Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 117 604
  • 2 098
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 846
И при мен рязаха.
сега гожразгледах и виждам към бузата (меката част) висящо парче и джобче... това резорбира ли се?

с времето се слепва към венеца и не личи по нищо при мен, а джобчето изчезва става гладко.

# 271
  • Мнения: 30
След екстракция на мъдрец без антибиотик може ли да мина?
Аз минах без, така прецени лекаря и не съм имала проблем никакъв. Иначе имах 1-2 шева.

# 272
  • София
  • Мнения: 9 525
И на мен не ми даваха антибиотик. Малко се панирах от болката, която първите 2 дни беше ужасна, въпреки обезболяващите, но нямах оток и стоматологът каза без антибиотици. Мина и замина.

# 273
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен онзи ден ми извадиха мъдрец ,който се намираше  горен десен мъдрец ,обаче от вчера и днес ме боли долен зъб или си мисля ,че пак е мъдрец .Обаче ме дере към раната след извадения мъдрец ?Та въпроса ми е може ли и долу да имам мъдрец или да  е някакъв кътник .. Благодаря за съвета Simple Smile

# 274
  • Мнения: 579
270 лева нормална сума ли е за лечение на многокоренов зъб, запълване на канали + фотополимер от общопрактикуващ стоматолог, а не такъв, специализирал ендодонтия? Става въпрос за провинциален град.  Горен шести зъб ми е лекуван преди повече от 10 години и по онова време по-често разпространени бяха амалгамите. Към днешна дата зъбът е потъмнял външно, но не ме боли изобщо. Стоматологът ми каза, че най-вероятно не е умъртвен и е за релечение. Дали да не потърся второ мнение...Не знам.

# 275
  • Мнения: 223
Да, даже и повече са ми вземали.

# 276
  • София
  • Мнения: 597
270 лева нормална сума ли е за лечение на многокоренов зъб, запълване на канали + фотополимер от общопрактикуващ стоматолог, а не такъв, специализирал ендодонтия? Става въпрос за провинциален град.  Горен шести зъб ми е лекуван преди повече от 10 години и по онова време по-често разпространени бяха амалгамите. Към днешна дата зъбът е потъмнял външно, но не ме боли изобщо. Стоматологът ми каза, че най-вероятно не е умъртвен и е за релечение. Дали да не потърся второ мнение...Не знам.
За релечение даже е малко,много по-трудно е да лекуваш зъб,който някой друг зъболекар е оплескал,отколкото такъв ,който не е пипано в каналите.
А и ако графика на стоматолога е пълен при тези цени,значи хората смятат,че си заслужава.

# 277
  • Мнения: 13
Мен ми е малко странно как като не ви боли искат да го бутат. До колкото разбирам и вие не сте се натискали да го ремонтират. Аз като знам колко време ме болеше зъб и не искаха да го умъртвяват (резултата от електроодонтодиагностиката беше завишен също). Наистина понякога се чудя как работят различните зъболекари.

# 278
  • Мнения: 440
Здравейте, имам следния казус.  
1. Първият клатещ се млечен зъб на детето ми, на 6г. зъболекарят го извади, защото бе преден зъб и постоянният растеше точно зад него, та да има време да се "намести" постоянния зъб. Сега се клати и съседното млечно зъбче, отново предно и зъболекарят иска и него да извади. Не съм много наясно, но налага ли се насила да се вадят? Не трябва ли да паднат сами?
2. Също така, при един постоянен само зъб, зъболекарката настоява да слагаме силанти, а четох, че трябва да са излезли поне 5- 6 постоянни зъби за това.
3. И последно- каза ни, че детето е с дълбока захапка и да направим консултация с ортодонт. Но все пак едва сега започват да се сменят млечните зъби с постоянни и няма ли да се промени захапката след това. Дали е нужно да я водя и на ортодонт, не е ли твърде рано?
Ще се радвам на инфо.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 15:03 от gazella53

# 279
  • Мнения: 16
Тук можете да задавате вашите стоматологични въпроси към зъболекарите от форума! Надявам се и те (зъболекарите) да се включват активно с отговори. Нека да бъдем полезни едни на други, тук в тази тема.
Тема 1 https://www.bg-mamma.com/?topic=572664.15
Тема 2 https://www.bg-mamma.com/?topic=975402.1350
Здравейте, може ли ориентировъчно да ми кажете цени на корони?

# 280
  • Мнения: 57
Тук можете да задавате вашите стоматологични въпроси към зъболекарите от форума! Надявам се и те (зъболекарите) да се включват активно с отговори. Нека да бъдем полезни едни на други, тук в тази тема.
Тема 1 https://www.bg-mamma.com/?topic=572664.15
Тема 2 https://www.bg-mamma.com/?topic=975402.1350
Здравейте, може ли ориентировъчно да ми кажете цени на корони?
Керамични 250лв и циркониеви 500лв , София в частен кабинет,а в стоматологична клиника ми искаха почти двойно за същите!

# 281
  • Мнения: 351
Здравейте, нуждая се от помощта ви.

Интересувам се от лечение с пълна упойка и да ми препоръчате добър стоматолог в София, който да не гледа само да "изръси" пациента. Става въпрос за два кариеса + 2 разрушени зъба, с паднали пломби. Също така ориентировъчно колко лева ще излезе цялата процедура.

Много моля за сериозни постове, които ще помогнат да се разреши проблема. Причината за избор на пълна упойка е сериозна.

Благодаря предварително.

# 282
  • София
  • Мнения: 9 911
Полихронов имат опцията...също и ЕО дент.

# 283
  • Мнения: 57
Здравейте, нуждая се от помощта ви.

Интересувам се от лечение с пълна упойка и да ми препоръчате добър стоматолог в София, който да не гледа само да "изръси" пациента. Става въпрос за два кариеса + 2 разрушени зъба, с паднали пломби. Също така ориентировъчно колко лева ще излезе цялата процедура.

Много моля за сериозни постове, които ще помогнат да се разреши проблема. Причината за избор на пълна упойка е сериозна.

Благодаря предварително.
Ео Дент със сигурност предлага тази опция,мой познат си прави там под пълна няколко зъба!За цени е индивидуално, обадете им се и питайте!

# 284
  • Мнения: 351
Благодаря ви за предложенията Hug

За ЕОдент прочетох доста негативни мнения и ме хвана страх да не попадна на кохфти лекар. Havierbardem, знаеш ли при кой стоматолог си е правил зъбите твоят познат?

Общи условия

Активация на акаунт