Месечни и целеви помощи за деца (детски надбавки) - инфо, документи, ВЪПРОСИ - 14

  • 61 152
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 951
При средно месечен доход на член от семейството 732 лв. не може да се кандидатства за детски надбавки нали?
е то може да се кандидатства,  но няма смисъл, тъй като границата за достъп е до 610 лв.

# 721
  • Мнения: 1 331
Благодаря!

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 13 381
Важи ли все още онлайн подаването на документи за детски надбавки?

# 723
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Важи ли все още онлайн подаването на документи за детски надбавки?
Да.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 030
Здравейте, надявам се, че няма да съм досадна с въпросите за детските надбавки, четох, четох, но ми е за пръв път.
Вече имам служебна бележка с брутния доход, като за месеците в които съм била в болничен пише 0.
От по-горните постове разбрах, че в декларацията в точката за обезщетения пиша Да, а не сума, нищо, че накрая реда завършва с Лв.
Предполагам в точката за брутни доходи пиша сумата на моите и на мъжа ми.
Днес мъжът ми ходи до социалните да пита все пак какво е необходимо, тъй като счетоводителя изказа мнение, че тези бележки не са нужни и данните от тях могат да се вземат служебно, естествено са му казали, че са необходими, както и бележка от ЛЛ за ваксините, бебчо има поставени ваксини само в родилното, още няма сложени други, но трябвало ЛЛ да потвърди, чудя се дали епикризата от болницата няма да свърши същата работа. 
Аз нямам възможност да отида тази седмица при ЛЛ и ще помоля да ми изпрати сканиран документа, но социалните казали, че трябва да се носи оригинал, ако го взема другата седмица ще трябват пък нови служебни бележки, понеже месеца изтича, та по тази причина мисля да пратя сканирани документите и декларацията по имейл /ще видя на кой/, доколкото разбирам има такъв вариант, но трябва ли да пиша някакъв текст или само прикачам файловете?

# 725
  • Мнения: 6 166
Наскоро подавах онлайн-попълнена декларация,служебни бележки за доходите,задължително бележка от педиатър за ваксината с актуална дата от месеца в който подаваш.Сканираш и банковата сметка,щом подаваш за първи път и акта за раждане на детето.Ако нещо липсва,просто ще ти ги върнат и ще правиш същите упражнения другия месец Колкото до попълването,аз си писах всичко и болнични и майчинство и заплата като сума.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 030
Благодаря за отговора, а болничните предполагам ги взимам от сайта на НОИ с ПИК и събирам сумите.
За банковата сметка от банката ли е необходим документ, че това ще ме затрудни, виждам, че в декларацията се попълва IBAN това не е ли достатъчно?

# 727
  • Мнения: 11 737
Благодаря за отговора, а болничните предполагам ги взимам от сайта на НОИ с ПИК и събирам сумите.
За банковата сметка от банката ли е необходим документ, че това ще ме затрудни, виждам, че в декларацията се попълва IBAN това не е ли достатъчно?
Аз само сменях адрес и съответно клон на социалните, но като нов клиент за клона ми поискаха документ от банката с  номера на сметката. Това първия път само, след това не са ми го искали. Доход на Вас и на бащата за последната година (12 месеца). Доходът се дели на средномесечен на човек от семейството и в него влизат всички суми - заплата, хонорари, болнични, майчинство ...

# 728
  • Мнения: 6 166
Аз лично не бих рискувала само с попълнена банкова сметка,но вие си решавате.
Болничните или от сайта на нои или от онлайн банкирането можете да си ги проследите.

# 729
  • Мнения: 328
Здравейте! В какъв срок би трябвало да се изплати еднократната помощ при раждане? Подадох заявление, почти веднага получих отговор, че е входирана и от тогава мина повече от месец...

# 730
  • Мнения: 6 166
Около 15-20 число на следващия месец.Във вашия случай след 15 юли очаквайте превод.

# 731
  • Мнения: 3 635
Привет. Имам въпорс, относно еднократната помощ за първокласник. Ще подавам онлайн с ПИК и там пише

Към заявлението-декларация се прилагат следните документи, в случаите, в които дирекция „Социално подпомагане" не може да получи информацията по служебен път:

Става въпрос за Удостоверение, че детето е записано в първи клас, издадено от съответното училище.
Това означава ли, че мога да подам заявление за тази помощ без да прилагам удостоверението или задължително трябва да си взема такова удостоверение. Предполагам, че за София тази информация е достъпна за Социално подпомагане по служебен път.

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 5 803
На нас ни искат да представим удостоверението, че детето е записано.

# 733
  • Мнения: 12 008
При записване на детето ще ви го дадат от училището.

# 734
  • Мнения: 2 682
По принцип вече излезе заповед от МОН, в която пише, че не е необходимо училището да издава такова удостоверение. ОБАЧЕ е факт, че тези дни върнаха доста родители точно заради него.

Общи условия

Активация на акаунт