Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 49 896
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 442
Благодаря Simple Smile

# 61
  • Мнения: 12 108
Аз съм с комбиниран уред и филтъра си иска редовно почистване. За съжаление и няколко влакна да са попаднали в него, пералнята спира да центрофугира. Което удължава прането до безкрай, или до момента в който не я сложа на пауза и не я почистя.

# 62
  • Мнения: 76
Ел. каната за вода чистя като кипна половин пакетче лимонена киселина. Ако пробвам същото с пералнята (без дрехи вътре, на високи градуси) дали ще се почисти котления камък от вътрешността или може да се повреди пералнята? Преди години в страницата на някакъв сервиз бях чела препоръки за еко почистване на пералня- но лим. киселина, оцет, сода или смес от тях препоръчваха- не помня... Thinking
Долче, това намерих вчера съвсем случайно:
https://bukvarche.com/2021/01/14/%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b7%d0%b8- … 0%ba%d0%b0%d0%ba/
Честно казано не бих използвала такива методи, тъй като според ММ като се "откърти" тоя котлен камък е ще съсипе мотора на пералнята.

# 63
  • Мнения: 27 442
Мерси за страничката. Не знам за откъртването Grinning  В ел. каната всичко се разтваря след лимонената киселина (ползвала съм и оцет също)...

# 64
  • София
  • Мнения: 38 431
Как се премахва малко ръжда по нож и ножица?

# 65
  • Мнения: 40 752
Концентрирана киселина или фина шкурка.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 597
Има специални гъби за ръжда по ножове, но напръскай с DW40, ако нямаш и търкай с микрофибър.

# 67
  • Мнения: 10 051
Докато търсех гъбите споменати от Reunion, попаднах на съвети за почистване на ръжда от съдове
https://zdraveikrasota.bg/3-strahotni-nachina-za-pochistvane-na- … hnenskite-sadove/

# 68
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Четох назад в темата за гърбовете в кухнята. Започнах да чистя моята кухня с ножчето за керамичните котлони. Бързо, лесно и мега ефективно 😊
Аз съм с плочки❗
Ето от тези закачалки съм мнооого доволна!
Без лепене и дупчете са, вакумни и държат здраво!
https://www.ikea.com/de/de/p/tisken-haken-mit-saugnapf-weiss-70381275/

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 11:09 от Babydream©

# 69
  • София
  • Мнения: 3 948
За почистване на керамични котлони какъв тип стъргалка ползвате?

И още... Как да почиствам килим, тип шаги, от тези в дългите ресни? Минавам с пръсти и рязрошвам ресните, все едно ги реша и горе-долу успявам да махна космите. Но ако има нещо по-добро... Споделете.

# 70
  • Мнения: 6 814
Моля кажете с какъв препарат да почистя дамаска на дървен стол,малката имаше рд и сложих чиния с картофени кюфтета на стола и тя  грабна две и ги сложи на стола ....стана петно в паниката баща ми вика бързо с топла вода 😴....ест.стана мн по-зле разнесе се ....😴😕😕😕🤔🤔🤔🤔
Ама защо не си купих възглавнички ...🥺

# 71
  • Мнения: 39 238
Обезмаслител и пране. Те се разглобяват и ще може да я изпереш без да мокриш стола.

# 72
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Онзи ден прах с перящата прахосмукачка, изненадващо се махна фулмастера 🤦‍♀️ пръсках с препарат за петна на Фрош.
Сащо от обезмаслителя съм му много доволна, та ако нямате такава прахосмукачка, обезмаслител, да постои, търкане с влажна гъба и после да съхне на парното.

# 73
  • Мнения: 6 814
Онзи ден прах с перящата прахосмукачка, изненадващо се махна фулмастера 🤦‍♀️ пръсках с препарат за петна на Фрош.
Сащо от обезмаслителя съм му много доволна, та ако нямате такава прахосмукачка, обезмаслител, да постои, търкане с влажна гъба и после да съхне на парното.
Фрош имам за бебешки петна, ще опитам

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
За почистване на керамични котлони какъв тип стъргалка ползвате?

И още... Как да почиствам килим, тип шаги, от тези в дългите ресни? Минавам с пръсти и рязрошвам ресните, все едно ги реша и горе-долу успявам да махна космите. Но ако има нещо по-добро... Споделете.

Стъргалка ползвам такава, сменят й се ножчетата.



Шаги чистя като теб, не съм открила по- лесен и ефикасен метод.

Общи условия

Активация на акаунт