Имена за близначки

  • 8 573
  • 162
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 538
За последния случай е разбираемо - Светлана Гущерова все пак трябва да се подмаже здраво на свекър си - милионера. Трето, ако имат, сигурно пак ще е Добромир/а с някакво тире хахах. 😂

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 781
Това е едно и също име на практика.
Все едно някой да си кръсти децата Иван и Йоан.

В по-стари времена, близнаци са се кръщавали на едно име в някои краища на страната. Майка ми е софиянка, ама родата от кюстендилско - има  4 двойки близнаци (всичките сега са към 70-75) и са така: Добра и Добрина; Васа и Васила, Иван и Иванка... другите не ги знам.

# 107
  • Мнения: 5 538
Сега се сещам, че познавам близначки Ива и Ева, както и три сестри на средна възраст Зорница, Горица и Сърница. Но само брата и сестрата Йоан и Йоана познавам с напълно еднакви имена.

# 108
  • Мнения: 1 332
Сещам се за най-фрапиращия случай, който съм чувала, на трима братя с почти еднакви имена - синовете на бившия футболист Георги Илиев-Майкъла, кръстени очевидно на него самия: Жорж, Георг и Георги!

Още един български футболист пък има синове: Иван, Павел и Йоан...

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 00:00 от Radilena

# 109
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Ох, на мен това не ми е странно, свикнала съм - братовчедите ми са Тодор и Теодора, кръстени на дядо и баба 🤷🏻♀

# 110
  • Мнения: 5 538
И аз познавам първи братовчеди Любомир и Любомира, кръстени и двамата на дядо си Любомир.
Малко като липса на въображение ми е, дори и сред братовчеди, какво да говорим за братя и сестри. Simple Smile

# 111
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Ами липса на въображение, но за какво въображение изобщо говорим, като става дума за, примерно, хора на по 40-50 години, които са кръстени малко или много дословно на свекъра или свекървата. Нали такава е традицията и още масово се спазва. Пък е и опит за подмазване от страна на снахата примерно

# 112
  • София
  • Мнения: 1 977
И аз гласувах с тези имена, които майката вече е избрала.
Аз също😀
Втора двойка близнаци супер, да с аим живи и здрави!

# 113
  • Мнения: 13
Благодаря, според мен това са си два отделни индивида и няма никаква нужда именята да си приличат. Не стига, че ще са постоянно и навсякъде заедно, всеки трябва да носи свовта индивидуалност. Моля сега, ако има мами които са родили в чужбина, в частност Италия да споделят мнение и как дтои въпросът с болничните и майчинството в БГ?

# 114
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Катерина и София.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 89
Гласувах за Катерина и София.
Аз също имам близначки, които се казват Катерина и Христина. Когато ги избирахме държахме да не са еднакви и да се различават, но и да имат нещо общо (в случая рима) и да имат и кратни имена (Кати и Хриси). И двете са кръстени на дядовците си и имат имен ден Flowers Hibiscus. С една дума изпълнихме всичко, което искаме. Децата много си харесват имената Relaxed

# 116
  • Мнения: 1 234
При вас се е получило супер това съвпадение. Ето че може хем да се почетат дядовци и баби, хем рими и хубави имена, дори и съкратени/галени!

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Аз близнаци Николай и Николина видях. 60+. Не знам на кого са кръстени, обаче подозирам - на един и същ дядо. Освен това синът на Николай се казваше Николай, а синът на Николай младши - Нико. То по-добре пак Николай да беше, ама нищо.

Преди това бях чувала пак за Николай и Николина, но други, по-млади и не близнаци, а първо се родила Николина, почели дядото, че не се знае ще има ли момче внук, после се родило момче и вече пък съвсем почели дядото, с пълно повтаряне на името му. Обаче за близнаци вече е прекалено.

Иначе гласувах за Катерина и София. Хубави имена, а другите предложени не ми харесват много.

В по-стари времена, близнаци са се кръщавали на едно име в някои краища на страната. Майка ми е софиянка, ама родата от кюстендилско - има  4 двойки близнаци (всичките сега са към 70-75) и са така: Добра и Добрина; Васа и Васила, Иван и Иванка... другите не ги знам.
Баба ми, с произход пак от този край, твърдеше, че е била близначка - двете се казвали Райна и Радка. Радка починала като малка от коклюш обаче (в стил Марк Твен няма да обяснявам, че баба ми е другата Wink). Ако не ме е мятала по върбите (не вярвам), значи и тук се потвърждава традицията. Не ме кефи подобна традиция мен.

А наскоро четох криминале за инспектор Морс, в което имаше герои близнаци Албърт и Алфред.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 17:55 от Магдена

# 118
  • Мнения: 2 699
В първи клас имах съученици близнаци, които се казваха Христо и Христина.

# 119
  • Мнения: 5 384
Ами, не успях да избера от дадените, може би, само Жасмина.

Аз предлагам:  Моника и Вероника .

Общи условия

Активация на акаунт