Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 35

  • 42 233
  • 742
  •   3
Отговори
# 540
  • Мнения: 18 542
Ако си стриктна с храненето, няма да си цял живот на метформин, спокойно Simple Smile
Имай предвид, че приемът на Б12 може да намали нивата на желязо, а това да доведе до косопад. И аз не мисля, че косопадът е свързан директно с нисък с Б12.

# 541
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Цоп и аз тук. Вече с доказана ИР, няма още диабет и започвам диета, мерки, лекарства.

инсулин (0) 18.21
инсулин (60) 367.20
инсулин (120) 234.90

Еха, и ти като мен добре си се подредила. Моите стойности бяха почти същите, само че инсулин на гладно беше 43, а на 60' и 120' ми бяха подобни на твоите, но разменени.

Интересно ми е какво ще ти каже и предпише ендокринолог. Ако можеш и искаш, ще се радвам да споделиш. Просто за информация.

При мен е съчетано с доста наднормено тегло и тежък дефицит на вит д.

С глюкофаж и много малка промяна в храненето свалих на 18 инсулина на гладно и съм минус 16 кг, но скоро започнах с по-строг режим и да видим докъде ще го докарам, имам още много за сваляне.

Глюкофаж 500мг- 1т/ ден (вечер)
Витамин Д- с тежък дефицит съм (9.6)
Вит. Б12- 299.9 ми е резултатът и каза да продължавам с впръскване на спрей през устата.
Диета и много движение.

# 542
  • Мнения: 596
Скрит текст:
Цоп и аз тук. Вече с доказана ИР, няма още диабет и започвам диета, мерки, лекарства.

инсулин (0) 18.21
инсулин (60) 367.20
инсулин (120) 234.90

Еха, и ти като мен добре си се подредила. Моите стойности бяха почти същите, само че инсулин на гладно беше 43, а на 60' и 120' ми бяха подобни на твоите, но разменени.

Интересно ми е какво ще ти каже и предпише ендокринолог. Ако можеш и искаш, ще се радвам да споделиш. Просто за информация.

При мен е съчетано с доста наднормено тегло и тежък дефицит на вит д.

С глюкофаж и много малка промяна в храненето свалих на 18 инсулина на гладно и съм минус 16 кг, но скоро започнах с по-строг режим и да видим докъде ще го докарам, имам още много за сваляне.

Глюкофаж 500мг- 1т/ ден (вечер)
Витамин Д- с тежък дефицит съм (9.6)
Вит. Б12- 299.9 ми е резултатът и каза да продължавам с впръскване на спрей през устата.
Диета и много движение.

И моят вит д беше много зле - 7. Пих по 10 капки вигантол на ден няколко месеца, сега вече пия по 10-15 капки 2 пъти седмично и поддържам към 30. Аз от година пия б12 и ми е малко по-нисък от твоя, заради глюкофажа.

Хубаво за глюкофажа, това е цялата доза, а не само временно с плавно увеличаване? Аз започнах с 1 таблетка × 500 глюкофаж и за няколко седмици трябваше да мина на 3×1000 плавно. Но колкото и плавно, едвам го понасях, в началото имаше гадене и разстроен стомах, после само проблемите със стонаха останаха. Но почти година ме мъчеха.
След няколко месеца си го свалих на 2×1000 и тия дни ходих при ендото, каза че е ок, щом инсулин и глюкоза лека полека са все надолу.

Успех с режима и всичко и дано глюкофажът ти понася. И вит Д е важно да вдигнеш, ще се почувстваш по-добре.

# 543
  • Мнения: 941
Витамин Д - 30 е малко, освен ако не си с някакви други референтни стойности. А когато се гони и забременяване е хубаво да е към 70.Както Д-то, така и б12 оказват млияние върху АМХ, лично изпробвано.

# 544
  • Мнения: 596
Витамин Д - 30 е малко, освен ако не си с някакви други референтни стойности. А когато се гони и забременяване е хубаво да е към 70.Както Д-то, така и б12 оказват млияние върху АМХ, лично изпробвано.

Да, малко е моето вит Д, точно под нормата (реф. стойности от 32 до 80), още се води недостиг, но поне вече не е тежък дефицит. Продължавам да пия, но все пак е подобрение след 7.

# 545
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Скрит текст:
Цоп и аз тук. Вече с доказана ИР, няма още диабет и започвам диета, мерки, лекарства.

инсулин (0) 18.21
инсулин (60) 367.20
инсулин (120) 234.90

Еха, и ти като мен добре си се подредила. Моите стойности бяха почти същите, само че инсулин на гладно беше 43, а на 60' и 120' ми бяха подобни на твоите, но разменени.

Интересно ми е какво ще ти каже и предпише ендокринолог. Ако можеш и искаш, ще се радвам да споделиш. Просто за информация.

При мен е съчетано с доста наднормено тегло и тежък дефицит на вит д.

С глюкофаж и много малка промяна в храненето свалих на 18 инсулина на гладно и съм минус 16 кг, но скоро започнах с по-строг режим и да видим докъде ще го докарам, имам още много за сваляне.

Глюкофаж 500мг- 1т/ ден (вечер)
Витамин Д- с тежък дефицит съм (9.6)
Вит. Б12- 299.9 ми е резултатът и каза да продължавам с впръскване на спрей през устата.
Диета и много движение.

И моят вит д беше много зле - 7. Пих по 10 капки вигантол на ден няколко месеца, сега вече пия по 10-15 капки 2 пъти седмично и поддържам към 30. Аз от година пия б12 и ми е малко по-нисък от твоя, заради глюкофажа.
Хубаво за глюкофажа, това е цялата доза, а не само временно с плавно увеличаване?
Скрит текст:
Аз започнах с 1 таблетка × 500 глюкофаж и за няколко седмици трябваше да мина на 3×1000 плавно. Но колкото и плавно, едвам го понасях, в началото имаше гадене и разстроен стомах, после само проблемите със стонаха останаха. Но почти година ме мъчеха.
След няколко месеца си го свалих на 2×1000 и тия дни ходих при ендото, каза че е ок, щом инсулин и глюкоза лека полека са все надолу.

Успех с режима и всичко и дано глюкофажът ти понася. И вит Д е важно да вдигнеш, ще се почувстваш по-добре.
Да, засега това ми е дозата. Започнах ВМ НВХ хранене. Не строго, но се ограничавам, дано има резултат. Вит. Д. си взех спрей и ще увелича дозата, защото са ми предписани само 15к./ на ден. Ще прибавя и К2. Б12 продължавам с впръскване през устата.

# 546
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте, иска ми се да чуя мнения относно резултатите на дъщеря ми 11 г. и насоки какво да предприема,как...изобщо всяко инфо ше ми е от полза. С хашимото е,видно от изследванията и хормона не можем да овладеем с висока доза Еутирокс,но за другите показатели ми е по-притеснено в момента. благодаря предварително!

# 547
  • Мнения: 18 542
Височък изглежда инсулина, но тииновете са леко инсулиново резистентни, та може и да не е нещо абнормално. Има ли други здравословни проблеми?

При всички случаи спирането на всякакъв джънк и безалкохолни напитки, ако не е направено, е силно препоръчително. Хранителен режим и умерен спорт също. Може да не е толкова стриктен както на повечето дами тук, но например махането на тестото е добра идея. С оризът също трябва да се внимава както и с картофите.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 345
Няма други заболявания, с Хашимото е диагностицирана на 6 год. Здравословен режим на хранене има от години ( картофи и ориз се ядат,сега ще редуцирам и тях) Джънк позволявам изкл. рядко и доста подбран (все пак е дете). Не яде мн.като количество,но качва тегло. Тези дни ще се видим и с доктора за обсъждане, но искам да узная повече преди това.
Този Homa index,който е висок как да го приема? ( Знам какво е,но предвид възрастта идея нямам как да го тълкувам) притеснителен ли е този показател?

# 549
  • Мнения: 18 542
Не знам НОМА индексът колко е показателен, но щом пълнее въпреки режимното хранене, има вероятност да има проблем и с други системи, така че наистина най-добре да се обърнете към специалист за навременното му откриване. 

Все пак, имай предвид, че е или на прага на пубертета, или вече е встъпила и нещата могат да са доста динамични, за това и внимавайте с драстичните мерки. Прегледайте отново режима и вижте дали може да се подобри още. За лакомствата от време на време е разбираемо, то пък не е и човешко да е напълно лишено детето, но все пак зависи и от състоянието, за това търсете причината.

# 550
  • София
  • Мнения: 1 345
Има си ендокринолог от години,следим уж,но ми се иска да е по- лесно,но уви.... Да, вече е в пубертета и знам за динамиката. Дано да е само от него и да премине след края му.

# 551
  • София
  • Мнения: 150
Здравейте,
Никъде не откривам референтни стойности на инсулин в uIU/ml и не мога да разбера има ли подобрение от първите ми изследвания. Може ли помощ?
Прилагам първите и последните:


# 552
  • София
  • Мнения: 16 175
Подобрение има, двойно, но има още много докато оздравееш. А НОМА индексът ти колко е заблуждаващ и в двете изследвания, направо потрес.

# 553
  • Мнения: 761
Здравейте! Честит празник на всички дами! 🌸
Днес правих ОГТТ глюкоза и инсулин. В лабораторията ми казаха, че между вземането на пробите не мога да пия нищо, дори вода, но мога да пуша? Това така ли е, защото съм чела, че не може дори да се пуши, само вода може да се пие, а те казват обратното 🙄

И още нещо... нормално ли е да ми стане леко лошо от глюкозата, изпита за около 2 минути и да се оправи чак след 1,5 часа

ПС. Знам, че въпросите ми са доста глупави, но за първи път се сблъсквам с такова нещо и още съм много боса...

# 554
  • Мнения: 5 365
Darlinng, на мен ми казаха нищо да не ям и пия.
Питаха дали пуша, казах "Не" и не са ми давали инструкции за това.
Но за водата изрично ме предупредиха да не пия.

Общи условия

Активация на акаунт