Месечни и целеви помощи за деца (детски надбавки) - инфо, документи, ВЪПРОСИ - 14

  • 61 854
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 635
Здравейте! Ще родя първите дни на май. До края на май ще имам акт за раждане. Май или юни се подават документите за детски?
Няма значение кой месец ще подадеш.
Може да го съчетаеш с молбата за помощта за новородено.
Ако родите май месец, документи за детски трябва да подадете юни месец.

# 106
  • Мнения: 187
Здравейте,относно месечната целева помощ за деца до 14г.
Досега я получавах,началото на март ми изтече платената борса и аз се отписах.
Днес ходих да подам доход за март и ми казаха,че щом съм се отписала няма да получавам повече. Има ли такова условие някъде?

# 107
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Аз не разбирам защо сте се отписали.
...На десетото прочитане  разбрах:) Отписали сте се от Бюлото по труда ли?

# 108
  • Мнения: 187
Аз не разбирам защо сте се отписали.
...На десетото прочитане  разбрах:) Отписали сте се от Бюлото по труда ли?
Да от там защото ми свърши платената борса.В момента имам предложение за работа

# 109
  • Мнения: 951
Аз не разбирам защо сте се отписали.
...На десетото прочитане  разбрах:) Отписали сте се от Бюлото по труда ли?
Да от там защото ми свърши платената борса.В момента имам предложение за работа
ако сте започнала работа и излезете в неплатен отпуск и доходите на член от семейство ви са под 150% от МРЗ ще можете да получавате тази помощ.

# 110
  • Мнения: 187
Аз не разбирам защо сте се отписали.
...На десетото прочитане  разбрах:) Отписали сте се от Бюлото по труда ли?
Да от там защото ми свърши платената борса.В момента имам предложение за работа
ако сте започнала работа и излезете в неплатен отпуск и доходите на член от семейство ви са под 150% от МРЗ ще можете да получавате тази помощ.

Не ,още не съм. Трябва ли пак да се запиша в бюрото по труда?

# 111
  • Мнения: 351
Здравейте, за детските надбавки за родено живо дете преди се изискваше IBAN само на майката, не можеше на бащата. И сега ли е още така, или може таткото да впише своя IBAN, за получаване на помощта?

Благодаря!

# 112
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Аз имам въпрос към подалите по ел. път....как прикачихте повече от един документ към Декларацията. При всяко прикачване ми подменяше предишния документ...и накрая подадох само с едно удостоверение за доходите. Да видим като върнат отговор, дали ще мога да подам  и другото.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 07:21 от Ала-Бала

# 113
  • Мнения: 26
Когато са повече документи,се прикачват в .rar файл.

# 114
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Свърши...ще чакам да поискат още непредставени и тогава. Сега май няма как да ги представя допълнително.

# 115
  • Мнения: 951
Здравейте, за детските надбавки за родено живо дете преди се изискваше IBAN само на майката, не можеше на бащата. И сега ли е още така, или може таткото да впише своя IBAN, за получаване на помощта?

Благодаря!
еднократната помощ за раждане се изплаща на майката. Бащата не фигурира дори в заявлението.

# 116
  • Мнения: 64
Здравейте,подалите документи по пощата онлайн ,след колко време получихте отговор дали сте одобрени?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 299
Здравейте,подалите документи по пощата онлайн ,след колко време получихте отговор дали сте одобрени?
бързо стана при мен. До 5 дни ми звъннаха, че им трябва една бележка, пуснах бележката и до 5 дни я бяха одобрили.

# 118
  • Мнения: 64
Изненадващо бързо ми пратиха входящ номер, в петък изпратих документи по ел.поща и днес имам отговор. Сега ще чакам за резултат. Simple Smile

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
 
Дали ще ме известят по някакъв начин ,че ми отказват помощта и  причината за отказа..?

Общи условия

Активация на акаунт