Случи ми се нещо странно XXIV

  • 104 219
  • 912
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 10 347
Между другото, в свекърва ми така миришеше откъм хладилника. С ММ отидохме да размразим хладилника и да почистим. Размразяване, чистихме, все си мирише. Като започнахме да разтребваме върху хладилника, се оказа, че свекитата преди дни са купили месо, оставили са го върху хладилника и са го потрупали отгоре. Няма да ви описвам миризмата и кръвта отгоре на хладилника.

# 196
  • Мнения: 1 572
Здравейте! Може да звуча малко объркано, но ще се постарая да разкажа случката разбрано. Когато бях бременна с второто ни дете, синът ни /тогава на почти 5г./ никога не беше оставал да спи при баба си и дядо си /моите родители/. Взимали са го само през деня, но никога не е оставал да спи там. 20 дни преди термина ми, баба му и дядо му идват да го взимат, за да мога аз да си почина малко. Точно след 10 минути ми звънят и ми казват, че сина ни им е заявил че тази вечер ще остане да спи там. Това въобще не сме го коментирали. Той никога не е изявявал желание за това. Още като започнеше да се смрачава и си искаше у дома. Казах им, че няма да остава. Да, ама не... Получих контракции към 14 часа и в 17 и малко вече бях родила дъщеря ни! Така че той наистина остана да спи при баба си и дядо си и един вид е усетил, предсказал, раждането на сестра си! Simple Smile
А дъщеря ни преди около половин година започна да повтаря една дума - Кукун или Кукум. На въпросите ни какво означава първо само се подсмихваше, докато един ден заяви: "Ееее, това е една държава, която е много стара и в която вече не живеем!". Март месец ще стане на 4г. Тя също е говорила за духове като беше по-малка. И то без страх. Като сме я питали какво е видяла, обяснява че духа бил черен... Питаме я какво прави той. Ами нищо, той бил добър. Според нея черните са добри, а белите лоши. Странно. Не е кой знае какво, но реших да го споделя...

Това с държавата ме подсети за  историята с несъществуващата държава Тауред, в която мистериозен мъж твърдял, че живее.
https://www.obekti.bg/misterii/mzht-bez-drzhava-koy-e-misteriozn … -chovek-ot-taured

# 197
  • Мнения: 120
Аз не съм скептик, но едно ми е странно в историята с този мъж - нали имало печати на паспорта, толкова ли не са могли да изследват мастилото например и да направят изводи.

# 198
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Е, тогава едва ли са можели за няколко часа да направят експертиза, а на следващия ден и човекът и паспортът му изчезват.

# 199
  • Мнения: 120
Гранична полиция би следвало да задържи  паспорта  когато има неясноти, според мен

# 200
  • Мнения: 149
Добре, а този от Таурет не вижда ли разлика в летището? Ако е от паралелна вселена, то трябва да има разлика в архитектурата. Ако държавата му е на хиляди години, то трябва да има и времева разлика. Отива в Хотел, т.е. обиколил е града, макар и в патрулка, докато стигне в хотелската стая. Годината на развитие не му ли прави впечатление / Модата на обличане не е ли по-различна? Как е бил облечен също?  Като са видели паспорта му с печатите няма ли дата на създаване, дата на изтичане? От кои други страни му е заверен паспортът? Няма Андора, но има Япония? Другият пък, който нито го разбирали какво говори, нито той тях, изведнъж почва да пее, че бил от държава Лаксария на континента Сакрия. Как са разбрали, че говори за държава на континент? Нещо ми звучи на леко кривнали от реалността хора.
Сещам за вица - Сюжет на български Sci-Fi филм:
Мъж пътува 40 години във времето, но не знае напред или назад, защото живее в Лом..

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 23:06 от Aurelia7

# 201
  • Мнения: 10 347
Това са много стари случаи, мисля, че повече за тях има в темата със загадките. Мисля, че някъде пишеш, че са недоказани.

# 202
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
На човекът от Тауред има реална снимка на паспорта му, в YT има много интересни видеа за случая, както и за един подобен случай с руснак.

# 203
  • Мнения: 149
Не ми се връзват някои неща. Снимката на паспорта му е само една, но пише, че документите са изчезнали? Веднага ли са я заснели? Прочетох, че изчезват, когато и той изчезва, а защо са били при него, след като е бил задържан? Следователно как са заснели паспорта? На летището още? А с чие право? Защо всички други държави са били на мястото си, но не и Андора (Тауред?) Границите съвпадат, държавите също. Имал печати от Германяи и САЩ. Единствената му снимка е преработвана, разбира се. Бог много трябва да ги мрази тея андорци, след като е създал паралелна вселена, в която само тях ги няма, но има същото хотелче, в което иска да отседне, а и същата фирма, с която уж трябва да преговаря, ама няма Андора. Но нека да не спамим темата иначе

# 204
  • Мнения: 120
Бог много трябва да ги мрази тея андорци, след като е създал паралелна вселена, в която само тях ги няма, но има същото хотелче, в което иска да отседне, а и същата фирма, с която уж трябва да преговаря, ама няма Андора.
JoyJoyJoy
Точно същите неща си мислех

# 205
  • Мнения: X
На човекът от Тауред има реална снимка на паспорта му, в YT има много интересни видеа за случая, както и за един подобен случай с руснак.
Grinning

# 206
  • Мнения: 1 779
Тези "истории" се въртят от години, честно казано преди се замислях, но сега сякаш не ми звучат правдоподобни. Не че е невъзможно, но изглеждат толкова скалъпени че няма на къде.
И онзи пътувал 2 пъти в бъдещето, интересно за четене, но как да кажа... нереално. Пък и никъде не споменава как се е върнал в "настоящето"

# 207
  • Мнения: 15 295
На някой не му ли скърца дюшемето, просветва лампата или пропуква гардероба, че да се върнем в тематиката на темата. Wink
Пп Тоя от измислената държава (и други подобно нему) беше обсъден в темата за загадките и май работата клонеше към фейк. Макар и странна историята му, не мисля, че е за тази тема, освен, ако някой не го е срещнал и не дойде тук да сподели. Sunglasses

# 208
  • Мнения: 766
По времето, когато почнах да следя тази тема, имаше една дама, в чийто дом все нещо ставаше (последно си спомням някакъв удар в оградата). Ама какво е станало с нея... Ще трябва да разтършувам да видя коя беше и да й задам въпроса ребром Grinning


P.S. мислите ли, че това е истинско - https://www.youtube.com/watch?v=H0lprruXP1Q

Последна редакция: пн, 15 фев 2021, 15:22 от Cafe

# 209
  • София
  • Мнения: 708
Не знам дали може да се каже, че е нещо странно, но определено не  е нещо, което ми се случва всеки ден. Сутринта се събудих, беше още тъмно и се зачудих дали вече не е станало време да ставам за работа. Алармата ми не беше звъняла и реших , че няма да гледам колко  е часа. В същият момент не знам как стана лежах  със затворени очи и се видях как взимам телефона и на него пише ,  че е 5:53ч. Полежах си още 10-ина минути и реших, че все пак ще погледна колко  е часа. Взех телефона и беше 5:53ч. Не знам как да си го обясня , малко си  е странничко. Усещането беше все едно съм видяла какво се случва известно време преди да се случи. До сега не съм имала подобно предчуствие да го наречем.

Общи условия

Активация на акаунт