрешиха да пусна нов, затова тук слагам трейлъра и руския превод. Който го види, може да копира в средващ пост.

Обаче, продължавам да протестирам и се чудя няма ли да прочете някой главен админ- какво пречат на БГ мама последователните ми постове с разлика от 1 ден, когато искам да пусна  трейлър на сериал и превода към него?! Кому е нужно това упражнение- аз да редактирам поста, а после някой от групата да копира написаното в нов пост?!

Уважаеми админи, това са неработещи правила, променете ги! Ако ще да ме банне някой, ще продължавам да го твърдя!

Ето трейлъра.

И с руски субтитри.

https://vk.com/video-132999259_456247667?t=2s

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 20:47 от oncee

# 79
Здравейте! Онче, Нина, Юле - благодаря ви за хубавите и интересни коментари. HugHugHug Разказа ви на новия епизод ми беше много полезен - аз също изгледах най-важните моменти от него. HeartFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Знаете, че Буура ми е любимец и исках да видя как Султан Меликшах ще залови Хасан Сабах. Sunglasses За пореден път ще кажа, че Буура е блестящ като Меликшах и в бойните сцени и когато е на кон - видяхме колко страхотен беше и в романтичните сцени с Елчин/ Лейля Лидия. HeartTwo HeartsHands Pray Феновете на Меликшах и Елчин продължават да пускат клипове, колажи и коментари свързани с тях. KissKissKiss Всички си искат Елчин обратно. Каквото и да си говорим се усеща липсата на красивата, силна, честна, смела и борбена жена в лицето на Елчин Хатун. Disappointed Онче, Нина - дано сте прави и по-натам да върнат Лейля Лидия/ Елчин в сериала. Дай Боже да видим Елчин и Меликшах отново заедно. Hands PrayHands PrayHands Pray Искам да видя продължение на красивата им любовна история, както и да ги видя отново заедно на бойното поле срещу враговете Kissing HeartDartHorse RacingHands PrayTwo Hearts

И аз направих един колаж на моите любимци от техни снимки зад кадър - не е нищо особено, но на мен си ми харесва! Stuck Out Tongue Winking EyeRevolving HeartsHeart

Но да се върна на епизода - както казах изгледах най-важните неща. За мен всичко е различно и определено се усеща липсата на Елчин Хатун в сериала. Ясно е, че Лейля Лидия и Елчин са жертва на сценария. Disappointed Просто каквото и да си говорим се вижда плана на сценаристите да изтъкнат Зубейде. Angry  Не знам дали сценариста е нов или не - но се усеща, че има разлика от първите епизоди. Съгласна съм с Онче. Kissing Heart Сценаристите решиха да си играят с чувставта и търпението на зрителите си, та сега ще гледаме само игрите на Зебейде и Теркен и как ще се разкрие тайната за Башолу. Disappointed Битките в двореца вече не са ми интересни - а Зубейде се прави на добра самарянка, която все помага на някого. Но в същото време се усеща, че има скрити мотиви - поне според мен. Плана й е да доведе Беркярук в двореца и той да остане главния наследник на Султана. Triumph С тази цел е доведена в сериала - хем да разбере и че Башолу е жива. Уж нямала тайни от Султана и ще му каже всичко - но някак не й вярвам. И аз като вас мисля, че ще шантажира Хаджи. Unamused

Бягството на Хасан Сабах от двореца и на мен ми беше странно - как само се измъкна, охраната никаква я няма! После последва гонитба из улиците на Исфахан. Rolling Eyes Буура беше впечатляващ на коня - само как препускаше Султан Меликшах. Много ми харесаха тези моменти и ви нося снимка точно от там. Sparkling HeartHeart EyesAnimal Racehorse

Другото, което ми хареса е разговора между Мелкшах и Тапар - много харесвам това момче и че си изля чувствата. Sparkling HeartHeart EyesFlowers Four Leaf Clover Личи си, че Буура и Али са станали много добри приятели - имат отлична спойка. Hands ClapHands ClapHands Clap Великолепни са като баща и син - Тапар определено заслужава доверие и обич. Purple Heart

Най-вероятно съвсем скоро Зубейде ще доведе Беркярук в двореца и тогава сигурно ще има проблеми между него и Тапар! Thinking Харесва ми, че братята Сенджер и Тапар се разбират отлично и си станаха близки. Heart Heart Heart Много се радвам и че Башолу оцеля. Тя заслужава да се порадва на двамата си сина Flowers Hibiscus

А на финала на епизода, тъкмо когато Меликшах и Хаджи притиснаха Хасан Сабах в ъгъла, той скочи заедно с коня си от скалата в пропастта. Angry Сцената беше много силна, а физиономиите на Султана и другите наистина бяха много интересни. Animal Horse Според мен Хасан Сабах отново ще оцелее, макар че днес в един сайт се появи информация, че актьора Гюркан Уйгун също напуска сериала и ще се сбогуваме с ролята му на Хасан Сабах в сериала. Thinking Не знам до колко това е вярно - ако е така ще се разбере в следващия епизод. Wink

https://www.instagram.com/p/CKQ0vqIp1kH/

Онче - надявам се, че няма да махнат и Турна от сериала. Би било жалко. Hands PrayAngryDisappointed Странно ми стана, че Севда си била изстрила снимките на Турна от профила. Rolling Eyes Това с болестта на Турна дойде като изневиделица, но се надявам сценаристите да я излекуват. Смятам, че те държат на двойката Сенджер и Турна и едва ли ще ги разделят, макар че вече всичко очаквам от тях. Thinking Но нека мислим позитивно - дано пък това отвори очите на тъпия баща на Турна и да й позволи да е със Сенджер. Hands Pray

Нося ви и един колаж на Турна и Сенджер направен от техни фенове ... Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart

Междувременно излезе и втората част от репортажа от сета на Селджуците! Two Hearts Тук може да видите интервюта с Хатидже Шендил/ Теркен, Гюркан Уйгун/ Хасан Сабах и Екин Коч/ Сенджер. Hug Тази част е по-дълга - около 18 минути е и интервютата са доспа по-дълги. Интервюто с Хатидже/ Теркен е около 5 минути и нещо, най-дълго е това със Екин/ Сенджер - над 9 минути. Gift Все още не намирам репортажа на друг език - само на турски - до колкото разбрах от цитати Екин говори за инцидента, при който пръса му е пострадал. Казва също, че много се е сближил с Илкер Кизмас/ Арсланташ - явно му е най-близък. Animal Racehorse И до колкото прочетох казва също, че би му се искало Сенджер вече да е Султан. Нещо такова. Wink

Нося 3 снимки на Екин от интервюто - страхотен е ... HeartHeartHeart

А ето и линк за самото видео - насладете се! Flowers HibiscusHugAnimal Racehorse

https://www.youtube.com/watch?v=ReuVT3yTG9Q&ab_channel=DiziDoktoru

# 80
Благодаря ти, Рокси, за поста Hug - освен че го прочетох с интерес, сега след тебе мога пак да пусна трейлъра за новия епизод. Blush
Писах в предишния си пост, протестирах Satisfied, но  ми беше ясно, че може би няма да го видите- няма сигнализиране за редакции на постове  в новата версия на сайта.

И така- пускам отново новия трейлър. Blush

И с руски субтитри

https://vk.com/video-132999259_456247667

Рокси, много са ти хубави колажите! Hug

В руската група, която превежда фрагманите, са превели частта на Екин от втората част на предаването. Ето го, наистина е голяма сладур, голям оригинал. Grinning Искал все султан да играе, ха ха Joy И пред султана винаги си виновен. Joy Joy

https://vk.com/dizimedya?w=wall-132999259_872093

От днес, голяма радост с този сняг Grinning

# 81
Здравейте! Hug Онче - няма за какво да ми благодариш. Наистина държах да напиша тези неща, а също и да пусна нещо - да знаете, че не съм ви изоставила! Stuck Out Tongue Winking Eye Радвам се, че колажите ми ти харесват. Hands Pray Kissing HeartPurple Heart Благодаря ти за превода на частта от интервюто с Екин на руски, както и за прекрасната снимка зад кадър от сета вчера! HeartHeartHeart Хората се радват на снега и това е съвсем нормално - и аз чакам тук да завали сняг, но засега няма! Nature SnowflakeNature SnowflakeNature Snowflake Реших отново да пиша, за да ви пусна едни прекрасни снимки на Буура и Лейля Лидия зад кадър от Селджуците Sparkling HeartNature StarAnimal Racehorse Те са от преди няколко дни, но не сме ги пускали тук - а определено си струва - страхотни са. Flowers Four Leaf CloverTadaRevolving Hearts

Още една прекрасна снимка на Лейля Лидия/ Елчин зад кадър от Селджуците - тук е в гримьорната на сериала заедно с една от главните гримьорки! HeartNature SparklesDart Жената пусна снимката след като стана ясно заминаването на Елчин. Явно това е едно от селфитата, което са си направили тогава. Лейля Лидия е прекрасна и много усмихната, но в очите й се чете и тъга. Disappointed Дори ми се струва, че й се плаче - тя много обича ролята си на Елчин. Heart Жалко, че сценаристите пропиляха толкова ценен характер заради своите глупави идеи. Triumph Дано се осъзнаят навреме Hands Pray

Още нови снимки на Екин/ Сенджер зад кадър от сета на Селджуците вчера и онзи ден! Отново на фона на снега - страхотен е ... Purple HeartAnimal HorseNature Snowman

Благодаря ти, Рокси, за поста Hug - освен че го прочетох с интерес, сега след тебе мога пак да пусна трейлъра за новия епизод. Blush

Рокси, много са ти хубави колажите! Hug

В руската група, която превежда фрагманите, са превели частта на Екин от втората част на предаването. Ето го, наистина е голяма сладур, голям оригинал. Grinning Искал все султан да играе, ха ха Joy И пред султана винаги си виновен. Joy Joy

https://vk.com/dizimedya?w=wall-132999259_872093

От днес, голяма радост с този сняг Grinning

Онче - напълно разбирам раздразнението ти, но явно това са новите правила във форума. Rolling Eyes Много е неприятно - аз така спрях да пиша в темата ми за Берк, защото момичетата, които пишеха там изчезнаха и няма как да си пиша сама. Disappointed Но тук е различно. Предполагам, че момичетата в нашата тема са заети, но когато могат ще пишат и те - както и аз. Kissing Heart

Нося ти още една снимка зад кадър на Али/ Тапар и Волкан Кескин/ Базкуш - снимката е от вчера. Човек от екипа е имал рожден ден - те позират заедно с него. Animal HorseSnowboarderNature Snowflake

# 82
Здравейте момичета!
И аз преди малко четох, че актьорът изпълняващ Хасан Сабах ще се раздели със селджуците, но реално такова изявление от актьора не видях. Дано да е блъф!
Хасан Сабах е много ярка, важна и реална историческа фигура и не е добра идеята действията му да бъдат пресъздавани от измислени наследници, като Файсал например, освен ако няма основателни причини за неговото излизане от сериала.
Все още не знам, как ще оживее след ефектния полет, освен ако кончето, което съвсем без причина полетя заедно с него, не смекчи по някакъв странен начин удара и не спаси живота на батанитът.

Никаква информация не намерих за новата героиня. Нямах и много време да разглеждам коментари... Вие имате ли някакво инфо за нея?

Толкова е млада! Струва ми се, че е почти дете..., а влиза в ролята на лидер на наемници Sunglasses От трейлъра става ясно, че ще е враг на Сенджер, ако съм разбрала правилно...

Колко красива снимка на Тапар Heart Eyes
Милото момче, колко болка крие в себе си...
Направи ми впечатление, че когато Тапар и Сенджер преследваха Маркус, лидерът на цялата акция бе Сенджер. Той раздаваше заповеди наляво и надясно, при все, че до него стоеше не кой да е а Мелик Тапар. Беше ми малко странно, въпреки, че това си бяха другарите на Сенджер предимно. Не видях недоволство в Тапар, но щеше да ми е по- приятно, ако Сенджер се допитваше с него поне за пред хората.

Онче, благодаря за трейлъра. Доколкото помня той дойде под надслов- " Време е тази тайна да се разкрие" или нещо близко до това...
Дали нашият любим Хаджи няма да избере да не се поддава на манипулациите на Зюбейде и не реши да разкаже всичко на Меликшах?
Честно казано вече ми се иска тайната да излезе наяве в голяма степен и, заради Тапар. Той има огромна нужда от майка си.

Какъв ли ще е следващия ход на Файсал?
В момента, като че ли се намира в задънена улица Grinning

Искате ли един луксозен Хаджи за финал Sunglasses

И малко Сенджер и Турна Heart Eyes

Рокси, продължавай да твориш, добре ти си получават и гифчетата и колажите Hands Clap Аз, тези неща не ги мога, категорично Confused

# 83
Момичета, днес излязоха доста снимки от предстоящия епизод, публикувам някои. Бяха обещали втория фрагман, но явно ще е утре.

Озетът, преведен на руски, с малко коменрати от преводача:grinning:-
Скрит текст:
Зубейдэ, которая отправилась к Башулу, проведать ее при поддержке Меликшаха,ждал большой сюрприз.Потому что Башулу,мать Сенджера (они что зрителей за тупых считают??)была не кем иным, как Башулу, дочерью кипчаков, изгнанных из дворца много лет назад. Что сделает Зубейдэ, которая узнает Башулу с первого взгляда и узнает секрет? Раскроет ли она эту опасную тайну, участником которой становится, Меликшах?

С приездом во дворец Зубейдэ баланс во дворце изменился в ущерб Теркен. Что это за хорошая новость, которая спасет Теркен от этой сложной ситуации, в которой она оказалась?

Как Маркус, который тяжело ранил Башулу, убил Коркут-бея и пролил кровь многих невинных людей, избавится от мести Сенджера?

Хасан Саббах спрыгнул со скалы насмерть,(мы в это не поверим!)чтобы избавиться от гнева преследовавших его Меликшаха и Низам аль Мулька. Кто будет тем человеком, который спасет Хасана Саббаха от смертельной опасности,в которую он попал? Как он это сделает?

Приведет ли золото, которое Сенджер взял у Файсала от имени государства, к армии крестоносцев?Выяснится ли что Файсал предатель? Каким образом крестоносцы получат золото, взятое из рук Файсала у сельджуков?

Ильтебер видел плачевное состояние Турны и отказался от свадьбы с Файсалом. Позволит ли Ильтебер Турне выйти замуж за Сенджера?В чем причина недопониманий между Турной и Сенджером?(да потому что он вечно в танке,когда он так нужен!)

Утре се надявам да покажат втория трейлър. Ако няма пост след мен, ще допълня този, вече си знаем. Sunglasses

# 84
  • Плевен / София
Благодаря за прекрасните снимки, особено на Турна и Санджар. Може ли Теркен да е отново бременна?

# 85
Възможно е Гостче...

Според историята Теркен Хатун е имала трима сина от Султан Меликшах, двама от които умират още, докато той е жив ( предполагам, че в сериала са решили да ни покажат спонтанния аборт за по- бързо...), а най- малкия- Махмуд се превръща в единствената надежда за властта.
Тя е искала Меликшах да го провъзгласи за наследник, но е срещнала сериозна съпротива от любимият ни везир Низам ал- Мулк, който е подкрепял до последно първородния Беркиярук.

Махмелек е била омъжена за Халифа на Багдат Ал- Муктади, от когото има син, но дъщерята на Теркен не е била ценена в дома на мъжа си, доколкото разбрах и се е върнала при родителите си, скоро след това е починала...
Отношенията на Султана и съпругата му към Халифа вече не са положителни, и няколко години след това, след като Низам ал- Мулк е убит, Меликшах и Теркен отиват в Багдат и искат да отстранят омразния зет и да назначат детето на Махмелек за новият Халиф. За съжаление Меликшах намира смъртта си точно тогава...
Някой твърдят, че е отровен от Теркен ( ние познаваме вече любовта и към отровите), други отричат това.
Каквато и да е причината за смъртта на Меликшах, тя остава скрита за малко, в самото начало, защото Теркен иска да провъзгласи невръстния си син за Султан.
Тя сключва сделка с Ал- Муктади да му предаде сина му срещу признанието му на Махмуд за Султан и той го прави. Успява да привлече на своя страна и войската, вероятно чрез хазната, която е била в нейни ръце, а после насочва част от тях срещу Беркиярук и Зюбейде, но съмишлениците на Великия Везир осуетяват нападението.
Така Беркярук е провъзгласен за Султан в Рея, а в Исфахан, Султан е бил Махмуд под регентството на Теркен Хатун...
Малко след това мъжът на Махмелек- халифа, умира, с него умира и подкрепата за невръстния Махмуд, Новият Халиф признава Беркиярук, който от своя страна предприема бойни действия срещу Исфахан. Войската му разгромява тази на Теркен и градът е под негова обсада. Теркен договаря примирие, но тайно върти схеми с брата на Зюбейде, за когото смята да се омъжи и така да стабилизира положението за нея и сина си и евентуална нова възможност за властта. Беркиярук, обаче, убива чичо си, почти веднага след това умира Теркен, а още същата година, вероятно от едра шарка и малкият Махмуд...

Чудя се, кое от всичко това ще вкарат в сценария?
Зюбейде е тук, Бериярук го очакваме, враждата с Хаджи е налице...
Ясно е едно- Теркен няма да бъде победена скоро, като че ли...
Дали тепърва ще роди малкият Махмуд или ще се бори за властта, чрез дъщеря си...?
Ще бъде интересно!

Значи Хасан Сабах, както и Маркус се спасяват.
Ако предположим, че Маркус е спасен от младата русокоса девойка, то кой ще помогне на Сабах?
Не знам, защо само образа на Тадж ал- Мулк ми изниква.. Той, вече веднъж помогна на Сабах да излезе от Исфахан и му беше обещана бъдеща подкрепа от батанитите. Сигурно го е поблазнила мисълта... Няма да се изненадам той да се превърне в очите и ушите на батанитите в двореца. Те сега си нямат човек там...

Хасан Сабах може и да му провърви, но мисля, че едноокият е обречен Sunglasses

# 86
Момичета, най-вероятно е точно така- Махмуд е на път, бременна е Теркен. В новия фрагман става ясно.
Юле, много ме зарадва с историческата справка, много ти благодаря! Hug Доста събития има за показване само покрай Теркен, наистина какво ли ще видим. Жал ми е за Махмелек, каква съдба...

Ето го и фрагман 2 за епизод 18 Misc Bomb

Наистина, както обеща Емре бей, продуцентът- буреносен трейлър. Nature Fire

Ето го с руски субтитри.
https://vk.com/video-132999259_456247688

Момчетата в битка, Теркен я спохожда дългоочаквания повод за радост и за борба.  Зюбейде мен лично започва много да ме дразни, сигурна съм, че ще използва информацията за Сенджер в своя полза. Не знам как, но ми е много съмнителна. И как заплашва Башолу Fearful

Турна и Сенджер - щастливи.Heart Eyes Емирът е кандисал за зет Сенджер. Grinning

Но както писаха и в озета- нещо помрачава щастието им.

Хасан Сабах лежи като в едно стихотворение, не помня кое- за юнака и белия сняг. Satisfied Напълно е възможно да му помогне и този път Таджимулк. Техният съюз вече е факт.

За кончето ми е жал... Disappointed Relieved В сериала не го пожали този дявол, иначе знам, че няма пострадали животни по време на снимките. Хасан Сабах е безжалостен и към животните.Fearful Да беше скочил сам, кому бяха нужни тези циркове, ама нали е велик, или, както бяхте писали- достатъчно дрогиран с хашиш. Head Band

Дали везирът наистина няма този път да каже на султана истината? Thinking Знам, че не е краят на сезона, но може пък да решат да направят нещо различно. Smiley

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 21:05 от oncee

# 87
  • Плевен / София
Радвам се за Турна и Санджар...дай боже да ги видим оженени....

# 88
Гостче, ще има пак малко драма, дали заради Рапунцел или за друго- но ще я видим разсърдена Турна.Ill Но и аз се надявам в крайна сметка облаците да преминат и отново да се усмихнат.Blush
Дали Сенджер няма да потърси помощ за тази сватба от Тапар- както видахме в предишната серия Тапар вече разбра за Турна и  пожела на Сенджер да се събере с любимата си. Много е хубаво, че ги свързва вече не само битката и задачите, поставени от султана, а и лични неща. Heart
И много ми е любопитно как ще се развият отношенията им с Баркиярук, защото той рано или късно ще се появи.

Един  отново знаменателен кадър- Меликшах отправя със задача най-доверения си човек и двамата си сина.

# 89
  • София
Здравейте, мили дами!
Благодаря за изчерпанелните ви постове.
Юле, благодарение на теб научих много от историческите факти, за  които до сега не бях чела. Ончее, право да си кажа ти си моя ориентир,  кой сериал да гледам и коя тема да следя. Липсва ми Рокси, но се надявам да не ни изоставя. Ето слагам специално за нея една снимка на Лейля Лидия:
Много е красива тук.

И Буура :
Всичко добро ви желая и бъдете здрави.