"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 369
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 13 764
До края на август имаме право за възражения по изравнителните сметки. Септември явно се правят последните изчисления и октомври излизат окончателните (уж) суми.
Помня, една година и през декември все нещо ни пишеха-бришеха, но обикновено през октомври преди новия отоплителен сезон приключват с корекциите.
Изравнение се прави и за плащащите на равни вноски през годината. Те са за улеснение на абонатите и избягване на големи суми за доплащане в края на сезона, не са гаранция, че няма да има в плюс или минус накрая.

# 451
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
В сайта на топлинния счетоводител няма нищо ново като инфопрмация.само двете изравнения(корекция има края на август).иначе имаха уж да ни връщат 700 лв.,но се оказа,че понеже сме на равни вноски ,а от техем не знаели и в крайна сметка не били 700 лв. а само 100 лв.

# 452
  • Мнения: 19 295
Доста голяма разлика. Как така Техем не знаели?
При нас се е случвало да имат да ни връщат и след това да коригират към по-малка сума, но в рамките на 50тина лева.
Днес най-накрая ни пуснаха парното. Утре ще спират тока за целия ден. Досега спираше по 5-10 минути по няколко пъти на ден. Изобщо станахме като в комунизма.

# 453
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Ами такъв отговор получих от топлофикация.аз не плащах няколко месеца след като излезе изравнителната,и в един момент се оказа,че нямало да ни връщат тази сума от 700лв. То няма как да хванеш там какво се случва..нямали информация в Техем и така...това е отговора им.

# 454
  • Мнения: 68 630
Питай ги писмено тогава. И теца, и счетоводителя.
На изравнителната какво пише?

# 455
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Питай ги писмено тогава. И теца, и счетоводителя.
На изравнителната какво пише?
писала съм им,отговориха ми със сложната им формула от НАСА,потребление реално, киловат час,неразбираемита им информация от  изравнителвата сметка .от сайта на техем си пише: сума за получаване 677 лв.както и да е,то там не става...плащаш и това е.миналия отоплителен сезон плащахме доста високи сметки и за това минахме на равни месечни,и сега пак реално не знам ,кога колко ще плащам.тъмна индия

# 456
  • Мнения: 13 764
В сайта на топлинния счетоводител няма нищо ново като инфопрмация.само двете изравнения(корекция има края на август).иначе имаха уж да ни връщат 700 лв.,но се оказа,че понеже сме на равни вноски ,а от техем не знаели и в крайна сметка не били 700 лв. а само 100 лв.
Чакай сега, нещо съвсем се оплете и нас обърка!
Имат да ти връщат 100 лв. или ти искат още 100 отгоре?

Плащате на равни вноски, по 150 лв. всеки месец, така ли?
Според изравнителната сметка трябва да ви върнат 700?
След като е излязла/или минали за отчет, ти не си плащала няколко месеца, така ли?
Колко са тези няколко месеца?
Ако са 4, това са 4х150, т.е. 600 лв.
Като ви ги приспаднат от онези 700, остават точно 100 лв.
Ако съм ти разбрала обясненията правилно, всичко е точно 🙂

Сетих се! Вероятно не броиш летните месеци. Мислиш, че равните вноски са само по време на отоплителния сезон, а те са през цялата година. 12 на брой.

# 457
  • София
  • Мнения: 16 023
Плащането на равни месечни вноски е най-голямата набутвация за потребителите. Това ми е споделено от знаещ, вътрешен човек. Съвета му беше никога да не се залавям, да си карам на нормални месечни сметки.

# 458
  • Мнения: 24 322
Утре ще спират тока за целия ден.
Не било вярно. Проверих с абонатен номер в сайта на ЧЕЗ и изписва, че няма планирано спиране
https://www.24chasa.bg/region/article/10287021

# 459
  • Мнения: 13 764
За тока - зависи къде сте!

За равните вноски - наши близки така плащат и са доволни.

При Лакуна койл сумата по вноските ми се струва доста голяма, но не знаем нито колко голямо е жилището, нито колко човека са там, нито как ползват.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 255
Има ли някой, който да е с подово отопление, на ТЕЦ? Какви сметки плащате и за каква квадратура?

# 461
  • Мнения: 13 764
Топлофикация пак са омазали сайта си 😕
Не дават достъп до информацията за сметките.

# 462
  • Мнения: 103
Здравейте. Бихте ли споделили колко плащате за топла вода и за колко души?

# 463
  • Мнения: 2 114
Сметката зависи от много неща, но от последната фактура от Топлофикация от вчера имаме 32 лв /2,40 за топлинен счетоводител и за 4 кубика топла вода 30 лв. / за 4 човека. Имаме съдомиялна, защото моя съседка без и за 2 човека плаща 55 лв. Примери мога да дам безброй и са съвсем реални тези суми - трима възрастни 60 лв, двама възрастни 25 лв., сам човек 40 лв. и друг сам човек 7 лв. Това са ни сметките за ежемесечно отчитане на топлата вода, нямаме изравняване - каквото потребим това плащаме.
Всичко заависи от навици и индивидуално потребление.

# 464
  • Мнения: 24 322
Т.е. кубик топла вода е 5лв?
Аз пак да помрънкам, че топлата ми вода никак не е топла. По правилата би трябвало да е 60 градуса, ако правилно помня, а при мен рядко е над 40. Към кого да се обърна?!

Общи условия

Активация на акаунт