Притиска ме.

  • 13 445
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • SF
  • Мнения: 21 167
Субективно е... Ти може да искаш да си с тях само на празниците, а на някой отстрани да му изглежда, че желанието ти е неистово. Друг пък може да се учудва, че поддържаш вяла връзка със семейството само от празник на празник.
Никой не трябва да се наема да определи колко е "прекалено" и колко е "достатъчно". Има болни родители, има чувствитени родители, има самостоятелни хора, има привързани хора, има сантиментални хора...

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 01:40 от Esmee

# 241
  • Мнения: 775
Субективно е... Ти може да искаш да си с тях само на празниците, а на друг отстрани да му се струва, че желанието ти е неистово. Друг може да се учудва, че поддържаш вяла връзка със семейството само от празник на празник.
Никой не трябва да се наема да определи колко е "прекалено" и колко е "достатъчно". Има болни родители, има чувствитени родители, има самостоятелни хора, има привързани хора, има сантиментални хора...
Всичко това е вярно. Но темата  е за друго. За това, дали е редно да насилваш гаджето си да присъства на семейните сбирки с твоите родители и да се цупиш защо не иска да те кани на сбирките на нейното/неговото семейство. Това дори за съпрузи не бих го приел за нормално, камо ли гаджета, живеещи все още при своите родители.

# 242
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Това, което прави прекалено силно впечатление е силното му цупене и сърдене, когато не стане на неговото, за мен това е огромен червен флаг за бъдещ емоционален тормоз. Авторката сама да си прецини, колко здрави нерви има, поведението му няма да се промени с времето към по-добро.

# 243
  • Мнения: 2 925
Здравейте!Публикувах историята си и в друг сайт,но одобряването на коментарите става доста бавно,а на мен ми се иска да чуя повече мнения,доколкото е възможно.
 Аз съм момиче на 22г. , студентка по право.
Ще говоря по същество.. Имам приятел от година и 4 месеца. Той е на 30г.
Щастлива съм с него, мисля че той е точният човек, но.. Когато не стане на неговата се сърди като дете!
Той е човек, който много държи на семейството си, в което няма нищо лошо, но иска постоянно да ходя у тях и да се събираме с родителите му. Забравих да спомена, че той живее с тях.
Другото, което е: притиска ме за тези неща. Запознала съм го с родителите си много отдавна, но не са се виждали от тогава. Знаят за него, знаят, че съществува и до там и мен това напълно ме устройва поне на този етап. Сърди се,когато не го поканя на някакво семейно събиране и ми натяква, че не съм го приемала като част от семейството.. Та ние дори не сме сгодени?!
Мисля, че когато излизаме тези моменти трябва да са си само за нас поне за сега.Разбира се, че като заживеем заедно след време бих зачестила вижданията си с родителите и от страната на двамата, но сега ми е доста странно и дори обсебващо. Колкото повече ме притиска на тази тема- толкова повече нямам желание за тези,,семейни” сбирки.
Говори ми, че иска да идва у нас на гости, да си говори с родителите ми и т. н. Случи се веднъж дори да се самопокани, но го отрязах напълно.
Аз ли нещо съм сбъркана или просто той е така да го нарека, , семеен” тип?
Бягай! Този е така наречен "използвачески тип". Търси си нова квартира и майчица, която да го носи на гръб. За теб му е през оная! На 30 да живее с родителите си....WTF?! Dizzy Face

Ако има значение- зодия Рак е. (25 юни)
Има значение, разбира се. Както казах: "Бягай!"...Само че сега ускори с още 100 км/ч. Слушай, какво ти казва вряла, кипяла жена, която все на раци се нахендря. Няма да свърши добре! Тия правят, каквото са си наумили и я си посмяла да се опълчиш следва: Тотална катастрофа!

Вероятно майка му го притиска да се изнася на 30 години, обаче хич и не се заблуждавай, че като се изнесе тя ще престане да присъства в живота му! Ти си просто сурогатна майчица, която да го доизноси. Frowning1
Заради това се и натрапва в семейството ти, да маркира територия и после да нямаш път за отстъпление.

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 17:08 от Ravenna

# 244
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ravenna, не си чела темата до момента.
Момичето не е с впечатление, че приятелят й си търси вариант за изнасяне, а напротив.
Ти познаваш ли го този мъж, та така ни разказа за него, за майка му, за разговорите между тях?

# 245
  • Мнения: 2 925
Ravenna, не си чела темата до момента.
Момичето не е с впечатление, че приятелят й си търси вариант за изнасяне, а напротив.
Ти познаваш ли го този мъж, та така ни разказа за него, за майка му, за разговорите между тях?
Еми, няма да си търси, ако няма пари! То това е повече от естествено!
Не го познавам, ама пред очите ми все е настоящият приятел на дъщеря ми.
Той също я натискаше да го запознава с нас, да влиза в близки отношения с нас, ако може да прекарва повече време с нас...Самопоканваше се на семейни събирания супер нахално и просташки.После беше поставен въпросът, можел ли да си доведе и кучето (защото майка му беше отказала да го разхожда, докато той е у нас)...И това така, докато не ги изгоних и двамата.
После имаше един период, през който живееха у тях.
Майка му не беше щастлива от това.
Следваше период, през който си наеха апартамент и дъщеря ми го плащаше, докато не свършиха парите ѝ.
Майка му беше на седмото небе от радост даже си спретнаха бутафорна сватба върху товарно-разтоварни палети в задния си двор с така нареченият негов баща.
Да, ама като свършиха парите синът се върна при мама и тате, и това беше краят на медения им месец.
Сега дъщеря ми пак го е взела под крилото си ( явно не може да си намери тъпкач, или и аз не знам какво), ама баща ѝ, с когото вече нямам нищо общо ги е взел под крилото си и ги издържа...Та така с мераци и притискания!
И аз се натискам някой да ме хрантути, ама се свършиха будалите очевидно! Neutral Face

Млада на 22 години ще се прострелва от упор в главата с 30 годишно мамино синче!
Аре, въз! На тия години не един, ами 10-на може да има, които да я носят на златна носилка.
Да ѝ купи апартамент, кола, луксозен живот, па ще го води всяка седмица на гости при мама и тате, за които също трябва да има подаръци при всяко гостуване. Ей, така се прави на 22!

# 246
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ама и твоята една сага... Simple Smile

# 247
  • СИ
  • Мнения: 4 406
"... На тия години не един, ами 10-на може да има, които да я носят на златна носилка...".

Ще я носят, но в името на какво? Ако е много красива и не се жали в леглото ще намери няколко. Но за какво друго да я носят? И колко време ще я носят?

# 248
  • Мнения: 345
Случайно или не, тъкмо вчера с колежката (и близка моя приятелка) си говорихме на базата на личен горчив опит, че мъжете които бързо напират за обвързване от семеен тип търсят най-вече лесна жертва за дългосрочно мачкане, контролиране или използване.
С мъжа трябва да ти е хубаво и комфортно. Ако това липсва, как се очаква да се понесете за цял един живот?

# 249
  • Мнения: 363
Човекът е възпитан явно в патриархално семейство с патриархален модел на възпитание. Държи на семейните традиции и ценности. Иска и сериозни отношения с Вас.
Вие от друга страна не сте възпитана в такова семейство, не държите на това. Разбира се, Вашите родители също не държат, след като не го канят. Не желаете сериозни отношения, защото иначе нямаше да Ви пука дали сте сгодени или не.

Освен, че живее на 30 още с мама и тати, друго лошо не виждам при него. Не, че е малко. И във Вас не виждам. Просто сте кардинално различни във възгледите си.
Абсолютно съгласна съм. За протокола - на мен също би ми било странно след година и половина някой да не ме кани в тях, когато има семейни сбирки и да ми казва, че не съм част от семейството. А колкото до това - кой с кого живее - не виждам нищо странно ако в момента работи и инвестира в създаването на свой дом междувременно. И да, странно е отношението Ви към него от моя гледна точка.
А Ravenna искрено се надявам, че се шегува с коментара и с това изказване за дъщеря си "сега дъщеря ми пак го е взела под крилото си ( явно не може да си намери тъпкач, или и аз не знам какво)" иначе би било жалко.

# 250
  • Мнения: 40 862
За протокола - на мен също би ми било странно след година и половина някой да не ме кани в тях, когато има семейни сбирки и да ми казва, че не съм част от семейството.

На мен не. Ние бяхме гаджета 7 години и не сме си мешали семействата. Всъщност запознахме родителите си едва по случай сватбата. И преди нея никой от нас не е ходил на семейните сбирки на другия. Не е и искал, де.
Но може би това е, защото тогава имаше явна граница между гаджета и женени. И понеже никога не се знае дали ще се случи преходът от едното към другото хората не бързаха с обвързването и въвличането на гаджето в семейния кръг.

# 251
  • Мнения: 363
За протокола - на мен също би ми било странно след година и половина някой да не ме кани в тях, когато има семейни сбирки и да ми казва, че не съм част от семейството.

На мен не. Ние бяхме гаджета 7 години и не сме си мешали семействата. Всъщност запознахме родителите си едва по случай сватбата. И преди нея никой от нас не е ходил на семейните сбирки на другия. Не е и искал, де.
Но може би това е, защото тогава имаше явна граница между гаджета и женени. И понеже никога не се знае дали ще се случи преходът от едното към другото хората не бързаха с обвързването и въвличането на гаджето в семейния кръг.
Просто е въпрос на мироглед, начин на възпитание и куп подобни неща. Аз по принцип смятам, че ако нямаш сериозни намерения към някого е излишно да си губите взаимно времето в години без значение дали си на 20 или на 30. Момчето очевидно държи на нея и има сериозни намерения, но ако това не е споделено, какъв е смисъла.. По същия начин стоят нещата и със семейните ценности. Например аз много държа на тях и не бих била щастлива с партньор, който не е възпитан по този начин и не е важно за него.

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Кои са тия велики "семейни ценности", дето ги размятате, с повод и без повод? Така и не разбрах за какво точно се говори, горката аз. Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 16:19 от Blаck Cat

# 253
  • Мнения: 363
Кои са тия велики "семейни ценности", дето ги размятате, с повод и без повод? Така и аз не разбрах за какво точно се говори, горката аз. Simple Smile
На първо място семейството е ценност, която учи на ценности. Уважение към родителите - т.е. ако съм година и половина с някого считам за неуважение към тях да не ги срещна с най-близкия ми човек, както и неуважение към него. Уважение към неговите родители - същото само че в обратна посока. Моето семейство са най-близките ми хора, на които държа най-силно (баща, майка, баба, дядо, сестра, човека до мен), които обичам и уважавам. Ако след това време заедно някой ми каже, че не съм част от семейството му за мен ще значи, че няма Ние и че щом този човек не желае да ме допусне в живота си, значи нямаме и бъдеще заедно. А без перспектива не бих продължила дълго едногодишна и отгоре връзка. Това е моето мнение, което не налагам на никой. Просто показвам на авторката друга гледна точка. Лек и успешен ден.

# 254
  • France
  • Мнения: 12 534
Кои са тия велики "семейни ценности", дето ги размятате, с повод и без повод? Така и аз не разбрах за какво точно се говори, горката аз. Simple Smile
До колкото разбрах, следейки темата, става дума за ходене на едни софри. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт