Кашлица - дайте съвети!

  • 12 125
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: strelche
Цитат на: Kissa
Цитат на: strelche
Цитат на: Павлина
Kissa, тя вашата работа наистина сериозна излязла! Само да те предупредя за Аугментина - докарва ужасно разстройство Shocked , последният път и с гъбички в устата се сдобихме от него. Предписа ли ти да пиете прахчета Ентерол или Смекта заедно с антибиотика? Иначе става мамма мия!
Хайде, бързо оздравяване!

Доста опаковки Аугментин сме изпили,но никога не е имало детето разстройство!!!Сигурна ли си ,че е от антибиотика?
Кисса,кои единици е Аугментина?


Стрелче, мила, хич не ме питай за единици, все едно на китайски ми говориш...Погледнах опаковката - 100 мл суспензия, по 5 мл на 8 часа ни изписаха.  Rolling Eyes В четвъртък ще ходим да ни види пак...

Питам за трите цифрички след името на антибиотика?


Ами няма 3 цифрички. Rolling Eyes ...има 2 буквички - ТМ

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: лиди
Киса, виждам, че си от Варна и бих ти препоръчала, ако нямаш много-много доверие на педиатърката си да водиш детето при др Соколова.
Първо тя никога не изписва най-скъпото,а  напротив дава евтини заместители в повечете случаи български. Имам в предвид, че макар и платен прегледът при нея заедно с купените лекарства ще ти излезе по-евтино.
Второ като не е боледувало досега детето можеше да се излекува с Бисептол(има специално сиропче пригодено за малки деца). Ние сме го пробвали и лекувахме бронхит.
Трето, което май трябва да е първо, др Соколова има голям опит и винаги подхожда понай-правиния начин.
Успех, бързо оздравяване на детенцето ти и дано не ви се налага да ходите повече по лекари!Весели празници! Tada


Знам за Соколова, но нямаше време да си записвам час, да чакам, трябваше бързо да се действа...Не че не вярвам на нашто педи, обаче не е много по обясненията, тупа-лупа, айдее, готови сте!  Twisted Evil

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Голям зор се оказа докато й дам да си изпие лекарствата, бяга, бута лъжичката...Аз с едната ръка й стискам ръцете за да не мърда, с другата се опитвам да й пъхна лъжичката в устата, тя се сърди, реве, стиска устни - ужас! Как ще се излекуваме - не ми е ясно. Чудя се вече какво да измисля, как да я излъжа...Уж като гледа реклами е по-склонна да си отвори устата, ама антибиотика специално се дава на определени часове и невинаги има реклами  Twisted Evil  Ще се борим, май...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Kissa
Голям зор се оказа докато й дам да си изпие лекарствата, бяга, бута лъжичката...Аз с едната ръка й стискам ръцете за да не мърда, с другата се опитвам да й пъхна лъжичката в устата, тя се сърди, реве, стиска устни - ужас! Как ще се излекуваме - не ми е ясно. Чудя се вече какво да измисля, как да я излъжа...Уж като гледа реклами е по-склонна да си отвори устата, ама антибиотика специално се дава на определени часове и невинаги има реклами  Twisted Evil  Ще се борим, май...


Проблема с даването на лекарства го имаше и у нас. С лъжичка въобще не успявах, гадно е и ако го разлееш, защото количеството обикновено е точно за терапията. Доктора ни ми каза да давам антибиотика със спринцовка. Без игла разбира се:-), така се дозира точно и поне на мен ми беше доста лесно. Пак не е доброволно, но така или иначе лекарството трябва да бъде изпито. Хващаш бузките и отваряш устата, пръскаш на малки дози/по 1 мл например/ за да успее да преглътне без да се задави. Пръскай покрай бузката/отвътрешната страна:-)/ и дъръж докато не преглътне иначе рискуваш да го изплюе. Не се страхувай дори да плаче няма да се задави - има рефлекс и ще преглътне.
Звучи варварско, но ....трябва да се оздравява!
Успех!

# 34
  • Мнения: 17 407
ХЕ- хе, и аз така давам, като видя, че няма друг начин.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Ами, ще взема да пробвам. Таткото горе-долу успява да й даде без съпротива, но пак е трудно. Дори не иска и да яде - сигурно си мисли, че щом протягам лъжицата, ще й давам лекарства...Как ли съм я изплашила? Щото Панадола преди като й давах, чак облизваше лъжичката и искаше още...

# 36
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ох, и ние скоро бяхме така. Бронхоспазьм излезе. 4 дена с 39.3 че и малко повече температура, лошо. Пихме СУМАМЕД- антибиотик и ВЕНТОЛИН сироп, та се оправи за 1 седмица. Кофти, много е да ти е болно бебето. Пожелавам на всички бьрзо оздравяване!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: irena petkova
Ох, и ние скоро бяхме така. Бронхоспазьм излезе. 4 дена с 39.3 че и малко повече температура, лошо. Пихме СУМАМЕД- антибиотик и ВЕНТОЛИН сироп, та се оправи за 1 седмица. Кофти, много е да ти е болно бебето. Пожелавам на всички бьрзо оздравяване!


Благодаря!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Надеждата ми да се пооправи малката до утрешния празник си остана само надежда Sad Ходихме на преглед, според педито храчки още има, да продължаваме с антибиотика още 5-6 дни. Не е ли много? Започнали сме от понеделник...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Kissa
Надеждата ми да се пооправи малката до утрешния празник си остана само надежда Sad Ходихме на преглед, според педито храчки още има, да продължаваме с антибиотика още 5-6 дни. Не е ли много? Започнали сме от понеделник...

Ами минимума за прием на антибиотик е 5 дена. Според лекаря който лекува моите деца, по-добре е да се приема 7 дена... сега наскоро сина ми пи 9 дена защото беше доста зле и нещата отиваха към пневмония.

Под 'храчки' какво има пред вид лекарката ви? Че чува в дишането нещо ли? Аз бих продължила курса на лечение докато детето оздравее напълно. Иначе всичко може да се повтори а имунитета вече е поспаднал...не рискувай. Коя е лекарката ви?
Аз днес най-после смених нашата лична. Twisted Evil

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Flash*
Цитат на: Kissa
Надеждата ми да се пооправи малката до утрешния празник си остана само надежда Sad Ходихме на преглед, според педито храчки още има, да продължаваме с антибиотика още 5-6 дни. Не е ли много? Започнали сме от понеделник...

Ами минимума за прием на антибиотик е 5 дена. Според лекаря който лекува моите деца, по-добре е да се приема 7 дена... сега наскоро сина ми пи 9 дена защото беше доста зле и нещата отиваха към пневмония.

Под 'храчки' какво има пред вид лекарката ви? Че чува в дишането нещо ли? Аз бих продължила курса на лечение докато детето оздравее напълно. Иначе всичко може да се повтори а имунитета вече е поспаднал...не рискувай. Коя е лекарката ви?
Аз днес най-после смених нашата лична. Twisted Evil


Значи, ще продължим, аз самата виждам, че още си кашля детето. Не знам какво е чула със слушалките, но Вики като диша и се чува едно хъркане. А педито ни е д-р Пенчева от Окръжна, каб.109.  Не казвам, че е супер, но навремето като родих просто нямаше нито една свободна педиатърка! Убих се да звъня, всеки ме препраща на друг... а тя откликна, та, така...

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Kissa


Значи, ще продължим, аз самата виждам, че още си кашля детето. Не знам какво е чула със слушалките, но Вики като диша и се чува едно хъркане. А педито ни е д-р Пенчева от Окръжна, каб.109.  Не казвам, че е супер, но навремето като родих просто нямаше нито една свободна педиатърка! Убих се да звъня, всеки ме препраща на друг... а тя откликна, та, така...


Олееее, я кажи днес ли ходихте на преглед? Laughing
При същата докторица днес занесох здравните книжки, най-добрата ми приятелка е при нея и е доволна. Леле дано не се налага да я сменям и нея, още нямам никакви лични впечатления.
Бързо да оздравявате вие. Simple Smile

Ох, забравих да напиша, че въпреки всичко ще продължа да си ползвам услугите на един лекар на който имам голямо доверие. Поне засега за 3 години грешки не е правил, жалко че не работи като семеен лекар.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Flash*
Цитат на: Kissa


Значи, ще продължим, аз самата виждам, че още си кашля детето. Не знам какво е чула със слушалките, но Вики като диша и се чува едно хъркане. А педито ни е д-р Пенчева от Окръжна, каб.109.  Не казвам, че е супер, но навремето като родих просто нямаше нито една свободна педиатърка! Убих се да звъня, всеки ме препраща на друг... а тя откликна, та, така...


Олееее, я кажи днес ли ходихте на преглед? Laughing
При същата докторица днес занесох здравните книжки, най-добрата ми приятелка е при нея и е доволна. Леле дано не се налага да я сменям и нея, още нямам никакви лични впечатления.
Бързо да оздравявате вие. Simple Smile

Ох, забравих да напиша, че въпреки всичко ще продължа да си ползвам услугите на един лекар на който имам голямо доверие. Поне засега за 3 години грешки не е правил, жалко че не работи като семеен лекар.


Виж, ако си ходила сутринта, значи не е тя, а колежката й - нали са на смени. Ние ходихме следобяд. Не казвам, че не става, дочух нещо от едни по-*стари* майки, ама нали знаеш, колкото хора, толкова и мнения. Млада е, към 40 годишна, живее в нашия квартал, Цветния. Досега просто не сме боледували и не знам какво изписва и т.н., ходили сме на редовните консултации, ваксини. Например, хареса ми у нея това, че като Вики беше на месец, се оказа, че почти нищо не е наддала, тя изписа адаптирано, но аз като й казах, че не ми се иска, тя посъветва по-често да я слагам на гърдата, на 2-2,5 ч. А като се има предвид, че тогава не бях запозната с този форум - мисля, че донякъде и тя е изиграла положителна роля в нашето успешно впоследствие кърмене. Ух, че дълго стана, май трябваше да ти пиша ЛС.

# 43
Не винаги се появява разстройство.
Мойте са изпили сума ти Аугментин и досега не ги е хващало.

Общи условия

Активация на акаунт