Искам бебе..как да му кажа

  • 3 244
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,момичета
Имам приятел от 4 години и въпроса ми е как да му кажа че искам бебе за да ме разбере ..
Постоянно мисля за това,не излиза от мислите ми,гледам други хора които чакат бебчета и много се разстройвам,при най-малката съмнителност правя тестове и винаги оставам разочарована
И да допълня че преди година направих аборт
Моля ви посъветвайте ме как да му кажа колко много го искам

# 1
  • Мнения: X
Вие да не сте на по 15? Не общувате ли? Както го казваш на нас, така го кажи и на него.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 980
Обикновено хората обсъждат житейските си планове, ако взаимоотношенията им са по-дългосрочни и не се на по 16 години.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 107
Директно.
Обаче какво бебе си тръгнала да създаваш с човек, с когото се чудиш как да разговаряш?

# 4
  • Мнения: 12 625
В прав текст е начинът. Казваш какво искаш и какви са ти чувствата по въпроса.
Всъщност ти май не знаеш  дали той иска да се обвързва дългосрочно и това е всъщност съмнението ти.
Искайки толкова много бебе, това да не би да е желание за семейство, а тази тема до сега да не сте засягали? Вие къде живеете - при него, при теб,  при родители или под наем? Имате ли доходи?

# 5
  • Мнения: 25 442
Освен това, има значение и защо той не иска. Отговори си на тези въпроси:
На колко години сте?
Работите или учите? Ако учите – на чия издръжка. Ако работите – доходите ви ще стигнат ли и за бебе? Бебето днес е доста голям разход, а и е за цял живот. Не е като куклата, като си поиграеш, да я захвърлиш и повече да не се сетиш...
Къде живеете? Имате ли достатъчно място за бебе?
Ти имаш ли право на майчинство? Ако не – доходите на бащата ще стигнат ли, за да не живеете в мизерия?
За брак и семейство говорили ли сте? Той на какво мнение е? Предложил ли ти е да създадете семейство, някакви конкретни планове имате ли? Или ти си играеш на семейство, а той си мисли, че сте само гаджета и продължава да търси „истинската“?
И т.н., и т.н... Само с „искам“ не става.

# 6
  • Мнения: 1 112
Толкова ли е трудно да му кажеш какво искаш ? Той ли те е карал да правиш аборт преди година или стана спонтанно ? Ако този човек не мисли в една посока с теб , ще е хубаво и за теб и него да се разделите според мен, ако няма някаква основателна друга причина.

# 7
  • Мнения: 43
Това е толкова лесно .. казвай: "Ей, аз искам бебе". За мен като мъж не е никак ненормално да чуя такова нещо от всяка жена Simple Smile Сега, на теб въпроса ти е по-скоро: "Как да го поискам, така че той да се съгласи?" Това вече е съвсем друго нещо.

Без значение, дали става за въпрос за бебе, екскурзия до малдивите, скъпа кола или някаква друга играчка процеса е следния.
1. Казваш ясно на партньора си какво искаш и в какъв срок.
2. Питаш го дали той иска същото и ако ДА изготвяте план стратегия как да стане. Например, ако е почивка до малдивите и ще струва 10 хил лв. се разбирате в следващите 5 месеца, той да заделя по 1200 лв от неговите доходи, ти заделяш по 800 лв.
3. Ако отговора е НЕ, тогава може да се пазарите. Например, аз имам уговрка с моята жена да я водя един път в годината на почивка в чужбина за поне една седмица. Тя си избира дестинацията. В замяна сме се разбрали да не мрънка, че никъде не ходим, през останалото време. Така тя получава нужното за нея пътуване, аз - спокойствие.


Със децата е малко по-усобена ситуацията, защото там не е място за компромис ( според мен ). Отглеждането на дете е дълъг и тежък процес и не е добре още от ден 1 бащата да не го желае.

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Хм-м-м-м... Приятел имаш, ами мъж имаш ли?  Какви бяха причините за аборта? Той знае ли за аборта?
Пък и една жена, ако толкова иска дете, едва ли ще пита и ще увещава. Или те е страх да го гледаш сама, ако се наложи?

# 9
  • Мнения: 202
Здравей, Lorka123!

Помисли за брак.

Всичко добро и умната!

# 10
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Заговори го първо на тема деца, ама неангажиращо. Докато гледате филм или сте някъде навън и има малчугани наоколо, посочи едно дете и кажи нещо от сорта, виж какви са сладки и т.н. Така между другото кажи колко ти харесват и как искаш да имаш свое, питай го той дали би искал, и така. Все пак не е само хоп бебе, има си разходи и родителска отговорност и то по закон.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 653
Щом го наричаш само приятел и не обсъждате основните житейски планове, още не е време за бебе или пък не сте един за друг.

Заедно ли живеете? На каква възраст сте? Достатъчно стабилни ли сте за подобна стъпка? Защо имате проблеми в комуникацията? Обсъждали ли сте съвместното си бъдеще?

# 12
  • Мнения: 2 039
Карай поред.Първо обсъдете плановете си.4год е досттъчно време за неангажиращо съжителство.Ако искаш брак и деца се сяда и се говори откровенно.Така ще разбереш какво иска той.Зависи на какъв етап сте.
Работите ли ,учите ли,имаш ли стаж за майчинство,къде живеете.
Направете си някакъв план за следващите 2 години.
Гледането на дете е дълъг,трудоемък и скъп процес.Трябва да се обмисли и да си наясно какво точно иска приятеля.И един старомоден съвет-дете е добре да се ражда като имаш съпруг.

# 13
  • Мнения: 12 625
Не случайно авторката не се решава да го пита. Предполагам, че връзката, макар и продължителна, е съвсем неангажираща. Ами, крайно време е да започнат да говорят и за по-сериозните неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 980
Зависи и на каква възраст са главните герои. Ако са на 20-21, па макар и 4 години заедно, е едно, съвсем друго - 30-31. Ако учат, ако не работят, ако нямат жилище, ако живеят с родители, ако не живеят заедно, ако, ако ...

Общи условия

Активация на акаунт