Риска

  • 4 025
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Сетих се само за един минус, за който трябва да се подготвиш- обикновенно по квартири условията не са супер. Помисли и над вариант за приятелка, с която може да живеете заедно, ако е възможно. Така хем ще се изнесеш и ще си самостоятелна, хем няма да си напълно сама. С най-добрата ми приятелка бяхме на квартира 2 години, толкова смях и прекрасни спомени сме събрали, като се чуем още си говорим колко хубаво ни беше.

# 16
  • Мнения: 12 626
...просто вярвай в себе си и ще се справиш и ти.
Ето, за това става дума. Ако един човек от дете е бил командван и притискан от родителите, за него е по-трудно да повярва в себе си. От тази гледна точка стъпката за него е по-голяма, отколкото за някой, който е бил учен или оставен да се справя сам.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 209
Нашите ме командваха уж вкъщи, но навън можех да правя каквото си искам. Да, в началото правех глупости, после се научих да правя неща в моя полза. Все още съм така - за семейството си правя каквото трябва, за работа и учене - каквото аз си знам.

# 18
  • Мнения: 2 039
Стъпката е сериозна.Пожелавам успех на авторката.Щом има собствени доходи и желание,ще се справи.Това ще бъде само плюс в бъдещия и живот и развитие.

# 19
  • Мнения: 1 698
Авторке, добре си направила, браво. Както и по-горе са те посъветвали не прибързвай да се обвързваш с мъж на всяка цена и веднага. Пътувай, учи, развивай се, инвестирай в себе си, сега ти е времето. И си намери някое пораснало и самостоятелно момче, а не Мамин Златен, който живее до полата на мама и чака някоя да го осинови.

# 20
  • Мнения: 12 473
Да слушаш интуицията си не е риск, а правилно решение винаги.

# 21
  • Мнения: 3 604
Мисля, че на 21 години да работиш, да плащаш собствената си издръжка и да се отделиш от родителите си  не е риск, а нормален житейски ход.
Това за днешната младеж не важи въобще,инертни, мързеливи без хъс за каквото и да било.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормален житейски ход, но само при едно условие - трябва или да си готов да живееш в мизерия, пък каквото ще да става, или да имаш достатъчно добре платена работа, за да живееш човешки като за 20-годишен. Но като цяло това са някакви невъзможни неща за повечето младежи. А аз не мога да разбера родителите, които сън не спят да искат децата им да не им тежат на парите и да са самостоятелни.  Малко прекаляват с филмите и приказките как западняшките деца били изритвани на 16 да се оправят. Това не е за гордост, освен ако самите младежи го искат. Който иска да е самостоятелен си го казва. Но повечето самостоятелни, които познавам рядко се изхранват сами, а често мама и татко им дават излишния имот плюс издръжка.

# 23
  • Мнения: 18 522
Жилище и издръжка от родители не е самостоятелен живот. Само казвам.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
То и "купихМЕ си жилище" не е самостоятелно купуване, когато стане ясно, че повечето пари са от продаден имот от родителите или кеш от тях, ама хората си приказват, че са си купили жилище. Същото е и със самостоятелния живот на 20-годишните.

# 25
  • Мнения: 4 270
Браво, Карамел! Смела постъпка, възхищавам ти се! Няма да ти е лесно, но ще ти леко на душата. Съветът за споделения наем е много ценен. Това ще облекчи разходите ти. Каквото и да решиш, с времето нещата ще дойдат на мястото си. Лишенията (ще има такива) си струват спокойствието.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 603
Чак пък риск ? Съвсем нормално и навременно решение.
Разбира се, първата квартира, ще е по-скромна, може би няма да имаш някои удобства, на които си свикнала вкъщи - нормално, излизаш от дом, в който е събирано всичко нужно десетки години, а сега започваш отначало. Ще се наложи бързо да научиш къде се плащат ток, вода и подобни, пък и че някои ги спират, ако се позабавиш Wink .
Но чуството да влезеш, затвориш вратата и да знаеш, че си си ти е страхотно. Късмет желая, няма начин, да не се справиш !
Някой по-горе беше споменал 40-тина годишни, живеещи в детската си стая - ми ужасно е това.

# 27
  • Мнения: X
А аз не мога да разбера родителите, които сън не спят да искат децата им да не им тежат на парите и да са самостоятелни. 
Защото самостоятелостта е дългосрочна инвестиция и се отплаща повече от щедро. Проверила съм го лично.

# 28
  • Мнения: 1 004
Дали рискувам , докато кажеш " хоп " и вече съм скочила . Рискувам , за всичко , и не съжалявам . Когато не ми върви се уча от грешките си , когато успявам - споделям успеха . Предпочитам само аз да съм си виновна за грешките в живота ми , отколкото да обвинявам другите . Няма нищо по - хубаво от това да си самостоятелна .

# 29
  • Мнения: 188
Здравейте. Днес вече официално се пренесох и първа вечер ще нощувам тук. Стоя и си мисля как живота ми се променя. Харесва ми, обикалям си спокойно из целия апартамент без да се притеснявам. Много е тихо, но ще свикна. Сега 2-3 месеца ще ми е по трудно, просто защото предплатих два наема, както си му е реда. Нямам пералня и е доста трудно. Но не искам да тегля кредити толкова малка все още. Знам, че всяко начало е трудно и ще ми бъде трудно. Но хубавите неща стават бавно. Ама наистина е прекрасно да се прибереш от работа и да влезеш да знаеш, че ти влагаш за това място и си е твоето място.

Общи условия

Активация на акаунт