Семейни войни при развод

  • 7 258
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 580
Към AniGast и CrazyDolphin
Имало ли е опити бащите или някой от роднините им да влияят върху децата - с думи срещу вас или настройване и как сте се справяли в подобни ситуации ?

# 61
  • Мнения: 983
Към AniGast и CrazyDolphin
Имало ли е опити бащите или някой от роднините им да влияят върху децата - с думи срещу вас или настройване и как сте се справяли в подобни ситуации ?
Моята дъщеря е на 2 г още и не мисля,че могат да и повлияят също така аз лично очаквам това само от баща и.Не знам как ще постъпя реално ако имам такава ситуация.
Viviana материалната му помощ е съвсем минимална...но аз и не търся от него такава за момента.Това ще го озлоби жестоко...той щом чуе да дава пари и откача...Мисля си аз,че просто така му оттърва изкарва мен виновна и,че сега така се държи заради мен и ми дава "урок".Очаква,че ще ми дойде акъла и ще го моля за прошка,че ме е изгонил...не съм си знаела интереса и този на децата...А ако сложим ред дори между нас си само без съд ще трябва да го изпълнява...А тогава ще му се развали комфорта...Тогава няма да има кой да наказва и щу трябва да си поеме задълженията.Смятам,че просто не иска да приключи с мен...не сме заедно от 10 месеца почти...обаче честно не знам какво му е в главата.Ще изчакам още малко и тогава ще реша какво да правя...

# 62
  • Мнения: 2 039
От всичките писания на авторката,не ми стана ясно защо държи детето да има такъв баща?Детето е малко,оставете го този човек да прави каквото иска т.е. да взема понякога детето ,то ще свикне така и няма да го търси.По този начин ще пресечете мераците му да Ви "наказва" чрез детето.Ако има някакви претенции,той да ги изиска чрез съда.

# 63
  • Мнения: 983
От всичките писания на авторката,не ми стана ясно защо държи детето да има такъв баща?Детето е малко,оставете го този човек да прави каквото иска т.е. да взема понякога детето ,то ще свикне така и няма да го търси.По този начин ще пресечете мераците му да Ви "наказва" чрез детето.Ако има някакви претенции,той да ги изиска чрез съда.
Права си,но ми трябваше време да го възприема.Вече месец действам точно така...И май взе да се усеща.Защото преди това той ми кресне,че не я иска че няма да я взима и аз го моля да не го прави да я обича да я търси и....И той си развява коня...сега съм му казала нито ще те търся за нея нито ще ти я водя ако искаш взимай я ако искаш недей все ми е тая.От ден два доста по меко говори..явно схвана,че ми е писнало от номерата му и шантажите.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Боже господи, мухльото ще ми крещи насреща, че ни си иска дъщерята, а аз ще давам мило и драго да я вземе!?  Ще му се моля да я обича, как не! По-добре никакъв баща отколкото такъв. Че той един ден като се ядоса и пред детето ще ги говори тия простотии. Че е сбъркан, сбъркан е ама и ти не си много в ред.

# 65
  • Мнения: 983
Боже господи, мухльото ще ми крещи насреща, че ни си иска дъщерята, а аз ще давам мило и драго да я вземе!?  Ще му се моля да я обича, как не! По-добре никакъв баща отколкото такъв. Че той един ден като се ядоса и пред детето ще ги говори тия простотии. Че е сбъркан, сбъркан е ама и ти не си много в ред.
Знам че не съм много в ред ама и това се оправя вече.Все по малко ми влияе като приказки и действия.Страх ме беше дали мога да се оправям сама със сметки и децата.Вече 10 месеца се справям повече от добре и детето е  прието на ясла и успявам с воденето сутрин и взимането вечер.Работя за прилична заплата на 6 часа плащам нормален наем за София.В общи линии трябваше повече да вярвам в себе си не че той не се опитва да ми вмени че съм пропаднала да не съм си мислила че това е някакъв вид справяне.....Но имам хора които ме подкрепят и това е важно за мен и няма повече да му се подам на машинациите ако иска дъщеря да се бори за нея...аз просто няма да усложнявам нещата със съд и издръжка за сега....За по нататък ще видя...сега само ще го озлобя и е възможно да започне и мръсно да ми прави.Важното беше да се осъзная и да спра да давам мило и драго да я взима и гледа....щом минах ако иска и ми е все тая нещата ми са по лесни.

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
AniGaSt, поклон. Шапка ти свалям за човещината, разбирането, упорството, гордо вдигнатата глава и достойнството, с което отглеждаш децата си. Други на твое място отдавна биха се предали.

Пияндурата ти вменява, че си пропаднала? Сериозно?

Добре си направила, че не го търсиш. Опитала си, не става. Един ден голямата ти дъщеря ще и разкаже какви ги е творил и колко си опитвала детето да има баща.

Ако я е признал и му носи името би трябвало да го осъдиш за издръжка, защото харчейки сама за детето лишаваш другите си деца от средства.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 735
За броените пъти, които моя бивш я е виждал се опитвал да се прави на мил и щедър. Имало е приказки "Тази твоята майка нищо не ти дава начи". Само погледа ми е достачен да млъкне и да разбере, че е сбъркал много и няма да му позволя да си развява коня. Търпях и мълчах 10 години всички глупости , които ми стовари и вече е вън от живота ми.

# 68
  • Мнения: 31 652
Скандалите сама си ги правиш.
Ако беше достатъчно интелигентна, абе поне мъничко, нямаше да има драми.
Грозно е да манипулираш и изнудваш. И няма какво да се цупиш като имаш ответна реакция.
Това че ти се развеждаш с него, не значи, че децата се развеждат с него.
Като майка имаш права, но не забравяй, че и той има. Не си ти тази, която да му забранява да се вижда с децата.
Ако е добър баща - има право да ги вижда. И така ще реши съдът. Пък ако не се съобразиш с решението на съда, ще ти излезе през носа.

# 69
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Би трябвало тоя ,,баща,,да бъде осъден за издръжка.Щом е баща значи е длъжен да плаща някаква издръжка за това дете.
Не е редно майката сама да поема всички разходи.
Ако Мунчо не плаща определената издръжка мисля,че имаше вариант общината да я изплаща и да си търсят парите от Мунчо.
Но само съм чувала,не съм запозната подробно.
Някой ,ако знае,нека да каже.

# 70
  • Мнения: 2 039
Затова съм писала многократно,че всичките уговорки за режим на свиждане,издръжка и прочие-само чрез съд.така правате и задълженията са ясни и нито някой може да се отмятя,нито да изнудва.Като се запазят добри отношения,няма лошо да си вижда децата когато поиска.

# 71
  • Мнения: 2 157
AniGaSt, аз като дете с такъв баща ще си позволя да ти споделя моето мнение (с уговорката, че няма как да се поставя на твое място) - не тормози дъщеря си като уговаряш насилствено срещи. Малка е още, не разбира, но ще порастне и да ти кажа, най-гадните ми спомени са точно, когато е трябвало баща ми да идва да ме взима, а в крайна сметка да не се появи. Очаквай и такива изцепки. А самите срещи с него са били някак си пресилени. По-късно осъзнах, че просто вероятно не е искал да е там.
Майка ми много дълго се опитваше да поддържа някакви отношения между мен и него, даже си спомням, че го е карала по телефона да ме чуе и да ми каже кога ще се видим (и често оставах излъгана).
Да, на дъщеря ти може да й е гадно като порастне, но всичко се пеживява, особено, ако има силна и горда жена за пример (теб). Не й трябва обаче такъв мъж за пример в живота.
Няма да е първият, няма да е последният такъв, но дано да е един от малкото, на които им идва акъла в главата и започват да търсят детето си.

ПП: Задължи го със съд да плаща издръжка и го гони до дупка. Това, че не иска да вижда детето си, не значи че няма ангажименти! Да е мислил по-рано!

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...

Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.

# 73
  • София
  • Мнения: 19 249
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...
Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.
Чети докрая. Сълзите ще станат повечко...
То и за да се разведеш се иска акъл... А да си натресеш насила 2 дела говори ясно за липсата му

# 74
  • Мнения: 31 652
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...

Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.

Че защо да плачеш за непознати. Смей се, то си е за смях.
А и не виждам причина сега да почне да се оглежда Grinning

Общи условия

Активация на акаунт