Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 8

• 37 897
  • 631
  •   1
Отговори
# 570
Newmama123, да, каза ми го на мен, останах потресена. И точно това настояване за дохранване с АМ първите дни, намалява количеството коластра, което бебетата приемат.

А за съветът за изхвърляне на коластрата нямам думи... Коластрата е най-мощния имуностимулант на света и може да дада на бебето имунитет за първите месеци от живота му. И е абсолютно нормално в началото майката да няма кърма, защото първо тръгва коластрата, после преходното мляко и накрая кърмата. На мен кърма ми е тръгвала най-рано на 4-5ти ден след раждане, което не значи, че бебетата ми са стояли гладни до тогава.

П.П. Извинявайте за офф-а, но се ядосвам как в 21ви век хора с медицинско образование нямат ни най-малко понятие от този естествен физиологичен процес. Дано да сме полезни за бъдещите майки в темата. Simple Smile

# 571
Съгласна съм с всички вас, че в Щерев имат проблем на тема Кърмене. Аз бях супер доволна от раждането и грижите, за мен и бебето, но с кърменето тръгнахме накриво и за малко и аз да не кърмя, именно заради Щерев.
Никаква помощ и реална насока. Не са ме бутали поне мен за АМ, но детето така и не засука добре, защото не разбрах как да го правя като хората и аз му давах сама АМ, че да не е гладен, защото си беше и лаком. И след като се прибирахме продължих така плюс и да се цедя и да давам от шише, което си е малък ад. Накрая на 20тия ден чак след много чудене се свързах с консултант и от тогава се кърмим, като скоро ще стане на 3 месеца. Голям пропуск им е, че при толкова пари не назначат един консултант в болницата, щом те не се справят. Определено много хора са имали проблем или са спрели да се кърмят именно заради тяхната отсъстваща помощ и насоки.

# 572
Еми и мен ме караха да си изсипвам коластрата в мивката...
+1 и при мен така. И това за изкуствените зърна също ми го казаха. Купих си,даже не ми потрябваха. Носете си помпи и стерилизатори,момичета! В отделението има ел.помпа, но дават стерилизиран накрайник само първия път и след това ако цедиш,трябва да хвърляш. Същото е и с ръчната.Това ако не ви се получава кърменето от първия път.

# 573
  • София
Не знам в мен ли е проблемът, но някак си никога не съм била с очаквания да знаят или да предадат правилно информация за кърменето. То понякога е хубаво да си без очаквания. 🤣
Иначе хич не ги защитавам, плюла съм ги сигурно повече от всеки друг.

# 574
Моят опит е от 2015. Родих секцио и може би на 2рия ден вдигнах леко температура. Не ми обърнаха внимание и бях напълно беподготвена. Но една от сестрите, не и знам името, но цял живот ще съм и благодарна. Като ме видя и ми се скара. Имала съм страшно много кърма, гърдите ме боляха, но сама не можех да се цедя. Тя седя до мен, и ме цедеше, аз ревях от болка. Благодарение на нея не стигнах до мастит и успешно кърмих до 1г и 1 мес. Явно съм имала голям късмет.

# 575
Начи... 8 години по-късно пак ще си кажа опита.
Дано е от полза за някого. 2013 родих нормално -единствена от 20 момичета. Бях сама в стая - не можело бебето да стои с мен през нощта. Реших да не споря, че това е една от причините да им плащам бала пари.
Нямах помпа в болницата, нито шишета вкъщи -снаха ми ме беше подготвила с изказване - никакво Ам, слагаш на гърда и ще стане.
Та аз си слагах на гърда, докато детето беше при мен -шишето си заминаваше в мивката. Пила е само нощем, ако са й давали.
Никакви грам повече обяснения не дадох на госпожата, с която взаимно не се харесахме, защото отговор " детето е наред" някак не ми звучеше професионално без детайли.
И влизам да раждам 2020 -пак на същото място, с всякакъв род драми в проследяването, болна - и аз, и бебето финишираме на антибиотик. Та пи Ам цели 2 дни, докато се изчистих. После дори не се хабях да изхвърлям шишето.
Казах, че си цока и не го пие и толкоз.
Доволна съм от др Дангъров -виждам, че вече той е станал завеждащ отделението, който обърна внимание на бебето още в родилно. При втория си престой от общо 5 нощувки, за да изчакам изписване на бебата, Дачева я видях само веднъж - носеше изследвания и бвшв обстоятелствена. Чаааак се учудих колко отзивчива можела да бъде.
Та, за кърменето - не може да се разчита - съгласна съм с коментара, че повечето нямат личен опит в тази посока.
Човек трябва сам да се подготвя и ако вижда, че здравословно всичко е ок, да си действа.

Еми и мен ме караха да си изсипвам коластрата в мивката...

# 576
_Anna-Maria_  И аз се надявам да сме полезни на бъдещите мами, затова и пиша. Аз имах късмет да имам приятелка, която да ми обясни, дори не стигнах до консултант. И, както писах, преди време щях да се изсмея на това, че някой е решил да послуша приятелки, роднини, познати и т.н. , а не лекарите. Бях доста разочарована, като ми казаха, че нямам кърма и трябва да дохранаам бебето. В моя случай имах кърма само за 1 - 2 хранения. Малко даже си поплаках Simple Smile после бях много изненадана, че доста бързо започнах да кърмя изцяло бебето си и спрях да му давам адаптирано мляко.
[/quote]
Не знам в мен ли е проблемът, но някак си никога не съм била с очаквания да знаят или да предадат правилно информация за кърменето. То понякога е хубаво да си без очаквания. 🤣
Иначе хич не ги защитавам, плюла съм ги сигурно повече от всеки друг.
Явно си доста прозорлива Simple Smile ние сме безпричинно доверчиви Simple Smile  това е от страницата на болницата:
„Следи се за началото на лактацията, за да се осигури нормално кърмене”
„В дните на болничен престой майката получава 24-часова подкрепа от акушерките в първите грижи за бебето. Те обучават родилката как да обработва пъпния остатък на бебето, как да го кърми и как да извършва всекидневния му тоалет.”
За мен е нелогично да държиш жените да раждат нормално /аз още не съм се възстановила напълно/, но не само да не им помагаш да кърмят, а да им пречиш

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 08:52 от Newmama123

# 577
На мен никой не ми беше казал, че трябва да обработвам пъпния остатък на бебето, докато сме в болницата. Мислех, че те го правят. Момичето, което беше с мен в стая, също не го правеше.
В деня на изписването дойде неонатолагът, за да ми каже, че изписват бебето с възпален пъп, кървящ, попита ме защо не съм го третирала и ми изписа рецепта с какво да го третираме вкъщи.
Сега дори се опитвам да се сетя поне един съвет като хората дали съм получила там след раждането си.

# 578
Аз родих декември 2019г. Първо раждане за 3.5ч от първата контракция до раждането на бебето. В целият си съзнателен живот съм била сигурна, че ще раждам секцио. Изпитвах някакъв страшен ужас от нормално раждане. Бях изчела стотици истории за раждане по 20/30ч. със страшни мъки, последствия и т.н. По времето, в което аз раждах имаше някакви промени и нямах право на секцио по желание. Моята лекарка(д-р Милчева, която правеше и ин витрото ми и операцията ми, следенето и изобщо всичко през 4-те години прекарани там) ме успокояваше постоянно, че е нещо, с което аз мога да се справя, защото ме познава, че не би ме излъгала и трябва да и вярвам. Въпреки че за мен тя беше като част от семейството, не успявах да превъзмогна паническият си ужас, но се опитах да и повярвам. Ами, не мога да повярвам не само, че родих нормално, но и че отново бих родила нормално. Радвам се, че и се доверих. След това, по време на престоя ни с бебка, също останах доволна. Показаха ни как да сменяме памперси, да къпем, да обработваме пъпчето и като цяло първите грижи. Оставиха ни маса за смяна на памперси, памперси, кремче, мокри кърпички и дрешки за смяна, ако нещо се обърка. Имаше телефон за спешно свързване със сестра, при проблем. Даже бях звъняла, защото ми се стори, че бебето ми е със запушен нос и не може да диша добре. Веднага дойдоха, но се оказа, че е нормално и няма проблем.  Бебетата, моето и на съквартирантката, по наше желание, бяха с нас и през нощта. Взимаха ги само за прегледи и къпане. Всеки божи ден на визитацията ми стискаха гърдите(което беше изключително болезнено), за да видят дали е тръгнала коластра или кърма и постоянно ми казваха първо да слагам бебето на гърда и тогава, ако не стане да му дам млякото. Да, наистина искаха млякото да се изпива, но аз нямах нищо до изписването. Не си представям как би се хранило бебето през всички тези дни, ако не и давах АМ.  Също всеки ден, ни даваха подробна информация за състояние на бебетата. За тегло, жълтеница, адаптация и т.н.  Така че моето мнение е изцяло положително за всеки един етап от престоят ми е тази болница. Дори мога да кажа, че намерих приятели там. Може и да съм имала късмет, но съм благодарна на всички.

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 16:49 от Михаела Виячева 630226

# 579
Аз родих декември 2019г. Първо раждане за 3.5ч от първата контракция до раждането на бебето. В целият си съзнателен живот съм била сигурна, че ще раждам секцио. Изпитвах някакъв страшен ужас от нормално раждане. Бях изчела стотици истории за раждане по 20/30ч. със страшни мъки, последствия и т.н. По времето, в което аз раждах имаше някакви промени и нямах право на секцио по желание. Моята лекарка(д-р Милчева, която правеше и ин витрото ми и операцията ми, следенето и изобщо всичко през 4-те години прекарани там) ме успокояваше постоянно, че е нещо, с което аз мога да се справя, защото ме познава, че не би ме излъгала и трябва да и вярвам. Въпреки че за мен тя беше като част от семейството, не успявах да превъзмогна паническият си ужас, но се опитах да и повярвам. Ами, не мога да повярвам не само, че родих нормално, но и че отново бих родила нормално. Радвам се, че и се доверих. След това, по време на престоя ни с бебка, също останах доволна. Показаха ни как да сменяме памперси, да къпем, да обработваме пъпчето и като цяло първите грижи. Оставиха ни маса за смяна на памперси, памперси, кремче, мокри кърпички и дрешки за смяна, ако нещо се обърка. Имаше телефон за спешно свързване със сестра, при проблем. Даже бях звъняла, защото ми се стори, че бебето ми е със запушен нос и не може да диша добре. Веднага дойдоха, но се оказа, че е нормално и няма проблем.  Бебетата, моето и на съквартирантката, по наше желание, бяха с нас и през нощта. Взимаха ги само за прегледи и къпане. Всеки божи ден на визитацията ми стискаха гърдите(което беше изключително болезнено), за да видят дали е тръгнала коластра или кърма и постоянно ми казваха първо да слагам бебето на гърда и тогава, ако не стане да му дам млякото. Да, наистина искаха млякото да се изпива, но аз нямах нищо до изписването. Не си представям как би се хранило бебето през всички тези дни, ако не и давах АМ.  Също всеки ден, ни даваха подробна информация за състояние на бебетата. За тегло, жълтеница, адаптация и т.н.  Така че моето мнение е изцяло положително за всеки един етап от престоят ми е тази болница. Дори мога да кажа, че намерих приятели там. Може и да съм имала късмет, но съм благодарна на всички.

Бебето спокойно може да се храни без адаптирано мляко. То няма нужда от толкова количество, колкото му се дава. А му се дава, за да наддаде и да се изпише. Ако придължи да получава лесно адаптирано мляко, губи интерес да суче. Колкото по-малко суче, толкова по-малко мляко ще произвеждат гърдите на майка му и в един момент няма да има кърма.

# 580
  • София
Не винаги е така. Моят син се роди 2018. И аз бях много доволна от акушерките. Неонатоложката се караше, че не изпива всичко, ама като не иска дребното. Казаха винаги на гърда за 5 минути и после да дохранваме, че много лесно се уморяват. На третия ден вкъщи отказа изобщо да пие от шишето, таа бебета всякакви. При сестра ми тази година (тя роди другаде), само консултант, извикан тях след две седмици мъки, помогна. Човек иска ли да кърми, винаги има начин, проблемът е, когато има липса на разбиране в околните.

# 581
Здравейте,
от няколко години ходя по лекари за бебче, но така и не стават нещата... Изследвания всичко в норма, но така и не видях двете така чакани чертички...
Искам да посетя клиниката на "Д-р Щерев".
Ще помоля само за мнение при кой лекар да си запиша час колебая се между Д-р Даниела Савова или Доц. д-р Петя Андреева.
Ще Ви бъда благодарна за помощта Simple Smile
Благодаря предварително !

# 582
  • София
Доц.Юнакова!!! Балансира между двете!

# 583
  • София
Ще помоля само за мнение при кой лекар да си запиша час колебая се между Д-р Даниела Савова или Доц. д-р Петя Андреева.
Има доволни и недоволни пациентки и от двете, успели и неуспели да забременеят пациентки и при двете - погледни им профилите на сайта и послушай собствената си интуиция при избора на твоя репродуктивен лекар. Или направи по една опознавателна консултация и с двете - да ти погледнат изследванията и да те прегледат, да чуеш коя какво ще иска допълнително, какви стъпки предлага и тогава избери - ще усетиш коя повече ти допада.

# 584
И аз бих препоръчала доц. Юнакова. Има систематичен подход и е доста спокойна. Имам две постигнати бременности при нея завършили с успешни раждания.

Общи условия

Активация на акаунт