Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 118 946
  • 2 107
  •   2
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 215
При проблеми с челюстта, причинени от стискане на зъби, как се процедира? Ставата си прищраква стабилно и я усещам как се измества/намества.
Имам си шина, с която спя и ми помага много. Но стресът си казва думата и през деня. Скованост в мускулите и болка в момента има постоянно. Не е непоносимо, но е досадно. Пила съм Мидокалм и болкоуспокояващи преди, но не е решение, тъй като нещата се задълбочават вече.. Физиотерапия някаква може би?

# 1 231
  • Мнения: 126
Да.....сега трябва да плащам за бондинг заради тая черта/пукнатина.......

# 1 232
  • Мнения: 55

Боже искаш да кажеш, че този зъб сам се самоумътрвил, като се е саморазрушила пулпата, реално се е напукала вътре, не бях чувала че и такива неща има. Аз съм на 27 горе долу като тебе. За тая чувствителност на зъбите и аз страдам сигурно от около 2 години вече. На долната челюст във фронт имам операция от преди години, когато бях на 14, там имам отдръпнати венци и загуба на кост, така че на долната челюст ми е ясно защо имам чувствителност. Най-странното е че 12 години не съм имала такива невралги, въпреки операцията, а сега вече имам, отдавам го на загубата на кост. При мене е така като почне един зъб то се предават като невралгия към останалите. Но същата чувствителност от топло и студено  изпитвам и на горния си фронт, където имам само някакви мънчики пломби, но зъбите ми нямат отдръпвания на  венеца, и реално пломбите са някакви микроскопични междузъбното пространство. Преди не съм имала такава чувствителност дори и с пломбите си. Бих определила болката като рязка точно в шийките на зъбите и по цялата зъбна дъга, все едно ток им пускат, особено от студени напитки, сладолет, даже топлото вече ме успокоява. Ползвала съм като тебе геловете на Апакер с хидросдиапатит, да когато си поставиш на венеца и на зъба успокоява. Но ползвах около месец, тази чувствителност не си отиде, просто мисля, че зъбите ми са скапани, и реално се получава някакъв рикошет от долната челюст , болката отива на горната. Отделно мисля, че със всяка година  ЕГН -то и скапания ми ген, зъбите ставата все по чувствителни и по чувствителни и това не е поправимо. Просто едно е да ме боли операцията ми, друго е да ме болят здрави зъби в шийките, които нямат парадонтални проблеми. Моя зъболекар ми е казвал, че зъбите стават чувствителни с годините, защото дори да са здрави, емайла се износва и се отварят микропукнатини по целия зъб, от където при много сладко, кисело, студено изпитваме чувствителност. Отделно да не говорим, че малко или много май на всички с годините им се отдръпват венците и дори да се отвори микроскопично разстояние някъде, където е отдръпнат венеца изпитваме дискомфорт. Аз лично изпитвам тази чувствителност и без студена или топла напитка, тоез невралгии дори докато разговарям с някой  без причина от дразнение.

Значи има и други такива като мен.Понеже от всичките ми познати, приятели и роднини никой не е споменавал за подобни проблеми.Аз също като теб имам загуба на кост(там на 7ми долен ляв зъб бяха пулпните камъни),но за сега се решиха проблемите там.Започнаха от долната дясна страна.Стоматоложката ми обясни, че имам такива микропукнатини ,които "може да създават проблеми" в бъдеще,но не вярвах, че ще е толкова скоро бъдеще.Като цяло не е голям дискомфорта,бих казала,че понякога изчезва дори,но е много дразнещо.И не винаги се провокира от храна или питие.А според теб дали има и психика за тези неща?Ако си стресирана /напрегната има ли влошаване?Дано тия гелове да помагат.Може би е трябвало поне 2 месеца да се мажеш по няколко пъти на ден.Не искам да повярвам,че няма решение на проблема ни Sad
Да според мен може и на психична основа също да се дължи, аз лично и като се нервирам или притесна си ме удря в зъбите където ми операцията, но според мене най-вече се дължи на скапване на зъбите като цяло. Сега моята загуба на коста е свързана с това че имам изваден зъб, отделно съм оперирана от киста на зъби на същото място. А няма да коментирам че два от тях са и подвижни. Така че мисля, че достатъчно скапано е положението на зъбите, за да има тая чувствителонст. По принцип ако човек не страда от парадонтално заболяване не би трябвало да има загуба на кост, освен ако няма някъде извадени зъби. Сега с годините съм чувала че костта се топи и от само себе си, ама на 27-28 да ти се топи костта е още рано от само себе си, не е навлязал човек в менопаузата все пак.

# 1 233
  • Мнения: 79
Здравейте. Имам въпрос към зъболекари: Имам изваден кътник на горна лява страна преди 3 седмици, за който ми казаха, че трябва да изчакам 2-3 месеца да зарастне мястото преди слагане на изкуствен зъб. Долу от дясната страна имам друг проблемен кътник с отшумяваща инфекция, който ще изисква кореново лечение и може би коронка или изваждане ако не може да се спаси и съответно пак зъбна протеза след няколко месеца. в Момента е с временна пломба. Въпроса ми е: Може ли всичките тези интервенции по 2-та зъба да се извършат в рамките на 1 седмица или 5 раб.дни? За този вдясно долу ще ходя на зъболекар в понеделник, тъй че там ще се разбере какво трябва. Но да речем, че в добрия случай бъде извършено кореново лечение и бъде поставена пломба с препоръката за скорошно поставяне на корона или в лошия бъде изваден, то ще може ли да се сложат 2 зъбни протези или протеза отляво+коронка отдясно в рамките на 1 седмица?

От потребителите търся препоръки за частен стоматолог, който извършва всичките тези гореописнаи операции в голям град, за предпочитане София или пловдив, но може и Варна/Бургас в краен случай. По възможност със сайт с цени и да върши качествена работа, не от тези дето слагат пластмасови коронки примерно. Благодаря

Може всичко Simple Smile въпросът е какви очаквания и разбирания за успешно лечение и сте вие

# 1 234
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Възможно ли е употребата на вода за уста с хлорхексидин( повече от 2 седмици) да увеличи чувствителността на зъбите?

# 1 235
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Очаквам с нетърпение отговора, че такава вода ползвам повече от 10 години.

Колкото до ултразвуковата четка, бъдете по- внимателни...

Д-р Майк, очаквам да се обосновете (важно ми е). Simple Smile

# 1 236
  • Мнения: 44
Здравейте преди 30 дни ми се появи гнойна торбичка на преден горен зъб. Зъболекаря отвори зъба, махна нерва, изчисти канала машинно от там ми изтече гнойта. С едно като игла бърка вътре по канала и така стигна до венеца. Седем дена взимах костен антибиотик и нямах никакви проблеми през това време. След седмия ден имах час, зъболекаря проми канали много добре, сложи калципаст и някакъв йод и ми сложи временна пломба. Същия ден бях изпил и антибиотика. Още на другия ден ми се появи отново гнойната торбичка. Отново запазих час и пак същата процедура този път след промивката ми сложи памук с йод и ми даде час след 3 дена. Това става в 14:00. Връщам се на работа и в 19:00 отново гнойната торбичка се е появила и пак е доста голяма. Въпроса ми е гнойната торбичка ли е упорита и това трябва да го правим няколко месеца или нещо лечението или лекарството не е правилно. Аз съм от Стара Загора бихте ли ме насочили ако няма резултат при въпросния зъболекар кой специалист да посетя.Може и на лично.

# 1 237
  • ново
  • Мнения: 5 957
Аз също имах нещо подобно, но се оказа киста на венеца. Снимка правихте ли?

# 1 238
  • Мнения: 44
Да правих, но никой нищо не видя нито киста нито гранулом.

# 1 239
  • Мнения: 1 165
Може да има джоб, костен дефек, който да не може да се види на обикновена рентгенова снимка. Докторът може да измери дълбочината на джоба зъба, а също така, ако е възможно може да направи снимка с гутаперков щифт, за да се види къде отива спрямо възпалението. Със сигурност знае за този начин на диагностика.

За да не отминава и да се появява според мен има пропуск в диагностиката, върнете се отново на преглед и дискутирайте други причини за тези симптоми.

# 1 240
  • Мнения: 44
Ходих и при втори и той като първия направи и резултат няма. Сега мисля при друг да ходя но за там се чака доста време. Единствено от антибиотика минава много бързо.

# 1 241
  • Мнения: 1 165
Ако имате снимка я прикачете (ако искате), да видим и ние. Simple Smile

# 1 242
  • Мнения: 44

Само първия зъб ми се лекува, но според мен гнойта е над двата. В момента съм с отворен зъб без памук или нещо такова и пак си има голяма торбичка с гной което ме притесняват.  Моля, за съвет как да процедирам и какво да правя .

# 1 243
  • Мнения: 37
Здравейте,синът ми е на 1г и 4м и има бели петънца по зъбите ,които се появиха още с първите зъбчета ,още тогава го заведох да го видят и казаха ,че нищо му няма.Но колкото повече ръстът зъбите толкова повече става.Вчера пак бяхме на преглед при друга зъболекарка и тя не знае какво е. На мен ми прилича на флуроза,но пие само вода "Бебелан" , пастата му за зъби няма флуорид,а и зъболекарка каза че зъбите са му гладки, а при нея били грапави.Някой има ли представа от какво може да се получат тези петънца?

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 16:31 от Soletka123

# 1 244
  • Мнения: 1 165
Нарушена минерализация на зъбите, какви са факторите, трудно би се определило, може да са такива, които са били по време на бременността още.

Това, което можете да направите - добра хигиена, добро хранене, честа профилактика при зъболекар, ако се стигне до кариес да може да се излекува навреме.

Това, че са засегнати временните зъби не означава, че и постоянните ще бъдат.

Общи условия

Активация на акаунт