Професия учител - 11

  • 51 638
  • 738
  •   2
Отговори
# 180
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Имам въпрос: С каква минимална заплата може да бъде назначен учител, който има висше образование, /пр. икономическо/, но в момента кара обучението за педагогическа правоспособност ?
С тази, която е обявена за бранша. Не помня колко стана през януари.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 14:52 от Джемма

# 181
  • Мнения: 413
Имам въпрос: С каква минимална заплата може да бъде назначен учител, който има висше образование, /пр. икономическо/, но в момента кара обучението за педагогическа правоспособност ?
С тази, която е обявена за бранша. Не ппмня колко стана през януари.

1260лв. за току-що завършил учител. За човек без педагогическа специалност (правоспособност) заплатата е 70% от горната сума, докато не бъде представен документ за пед.правоспособност.

# 182
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Имам въпрос: С каква минимална заплата може да бъде назначен учител, който има висше образование, /пр. икономическо/, но в момента кара обучението за педагогическа правоспособност ?
С тази, която е обявена за бранша. Не ппмня колко стана през януари.

1260лв. за току-що завършил учител. За човек без педагогическа специалност (правоспособност) заплатата е 70% от горната сума, докато не бъде представен документ за пед.правоспособност.
За професионалното  образование и без педагогика е пълна заплатата, щом е по специалността.

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Благодаря, дами. Не написах, че става дума за икономист, който иска да преподава математика, не предмет по специалността. Но разбрах как стоят нещата. Благодаря.

# 184
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, дами. Не написах, че става дума за икономист, който иска да преподава математика, не предмет по специалността. Но разбрах как стоят нещата. Благодаря.
Да, за математика ще сте като неспециалист, с намалена заплата дори и с педагогика, освен ако не е преквалификация с математика.

# 185
  • Мнения: 4 377
Трябва да се провери в държавните образователни изисквания дали е така. За всяка специалност си има разписано какво може да се преподава.

# 186
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Имам пред вид икономист, който иска да завърши това
https://www.fmi.uni-sofia.bg/bg/node/7391
с идеята на работи като учител. Става, нали?
Но за времето, докато го учи, ако се отвори място за учител, разбирам, че ще получава 70 % от заплатата на един редовен учител. Правилно ли съм разбрала ?

# 187
  • Мнения: 4 377
Пратете ми на лични пощата си и ще ви пратя докуминта с държавните образователни изисквания. Гледах го сега бегло, но оставам с впечатлението, че нямате право да преподавате математика, а икономика, предприемество и география.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
В момента не може да предава математика, но ще може след изкарването на програмата, която е показала

# 189
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Правилно сте разбрала. Ако сега някой се наеме да Ви вземе, поради липса на кадри, ще получавате намалената заплата до представянето на документа. Програмата е точно за учител по математика, а не просто педагогика към дипломата за икономист, така че успех Ви желая!

# 190
  • Мнения: 149
Здравейте колеги. Ако имам деца под карантина и им преподавам онлайн дали получавам допълнително заплащане. Мисля, ми имаше нещо такова в някоя наредба, но не мога да го намеря. Благодаря ви предварително

# 191
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте, има ли в темата някой , който е завъшил СДК учител по в ДИУУ, НБУ или БСУ? Бих изкала да задам няколко въпроса.

# 192
  • Мнения: 413
Здравейте, има ли в темата някой , който е завъшил СДК учител по в ДИУУ, НБУ или БСУ? Бих изкала да задам няколко въпроса.
Съпругът ми, в БСУ. Питайте.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 132

Съпругът ми, в БСУ. Питайте.
Писах Ви лично съобщение.

# 194
  • Мнения: 363
Здравейте. Завършила съм бакалавър психология, в момента завършвам двегодишна магистратура ПНУП. Надявам се до края на лятото да минат държавните ни изпити. При това положение и предвид пандемията, трудно ли се намират места август-септември месец? По-малко склонни ли са да назначават новозавършили кадри?

Общи условия

Активация на акаунт