9 ФЕГ - 5

  • 67 794
  • 773
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 437
Официално никъде нищо няма за ротациите. Сайта е замръзнал покрая кандидатстването. Аз също опитвам от сутринта да се свържа с ФЕГ неуспешно. Никой не вдига телефон и предполагам, че просто не са на работа. Мейли явно не четат през ваканцията!

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Момичета, искате ли да си направим една импровизирана среща, за да обсъдим на "живо" създалата се ситуация ? Така, ще имаме възможност може би да сме по-ефективни, а и да се запознаем и да отбележим започването на новата учебна година Simple Smile

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 688
Най-големият проблем е липсата на официална информация по темата. Без нея проблемът може да се реши само с връзки в общината, РУО, министерството...

# 453
  • София
  • Мнения: 437
Къде ги пращате тия писма, които се четат?
Аз юли писах писмо със заявление за членство в ОС, още нямам дори отметка, че е "прочетено", за отговор - съвсем. Знам, че и съфорумка е писала писмо с въпроси след интервюто по БНТ, но и тя няма отговор.
От сутринта звъня на телефона, който е и за записване на часове за приемното време на г-жа Богданова, но дава няколко пъти свободно и след това се включва заето.
Вече не помня преди колко месеца писах на УН на мейла, който е вписан в тиймс, оттам също не получих дори известие за отворено писмо. ОС дори не зная съществуват ли, толкова никаква информация няма за тях.
Миналата година като писахме нашия набор изпратихме писмата на тези 3 адреса    
bogdanova.e@feg.bg , hadzhieva.m@feg.bg , lycee@feg.bg
Предполагам, че защото беше учебно време се осъществи комуникацията, но мисля, че на пощата на секретарката май е най-сигурно.

Здравейте, миналата година покрай проблемна ситуация с учителката по математика от мейла на зам.директор по учебната дейност Розалина Найденова бяхме поканени на среща с директорката.

Със сигурност се проверява кореспонденцията там.

# 454
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте,

Подготвила съм текст на писмо. Приемам вашите идеи за следното:

1. Кой да е основният адресат и кои да са копията?
2. Има ли желаещи да се включат като податели?
3. Как да обсъдим текста?

Някак не ми се иска да го пускам тук...

# 455
  • Мнения: 1 812
Здравейте,

Подготвила съм текст на писмо. Приемам вашите идеи за следното:

1. Кой да е основният адресат и кои да са копията?
2. Има ли желаещи да се включат като податели?
3. Как да обсъдим текста?

Някак не ми се иска да го пускам тук...

  Здравейте!
  Десетите класове вчера изпратихме писмо, което се инциира от общата група на набора във фейсбук. Адресирахме го до директорката, изпратено е на трите адреса, които споделих в горен пост. Днес са го входирали от канцеларията на секретарката.
  Готова съм да застана с името си и под всяко друго писмо, което отговаря на моите виждания.
  За обсъждане на текста и контакт единствения вариант, за който се сещам е да се направи група в някоя от социалните мрежи, за да протече комуникацията. Мога да изпратя линк към мой профил, или координати в лично съобщение.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 13:47 от Госпожа Рада

# 456
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,

Подготвила съм текст на писмо. Приемам вашите идеи за следното:

1. Кой да е основният адресат и кои да са копията?
2. Има ли желаещи да се включат като податели?
3. Как да обсъдим текста?

Някак не ми се иска да го пускам тук...
Aз ще се включа. Като адресат - може би на първо време към ръководството на гимназията, а след това ако няма отговор - към РУО и Столичен инспекторат. Все пак Общината е отговорна за ремонта и точно Фандъкова се изказваше скоро, че ремонтът няма да пречи на учебния процес. Пък и липсата на срокове за приключване е по-скоро в ресора на Общината, отколкото на училището.

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 688

  Здравейте!
  Десетите класове вчера изпратихме писмо, което се инциира от общата група на набора във фейсбук. Адресирахме го до директорката, изпратено е на трите адреса, които споделих в горен пост. Днес са го входирали от канцеларията на секретарката.
  Готова съм да застана с името си и под всяко друго писмо, което отговаря на моите виждания.
  За обсъждане на текста и контакт единствения вариант, за който се сещам е да се направи група в някоя от социалните мрежи, за да протече комуникацията. Мога да изпратя линк към мой профил, или координати в лично съобщение.

Опасни сте вие! Можем ли да направим обща група на родителите на деца от ФЕГ? Вече и ние се поопознахме и ще е по-лесно, знаейки кой-кой е да се обединим без много шпиони Simple Smile Ще направим едни входящи въпроси и... така

# 458
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте, аз също ще се включа с подпис в писмото.
Според мен адресатът на първо място трябва да е ръководството на гимназията, след това общината.
Ако решите за ФБ група, също съм ЗА.

Поздравления за родителите на децата от 10 клас - очевидно сте задружни и дейни. Дано постигнете исканията си.

# 459
  • Мнения: 6 925
Нашата фб (на бъдещия 9 клас) беше със свободен прием и не е ясно кой освен родители на деца е в нея. Това я прави неподходяща за спокойно споделяне на терзания. Бих се включила в обща фб група с някакъв "вход".

# 460
  • Мнения: 1 812
Нашата фб (на бъдещия 9 клас) беше със свободен прием и не е ясно кой освен родители на деца е в нея. Това я прави неподходяща за спокойно споделяне на терзания. Бих се включила в обща фб група с някакъв "вход".
Според мен трябва да я ползвате групата макар и по-обрано. Все пак е вариант да се обединят родителите и писмото да получи по-широка подкрепа. Терзания няма да споделяте, но писмото за мен е даже добре да го видят и децата, ако са в групата. А и да има учители в нея, ми нека видят!
След като ние написахме писмото го пуснахме в общата група с молба , който е съгласен да ни подкрепи и да впише името си.
А по повод, че сме задружни. Ами да се надяваме, че ще направим общност. Много са трудни общите инициативи. Повечето хора са пасивни, защото не вярват във възможностите за промяна. Миналата година да напишем писмо и инициираме родителски срещи и среща с ръководството вложихме много усилия. Но пък всякаш сега стана по-лесно, явно предишният труд за обединение си е струвал.

# 461
  • Мнения: 6 925
Ние я ползваме. Пишем същите хора и същите неща, които и тук. Та толкоз по сплотеността и активността на нашия випуск.
Във вайбър групата на класа една майка зададе въпрос към 19:30 часа и веднага се намериха родители да й се скарат, че въпроси трябвало да се задават само в работно време. Изобщо не са наясно, че всеки чат има опция за заглушаване и можеш да си го активираш когато ти е удобно. М.г. пък друга майка пита за застраховката нещо и пак родител й се скара, че него това не го засягало и да си питала на лични...
Та някак не разчитам на нашия клас/випуск за масова активност или подкрепа за някаква промяна към повече информираност, което според мен е основният проблем във фег.

# 462
  • Мнения: 1 812
Ние я ползваме. Пишем същите хора и същите неща, които и тук. Та толкоз по сплотеността и активността на нашия випуск.
Във вайбър групата на класа една майка зададе въпрос към 19:30 часа и веднага се намериха родители да й се скарат, че въпроси трябвало да се задават само в работно време. Изобщо не са наясно, че всеки чат има опция за заглушаване и можеш да си го активираш когато ти е удобно. М.г. пък друга майка пита за застраховката нещо и пак родител й се скара, че него това не го засягало и да си питала на лични...
Та някак не разчитам на нашия клас/випуск за масова активност или подкрепа за някаква промяна към повече информираност, което според мен е основният проблем във фег.
Без извинение. Ами големи "дървета" имате сред родителите от вашия випуск. При нас може да са пасивни, но не и деструктивни.

# 463
  • София
  • Мнения: 8 932
Нашата вайбър група се ползва основно за честитки и гифчета за празници, които повечето дори не ги знам.

# 464
  • Мнения: 4 068
Маята за десетокласнатата солидарност е отпреди ФЕГ, от ерата на НВО Wink

Общи условия

Активация на акаунт