Лаптоп с добри параметри

  • 1 786
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!Студентка първи курс съм и ми е необходим лаптоп с добри параметри(вече старият ми е на 8години ACER,външно запазен,но на всички изпити ми правеше някакви проблеми,като например по време на изпита блокира и не позволява отваряне на други прозорци и зарежда бавно или пък изобщо не зарежда дадени програми)Приемам вашите предложение с ценови диапазон до 2000лева,да издържа на работа и университетски живот🤣!Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Купи си щом си решила, само да кажа, че аз върнах към живот десетгодишен НР с добавяне на SSD. Стана като нов, бърз, с много памет. Иначе бях започнала да се оглеждам за нов лаптоп.

# 2
  • Мнения: 560
Здравейте!Студентка първи курс съм и ми е необходим лаптоп с добри параметри(вече старият ми е на 8години ACER,външно запазен,но на всички изпити ми правеше някакви проблеми,като например по време на изпита блокира и не позволява отваряне на други прозорци и зарежда бавно или пък изобщо не зарежда дадени програми)Приемам вашите предложение с ценови диапазон до 2000лева,да издържа на работа и университетски живот🤣!Благодаря предварително!
Всички тези неволи могат да идват от дефекти в твърдия диск и появата на лоши сектори. Има тестове, с които може да се установи. Това не подлежи на ремонт, а се сменя. За щастие вече не са толкова скъпи, а и ssd-тата са чудесна алтернатива да се вдъхне нов живот на лаптопа. По-важното е да си съхраните на надеждно място информацията, която имате на диска - файлове, снимки и т.н., че ако съм права и хардиска се повреди по-сериозно, може да загубите ценна информация.

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Хм-м-м-м... Старичък е Ейсъра, но за учебни цели и лека работа би трябвало да може да се ползва още. Не знам с какъв процесор е и какви параметри, но не може ли да се пробва с профилактика? Да се види как е харда или направо да се подмени със ССД? Наскоро смених харда на лаптоп със ССД и машинката стана съвсем друга. Да се огледа как е с охлаждането и да се поднови термопастата където я има, да се почисти около вентилаторите. Има какво да се направи. Една преинсталация и затриване на ненужни файлове и снимки също помага. Ако може да се добави и малко РАМ. Също и да се провери да не е накичен с вируси.
Защо да не се опита със 100-150 лева да се използва целият му ресурс...? Е, трябва да се намери и читав сервиз, естествено.

За около 2 хилядарки може да се вземе нещо от среден клас, без да се очакват чудеса. Приличните показатели и надеждност при лаптопите са от 3 хиляди нагоре. Това е по мои наблюдения. Добрите са по 4-5 хиляди, за съжаление. Говорим за цена в лева.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 16:50 от SeaHorse

# 4
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Може да попитате и тук...

https://www.bg-mamma.com/?topic=840558

# 5
  • Мнения: 54
Купи си щом си решила, само да кажа, че аз върнах към живот десетгодишен НР с добавяне на SSD. Стана като нов, бърз, с много памет. Иначе бях започнала да се оглеждам за нов лаптоп.

Предложиха ми го като вариант,казаха ми,че по такъв начин може да се направи че да не се открие с такива параметри дори и чисто нов

# 6
  • Мнения: 1 223
Не знам какви са параметрите на Ейсъра, но едва ли 8 и повече годишен лаптоп ще е адекватен за момента.
Аз в момента съм с лаптоп на 6 г. (някои от компонентите са излезли 2013, други 2014г. ( сглобката е може би от същата, а аз го взех 2015-та ), и вече се чувства че е остарял поне морално (в смисъл технически не поддържа някои нови неща които се изискват понякога ) : с процесор I5-3230m 2,6-3,2 GHz, вградено видео HD4000 + втора видеокарта 2гб Nvidia 720m. А и харда отдавна замина, но това не ми е проблем, веднага слагам друг, но то не е само да смениш харда и да сложиш нова паста на видеото, ако ги няма нужните параметри.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Всеки си знае джоба. Аз избрах да дам близо 200 лв за хубаво ССД и с преинсталация на Уиндоус нещата заедно дадоха много добър резултат. Вместо да давам хилядарка и нагоре.

# 8
  • Мнения: 1 223
Не опира само до бюджета, все пак ако нейния лаптоп е бил много добър тогава, малко ползван и има възможност за надграждане е едно, ако няма да и върши работа с такива параметри по-добре да търси друг по-нов, дори и втора употреба, като примерно го ъпгрейдва (да му сложи и ново ССД да речем, повече РАМ ) за разликата в парите.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Малко извън темата, но лично аз имам предвид, че новите (сравнително бюджетни, а не професионални) машини са същото калпаво качество като уредите вече - направени да изкарат гаранцията и после да ходиш за нов. Затова съм склонна да надграждам. Да не говорим, че повече аз лаптоп няма да купя, а само настолни, но това е друга тема Simple Smile На авторката явно й трябва преносим.

# 10
  • Мнения: 1 006
Аз се чудя колко "добри" трябва да са параметрите на един лаптоп за студентка.  В момента пазарът е такъв, че не си заслужава покупката на нов лаптоп. Втора употрепапък съвсем, освен ако не изпадне някоя единична примамлива оферта.
И аз бих посъветвал на настоящия етап да го закара в някой сервиз и за 120 лв. ще му добавят бърз диск и още памет. Разликата ще е осезаема.
В момента пиша на 10-годишна машина среден клас, която преди няколко години премина подобен ъпгрейд и се държи повече от прилично, особено след като направих преинсталация (за пръв път от 10 години).
На работа взехме нови машини за 3К+, но те ще си избият парите още следващия месец, а няма да пишем курсови работи.

# 11
  • София
  • Мнения: 30
Според мен, нещата плавно се изместват към таблетите.
Имах MacBook преди много години, но откакто се появиха таблетите вече никога вече не бих си взел лаптоп.
Досега имах най-първия iPad през 2009-та, след това iPad Air 2, но ми го откраднаха в Париж. Преди 2 години си взех iPad Pro 12.9 инча и се родих.

Ползвам го за всичко, браузване, конференции, музика, видео офис пакети, всичко. Не съм му взел калъф с клавиатура, защото съм ок със софтуерната клавиатура.
Много бърз, супер батерия, много мобилен, лек и удобен.

Вярно, че е сравнително скъп, но си заслужава.

Относно лаптопите и какво да изберем - в момента всичко стандартно е със SSD и минимум 8 GB RAM. Като взимаш лаптоп мисли за това колко тежи, колко издържа батерията, ако пишеш много - да му е удобна клавиатурата и тракпада и да е модел след 2019-та. Ако ще ползваш доста видеоразговори го пусни магазина и сравни камерата какво качество дава.Също така дисплея е доста важен, че пазара е пълен с шир потреба, гледай да е поне FullHD, а не нещо с 1366/1440/1600. Поне 1920 px ширина.
Според мен лаптоп си заслужава в офис вместо десктоп. Доста от колегите са така. Добър лаптоп, връзваш си два монитора към него, клавиатура и мишка и си ок. Но за мобилност - таблет и то iPad, другите съм пробвал, но са ми "по дървени".

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 10:51 от Milen Donev

# 12
  • Мнения: 6
За какво ще, го ползваш?
Ако е само за писане на Word/excel, и някое филмче в тубата, за 150-200лв стария Acer, може да грейне, с ново SSD и RAM.
Но ако ще използваш "тежки програми", за проктиране, видео обработка, т.н., задължително нов.
Както Milen Donev, задължително SSD и минимум 8 GB, модел след 2019, и резулюция 1920x1080, минимум. Ако няма да играеш игри, без отделна видеокарта, а само тази вградена в процесора, батерията ще издържа повече.

Общи условия

Активация на акаунт