Метформин

  • 7 079
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравей те искам да ви попитам някоя  от вас дали е пила метформин днес ми го исписаха обаче чета много негативни мнения за това лекартсво🤷‍♂️

# 1
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Аз пия вече 2 години без малко.  По добре с него отколкото 12 захар. Какво Ви притеснява?

# 2
  • Мнения: 46 434
Всяко лекарство може да има странични ефекти. Конкретно това ми е изписвано за Инсулинова резистентност. Не съм имала странични ефекти.

П.П. Захарта ми винаги е била нормална, инсулинът беше висок.

# 3
  • Мнения: 54 054
Метформин е активна съставка.
Има много медикаменти, с различни търговски наименования.
Така ли се казва?
Имайте предвид, че има странични ефекти, основно стомашно- чревни, вземете първо блистер за проба.

# 4
  • Мнения: 46 434
Има и с такова име, да.
Скрит текст:








И т.н.

# 5
  • Мнения: 54 054
Да, аз знам, че има, но исках да уточним.
Точно от първия майка ми получи много тежък запек, нямаше Метфогама в началото на пандемията.
Да се има предвид.

# 6
  • Мнения: 46 434
Ясно Hands Plus1 не съобразих да уточня и аз - Глюкофаж беше моят.

# 7
  • Мнения: 54 054
Глюкофаж по същия начин ѝ действа.
Само с Метфогама е ОК.

# 8
  • София
  • Мнения: 31
Приемам Метфокон 1000мг от 2 години. Имах неразположения от него в началото,но след известно време изчезнаха. Както по-горе написаха по-добре с него,отколкото с висока захар или висок инсулин.

# 9
  • Мнения: 683
От 2 години пия 3 пъти дневно Метфогама 850 по време на хранене. Първата седмица имах разстройство. Веднъж по невнимание изпих 2 хапчета на един прием и повръщах.
Не съм имала други оплаквания. Отслабнах с 13 кг. Инсулина от  35  падна на 9.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ ми понася, направо ме разболява. Стомашни болки, повръщане, ставам като бита 3 дни...

Затова пия EUCREAS 50/850mg

Ta, ako не Ви понесе Метфогама-та, попитайте за този препарат.

# 11
  • Мнения: 246
НЕ ми понася, направо ме разболява. Стомашни болки, повръщане, ставам като бита 3 дни...

Затова пия EUCREAS 50/850mg

Ta, ako не Ви понесе Метфогама-та, попитайте за този препарат.

Еукреас също съдържам метформин, но като цяло производството е по-добро.
Дали изобщо и какви странични ефекти може да се определи предварително за даден човек.
В интерес на истината има много момичета тийнове който го пият без проблем за отслабване.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, има и Метформин (то аз заради проблеми с кр.захар го пия), но има и 2ра съставка, която защитава лигавицата на стомаха и дефакто го прави поносим за мен.

За отслабващите девойки не отговарям. Всеки си носи глава...
Предполагам, че от това, че ти се гади и не ядеш - отслабваш.

# 13
  • Мнения: 366
Здравейте, дами!

Аз отскоро съм с диагноза ИР в допълнение имам и Хашимото с хипофункция на щитовидната жлеза. Еднокриноложката почти нищо не ми каза за това състояние, вродено/придобито ли е, за цял живот ли ще е, обвързано ли е по някакъв начин с Хашимото (такива въпроси задавах). Обременяване с глюкоза не съм правила, имам назначено такова изследване чак за след 6 месеца. Само ми изписа метфогамма 2х500мг и, че трябвало хранителен режим, тъй като имам проблеми с килограмите, но на въпроса какъв режим, трябва ли консултация с диетолог, пак нищо не ми отговори. Разбира се има много информация в интернет и групи тук във форума и ограничих приема на въглехидрати. Записала съм час този месец при друг ендокринолог и се надявам да получа по-адекватно съдействие и насоки от това да чета информация в интернет. Особено се притеснявам дали приемът е противопоказен при бременност, тъй като четох различни мнения. След процедура по инсеминация съм и след няколко дни ще знам дали има -+резултат. За жалост първия свободен час, който успях да запиша е чак на 13-ти и при евентуален положителен резултат не съм сигурна какво трябва да се случи с приема на метфогамма.
Ще се радвам да споделите мнение/съвет,
Благодаря

# 14
  • Мнения: 683
И аз съм, или бях, с ИР. Опитвам се да забременея, на 35 съм. На ръст 1,60 бях 80 кг.
Режимът ми на хранене е 3 пъти дневно с поне 5 часа пауза между храненията. Не се ограничавам с нищо, само намалих сладкото и газираното. Отслабнах с 13 кг. за няколко месеца. Пия Метфогамма 850.

Общи условия

Активация на акаунт