Нова година, нов късмет - НЕМСКА хоум тема 211

  • 19 788
  • 729
  •   1
Отговори
# 390
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Джей, и аз имах шип на петата, получи се възпаление, беше болезнено стъпването ми, но със стелки от ортопеда оплакванията ми изчезнаха. Вкъщи съм на чехли с мека стелка.

Аз спрях да ходя по чорапи, защото за 1 година 2 пъти си чупих кутрето на нашата спалня, ужас голям. Оттогава крака ми е винаги с чехъл, отворен тип. Така кракът ми е защитен от удар. Парен каша духа.

# 391
  • Мнения: 1 086
Бибит, и на мен ортопедът ми изписа стелки. С тях се чувствам много добре, особено на дълги преходи. Правих и разни упражнения за разтягане. Но ми липсва ходенето боса вкъщи. Ама тази спалня у вас много опасна. Hug

# 392
  • Мнения: 11 307
За шип на петата е много важно да правите масаж на мястото. Аз съм с шипове на двете пети и въобще не ми пречи да ходя боса, но първо трябваше да мине време, което прекарах със стелките.
Взех от тия дървени ролкови масажори, на които се стъпва бос с цялата си тежест и се стои така колкото можете да издържите. В първия момент боли зверски, но с времето аз успявах да стоя така по 5-10 минути. След това вечер се накисват краката със сол и петите се масажират яко на мястото. По принцип шиповете са отлагания на соли на тия места и затова боли. Като се масажира, се намалява количеството отлагания и затова намалява и болката.
От три години си ги имам.

# 393
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Вечке, нямам проблем да ходя боса вече. Нямам никакви оплаквания, откакто почнах да нося стелките и мястото се успокои.
Тоест само здравословни обувки вече само или със специална стелка.

# 394
  • Мнения: X
А каква е причината за образуването на тези шипове? Какво казват специалистите или не търсят причина?

Аз съм от отбора на Бибит. Simple Smile Непрекъснато си удрям стъпалата в нещо, когато ходя боса вкъщи. Пръсти още не съм чупила, но ноктите на палците редовно ги обезобразявам. Точно се оформят добре и пак - бам.

# 395
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Аз се удрям обикновено , когато съм много разбързана за някъде и не внимавам.

За шиповете по петите вина имат твърдите стелки в обувките и с времето стъпалото реагира на това неудобство.

# 396
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз шипове нямам, но два пъти на петата имах кокоши трън, който не избиваше. Усещах все едно на пирон стъпвах.
Накрая цялата пета пулсираше.
Един ден започнах на мястото да слагам от онова мазило за кокоши тръни, което размеква кожата и така стигнах до тръна. Имах дупка на петата 🙈

Днес бяхме до училището. Детето е готово с материала - три дена.🙄
Говорих с математичката, че тези малоумни неща, с които ги занимава, не вървят добре. Другата седмица ще работят с танграм 😳. Като доп.работа е ок, ама 3кл като основно занимание 😲
Та тя накра си призна, че родителите й са руснаци, баща й е следвал математика и информатика и е бил учител в Реалшуле. Питах я дали клати глава като гледа немското образование. Тя каза, че я клати 🤣

# 397
  • Мнения: 5 262
Много болежки дами! бързо оздравяване.
За шипове на петите съм чела , че имат вина и гръбначни заболявания, изкривявания и дископатии. Сега колко е истина не знам. Не съм лекар.
Но може да е вярно че нищо не идва само.

# 398
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Белла, може и така да е с шиповете, аз нямам  засега някакви други допълнителни причини като описаните от теб. Нямам намерение толкова да задълбавам на този етап какъв вътрешен проблем евентуално може да ги е провокирало. Wink
Шиповете ми се бяха появили преди няколко години, сега нямам проблем с тях.

Ася, много бързо сте готови...
Малкият ми син има толкова материали, че се чудя как да ги разпределям, без да му дойде нанагорно.
Има и за предиобеда, и за следобеда.

# 399
  • Мнения: 5 262
Бибит може да няма ортопедична връзка. Може да си е било просто статия. Нали ги знаеш.
Шиповете никога ли не изчезват ? В смисъл спират да болят , но не изчезват така ли? Не ги ли оперират?

# 400
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Не знам дали шиповете изчезват.
Трябва да имаш някакъв свръх проблем, за да се пристъпи към операция, така го пише поне.
Едната ни възрастна съседка по същото време като мен беше с болезнен шип на едната пета, едва вървеше, имахме си обща тема Grinning, но и тя се оправи само с ортопедични стелки.

# 401
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, по немски да прочете една глава от една книга и 3 раб.листа по нея да направи; да напише разказ какво е правил през ваканцията и 2стр от учебната тетрадка общо 6 упр. за пряка реч.  Явно след ваканцията им дават малко, за последните два дни преди ваканцията имаха повече.
По мате 5 листа с тези шарки и паркети 😲
Да ги доначертае и оцвети и един тест със задачи за умножение, който трябва да направи за 5мин. Трагедия.

# 402
  • Мнения: 5 262
Ясно . Стелки и да гледаш да не те боли. Може пък да се разкарва някак щом се е образувало някак.
Майка ми има такива неща на коленете и са доста болки.
На нея и казаха , че се появяват с възрастта и ортопедичните изменения . Май се опрерират.

# 403
  • Немция
  • Мнения: 6 841
Белла, шипове на колената е друга работа.

Ася, малко е.
Моят Бибитко има писмен материал и по английски, по Sachunterricht, Kunst, Zusatzaufgaben, нещо за Бастелн. Отделно основните предмети.
Отделно видео материали по някои предмети, по английски има няколко забавни задачки на платформата им.

Установила съм разлика в нивото на основните училища. Повечето предлагат сравнително малко материал. Ние сме от тези с многото, когато съм сравнявала с други майки, чиито деца са в други училища. Но нашето Грундшуле се води уж с най-високо ниво от всичките Грундшулета в града ни, пада ни се квартално училище. Католическо е.

Утре при нас следобедът ще се прави първи опит за онлайн среща с учителката на малкия, разделили са класа на 3 групи. Тя се извини за необичайното време, но е ангажирана в Notbtreuung-a. Не знам дали всеки ден е там.

# 404
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, 3кл не можело писмено английски. Нищо нямат, аз му пускам филмчета.
По Fachunterricht получи днес една книжка, ще сее и наблюдава боб 🤪
Това е!
Има деца, които и с това не се справят. Обаче доп. задачи за другите няма. Аз затова се дразня!

Общи условия

Активация на акаунт