Избор на име за второто ми момче

  • 6 173
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 3 423
А вместо Матей защо не Мартин, Марио?

На мен не ми звучат чак толкова религиозни имената, че като ги чуя това да ми е първата асоциация. Децата на роднини на мъжа ми са Рафаел и Бенедикт, имената им също навяват подобни мисли, но според мен са хубави имена и си подхождат.

# 31
  • Мнения: 685
Големият ми син е Боян. Много харесвам името Йоан  но не го избрах за бебето, защото Боян и Йоан ми звучат абсурдно заедно. От изброеноте най много ми харесва Борис, така ще споделят една буквичка. С Матей става твърде библейско. Иначе предлагам и Мартин.

# 32
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 748
Боян.

# 33
  • Мнения: 339
Едно от любимите ми имена е Андрей. То също е библейско. Атеист съм, но бих си кръстила детето така. Не виждам каква е логиката да спрем да даваме такива имена на децата си, защото имало много циганчета, кръстени Исус.

По темата, и трите имена много ми харесват. И все пак Йоан и Боян са много близки и не бих ги избрала за братя. Таткото пък не възприема Матей до Йоан. Затова гласувам за Борис, въпреки че е доста разпространено напоследък..

# 34
  • София
  • Мнения: 1 413
Топ името ми е Борис, ако Вселената реши да имам син определено бих обмислила да го  кръстя на баща си.

В класацията гласувам за Матей, звучи ми добре в комбинация с Йоан... И какво ще рече библейско, ми жената може да е будистка например... дайте да не си кръщаваме децата с имена от свещените книги 'щот били такива и онакива. Човек има право на свободна воля и за щастие сме родени в това време на човешкото развитие, в което тя все още съществува...донякъде. И това, че имената са такива далеч не значи, че майката трябва да ходи на църква през ден. И аз съм атеист, не вярвам в ония Бог дето кара вярващите да вадят залък от устата си, за да му построят църкви, в които да ги бичува, че са грешни. Но вярвам в ония Бог вътре в мен, който приема без да съди и обича и истински вярвам, че това ми дава право да кръстя детето си с християнското име, което съм избрала.
Ай със здраве.

# 35
  • Мнения: 11 967
Може би Матей да набира популярност по две/ три причини.
- името Мартин, което след 1990 г стана доста популярно с тази буква поомръзна
- родителите започнаха да търсят и други имена, не толкова популярни като Мартин и Михаил с тази буква
- Матей Казийски вероятно също допринесе за популярността на името - млад, симпатичен и успял.
- името е познато по света
Харесва ми, когато позабравени имена възкръснат за нов живот.

# 36
  • Мнения: 6 992
Чудя се , ако бяха Йоан и Михаил, щяха ли да ви звучат религиозно? Питам си ей така, не се заяждам Simple Smile)

# 37
  • Мнения: 1 358
Йоан и Максим звучат много добре заедно, ако на авторката й харесва това име. Максим празнува имен ден на 21 януари - св. Максим Изповедник. Името означава "най-велик".

Предлагам също имената: Марк, Методи, Мирослав, Милан, Милен...

# 38
  • Мнения: 10
Йоан и Максим звучат много добре заедно, ако на авторката й харесва това име. Максим празнува имен ден на 21 януари - св. Максим Изповедник. Името означава "най-велик".

Предлагам също имената: Марк, Методи, Мирослав, Милан, Милен...
четете ми мислите!!! От няколко дена го мисля името Максим ! Има хубаво значение, интернационално е и галения вариант е хубав също: Макс, Макси...

# 39
  • Мнения: 1 358
 Радвам се! Пожелавам Ви леко раждане и прекрасно бебче!

# 40
  • Мнения: 1 459
Борислав.

# 41
  • Мнения: 10
Момичета, добавих опция Максим... така реших да заменя името Матей, заради прекаленото библейско звучене в комбинация с Йоан/баткото/. Какво мислите за това име... ? Борис, Боян или Максим?

# 42
  • Мнения: 6 992
Аз пак съм за Борис.  Grinning

# 43
  • Мнения: 3 305
Максим е често асоциация със списанието, абсурд да си кръстя детето така.
Аз пак съм за Боян и Матей ми харесваше много.

# 44
  • Германия
  • Мнения: 3 423
Максим не ми харесва, Макс или Максимилиян (въпреки че е мнооого дълго)

Общи условия

Активация на акаунт