Замразяване на кърма

  • 661
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 480
момичета, понеже току - що се връщаме от родилния дом и нямам време да търся в архива, моля с няколко думички да ме светнете как да запазвам изцедената кърма. чувала съм, че се съхранява във фризер, но в какви съдове, как се размразява после и колко време е годна за бебето.
благодаря предварително !!!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 291
Честито бебече!!!!!!!
На Авент продават специлни стерилни пликчета за замразяване. Пише че в обикновенна камера на хладилник(отделна) кърмата може да се съхранява до 3 месеца. Във фризер е повече, но тъй като нямам не съм запомнила колко точно.
Можеш да я размразяваш, като потопиш пликчето в топла, но не вряла вода. Аз лично затоплям като се размрази в микровълновата, но някой мами тук казват, че не било добре, така че ти си преценяваш.

# 2
  • Мнения: 210
Наистина най-добре си купи стерилни пликчета за кърма, от аптеката. На тях има място за датата и във фризер мисля че можеш да я съхраняваш 6 месеца но за това не съм сигурна. В никакъв случай не размразявай във микровълновата а най - добре я изваждай определено време предварително /зависи от силата на хладилника ти/  и я слагай в хладилника да се размрази бавно.
Успех в кърменето!!!

# 3
  • Мнения: 3 480
благодаря ви много милички !!! спасявате ми живота, голяма съм паника, като ми е първо бебе ... още утре ще купим пакетчетата и почвам да замразявам !

весела коледа на всички !!!

# 4
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12415&highlight=%E7% … 5+%EA%FA%F0%EC%E0

прочети този линк

Честито бебче! Много радост и щастливи моменти Close-mas:

# 5
Специално пращах мамчето до банка за майчина кърма,за да й отговорят на подобни въпроси.
Аз замразявах кърма в стерилизриани буркан4ета(преварени 10мин.) на ХИП и Ган4ев.За предпочитане,май са малките буркан4ета(125мл),защото от големите винаги остава фира.
Във фризер може да се държи 3месеца,въпреки,4е аз сум я държала и пове4е(но със сигурност не беше повече от 6!)и пак му я давах на Алекс.
Размразяването е на водна баня.Мисля,4е микровълнова не се препоръчва за кърма,както и варенето й по някаква причина,защото и се губят свойствата!

Общи условия

Активация на акаунт