Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Въпрос относно общинско жилище.

• 492
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам питанка към хората, които са минали през това или са по-конкретни по темата. Моя близка приятелка е вдовица с две дечица, след близо 5 години чакане, й дадоха общинско жилище, но се оказа, че апартамента е разделен на два и ще живеят две семейства, отделно, разбира се, но са й казали, че няма как след години да си закупи нейната част. Имате ли информация относно това?
Също, договора й е за една година, тя ще си плаща редовно наем, ток, вода, но има ли вероятност след тази година да й кажат да се изнася? И въобще могат ли без причина от нейна страна, да я изгонят от апартамента?
Благодаря на отзовалите се!

# 1
Първият въпрос не можах точно да го разбера, един апартамент, а на две разделен, пък отделно.... Не ми стана ясно.
Вторият въпрос - ако си изпълнява задълженията по договора, не виждам как ще я изгонят.

# 2
Първият въпрос не можах точно да го разбера, един апартамент, а на две разделен, пък отделно.... Не ми стана ясно.
Вторият въпрос - ако си изпълнява задълженията по договора, не виждам как ще я изгонят.
И аз се обърках първоначално, когато ми каза...Реално е един голям апартамент, над 100кв.м, но са го разделили на две, като всеки си има своя баня и тоалетна, кухня и т.н, просто като влезеш през входната врата отляво е входната врата на едното семейство, а отдясно е входната врата на другото семейство и всеки си влиза в неговата си част. Ох, не знам дали обясних добре, много странно беше и за мен, досега никога не бях чувала за нещо подобно...

# 3
И от къде на къде задавате въпрос за придобиване на общинско жилище в обществен/частен форум?
Това жилище е общинска собственост, нито нейна, нито на съквартирантите. Отива в общината и пита.

# 4
Да, ясно, след като документално е един апартамент, който не е поделен на 2 по документи, няма как да го закупи, да.

# 5
# 6
И от къде на къде задавате въпрос за придобиване на общинско жилище в обществен/частен форум?
Това жилище е общинска собственост, нито нейна, нито на съквартирантите. Отива в общината и пита.

Къде е проблема, че задавам въпроса си тук? Някаква забрана ли има, интересно, защото видях и други подобни теми по темата? Simple Smile
И пределно ни е ясно, че жилището е на общината, къде прочетохте да твърдя обратното!?

# 7
И аз се обърках първоначално, когато ми каза...Реално е един голям апартамент, над 100кв.м, но са го разделили на две, като всеки си има своя баня и тоалетна, кухня и т.н, просто като влезеш през входната врата отляво е входната врата на едното семейство, а отдясно е входната врата на другото семейство и всеки си влиза в неговата си част. Ох, не знам дали обясних добре, много странно беше и за мен, досега никога не бях чувала за нещо подобно...

Е, колко да е странно, намерили са начин да настанят две нуждаещи се семейства, още повече че на практика са си съвсем отделни жилища.
Социалната функция на общините включва настаняване в общ. жилища на нуждаещи се граждани на цени, значително по-ниски от пазарните. Всяка година се подават декларации, придружени със съответните документи, за да се види, че доходите не са увеличени в значителна степен и договорът се продължава с анекс или се подписва нов.
Относно закупуването - това е порочна практика и не би трябвало да съществува, защото в списъците чакат и други нуждаещи се. Обикновено се прави в края на мандата на наши хора.

# 8
  • София
И според мен, общинските жилища под наем, трябва да си останат общински жилища под наем. И без това са малко.

Общи условия

Активация на акаунт