Адаптираха ли се в яслата вашите 2-годишни деца?

  • 2 691
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
Моето момиче тръгна месец преди да навърши 2 години. Хранеше самичка задоволително добре, бяхме махнали памперса. Бързичко свикна, разбира се след първия ден вече знаеше, че ще я оставя и имаше опити за плач, понякога и си плачеше, не искаше да излезем от вкъщи в някои дни. Обаче ние винаги обяснявахме колко ще се забавляват, как другите деца я чакат да играе, взимахме играчка, която "също отиваше на яслата" и ще я пази от шкафчето. Като цяло винаги съм успявала да овладея ситуацията и да не се стига до истерии. За около 2-3 седмици съвсем спокойно си ходеше. Дори още и още има някакви спомени от там и то хубави.
Просто и вие като родител, колкото и вътрешно да ви е притеснено, не го показвайте. Винаги говорете хубави неща за яслата и разказвайте колко ще е забавно, как пеят и играят. Внимавайте какво обсъждате с други възрастни за яслата пред детето. Много родители обсъждат пред децата как яслата е лоша, госпожите не обръщат внимание... колкото и да са малки, разбират. Никой не иска да ходи някъде, където мама и тате мислят, че е кофти.
Бързо адаптиране ✌️

# 16
  • Мнения: 29 276
Това ме подсети, че давах на дребния всеки ден играчка, която оставаше в яслата. И без това имахме една камара такива, които исках да поразредя малко. Даже един ден цяла торба занесохме и той отиваше с желание да покаже играчката на децата, а това го научи и да споделя и подарява.

# 17
  • Мнения: 18 477
Като стана дума - моята също ходеше с т.нар. преходен обект - играчка, която да чувства близка, да й дава сигурност. На снимките тогава все е с мечето.

# 18
  • Мнения: 4 660
Започна на 2 г и 6 м не плакала.
Нямаше памперс или залъгалки бях ги махнала преди това. Понякога се напишква нося резервни дрехи.
Много и харесва като цяло е контактна и бързо се адаптира навсякъде.
Дълго и обяснявах преди да тръгне че ще ходи на ясла ще си играе ще хапва ще се забавлява . Говореше ядеше понякога сама единствено вода малко пиеше от чашка, но с времето и на това се научи.

# 19
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Аз съм чувала, че за децата е по-лесно да се адаптират ако тръгнат на 1г, отколко на 2г, но пак всичко опира до самите деца и темперамента им. Дъщеря ми я дадох на детегледачка, заедно с още 2 деца, като беше на 1г и с нея не съм имала никакви драми, много добре ѝ се отрази, много добре се разбираха с жената и все още често се сеща за нея и какво са правили заедно. Синът ми и той ще ходи при детегледачка, но друга и ще са 5 деца, не знам още как ще се развият нещата.

Обаче ходенето на градина при дъщеря ми не беше толкова лесно, особено покрай локдауните - там си играе добре, има си приятели, но близо година всяка вечер казваше че не иска да ходи, сутрин мрънкаше че не ѝ харесва. Сега на 4г след поредния локдаун тръгна пак с желание, защото вкъщи ѝ беше скучно.

При нас голяма роля играе и периода на адаптация в началото. Не е да оставим децата на вратата от първия ден и да се надяваме, че те няма да забележат че ни няма. С дъщеря ми 2 седмици всеки ден седях при жената по 2 часа и чак тогава я оставих първо за 30 минути, после за по 1-2 часа и така по малко по малко докато свикне. Със сина ми пак ще е бавна адаптацията, 1-2 месеца

Само да отбележа, че след 1г майчинство се връщам на работа и нямам възможност по-дълго да остана вкъщи

Общи условия

Активация на акаунт