Седмокласници 2020/2021 - Тема 6

  • 26 219
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 21 455
Може би един малко тъп въпрос,но какво става ако детето отиде на НВО по език и изкара ниска оценка?Тя ли се вписва за края на 7 клас?Rolling Eyes Госпожата по английски нещо такова обяснила,но нашият хич не е сигурен.
Благодаря предварително!
На НВО няма оценки по шестобалната система. НВО по чужд език е по желание. Резултатът от него, ако ученикът се яви, се  изразява като процент от максималния брой точки и се записва в точки, както е и за останалите НВО. Записва се и постигнатото ниво в съответствие с Общата европейска езикова рамка.
Няма скала за преобразуване на точките в оценка. Няма и нормативно основание това да бъде направено и оценката да бъде вписана като текуща.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 18:27 от Дидева

# 421
  • Мнения: 743
Момичета, идвам с прясна (поне за мен) новина - https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/ofitsialno-3-novi-zapovedi-za-u … izane-v-balgariya.
Нашите наборчета започват присъствено от 04.02. за две седмици😪. Мъка! Тези деца скоро ще са като Маугли...

# 422
  • Мнения: 10 993
Писах и на Регалия, но за сега и те са он лайн.
Според синът ми и другите деца от неговия клас не ги разбирали задачите, така че не бил само той. То това не че ме успокоява, за мен това си е провалена година.
2 седмици на училище и после още един месец вкъщи.
Извънредното положение щяло да е до 30 април.

# 423
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Момичета, не съм получила резултатите от пробния по БЕЛ на СМГ учители, а си спомням, че срока беше днес?  А знаете ли скоро някъде онлайн пробни изпити да има по БЕЛ или Мат.?

# 424
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен. Чета ви, но досега не съм писала:) За първи път минавам през тая центрофуга 7 клас с големия ми син и честно казано колкото повече наближава времето на НВО, толкова повече започвам да се панирам. Синът ми се яви на БЕЛ към СМГ и очаквано-времето не му стигна, тезата не я написа. Ама били сложни задачите, ама били много... Чакам с нетърпение да видя на това, което все пак е попълнил какъв е резултата. По МАТ не се е явявал, върви с частните уроци малко по-назад и хем той не иска, хем учителката му не дава. Та засега изчаквам. Това е куцата му материя и ми се иска да имам някакъв ориентир докъде е стигнал. Но явно ще изчакам. Благодаря ви за информацията, която споделяте🙂

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 22:36 от ivanedelcheva

# 425
  • Мнения: 81
Момичета, не съм получила резултатите от пробния по БЕЛ на СМГ учители, а си спомням, че срока беше днес?  А знаете ли скоро някъде онлайн пробни изпити да има по БЕЛ или Мат.?
Някъде на сайта им цях прочела,че класирането по ПИ по БЕЛ към СМГ ще бъде публикувано "след" 26.1.2021г 😉
Относно пробните изпити тази събота и неделя има онлайн към ЦИО Вектор,но регистрацията им беше до вчера.Затова пък записватето към ПИ на Регалия са все още отворени до 31.1.2021.Мисля,че имаше ПИ и и към Бултест онлайн.Там също може да се регистрирате.

# 426
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Момичета, идвам с прясна (поне за мен) новина - https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/ofitsialno-3-novi-zapovedi-za-u … izane-v-balgariya.
Нашите наборчета започват присъствено от 04.02. за две седмици😪. Мъка! Тези деца скоро ще са като Маугли...
Това е изключително тъпо. Нашето училище е до 7ми клас и не виждам никакъв смисъл от това разпределение, при което децата ще са присъствено само 2 седмици. Министърът пак спи и не обяснява детайли на НОЩ- има огромна разлика от училище с 400 деца до училище с 2 пъти по толкова.
А какво става с школите, някаква конкретика има ли?
Пууу, как ме ядосаха !

# 427
  • София
  • Мнения: 3 823
Школите доколко разбрах от заповедта ги отворят.

# 428
  • София
  • Мнения: 6 672
Т.е. ще въртят децата в училище /ние сме малко училище и имаме по 7-10 деца в класовете 5,6 и 7/, но ще срещат деца от всякакви училища в школите. Много тъпо за мен! Дъщеря ми реши, че на школа иска да продължи онлайн, за да не губи време в път, за нея няма разлика в обучението и няма смисъл да е присъствено. Сега ще звъня на школата да видя дали може. Виж, на училище иска да си ходи заради учителите и децата.

# 429
  • Мнения: 2 687
Според мен това е хипер тъпо. Връщат ги, колкото да обменят всякакви вируси в транспорта и помежду си. Школата се надявам да има опция онлайн и при същия преподавател, защото ми е много важна също и също мисля, че е тъпо да е присъствено.

# 430
  • София
  • Мнения: 6 268
Не разбирам смисъла на това решение. Връщане за 2 седмици какво ще донесе - нищо, просто леко разнообразие за децата. След това до средата на април са си пак вкъщи. Трудна година е, това дълго ДО ще си донесе последствията след време, ако не сега.

# 431
  • Мнения: 4 381
Обмисляте ли да спрете децата да ходят присъствено на училище, макар и за кратък период за двете седмици?

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 09:34 от Oyasumi

# 432
  • Мнения: 19 296
Моето дете няма да го пускам.

# 433
  • Мнения: 1 601
Обмисляте ли да спрете децата да не ходят присъствено на училище, макар и за кратък период за двете седмици?
Моят син няма да го пуснем. Тежко боледува ноември, кашлица два месеца. Сега има анти тела, обаче ме е страх.
Разбира се, давам си сметка, че за него ще е кофти.
Опитвам се да избера по-малкото зло. 😕
Притеснявам се за отсъствията. Над колко извинени са проблем?
Евентуално ще подавам документи за ОЕСР.

# 434
  • Мнения: 4 381
Разбирам ви и моите притеснения са в тази насока.

Общи условия

Активация на акаунт