Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 8

  • 60 717
  • 748
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 84
Момичета, тези от вас, които са правили някакъв жест към следящия ви лекар и съответно израждащ, какво сте подарили или направили като жест?
Моето раждане не беше леко, но съм благодарна на екипа и най-вече на д-р Певтичев. Но незнам как се процедира.
Благодаря предварително.

# 331
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, аз пак пиша с въпрос. Кога точно се минава на преглед при д-р Григорова  преди ило след консултациите с анествзиолог и кардиолог и задължителен ли е? Питам, защото нито АГ ми е споменавала, нито пък откривам официална информация за този преглед. Благодаря за отговорите! Simple Smile
На 27.05 бях на консултацията с кардиолог и анестизиолог. След това, всяка седмица съм на запис на тонове и преглед след това. Имам планирано секцио - по мед. причини на 16.06. Вчера последно бях на преглед преди операцията и д-р Григорова не е споменавана.

# 332
  • Мнения: 10
Здравейте! Имам въпрос относно обменната карта, тъй като не мисля да оставам да раждам в Щерев. Задължително ли трябва да я потърся от следящия лекар или могат да ми я дадат и от регистратурата?

# 333
  • София
  • Мнения: 2 014
От лекаря се издава! Регистратурата са момиченца без медицинско образование, само предават документацията между лекар и пациент и принтират резултати.

# 334
  • Мнения: 10
Благодаря!

# 335
  • Мнения: 193
И пиши после за резултатите! Няма смисъл да губиш в чакане до 15 юни а и в Щерев цените на хормоните са по-скъпи. Каквото си могла ще пуснеш и Магунска ще продължи по-лесно нататък в терапията.
Утре ще ходя да си правя изследванията защото ми е 2ри ден от Мц, а във вторник ми е часа при Магунска. Малко тъпо, че ще съм в Ц като ида на преглед. Чудя се дали да го оставя часа или да го сменя за ден в който ще съм разположена. Какво мислиш?

# 336
  • София
  • Мнения: 2 014
Абигел, 3-5 ден от МЦ са много подходящи дни за да се провери има ли задържани фоликули от предишен МЦ, както и да се провери броят на антралните фоликули. Също така е добър момент ако трябва профилактично за изчистване да се предпишат и започнат контрацептиви по схема. Единствено това което няма да може да се свърши е да се вземе цитонамазка и микробиология. Може би вторият преглед да бъде към 16 ден от МЦ ако не си на контрацептив и тогава ще се види овулацията и могат да се вземат секретите. Питай Магунска и за това кога да е вторият преглед за да проследите цялата ситуация от началото на МЦ до овулацията.

# 337
  • Мнения: 608
Здравейте, Дами, предстои ми операция в клиниката и ще се наложи да остана два дни в болницата. Бихте ли споделили, какви са условията в стаите? Има ли баня и тоалетна във всяка стая? Добра ли е хигиената? По колко легла има в стая? Благодаря предварително Simple Smile

# 338
  • София
  • Мнения: 22 923
Добри са условията. Всяка стая си има баня. В родилното са по 3 легла, поне в моята стая бяха толкова.

# 339
  • Мнения: 286
Здравейте, Дами, предстои ми операция в клиниката и ще се наложи да остана два дни в болницата. Бихте ли споделили, какви са условията в стаите? Има ли баня и тоалетна във всяка стая? Добра ли е хигиената? По колко легла има в стая? Благодаря предварително Simple Smile
Стаите са много приятни и чисти. Почистват ги всеки ден. Всяка стая си има баня с тоалетна. Има стаи с две и три легла и мисля, че имаше само една самоатоятелна. След операцията ще сте около 24 ч. в реанимация и след това в стая.

# 340
  • София
  • Мнения: 22 923
Това с реанимацията не зависи ли от вида операция? Аз например съм имала лапароскопска операция и си ме върнаха в стаята, но беше в друга болница и не беше гинекологична.

# 341
  • Мнения: X
Да, абсолютно. При някои операции не се налага изобщо престой в реанимация.

# 342
  • Мнения: 41
Стаите са чисти,всяка със собствен санитарен възел.Аз съм била в стая с 2 легла.Лапароскопска операция не винаги означава,че е лека операция...на мен ми правиха и ме върнаха още вечерта в стаята,но на друго момиче операцията и продължи около 2 часа и беше много зле от упойката и я оставиха в реанимация.

# 343
  • Мнения: X
Никой не казва, че е лека и че никога при нея не се налага престой в реанимация. Казваме само, че при някои операции не се налага престой. Не знаем на жената каква операция ще й правят, така че не може да се каже колко дни и дали изобщо ще се наложи престой в реанимация. Това е нещо, което в болницата ще й обяснят според вида на операцията.

# 344
  • София
  • Мнения: 2 014
При оперативната Лапароскопия /освен ако не е офис лапароскопия или диагностична лапароскопия/ престоят в реанимация е 1 ден общо 3 дни, при Хистероскопията няма престой в реанимация и може още вечерта да се приберете в къщи /освен ако не е по здравна каса, където се иска 1 нощувка престой/.

Общи условия

Активация на акаунт