Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №2

  • 29 786
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 232
Не ми се отваря линка. Ще пробвам и по-късно, но ми е важно мнението коя от тези перални са надежни, не се развалят.

# 481
  • Мнения: 11 568
Четох ги по-напред в темата.
Електролукса не е с термопомпа и значително по-евтин.
Най-важно ми е , дали някой има мнение за надежността на тези модели. Доколко се развалят.

Следя тези теми откакто ги има. За надеждността се изказа само една потребителка със затлачена с мъхове пералня. 
Искам да кажа, че предвид това, че Електролукса няма филтър за мъхове, то можете да си представите какво ще стане вътре след 2-3 години.
Да, аз имам мнение и то е по-особено:
 - всички комбинирани модели са по-ниско надеждни в сравнение с това, ако имате отделни уреди.
 - комбинираните уреди с филтри за мъхове (в България са ми известни 4 модела-2 на АЕГ и 2 аналогични на Електролукс), са по-надежни от комбинираните без филтри. (Сега, моля, никой да не ми напомня как преди 20 години е имал комби без филтри и едва "вчера " му се е развалила").

Това, което казваш, че ти важно, не е релевантно към комбинираните уреди. В тях няма да го намериш!

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 12:09 от petiaivanov

# 482
# 483
  • София
  • Мнения: 38 419
Аз тия дни се уплаших за моята комбо пералня. Даде ми грешка. Обаче прочетох в нета, извадих филтъра, почистих го и пак е пушка.
Пухени якета пускам на програмата за вълна, след това суша на балкона. Нямам проблеми.

# 484
  • Мнения: 11 568
Аналогичните модели на АЕГ и Електролукс:
1.  https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l9wbc61b
и съответно:   
https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-electrolux-ew9w161b

2. https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l9wbe49w
и съответно:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … EW9W249W/p/688374

Гледат се последните две цифри и буква от номера на модела.
Различават се по някои орязани функции при Електролукс и влагането на , където е възможно, по-евтинки компоненти.

На мен в този случай Електролукс ми се струват скъпи, предвид горе написаното и това, че АЕГ-тата са с 5 години пълна гаранция след регистрация.

Ако нямате възможност за уред с филтри за мъхове, се насочете към комбинирано АЕГ от 7 серия. Например:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7-wbg68w

# 485
  • София
  • Мнения: 38 419
Май и моята няма филтър за мъховете. Нищо й няма.

# 486
  • Мнения: 11 568
Май и моята няма филтър за мъховете. Нищо й няма.
Няма, да. Чукай на дърво. Тя твоята, ако помня добре май е на 2-3 години. Канди беше, нали?
Лошото е, че първите 2-3-4 години си работят добре и после, като се задръстят (в  зависимост и от употребата), си проявяват рогата. Ако се задръсти и и я видиш какво е вътре, като я отворят, ще се ужасиш.

# 487
  • София
  • Мнения: 38 419
Да, Канди е.
Мисля, че горе-долу добре се промива от водата и мъховете отиват в долния филтър. Аз лятото не ползвам сушилнята. Обичам да простирам и имам голям балкон.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Скоро имаше коментари, че толкова хваленото АЕГ 9-та серия всяка година трябва да се профилактира в сервиз. За мен това е абсурд. Няма шанс да треперя на някаква пералня, която на всичкото отгоре е и двойно по-скъпа от нормалните. От октомври съм с коментирания електролукс. Нормална пералня. Пере перфектно, суши прилично. Не ползвам сушилна нон стоп тъй, пе се надявам да ми служи достатъно дълго. Няма вечна техника.

# 489
  • Мнения: 40 737
Аз лятото не ползвам сушилнята. Обичам да простирам и имам голям балкон.

И аз (почти). Няма смисъл да ми трака и да хаби ток, като навън съхнат по-бързо и не се мачкат даже и ризите.
Но като пера чаршафи на сушилката на балкона ми се събира само долният чаршаф и затова суша двата плика в сушилнята. Но друго не.

# 490
  • Мнения: 11 568
Скоро имаше коментари, че толкова хваленото АЕГ 9-та серия всяка година трябва да се профилактира в сервиз. За мен това е абсурд. Няма шанс да треперя на някаква пералня, която на всичкото отгоре е и двойно по-скъпа от нормалните. От октомври съм с коментирания електролукс. Нормална пералня. Пере перфектно, суши прилично. Не ползвам сушилна нон стоп тъй, пе се надявам да ми служи достатъно дълго. Няма вечна техника.
Абсолютни глупости! Вече ми е на три години. Много активно я ползвам. По молба на потребителка със същата, скоро (от 11 март са снимките) пуснах тестови режим на температурите, за може тя да сравни нейната с моята.
Ето, перфекто си работи и до сега не е профилактирана в сервиз:


# 491
  • Мнения: 40 737
И моята е на почти 3 години. До този момент не е ходила никъде. И се надявам да не се налага, че ваденето е проблем.

# 492
  • Мнения: 2 103
Моята е - неработещото АЕГ 9 серия /не работи сушилнята/. Още не е ходила в сервиз, защото ще използвяме някоя отпуска да я пратим за ремонт, не ми се остава и без пералня.
Но пак казвам, че не е нормално уред с такива габарити да напуска дома за профилактика на 2 години, само защото била с по-ниски разходи за ток. Аз като дам 160 лв или 70 лв. според годината на профилактика сума за почистване - голяма икономия правя....

# 493
  • Мнения: 2 103
Препоръчайте антивибрационни подложки/крачета. Универсални ли са като размер и има ли промяна след поставянето им?

# 494
  • Мнения: 40 737
Универсални са.

Общи условия

Активация на акаунт