Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? - Тема 51

  • 36 318
  • 760
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 25 589
Благодаря! Simple Smile
Сигурно са ми тъпи въпросите, но последно се занимавах с покупко-продажби преди 20 години и не съм в час как стоят нещата в момента.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 616
Не знам, но долу в * пише че лихвата е между 2.99 и 4.99, което вероятно е уловката.

При 10г вероятно лихвата ще е 2.99% но таксите ще компенсират понеже вероятно и заема няма да е голям като размер.

При 30г вероятно лихвата ще е 4.99%, което си е кожодерство при все че към момента има лихви 2.55%.

Според мен са си направили сметката да получат добра възвращаемост за масовия профил, но ако някой иска да тегли много голям кредит за 10 години с 3% лихва ще може изкяри от условията.

В Америка са си фиксирана лихва, ама там банката много по-бързи изземва и продава имота и не губи. Не съм сигурен но може май да се рефинансирасамо веднъж и е скъпо, заслужава си само при рязко падане на лихви, както стана 2020.

Ефибуш - гаранция няма, ако банката се гътне, друга ще й купи дълга и пак ще плащаш Simple Smile

Странно че тази оферта е лимитирана за 1 месец и то баш когато свършва мораториума Simple Smile

И аз това си помислих когато видях че има срок  на офертата

# 227
  • Мнения: 40 832
Ми то и всички оферти на Хоум шопинг по телевизията са все "офертата е валидна само до...", пък като изтече слагат нов срок Wink Това кара клиентите да се разбързат да не изпуснат кьоравото и да нямат време да обмислят.

# 228
  • Мнения: 2 793
Овцете искаш да кажеш Simple Smile

# 229
  • Мнения: 2 762
По закон лимитирана оферта/промоция/специална оферта може да е валидна един месец. Затова като изтече периода слагат друг.  И Топшоп също.

# 230
  • Мнения: 5 262
... Западната част - в Хановер, както и в няколко малки градчета . Еми няма го това чувство там честно казано, или поне  аз не го усещах.
Хората си бяха щастливи там където са и никой не драпаше за Мюнхен или Хамбург

отдавна е било.
Живота в София никога няма да е такъв , какъвто беше. Тогава София беше град и имаше културен живот на град. Сега е сбор от села . Както учителя ми по история на времето казваше - нужни са поне 3 поколения за да се израстне произхода. Да видим след 3 поколения дали хората ще имат нужда от театър или от 2л . бутилка Ариана и телевизора.
Не знам .
Цитат
Цитат на: pooh06 в нд, 17 яну 2021, 20:31
Докато има хора, които мислят, че близо 6'000 лв. за 1м2 в София, па макар и в "елитен квартал" са ок, ще има и тарикати, които да си пълнят гушите. Както писах по-горе, за мен няма обективни причини при намаляващо население (над милион от 2000г.), неособен растеж в заплатите и цените (за пример цената на стоманата е на нивата от 2009г.), множество проблеми на града, както и ненарастващото търсене при повишено предлагане, да имаме подобни цени. Единственото логично обяснение е централизиране на икономиката в столицата, пране на пари през НИ и най-вече - лекото кредитиране.

pooh06 споко ще има попълнение. Новите американски герои порицават Европа за горките мръзнещи по палатките и липсата на решение. То обаче не било в посока юг. Търси им се място. Да видим кой каква клечка ще изкара. В момента мъдрят решение.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 07:42 от bella_ciao

# 231
  • София
  • Мнения: 4 192
Имам приятелка в Хилдесхайм от Ерасмус навремето. Малко градче на 20км от Ханофер. В момента и там са ги налазили цветните и е ужас.

# 232
  • Мнения: 5 262
Да видим новите къде ще ги разквартироват. За сега доста са в  Босна.
Лично аз предпочитам да ги разквартироват в Германия , защото доста ми писнаха немците , но не вярвам този път така да стане. Може и да не позная, но урсулката от септември си бърка в носа и сега я напънаха да даде решение. Да видим.

chiana2003 това е политиката, да. И страхотни пари се въртят. Да видим до кога.

chiana2003 ти успя ли да продадеш биткойните и да купиш  декарите ?
Скоро вместо биткойни ще може да се купува дигитална европейска валута. за дигитален долар дума не става.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 07:45 от bella_ciao

# 233
  • Мнения: 316
Аз искам да ги разквартироват в САЩ, и по-специално в D.C. Обикновените немци с нищо не са виновни, че "освободителите" им забравиха да си тръгнат, пък и политиката им определят.

# 234
  • Мнения: 9
Здравейте,
На трамвайните линии мои познати сложиха комплект 2 прозореца(по две крила). Едното се отваря навътре, другото навън. Те са на павиран булевард, точно на трамвайната спирка. Близо до НБУ.
Не се издържа на дрънкането и шума.

Продаваха го с приказката, че им е отеснял вече, заради детето. А истината беше, че не издържат на шума. А за свалянето от цената се казваше, че бързат, понеже дали капаро за тристаен в съседен блок.

Ние имаме такива, от дърво, на вилата, с единични стъкла като на старите български къщи, с 20 см въздух между външния и вътрешния прозорец. Ни звук , ни стон, ни топло, ни студено пропускат - изненадахме се и ние като ги поставихме.
[/quote]
https://www.pap.fr/annonces/appartement-sannois-95110-r434301852 … 3oXggbiwtN8po4F98

Как ви се струва за 180к евро? Обзаведен  в покрайнините на Париж е, но не е гето и с 2 места за паркиране. Разбира се, само 78 квадрата, у нас ще е 120 поне.,
Защо си мисля, че идентично  дори в крайни квартали в Софето ще е на същите пари.
[/quote]

Това не е в Париж , а в Sannois - 95110 , никакво предградие не е. Познати купиха миналата година в Париж, в не знам кой си номер, далечна от центъра му част, апартамент с хол, кухня и 3 спалнички за 1 000 000 евро, в стар блок.

 https://www.map-france.com/Sannois-95110/

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 16:43 от ViValDam

# 235
  • София
  • Мнения: 4 192

chiana2003 ти успя ли да продадеш биткойните и да купиш  декарите ?
Скоро вместо биткойни ще може да се купува дигитална европейска валута. за дигитален долар дума не става.
Да, жертвахме 0.25, но не хванахме пика, дадохме го на 35.6 к долара.
Понеделник мина сделката, всичко точно.
За мен европейците нямат шанс да бутнат биткойна, нямат агресивна политика. Единствено САЩ имат такъв шанс. Ама като гледам какви толерасти са съ събрали там, не го предвиждам това.

# 236
  • Мнения: 5 262
честито . много сте бързи и решителни. браво.
нещо му мътят на биткойна . вчера мернах в новините. не се зачетох защото нямам.

# 237
  • Мнения: 2 793
Че какво му е? Щом се харчи и се търси значи това е цената. Има много стойност в бтк и не е балон. До края на 21 год ще стане 75-100к.

# 238
  • Мнения: 5 262
от вчера , но не прочетох. направи ми впечатление заглавието. но не го намирам. може нищо да не е .

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 21:07 от bella_ciao

# 239
  • Мнения: 9
биткойна е пирамида

Общи условия

Активация на акаунт