Семейни войни при развод

  • 7 252
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. Имаме две деца.На 10 и на 6. Той от своя страна от години се е дезинтересирал от мен, от децата също. Ходи с различни жени, те го търсят по телефона дори и вечер.Веднъж и пред майка ми, която ни беше на гости в София.Аз от 2 години обмислям развод.Едва преди 10 месеца се реших.Като му казах той се афектира, каза ми че не съм добре и съм нямала основание да искам това. Всъщото време го виждат с жени, в профила му във Фейсбук има повече снимки с колите си отколкото с децата. Дори под снимките има и коментари с коя известна жени е в интимни отношения.Навсичко отгоре когато му казвам, че искам апартамент в който да живеят и майка и татко с нас и да помагат с отглеждането на децата, той се вбесява още повече.Демонстративно си сменя скъпите коли, за да ме дразни мен, майка и татко.Всичко това ми дойде в повече.
Всичко вървеше по план допреди месец.Делото си вървеше.В един прекрасен ден,така ме вбеси,че си изпуснах нервите.Обещах му че повече няма да види децата.Просто нямам друг инструмент с който да му влияя.Така и направих.Това още повече влоши изострените ни отношения.Пуснал е сигнал в закрила на детето.Три пъти ме викаха,водих децата,идваха вкъщи.Налагаше се да излизам от работа.Започнах да търпя негативи.Съветват ме да посещавам социални програми.Аз отказвам,тъй като знам,че социалните могат само да съветват,но не и да принуждават.
След тези му действия,аз на свой ред му заведох дело по ЗЗДН за домашно насилие.На свой ред пък той заведе срещу мен.Така за месец се оказах с още две дела които водя.Това на свой ред свързано с нерви,а и с допълнителни финанси.Имам усещането,че съм попаднала в някакъв капан.Правя неща,за които после плащам с нерви и пари.За месец съм с две дела,за година две,лесно могат да набъбнат.
Дайте ми някакви съвети с какво мога да го притисна и въздействам,тъй като сега аз съм на ход.

# 1
  • Мнения: 1 253
Най-добре да се спрете и двамата и да се разберете като големи хора, защото това което правите в момента не е зряло и вреди освен на вас и на децата.

# 2
  • Мнения: 3 417
Никога, никога, никога не използвайте децата, за да влияете по някакъв начин на отношенията ви. Не сте постъпили правилно, като сте му казали, че повече няма да види децата. Така не се прави, защото води до още по-големи главоболия с различни институции. Седнете и се разберете и се постарайте да минете със съдебно споразумение без да дирите вина.

# 3
  • Мнения: 21
Най-добре да се спрете и двамата и да се разберете като големи хора, защото това което правите в момента не е зряло и вреди освен на вас и на децата.
Не го понасям,мразя го, не мога да го гледам.Той е арогантен и нагъл.
За съжаление нямаше кой да ми даде съвет относно скриването на децата от него,за което вече търпя и негативи.Налага се да излизам от работа,децата се травмираха.Социалните отвориха случай за деца в риск.Стана си война направо,която смятам да спечеля.Затова търся и съвети и идеи.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 19:47 от A1 BG

# 4
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 432
Децата къде са в цялата тази картинка, за тях мислите ли въобще или ви е по-важно да ги използвате като оръжие срещу бившия? " Сега аз съм на ход." ме остави направо без думи. Добре ли сте въобще, ясно е че сте повече от ядосана, но не се ли усещате, че сама си навличате все повече драма.Не разбирам какъв съвет търсите, как да му направите още проблеми и мръсно ли?

# 5
  • Мнения: 1 327
Пързалка. 😀

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 00:29 от Чакалката

# 6
  • Мнения: 4 518
Най-добре да се спрете и двамата и да се разберете като големи хора, защото това което правите в момента не е зряло и вреди освен на вас и на децата.
Напълно подкрепям. Какви дела за насилие? Имало ли е такова?
Най-адекватното е да прекратите всички дела и да се разведете. Защо да дава апартамент за родителите ви? И аз не бих се съгласила. Ако искаш апартамент за теб и децата и той има желание, чудесно. Не може да подаваш документи за развод, да не можеш и да не искаш да го гледаш, но в същото време да искаш да продължиш да се възползва от финансовите облаги. Съжалявам, но така написано, така изглежда. Че и даже ще го заплашваш и изнудваш с децата...
Дете на разведени родители съм и се радвам, че не съм виждала подобни неща. Въпреки това пак мразех майка ми дълго време. Помисли си за това, не мисли, че не разбират. Аз бях на същата възраст и това са първите ми съзнателни спомени.
Това не е игра Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 21
Децата къде са в цялата тази картинка, за тях мислите ли въобще или ви е по-важно да ги използвате като оръжие срещу бившия? " Сега аз съм на ход." ме остави направо без думи. Добре ли сте въобще, ясно е че сте повече от ядосана, но не се ли усещате, че сама си навличате все повече драма.Не разбирам какъв съвет търсите, как да му направите още проблеми и мръсно ли?
Да,искам да му създам възможно повече проблеми и неприятности,така че да спре да ме тормози.

# 8
  • Мнения: 1 253
А в какво се състои тормоза?

# 9
  • Мнения: 3 417
Като ви гледам как реагирате на коментари на съфорумки си мисля, че темата е пързалка.

# 10
  • Мнения: 15 619
Обтегнатите нерви и негативните емоции когато решават и изпълняват, става по-лошо. Смешни пирови победи, за когото и да било.
Ако си избрала да го изхвърлиш от живота си като мъж, защо се занимаваш с него?
Щом две години обмисляш реализирането на тоя развод, защо звучиш емоционално неподготвена /вбесяваш му се/?
Не е ли целта на развода да ограничиш щетите за себе си?

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 08:33 от luna

# 11
  • Мнения: 1 253
Ами то времето е подходящо за пързалки.

# 12
  • Мнения: 21
А в какво се състои тормоза?
Нямах друг ход законов.Дали има насилие,ще се разглежда в заседанието.Дотогава се приема,че има упражнено насилие.

# 13
  • Мнения: X
Айде ,айде - не ти върви пързалката. В другите теми раздаваш по автомобил и 100 кинта дневно на мъже за тралала, докато не ти писне, тук развод водиш...

# 14
  • Мнения: 1 253
Излиза,че и тормоз няма, ама пък напук да правим.Не го разбирам........ няма да пиша точно какво мисля, че не е за пред хора.

# 15
  • Мнения: 21
Айде ,айде - не ти върви пързалката. В другите теми раздаваш по автомобил и 100 кинта дневно на мъже за тралала, докато не ти писне, тук развод водиш...
Нежелая да отварям очите на мъже,дано само не ти се налага,че ще напълниш джобовете на адвокатите.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 987
Пробвайте с психиатър и за двамата. Абсолютно неадекватни сте, всеки посвоему.

# 17
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 432
Пробвайте с психиатър и за двамата. Абсолютно неадекватни сте, всеки посвоему.
аха, на същото мнение съм.
все пак тайно се надявам, че темата е  пързалка

# 18
  • Мнения: 21
Пробвайте с психиатър и за двамата. Абсолютно неадекватни сте, всеки посвоему.
аха, на същото мнение съм.
все пак тайно се надявам, че темата е  пързалка
И аз бих желала да не съм участничка в това,но никой не е застрахован,на какъв партньор ще попадне.

# 19
  • Мнения: 25 571
А в какво се състои тормоза?

Не иска да купи апартамент за нея и родителите ѝ, мискининът му с мискинин. Циция!

Не само е пързалка, но и ми изглежда, че от този профил пише мъж.

# 20
  • Мнения: X
Айде, де, не се спирай - разкажи с коя известна дама е във връзка. Направи ни темата интересна (надявам се да е известна поне колкото Лили Иванова, понеже иначе няма да знам за коя става дума и трябва да ровя из гугъл)

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 586
И аз мисля, че е пързалка, но в случай, че има нещо вярно, ще си кажа мнението. Който плаща, той поръчва музиката. Доколкото схващам мъжът е с дълбоките джобове от двама ви. Няма да спре да ти прави мизерии. Като започнеш да губиш делата едно след друго и като ти вземе накрая децата и те осъди ТИ да му купиш апартамент, може и да ти дойде акъла кои са важните неща в тоя живот.

# 22
  • Мнения: 1 119
Много е грозно да използвате децата за инструмент.
Много е грозно да искате апартамент и за родата. На нея не е длъжен.
Много е грозно да заведете дело за домашно насилие и да рушите мъжка репутация, ако няма такова.

Поради тези три причини, останалото дори няма да коментирам.

# 23
  • Мнения: 9 669
Едно бързо въпросче, докато слагам кънките. Подготвена ли си психологически, стратегически и финансово за тия войни? Като те чета, май хич не си.

# 24
  • Мнения: 23
С тия ваши ходове и да си ги “мерите” взаимно кой от двамата е по-долен, забравяте най-същественото в цялата ситуация-децата ви! Те страдат от цялата помия, която изливате помежду си. Накрая няма да искат нито един от двама ви и сами ще сте си виновни. Тогава нито коли, жени, апартаменти, дела ще ви бъдат от полза.

# 25
  • Мнения: 1 442
Сама си си го докарала до главата,че и даже си го написала-всичко е било добре докато не си го заплашила,че няма да си вижда децата. Стегнете се, жени! Ти не си единственият родител на тези деца, нямаш право да му казваш такова нещо.
Че после,пък, била решила да го съди за насилие...бих те посъветвала да обясниш постъпката си както и тук-била си ядосана,ала бала и да започнеш да му даваш децата. Горките деца! А те не искат ли да видят татко си-или и тях ги обработваш нещо?

# 26
  • Мнения: 17 407
След всичко, което си натворила, може би е взаимно, де - имаш мерак да почнеш да се оглеждаш пак?

# 27
  • Мнения: 21
Обтегнатите нерви и негативните моции когато решават и изпълняват, става по-лошо. Смешни пирови победи, за когото и да било.
Ако си избрала да го изхвърлиш от живота си като мъж, защо се занимаваш с него?
Щом две години обмисляш реализирането на тоя развод, защо звучиш емоционално неподготвена /вбесяваш му се/?
Не е ли целта на развода да ограничиш щетите за себе си?
Аз съм го изхвърлила от живота си,но той не го приема.Оттам идва проблема.Първо ме заплаши,че ще ми вземе децата,после предприе и действия.Започна да иска да ги вижда всеки уикенд,да им влияе,подарявайки им скъпи подаръци.Нямах друг ход тогава,освен да му огранича контактите с децата.Относно щетите,оказа се че съм го мислила,разигравала,но като започнаха реалните военни действия,се оказах неподготвена.Затова търся и съвети от хора минали по този път.

# 28
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Адвокат нямаш ли, че той дава акъл, ами търсиш помощ тук? Адвокатът ти е най- наясно от всички нас какви полезни ходове имаш

# 29
  • Мнения: 1 442
Моля те отговори ми защо е проблем бащата да вижда децата си всеки уикенд,нахалника с нахалник.

# 30
  • Мнения: 256
Не превръщай децата си в жертва на вашите отношения. В работата ми съм се сблъсквала с толкова озлобени хора, които години наред подават жалби, обвиняват се във всякакви гадости и използват децата си, за да се нараняват един друг. Стават едни огромни дела, а веднъж задейства ли се механизмът, дали при социалните, мвр, прокуратура, е толкова тромав, че години наред може да се влачи всичко това. Мрази го като искаш, прекрати цивилизовано отношенията си с него, спазвай си определения режим за отношенията му с децата и си живей живота.

# 31
  • Мнения: 4 518
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. Имаме две деца.На 10 и на 6. Той от своя страна от години се е дезинтересирал от мен, от децата също. Ходи с различни жени, те го търсят по телефона дори и вечер.Веднъж и пред майка ми, която ни беше на гости в София.Аз от 2 години обмислям развод.Едва преди 10 месеца се реших.Като му казах той се афектира, каза ми че не съм добре и съм нямала основание да искам това. Всъщото време го виждат с жени, в профила му във Фейсбук има повече снимки с колите си отколкото с децата. Дори под снимките има и коментари с коя известна жени е в интимни отношения.Навсичко отгоре когато му казвам, че искам апартамент в който да живеят и майка и татко с нас и да помагат с отглеждането на децата, той се вбесява още повече.Демонстративно си сменя скъпите коли, за да ме дразни мен, майка и татко.Всичко това ми дойде в повече.
Всичко вървеше по план допреди месец.Делото си вървеше.В един прекрасен ден,така ме вбеси,че си изпуснах нервите.Обещах му че повече няма да види децата.Просто нямам друг инструмент с който да му влияя.Така и направих.Това още повече влоши изострените ни отношения.Пуснал е сигнал в закрила на детето.Три пъти ме викаха,водих децата,идваха вкъщи.Налагаше се да излизам от работа.Започнах да търпя негативи.Съветват ме да посещавам социални програми.Аз отказвам,тъй като знам,че социалните могат само да съветват,но не и да принуждават.
След тези му действия,аз на свой ред му заведох дело по ЗЗДН за домашно насилие.На свой ред пък той заведе срещу мен.Така за месец се оказах с още две дела които водя.Това на свой ред свързано с нерви,а и с допълнителни финанси.Имам усещането,че съм попаднала в някакъв капан.Правя неща,за които после плащам с нерви и пари.За месец съм с две дела,за година две,лесно могат да набъбнат.
Дайте ми някакви съвети с какво мога да го притисна и въздействам,тъй като сега аз съм на ход.
Цитирам, че много започна да се променя историята. Прочети пак какво си написала.
Отказвам да повярвам, че има такива жени и залагам на пързалка. Ако пък е истина - разбирам защо мъжете са толкова предпазливи.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Май скоро ще мине метлата.

# 33
  • Мнения: 21
Моля те отговори ми защо е проблем бащата да вижда децата си всеки уикенд,нахалника с нахалник.
Лош модел на поведение е.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Един баща да видим, който иска да си вижда децата и не се скъпи финансово за тях, и него го обявиха за нечитав. Доживях и това да прочета.

# 35
  • Мнения: 1 308
Темата не знам дали е истинска, ама така написано мнението на авторката е като на тийнейджър.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 781
".... Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ....... Той от своя страна от години се е дезинтересирал от мен........ Аз от 2 години обмислям развод."
Явно и двамата сте дезинтересирани (научих нова дума, благодаря) отдавна, та няма какво да му се дразните.

" Навсичко отгоре когато му казвам, че искам апартамент в който да живеят и майка и татко с нас и да помагат с отглеждането на децата, той се вбесява още повече.Демонстративно си сменя скъпите коли, за да ме дразни мен, майка и татко.Всичко това ми дойде в повече."
Два пъти повече от нужното, в поста стещнах "майка и татко". Вие с тях ли сте семейство или с мъжа си?  Мисля, че е щяхте да срещнете разбиране, ако бяхте поискала апартамент, в който да живеете с майка, татко, свекъра и свекървата.

Сериозно, надявам се темата да е пързалка, че толкова незряла майка е направо кошмар за децата.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Разбира се, че ще го обяви за лош модел. Децата ще поискат да живеят при таткото и тя няма да има с какво да го заплашва за да й купи големия апартамент.

# 38
  • Мнения: 3 250
Тук се пита само едно - от закрила на детето може ли да я пратят за технически преглед на последния етаж?

# 39
  • Мнения: X
Авторката, съдейки по всичките ѝ коментари, които днес направи из различни теми, живее много далеч от нашата Планета, та тя каквото и да каже, че се случва на "оня свят", вероятно е така.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Озлобявайки го, може да си изпросиш физическо насилие. Не можеш да докажеш и кой е поръчителя. В подобен казус, децата избраха бащата и новата му любовница. Не само парите бяха мотив. Злословието и срещу баща им явно е имало обратен ефект. Отделно гневен, раздразнителен и отмъстителен родител не се нрави никому  Жената, удавена в мъка и злоба е с тежка форма на рак. Сладката, млада и любезна любовница победи. Омразата е лош съветник.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 23:36 от Viviana91

# 41
  • Мнения: 738
10-годишното дете ще го изслушва съдията, развода е с търсене на вина. Очаквай, че детето ще каже, че иска да живее при баща си и понеже децата не ги делят, а и ти ще получиш кофти социален доклад,  оставаш без деца, а той ще им намери какичка да му помага.
Единственият ти ход е бързичко да оттеглиш делото за домашно насилие, да се споразумяваш с бащата. Само така можеш да останеш ти с децата и след време да си оправиш поведението, надявайки се бащата да увеличи по своя воля издръжката.

# 42
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Моля те отговори ми защо е проблем бащата да вижда децата си всеки уикенд,нахалника с нахалник.
Лош модел на поведение е.

Ти си го избрала за баща на децата и като такъв има право на редовен контакт с тях, а не само задължения.

Тръмп е настанил родителите на Мелания в апартамент в Белия дом и преди това в блока му, но повечето мъже не щат тъщи наблизо.

А с какво новите му коли дразнят родителите ти?

Нямаш право да ограничаваш контактите с бащата, освен ако съдия не е постановил.

Недей да роптаеш срещу скъпите подаръци, защото децата ще разберат, че ако останат с тебе няма да ги получават и  нищо чудно да изберат да живеят с бащата. Пиша ти го като дъщеря на разведени родители.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 00:37 от Nevena Virolan

# 43
  • София
  • Мнения: 17 259
След всичко, което си натворила, може би е взаимно, де - имаш мерак да почнеш да се оглеждаш пак?

Ами да, я колко мъже се разхождат необезпокоявани и си живеят рахатлийски без лъжливи дела за насилие и натиск за купуване на апартаменти! Няма само един да страда я.

# 44
  • Мнения: 447
Изключително грозно поведение имаш спрямо децата ти,защото те са свидетели на всичко това.След като сте женени апартамента не остава ли за теб,да отглеждаш децата ?
Вместо да се изхитриш да минете развода кротко,като покажеш на децата че ти щесе грижиш за тях,след като таткото е решил да си тръгне,да показваш обич
Нима мислиш че ще ги взима всеки път определено от съда?Сама го описваш като незаинтересован
Отмъщението е сладко само когато е добре обмислено стратегически,без никой да подозира че ти стоиш в центъра.
Всеки път като не вземе децата ти ще си там да им показваш обичта си,а в момента .......Погледни се отстрани в какво се превръщаш и дали си заслужа
Нима живота не връща на никой

# 45
  • Мнения: 469
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. Имаме две деца.На 10 и на 6.
Скрит текст:
Той от своя страна от години се е дезинтересирал от мен, от децата също. Ходи с различни жени, те го търсят по телефона дори и вечер.Веднъж и пред майка ми, която ни беше на гости в София.Аз от 2 години обмислям развод.Едва преди 10 месеца се реших.Като му казах той се афектира, каза ми че не съм добре и съм нямала основание да искам това. Всъщото време го виждат с жени, в профила му във Фейсбук има повече снимки с колите си отколкото с децата. Дори под снимките има и коментари с коя известна жени е в интимни отношения.Навсичко отгоре когато му казвам, че искам апартамент в който да живеят и майка и татко с нас и да помагат с отглеждането на децата, той се вбесява още повече.Демонстративно си сменя скъпите коли, за да ме дразни мен, майка и татко.Всичко това ми дойде в повече.
Всичко вървеше по план допреди месец.Делото си вървеше.В един прекрасен ден,така ме вбеси,че си изпуснах нервите.Обещах му че повече няма да види децата.Просто нямам друг инструмент с който да му влияя.Така и направих.Това още повече влоши изострените ни отношения.Пуснал е сигнал в закрила на детето.Три пъти ме викаха,водих децата,идваха вкъщи.Налагаше се да излизам от работа.Започнах да търпя негативи.Съветват ме да посещавам социални програми.Аз отказвам,тъй като знам,че социалните могат само да съветват,но не и да принуждават.
След тези му действия,аз на свой ред му заведох дело по ЗЗДН за домашно насилие.На свой ред пък той заведе срещу мен.Така за месец се оказах с още две дела които водя.Това на свой ред свързано с нерви,а и с допълнителни финанси.Имам усещането,че съм попаднала в някакъв капан.Правя неща,за които после плащам с нерви и пари.За месец съм с две дела,за година две,лесно могат да набъбнат.
Дайте ми някакви съвети с какво мога да го притисна и въздействам,тъй като сега аз съм на ход.
А на някой от двама ви случайно да му минава мисълта какво причинявате на децата си?
Изобщо, даваш ли си сметка как тази война се отразява на тях?

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
На никого не му дреме, те са заети със себе си в момента. И това не се казва семейна война, а родителска война. Семейството го разпадат двамата родители.
Камелия, твоят пост е пак подстрекаване към отмъщение чрез децата - той ще ги взема, а аз ще им показвам колко ги обичам. Съветът ти по нищо не се различава от това, което правят в момента.. И двамата родители са си лика прилика - и двамата са достатъчно големи егоисти и искат само да си отмъщават, а за децата мисъл нула.

# 47
  • Мнения: 4 946
Аз съм на принципа, че каквото излъчваш като отношение, това се връща към теб. Често по-силно от събраната енерция.

Ако изпитвам негативни чувства към мъж, едничката ми мисъл ще е как по-скоро да приключа и да не го виждам и общуваме повече.
С омраза и война не можеш да постигнеш, това което ти е била идеята, авторке. Ако е реална темата ще излезеш от ситуацията с много негативи - емоционални и финансови.

Жалко за децата!
Баща им е баща, дано е по-мъдър от теб.

# 48
  • София
  • Мнения: 580
Обтегнатите нерви и негативните моции когато решават и изпълняват, става по-лошо. Смешни пирови победи, за когото и да било.
Ако си избрала да го изхвърлиш от живота си като мъж, защо се занимаваш с него?
Щом две години обмисляш реализирането на тоя развод, защо звучиш емоционално неподготвена /вбесяваш му се/?
Не е ли целта на развода да ограничиш щетите за себе си?
Аз съм го изхвърлила от живота си,но той не го приема.Оттам идва проблема.Първо ме заплаши,че ще ми вземе децата,после предприе и действия.Започна да иска да ги вижда всеки уикенд,да им влияе,подарявайки им скъпи подаръци.Нямах друг ход тогава,освен да му огранича контактите с децата.Относно щетите,оказа се че съм го мислила,разигравала,но като започнаха реалните военни действия,се оказах неподготвена.Затова търся и съвети от хора минали по този път.

Трябва стратегия, а не директна конфронтация, нито заплахи. Лично аз смятам, че ако една жена прецени, че бащата влияе лошо на децата и роднините и той ги настройва срещу нея - разбира се, че ще намери начин да ограничи вижданията - та коя жена иска децата й да се държат лошо с нея, а преди да станат оръжие от страна на жената, като гледам - са станали оръжие в ръцете на бащата. Жената си го познава най-добре - в много случаи има бащи, които се правят на такива за пред хората, а иначе са тип парцали. Подаръците и исканията за често виждане в такива случаи са, за да се дразни майката.
Моят съвет е да не се занимаваш с дела - остави го да си харчи парите и да се изхвърля със скъпи подаръци, даже го поощрявай - нека им купува. Бързо ще му мине и мерака да ги вижда, ако го поощряваш и в това. Да ги извежда, разхожда, нищо лошо в споделеното родителство. Ще видиш как ще му омръзне, особено като се появи някоя нова на хоризонта.
Директни войни няма да ти помогнат, а ще го озлобят още повече, а ти ще се изтощиш психически. На децата ти им трябва здрава и разумна майка, а не озлобена, отмъстителна жена.
При мен бащата направи нещо в ущърб на децата си и те малко по-късно разбраха. Вече поотраснаха. Та от подаръците му сега файда няма, само се изхвърляше за пред хората, но си го разбраха, че е парцал.
А твоят е абсолютен помияр щом ходи по жени и се перчи, ако ще 100 подаръка да купува, не е баща за мен, сори. Всичко, е за да те дразни. Такива ще ги смачкаш с игнор и като си намериш нов, свестен мъж.
Някои повтарят като карма - и той имал права като баща - вземи си родителските права, спазвай си режима и не се занимавай с тоя. Децата му ще разберат какъв е.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 12:07 от lunafreya nox fleuret

# 49
  • Мнения: 153
100 на 100 темата е пързалка, защото не мисля, че след четири страници коментари за децата на един нормален родител нещо няма да му трепне.
И все пак ако не е...
Някак си ми се струва, че още от началото отношенията за били пряко обвързани с парите на мъжа.
Сега, като дете на разведени родители - майка ми се пробва със същия похват като баща ми. Резултат 15 години по-късно е че той е най-важния човек в живота ми, а с нея отношенията ми са доста хладни (да не ги описвам подробно). Опичай си акъла, защото децата много добре усещат, кой родител ги използва и това рано или късно ще се обърне срещу теб. И недей да забравяш, че той най-спокойно може да ги вземе от училище, да си ги прибере вкъщи и да не ти ги даде. Като не сте разведени, даже и с полиция мисля, че не можеш да си ги прибереш, защото имате равни права. Нв мисля, че ще ти хареса.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 072
Авторке, не си хаби нервите с бившия, а си насочи излишъка от енергия в търсене на нов мъж. Нали в първия пост писа, че ще почваш да се оглеждаш? Не губи ценно време, че годинките си летят и балъците ще спрат да кълват.

# 51
  • Мнения: 983
Аз също на моменти си "изтървам" нервите ако това е правилната дума относно БНД и виждането на детето.Но реално това се случва в много краен случай...досега няма момент в който да съм ограничила контактите им.Аз смятам,че дори съм главната връзка между тях двамата.Опитвам се вече 10 месеца да се разберем взаимно за това как да гледаме детето и да ми каже какви лични контакти иска с нея без да стигаме до съдът.Издръжка не плаща а и самият той я вижда когато му се иска,когато му е удобно и когато аз му я заведа.Бях се преместила в Пловдив той два месеца не я потърси с извинението,че нарочно и от злоба съм я замъкнала там.Сега сме в София два съседни квартала и реално разстояние от километър и пак не я търси редовно а когато му кажеш да я вземе от ясла сякаш ток го удря...За мен не е правилно децата да са инструмент за война на възрастни хора...

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 16:27 от AniGaSt

# 52
  • Варна
  • Мнения: 14 533
AniGast, ако бащата има желание, ще намери начин. Не се съобразявай с него, а с предимствата за детето. Ще го нотовариш излишно. Ще страда повече от неадекватно отношение и липса на обич. Мисля, че идеализираш бащата и очакванията ти са нереалистични.
Чела съм историята ти.

# 53
  • Мнения: 2 039
Затова всякакви отношения след развод/раздяла/ се определя от съда.
Имайте си вие съдебно решение/което ако не ви харесва можете да обжалвате/пък после ако желаете установете друг режим на свиждане.Много по добре е за детето да има установен режим.
Например вкяка втора събота и неделя и един месец през лятото/както е обичайно/Не си правете никакви илюзии,че другия родител ще се грижи ,както преди раздялата.

# 54
  • Мнения: 983
Затова всякакви отношения след развод/раздяла/ се определя от съда.
Имайте си вие съдебно решение/което ако не ви харесва можете да обжалвате/пък после ако желаете установете друг режим на свиждане.Много по добре е за детето да има установен режим.
Например вкяка втора събота и неделя и един месец през лятото/както е обичайно/Не си правете никакви илюзии,че другия родител ще се грижи ,както преди раздялата.
Ако това е към мен...другият родител един и същ сега и преди раздялата....Нашата драма...не е от вчера и днес.Докато бях бременна и до към деветия месец на бебето бяхме в два различни града с отстояние 150км.Идваше когато му скимне и му е удобно...водеше,че сме заедно.След това имахме 7 месеца съвместно съжителство и ме изгони защото не съм му изпържила яйцата с вода!Правилно четете....Така минаха два месеца в които той не я потърси грам и аз бях виновната,че съм си тръгнала щом ме е гонил.След това дойдох в София и вярвах/м,че можем да се разберем тихо и кротко.Ако заведа дело за издръжка и режим за лични контакти с нея ще стане още по лошо.Той съвсем ще се озлоби и няма да я взима изобщо...способен е на всичко да си отстои на злобата и ината и цитирам негови думи"Бащата който може да каже майната му на две недели и да не я взима изобщо,щом не му се е получило това което е искал!"Демек не е могъл да направи от жена си (мен) робот без мнение и самоуважение.И ако той каже,че съм проста,че за нищо не ставам,че не мога да си гледам децата както трябва(лош родител) и какво ли още не значи трябва да съм съгласна с него и да казвам "Да,да така е..." Та реално няма голямо значение заедно ли сме или не просто се старая да не се стига до това,чеизобко да не я вижда...Знам,че от него си зависи ама...Както писа и Viviana прекалено идеализирам ролята на бащата,но пък ми се иска малката да има и познава баща си...каквото мога аз ще го направя а,че той е такъв не съм виновна аз.

# 55
  • София
  • Мнения: 580
Затова всякакви отношения след развод/раздяла/ се определя от съда.
Имайте си вие съдебно решение/което ако не ви харесва можете да обжалвате/пък после ако желаете установете друг режим на свиждане.Много по добре е за детето да има установен режим.
Например вкяка втора събота и неделя и един месец през лятото/както е обичайно/Не си правете никакви илюзии,че другия родител ще се грижи ,както преди раздялата.
Ако това е към мен...другият родител един и същ сега и преди раздялата....Нашата драма...не е от вчера и днес.Докато бях бременна и до към деветия месец на бебето бяхме в два различни града с отстояние 150км.Идваше когато му скимне и му е удобно...водеше,че сме заедно.След това имахме 7 месеца съвместно съжителство и ме изгони защото не съм му изпържила яйцата с вода!Правилно четете....Така минаха два месеца в които той не я потърси грам и аз бях виновната,че съм си тръгнала щом ме е гонил.След това дойдох в София и вярвах/м,че можем да се разберем тихо и кротко.Ако заведа дело за издръжка и режим за лични контакти с нея ще стане още по лошо.Той съвсем ще се озлоби и няма да я взима изобщо...способен е на всичко да си отстои на злобата и ината и цитирам негови думи"Бащата който може да каже майната му на две недели и да не я взима изобщо,щом не му се е получило това което е искал!"Демек не е могъл да направи от жена си (мен) робот без мнение и самоуважение.И ако той каже,че съм проста,че за нищо не ставам,че не мога да си гледам децата както трябва(лош родител) и какво ли още не значи трябва да съм съгласна с него и да казвам "Да,да така е..." Та реално няма голямо значение заедно ли сме или не просто се старая да не се стига до това,чеизобко да не я вижда...Знам,че от него си зависи ама...Както писа и Viviana прекалено идеализирам ролята на бащата,но пък ми се иска малката да има и познава баща си...каквото мога аз ще го направя а,че той е такъв не съм виновна аз.

Интересно ми е - след като се е държал лошо с Вас, гонил Ви е бременна, не е търсел детето, кое Ви кара да му давате да я вижда ? Чувала съм от други, за техни истории - ами баща е, има права и прочие, но съм се чудила при такова отношение на бащата към майката на детето му, за какви права може да става дума, ако поведението на бащата е лошо и ако детето става свидетел на такова отношение към майката.

# 56
  • Мнения: 983
Каквато и да кажа няма да е ментално добре изглеждащо...Така усещам нещата за момента и така ги правя.Има вече месец в който не съм го закачала за нищо относно детето.Оставила съм го когато прецени и иска да я взима и вижда а аз не ходя у тях на гости...съответно не му водя и детето.Яд ме е,че докато детето е с него той е прекрасен баща и внимание и игри и държание...освен,че понякога я дразни..иначе се вижда,че я обича...Но той има онова шантаво мислене,че след като не я търси не я иска наранява и наказва мен.Той е казвал"Не си си мислила,че ще се бориш детето ти да има баща!"...защота знае колко държа да има баща....Но и това ми писва и спрях ако иска сега той да се бори да има дъщеря...аз не мога да го направя баща..а знам,че го иска,но злобатя и ината му са в повече...

# 57
  • Мнения: 4 946
Затова всякакви отношения след развод/раздяла/ се определя от съда.
Имайте си вие съдебно решение/което ако не ви харесва можете да обжалвате/пък после ако желаете установете друг режим на свиждане.Много по добре е за детето да има установен режим.
Например вкяка втора събота и неделя и един месец през лятото/както е обичайно/Не си правете никакви илюзии,че другия родител ще се грижи ,както преди раздялата.

Всичко това, лично за мен е формалност..Необходима.За отглеждащия родител.
Дава права, но до там!
Когато има отговорни родители, не им трябват съдебни решения..Ако са безотговорни и съд не може да ги вразуми!
Освен едни 200лв.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 14 533
AniGast, извинявай за личните въпроси! Но той дава ли някаква материална помощ за детето?
Съдът не може да вмени човешки качества, дълг и опека. Натискът може да го озлоби. Потърпевшо ще е детето. Естествено не трябва да се толерират и неговите манипулации и тактики.
Желая ти кураж и здраве, AniGast! Дано до всяко добро същектво застане поне още едно..

# 59
  • Варна
  • Мнения: 735
AniGaSt оправи нещата съдебно. Абсолютно в същата ситуация бях преди 13 години. Исках с добро, да познава баща си и да няма конфликти. Не се получиха нещата и за 13 години е виждал дъщеря си сигурно 10 пъти. Сега догодина пак юе му се наложи, защото трябва да и правим лична карта. Това което успя да постигне той и тогавашната му нова жена е, че дъщеря ми го кръсти Животодателя ми. А баба си и дядо си от негова страна последно ги видя преди пет или шест години, като всяка наша среща беше случйна, придружена с викане на детето Онова или Това и обиди.

# 60
  • София
  • Мнения: 580
Към AniGast и CrazyDolphin
Имало ли е опити бащите или някой от роднините им да влияят върху децата - с думи срещу вас или настройване и как сте се справяли в подобни ситуации ?

# 61
  • Мнения: 983
Към AniGast и CrazyDolphin
Имало ли е опити бащите или някой от роднините им да влияят върху децата - с думи срещу вас или настройване и как сте се справяли в подобни ситуации ?
Моята дъщеря е на 2 г още и не мисля,че могат да и повлияят също така аз лично очаквам това само от баща и.Не знам как ще постъпя реално ако имам такава ситуация.
Viviana материалната му помощ е съвсем минимална...но аз и не търся от него такава за момента.Това ще го озлоби жестоко...той щом чуе да дава пари и откача...Мисля си аз,че просто така му оттърва изкарва мен виновна и,че сега така се държи заради мен и ми дава "урок".Очаква,че ще ми дойде акъла и ще го моля за прошка,че ме е изгонил...не съм си знаела интереса и този на децата...А ако сложим ред дори между нас си само без съд ще трябва да го изпълнява...А тогава ще му се развали комфорта...Тогава няма да има кой да наказва и щу трябва да си поеме задълженията.Смятам,че просто не иска да приключи с мен...не сме заедно от 10 месеца почти...обаче честно не знам какво му е в главата.Ще изчакам още малко и тогава ще реша какво да правя...

# 62
  • Мнения: 2 039
От всичките писания на авторката,не ми стана ясно защо държи детето да има такъв баща?Детето е малко,оставете го този човек да прави каквото иска т.е. да взема понякога детето ,то ще свикне така и няма да го търси.По този начин ще пресечете мераците му да Ви "наказва" чрез детето.Ако има някакви претенции,той да ги изиска чрез съда.

# 63
  • Мнения: 983
От всичките писания на авторката,не ми стана ясно защо държи детето да има такъв баща?Детето е малко,оставете го този човек да прави каквото иска т.е. да взема понякога детето ,то ще свикне така и няма да го търси.По този начин ще пресечете мераците му да Ви "наказва" чрез детето.Ако има някакви претенции,той да ги изиска чрез съда.
Права си,но ми трябваше време да го възприема.Вече месец действам точно така...И май взе да се усеща.Защото преди това той ми кресне,че не я иска че няма да я взима и аз го моля да не го прави да я обича да я търси и....И той си развява коня...сега съм му казала нито ще те търся за нея нито ще ти я водя ако искаш взимай я ако искаш недей все ми е тая.От ден два доста по меко говори..явно схвана,че ми е писнало от номерата му и шантажите.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Боже господи, мухльото ще ми крещи насреща, че ни си иска дъщерята, а аз ще давам мило и драго да я вземе!?  Ще му се моля да я обича, как не! По-добре никакъв баща отколкото такъв. Че той един ден като се ядоса и пред детето ще ги говори тия простотии. Че е сбъркан, сбъркан е ама и ти не си много в ред.

# 65
  • Мнения: 983
Боже господи, мухльото ще ми крещи насреща, че ни си иска дъщерята, а аз ще давам мило и драго да я вземе!?  Ще му се моля да я обича, как не! По-добре никакъв баща отколкото такъв. Че той един ден като се ядоса и пред детето ще ги говори тия простотии. Че е сбъркан, сбъркан е ама и ти не си много в ред.
Знам че не съм много в ред ама и това се оправя вече.Все по малко ми влияе като приказки и действия.Страх ме беше дали мога да се оправям сама със сметки и децата.Вече 10 месеца се справям повече от добре и детето е  прието на ясла и успявам с воденето сутрин и взимането вечер.Работя за прилична заплата на 6 часа плащам нормален наем за София.В общи линии трябваше повече да вярвам в себе си не че той не се опитва да ми вмени че съм пропаднала да не съм си мислила че това е някакъв вид справяне.....Но имам хора които ме подкрепят и това е важно за мен и няма повече да му се подам на машинациите ако иска дъщеря да се бори за нея...аз просто няма да усложнявам нещата със съд и издръжка за сега....За по нататък ще видя...сега само ще го озлобя и е възможно да започне и мръсно да ми прави.Важното беше да се осъзная и да спра да давам мило и драго да я взима и гледа....щом минах ако иска и ми е все тая нещата ми са по лесни.

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
AniGaSt, поклон. Шапка ти свалям за човещината, разбирането, упорството, гордо вдигнатата глава и достойнството, с което отглеждаш децата си. Други на твое място отдавна биха се предали.

Пияндурата ти вменява, че си пропаднала? Сериозно?

Добре си направила, че не го търсиш. Опитала си, не става. Един ден голямата ти дъщеря ще и разкаже какви ги е творил и колко си опитвала детето да има баща.

Ако я е признал и му носи името би трябвало да го осъдиш за издръжка, защото харчейки сама за детето лишаваш другите си деца от средства.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 735
За броените пъти, които моя бивш я е виждал се опитвал да се прави на мил и щедър. Имало е приказки "Тази твоята майка нищо не ти дава начи". Само погледа ми е достачен да млъкне и да разбере, че е сбъркал много и няма да му позволя да си развява коня. Търпях и мълчах 10 години всички глупости , които ми стовари и вече е вън от живота ми.

# 68
  • Мнения: 31 572
Скандалите сама си ги правиш.
Ако беше достатъчно интелигентна, абе поне мъничко, нямаше да има драми.
Грозно е да манипулираш и изнудваш. И няма какво да се цупиш като имаш ответна реакция.
Това че ти се развеждаш с него, не значи, че децата се развеждат с него.
Като майка имаш права, но не забравяй, че и той има. Не си ти тази, която да му забранява да се вижда с децата.
Ако е добър баща - има право да ги вижда. И така ще реши съдът. Пък ако не се съобразиш с решението на съда, ще ти излезе през носа.

# 69
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Би трябвало тоя ,,баща,,да бъде осъден за издръжка.Щом е баща значи е длъжен да плаща някаква издръжка за това дете.
Не е редно майката сама да поема всички разходи.
Ако Мунчо не плаща определената издръжка мисля,че имаше вариант общината да я изплаща и да си търсят парите от Мунчо.
Но само съм чувала,не съм запозната подробно.
Някой ,ако знае,нека да каже.

# 70
  • Мнения: 2 039
Затова съм писала многократно,че всичките уговорки за режим на свиждане,издръжка и прочие-само чрез съд.така правате и задълженията са ясни и нито някой може да се отмятя,нито да изнудва.Като се запазят добри отношения,няма лошо да си вижда децата когато поиска.

# 71
  • Мнения: 2 157
AniGaSt, аз като дете с такъв баща ще си позволя да ти споделя моето мнение (с уговорката, че няма как да се поставя на твое място) - не тормози дъщеря си като уговаряш насилствено срещи. Малка е още, не разбира, но ще порастне и да ти кажа, най-гадните ми спомени са точно, когато е трябвало баща ми да идва да ме взима, а в крайна сметка да не се появи. Очаквай и такива изцепки. А самите срещи с него са били някак си пресилени. По-късно осъзнах, че просто вероятно не е искал да е там.
Майка ми много дълго се опитваше да поддържа някакви отношения между мен и него, даже си спомням, че го е карала по телефона да ме чуе и да ми каже кога ще се видим (и често оставах излъгана).
Да, на дъщеря ти може да й е гадно като порастне, но всичко се пеживява, особено, ако има силна и горда жена за пример (теб). Не й трябва обаче такъв мъж за пример в живота.
Няма да е първият, няма да е последният такъв, но дано да е един от малкото, на които им идва акъла в главата и започват да търсят детето си.

ПП: Задължи го със съд да плаща издръжка и го гони до дупка. Това, че не иска да вижда детето си, не значи че няма ангажименти! Да е мислил по-рано!

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...

Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.

# 73
  • София
  • Мнения: 19 221
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...
Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.
Чети докрая. Сълзите ще станат повечко...
То и за да се разведеш се иска акъл... А да си натресеш насила 2 дела говори ясно за липсата му

# 74
  • Мнения: 31 572
Здравейте, със съпруга ми сме в развод по исков ред (по вина). Аз от своя страна искам да приключа възможно най-бързо с него и да започна да се оглеждам отново. ...

Прочетох заглавния пост дотук. Не знам да се смея ли или да пусна сълза.

Че защо да плачеш за непознати. Смей се, то си е за смях.
А и не виждам причина сега да почне да се оглежда Grinning

# 75
  • Мнения: 738
Е, как няма да бърза да се оглежда! Нали трябва да намери следващия спонсор!
Това, че има деца, а децата чувства, то няма никакво значение за някои жени.
Важното е да се подсигурят за някоя и друга година и после отново същия ход и с него.
От един и същ човек очаквайте едни и същи постъпки и така докато влезе в критическата.
Жалка картинка!

Общи условия

Активация на акаунт