Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Била, Метро, Фантастико, Хит, Т-маркет и др. - 12

• 17 727
  • 208
  •   1
Отговори
  • Бургас
Добре дошли в новата тема newsm71

Полезни страници с информация, относно продуктите и фирмите, които са на пазара
(благодарение на Mikkey   Hug ):

Българска агенция по безопасност на храните

Проверка на производителите на продукти с животински произход
- за повече информация, прочетете help секцията в страницата

Закон за защита на потребителите
- добре е да си знаем правата ...

Комисия за защита на потребителите

Моля, без "записче", "цоп", "троп", "хоп", "и аз тук" - букетчета, усмивки и целувки  и всички техни производни ...
За старата версия - просто използвайте бутона (точно до бутона , когато започвате нов коментар), така няма да изтървете нищо, ще получавате винаги известия при нов отговор и ще можете да се включите по всяко едно време в забавата
За новата версия - просто използвайте бутона (точно до бутона )
   bouquet  

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 12:11 от karzz

# 1
  • София
D free продукти във Фантастико пробвал ли е някой?

# 2
  • Пловдив
Благодаря за темата!
Може да махнеш от заглавието Триумф, веригата не съществува.

# 3
  • Бургас
Готово,поправих го.Благодаря sunflower

След малко ще ходя до Била,да взема от любимият ни чипс и ежедневните продукти - прясно,кисело мляко, и др.
Ще взема и лук,гледам,че е намален.
Спомням си как едни баби премахваха люспите на лука,да не тежат.
Служителката ги гледа,гледа,направи им забележка,а те още повече взеха да белят!
Останах без думи!

# 4
Остана да оправиш първия пост.

# 5
Утре е последния ден на брошурата на метро, има ли вероятност да взема от мюслито на промоция примерно?

# 6
  • Пловдив
Утре е последния ден на брошурата на метро, има ли вероятност да взема от мюслито на промоция примерно?
Аз съм взимала в последния ден и то вечерта към 20 часа. По етикет пишеше, че е с нова цена, бях викнал човек от екипа да питам има ли още от промоцията и той ми го маркира и каза, че до края на деня са си в промоция, просто сменят етикетите вечер, че за другия ден няма кога.

# 7
В Т-маркет има някакви мини шевни машини Хенске. Някой има ли мнение? За бързи поправки ми трябва, не очаквам чудеса...По принцип не ми е любим магазина, но съм с много добри впечатления конкретно от марката Хенске, та се чудя...

# 8
  • Козлодуй
Ами и аз питах в шивашката тема за мини машина преди години отговориха ми че не си заслужава защото шие с един конец което предполага лесно разбридане и няма да се ползва затова си купих от Лидл шевна машина нормална да си скъсявам дрехите като ги купя че сме къси у дома всички Simple Smile
Искаш ли линк към шивашката тема да ги питаш ако желаеш Simple Smile

# 9
Да, ако можеш, дай линк Blush Или името на темата. На мен не ми трябва да шие супер здраво или да има повече от линеен бод- а да я използвам за дреболии когато не искам да вадя голямата шевна машина (от Лидъл ми е) Simple Smile

# 10
  • 1st floor
Колко струва машината в Т Маркет, не я намирам в брошурата. Може ли линк?

# 11
  • София
25 лв, но поне в София е от стари брошури. Но може да има бройки в някой магазин.

# 12
  • Козлодуй
Да, ако можеш, дай линк Blush Или името на темата. На мен не ми трябва да шие супер здраво или да има повече от линеен бод- а да я използвам за дреболии когато не искам да вадя голямата шевна машина (от Лидъл ми е) Simple Smile
https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1196451.msg42162804#new
На мен машината ми е извадена ама съм пълен лаик - все ми се налага да гледам клипове как се шие за да направя нещо Simple Smile

# 13
Благодаря за линка Simple Smile
25 или 30 лв беше машината, декември месец са я пускали в брошура и сега вадят количества при артикулите от "Зимен базар на цените". Може би не е налична навсякъде...

# 14
  • София
Инвестирах още декември в машинката, дъщеря ми я искаше. За някакви дребни поправки, за  подгъви и подобни. Предлагала съм и да си вземе от тамошния Лидл читава, но не иска.
Тия дни я изпратих с колет, че тя не живее в Бг. Може би днес ще я получи и дано я пробва да сподели. Но за нея ще бъде като детска играчка - тя е завършила Гимназия по облекло. Погледнах в опаковката - има зарядно и педал. Но аз от шиене не разбирам.
Ако не става - внука ще играе с нея.

# 15
Ще се радвам на отзиви след като я изпробва Simple Smile По принцип, много харесвам продуктите от тази марка, та може и да е сполучлива (с уговорката, че размерите на машинката наистина са като на детска играчка Grinning ).

# 16
  • Пловдив
Откъде мога да купя подобна кана за чай с цедка?
Скрит текст:

# 17
  • Пловдив
Имаше по едно време в Лидл...виж и в Кауфланд, левчетата.

# 18
  • Пловдив
Търсих в Кауфланд и Лидл, нямат сега.
Ще видя в кварталното левче, благодаря!

# 19
  • Пловдив
Виж и Метро.

# 20
Във Фейсбук в Маркетплейс е пълно с такива. Между 10 и 12лв.

# 21
  • Козлодуй
За 2-3 лева съм взимала от магазин за битови потреби Simple Smile

# 22
Тези кани ги имаше в Метро, когато пускат 2 на цената на 1, 2 за 10 лв, но май и аз съм виждала в магазин от типа на Всичко по лев за 3-4 лв.
Иначе аз се минах и си взех подобна кана от Лидл за 20 лв... Поне има фасон...

# 23
  • София
Преди 2 -3 дни видях такива кани в Джъмбо Дружба. Но сигурно и в дпугите филиали ще ги има.

# 24
  • Пловдив
Аз също съм виждала в Джъмбо, но е извън града и ми е много трудно ходенето до там.

# 25
Като последната (тип френска преса) имаше в Пепко- купихме си. Около 6 лв беше.

# 26
  • Пловдив
B Ikea също има такива кани.

# 27
  • Пловдив
Ох, знам за Икея. Моята, която счупих, беше оттам. Ама тук не работят още, а не искам да се занимавам с поръчки за една кана.

# 28
  • Пловдив
Ох, знам за Икея. Моята, която счупих, беше оттам. Ама тук не работят още, а не искам да се занимавам с поръчки за една кана.
Бени, в Пепко има...видях в това на Баумакс. Сигурно и в другите има.

# 29

Здравейте,
Преди малко купих гъби за ядене от Била, опаковани в картонена кутия с фолио и произведени на 21.01, срок на годност 7 дни от датата на произвоство - производител Гъбена градина или нещо подобно. Като ги отворих обаче се оказаха с бяла плесен по тях, а тези най-отдолу бяха изгнили и миришеха лошо. Нямам възможност да отида пак до магазина за да ги върна. Въпросът ми е дали може да ни стане нещо ако сготвя няколкото, които имат по-малко плесен тъй като по маркировка са в срок? Ясно е, че никога няма да купя такива гъби повече, защото очевидно опаковат стари гъби 🙁[/img][/img]

# 30
  • София
По едно време в Лидл дори бяха сложили табелка, че бялата плесен при кладницата (дано не бъркам вида гъби) била нормална и не означавало, че е развалена. Не си купих. Wink

# 31
Мисля, че кладницата по начало има бял мъх, който прилича на плесен.

П.п купувах от Метро по НГ и пишеше нещо такова на опаковката.

# 32
  • В градината...
Тази кладница определено е за хвърляне.
Днес готвих кладница и също ми направи впечатление, че има бяла плесен, но не миришеше на мухъл. Явно е нормално. В Кауфланд тази седмица бяха на промоция.
Ето на каква интересна статия попаднах за кладницата, оказа се супер полезна гъба https://www.lechitel.net/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/

# 33
  • София
Няколко души  ми писаха ЛС за шевната машина от Тмаркет.
Още не я е пробвала дъщеря ми, седи си в кутията. Чака като заспи сина и, но докато се приспиват напоследък тя е първата. Според нея става за нещо с прав шев. Иначе детето все  иска да си играе с нея, та пое за това ще става. Но той на прощъпулника първо хвана макара, после мъжките играчки.

# 34
Perunika благодаря за статията. Много обичам гъби, особено кладница, но вече няма да купувам опаковани. А манатарки направо обожавам, но последните е много трудно да се намерят хубави без да са проядени от мравки.

# 35
  • В градината...
Хубаво трябва да се оглеждат. Дори и да са опаковани, то се вижда дали са пресни.

# 36
Взех си едни зелени банани от Метро, пише, че са от Еквадор. Не са за готвене, защото имаше други за готвене, с различна цена.
Чудя се дали трябва да ги чакам да пожълтеят и тогава да ги ям, или се ядат зелени?

# 37
Благодаря за отзива за мини шевната машина. Тя точно прав шев прави. Ако става за целта, значи си е ок.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 17:53 от dolce miele

# 38
  • София
Преди години в Лидъл(или може и Кауфланд да беше) бяха пускали една акртонена къщичка за оцветяване за деца. Ама не такава картонена за кукли малка, ами направо с големината на детски палатки.. Тааа, скоро някой засичал ли я въпросната къщичка някъде?

# 39
Фантастико още ли предлагат на клиентите торбички след като им кажеш, че ти се повръща от рекламния тормоз. Те само някой клиенти ли тормзят или всички?

# 40
  • София
Да, питат желаеш ли торбички. Вече има и хартиени такива.
Докато маркират предлагат и стоки на прИмоция -  вафли, шоколади, ядки. Преди  нещо за билети за концерт тутунижеха. По нова година предлагаха да дариш за сираците. Няма как - следят ги и следва глоба ако не предлагат.

# 41
Фантастико по най-културен начин те питат желаеш ли торбичка и ако желаеш, ти нареждат всички покупки вътре. За разлика от всички други вериги, които бързат да маркират, нахвърлят ти нещата и ти се карат, ако не се изнесеш за 1 минута от касата...

# 42
Фантастико по най-културен начин те питат желаеш ли торбичка и ако желаеш, ти нареждат всички покупки вътре. За разлика от всички други вериги, които бързат да маркират, нахвърлят ти нещата и ти се карат, ако не се изнесеш за 1 минута от касата...
Това за карането гледането на криво и т.н. при прибиране на покупките искам да го видя? Обещавам да чете по националните медии за нокаутирана касиерка и разкрачен охранител с палка ... вие знаете къде.
Нали вицове си приказваме та и аз реших да се пошегувам ...

# 43
  • София
Има ли доволни от полската стълба в Кауф-нд за 58лв? 150кг с разни сертификати.
В метро гледам имат подобна (полска пак) на 35лв, но до 125кг.
Скрит текст:

# 44
  • София
Скрит текст:

Тази, която показвате на снимката, не бих купил. Ако сте 50 кг и ще я ползвате само вие, вероятно ще ви свърши работа. Аз съм 104 кг, в службата понякога ползвам подобна на която пише до 130 кг - стъпалата видимо се огъват и не е достатъчно стабилна. Ако ми трябваше вкъщи, бих инвестирал в по-стабилна.

# 45
  • София
Скрит текст:

Тази, която показвате на снимката, не бих купил. Ако сте 50 кг и ще я ползвате само вие, вероятно ще ви свърши работа. Аз съм 104 кг, в службата понякога ползвам подобна на която пише до 130 кг - стъпалата видимо се огъват и не е достатъчно стабилна. Ако ми трябваше вкъщи, бих инвестирал в по-стабилна.
Ясно, защо е двойно по-ниска цената... но ако има опцията връщане бих се пробвал.
Търся и духалка на 12V, но ще питам в К-нд темата - имали са декември

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 11:37 от Starrydream

# 46
  • Варна, България
Скрит текст:

Гледала съм ги в сайта на tescoma, не са евтини, но пък аз съм фен на марката - всичко е пипнато до последния детайл и с 3 години гаранция
https://tescomaonline.bg/search?q=%D1%87%D0%B0%D0%B9

# 47
Каните с цедка пак ще се продават в Метро - от 04.02.2021 - 2 за 9,98:

# 48
В Т-маркет пак са пуснали по-рано неща от следващата брошура... Simple Smile Е, честно ли е да ми се налага да им дебна нехранителни промоции (отдавна забелязах, че подраняват, а понякога има находки)- сам самички бяха тези 2 сладурски кутии с чаши
Heart Eyes , как да не ги взема:

# 49
Много са хубави! Чак ме е яд, че нямаме такъв магазин при нас

# 50
Беше любов от пръв поглед, не можах да им устоя- а изобщо нямам нужда от чаши точно в момента... Laughing Simple Smile

# 51
Аз винаги като харесам чаша я купувам. Нищо, че нямам място и една с една не ви приличат Wink

# 52
  • Кюстендил
Скрит текст:

Гледала съм ги в сайта на tescoma, не са евтини, но пък аз съм фен на марката - всичко е пипнато до последния детайл и с 3 години гаранция
https://tescomaonline.bg/search?q=%D1%87%D0%B0%D0%B9

Другата седмица ще има в Кауфланд на 5-6 лева.

# 53
От кога трябва да са тези чаши? При нас няма, но ако пуснат следващите дни, ще дебна.

# 54
  • София
Може да  са от постоянния асортимент.
Имам брошура на Тмаркет от 02.02 за София, няма чаши в нея.
Май потребителката е от друг град.

# 55
От Пловдив съм. Купих чашите в петък, би трябвало да са в брошурата която ще е от вторник, 2.02- някъде на последните страници...Ще снимам нашата нова брошура когато я получим и ще видим дали чашите ще са в нея Blush Около тях беше пълно с декоративни сърчица, декоративни мини щипки със сърца, пръчици със сърца- разни валентински декорации от този тип. Wink Би трябвало да ги има и по другите градове тези неща Thinking
Чашите не са от постоянен асортимент със сигурност, защото са наредени при промо артикулите- при актуалните. Освен да са ги пуснали за Св. Валентин без да са в брошурата, знам ли... Thinking

Последна редакция: нд, 31 яну 2021, 16:05 от dolce miele

# 56
Брошура за след 01.02 не виждам никаква. Добре, ще проверя, ако няма - няма.

# 57
  • София
Няма в брошурата 02 - 08.02
Отвертки, течност за чистачки, антифриз,  стелажи, дъска за гладене, простор, чехли, очила, възглавници, бели чинии и купички тавички, кафе-машина, сушилник за чинии.

Последна редакция: нд, 31 яну 2021, 16:35 от Aisha

# 58
Ние получаваме брошурите в пощенската кутия мисля в понеделник...а са с валидност от вторник обичайно.
Aisha, нищо не виждам аз, само бяло поле и едно "и" в средата...

# 59
Е при нас хартиени брошури не се задържат,някой си ги прибира.

# 60
И тях дебна Joy Взимам сутрин рано след като заведа малката на училище, после наистина изчезват.... Close

# 61
Мен ме е яд, че в онлайн магазина ги няма тези промоции на Тмаркет. Имат си хранителните, но не и тези.

# 62
Няма ги в брошурата чашите, взех я сутринта. Но пък все пак са заедно с валентинска декорация, та може и да са в следваща брошура или да са останали количества от миналата година (помня, че тогава имаше сърчица, декоративни щипки и др.).

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 13:28 от dolce miele

# 63
  • София
Някой пазарувал ли е онлайн от Метро? Доволни ли сте? Виждам в сайта им, че не всичко може да се купи онлайн, но иска да се регистрираш първо , за да видиш цените...Промо стоките дали могат да се поръчват онлайн?

# 64
Поръчах веднъж от Метро, избрах няколко вида риба и месо, рибата изобщо не я донесоха ,само част от месото дойде.Нямаше обаждане за предупреждение за липсата им. Имат минимален  лимит от 96 лв мисля,че беше за поръчка, няма слот  за час,чакаш ги цял ден. Не помня дали имаше онлайн промоциите.

# 65
Във Фантастико има ли секция с намалени продукти, както например Лидл и Кауфланд с изтичащи срокове или нещо повредена опаковка.. виждам само на млечни имат такова място, а на останалите продукти дали сте виждали?

# 66
  • София
в нашето фантастико има един рафт.
има мляко, пилешко,шунки разни мая доста често, кори за баници.
май всичко от хладилните витрини.

# 67
  • софия
при нас има и при плодове и зеленчуци също.

# 68
  • Бургас
Някой да е използвал ваучера за Гранд оптик или Джой оптик, който е в Билата? Имало ли е проблем нещо?

# 69
Все се каня да ви попитам... По телевизията върви реклама от известно време: Замени своята стара Билла карта само до края на март. Имам стара карта, но в Билла вече ходя рядко. Какво ще стане, ако не я заменя и просто си изтече? Ще мога ли после да си извадя нова?

# 70
Ползвай приложението

# 71
Свалила съм си приложението и си направих скрийшот на баркода. Показвам снимката и всичко е точно.

Похвалвам крушите, които сега са на промоция в Билла. Много добри за сезона, в който се продават. 5/6 са ми.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 17:36 от Бг-леля

# 72
Все се каня да ви попитам... По телевизията върви реклама от известно време: Замени своята стара Билла карта само до края на март. Имам стара карта, но в Билла вече ходя рядко. Какво ще стане, ако не я заменя и просто си изтече? Ще мога ли после да си извадя нова?

Ще можеш да си извадиш карта, просто старите няма да са валидни от края на март.

# 73
Някой да е използвал ваучера за Гранд оптик или Джой оптик, който е в Билата? Имало ли е проблем нещо?

Да, ползвах го. Проблем нямаше.
Може онлайн, може и на място в оптика.

# 74
Благодаря ви! Много е глупава тази реклама значи тогава. Grinning Просто да кажат, че старите карти са валидни до март. Големи трикове да накарат хората да ходят да я сменят... Grinning

# 75
  • Бургас
marinadp, благодаря ти! Ще се възползвам!

# 76
Знаете ли къде ще са новите магазини на КАМ в София, излиза обява, че търсят персонал, та ми стана интересно?

# 77
  • София
Понеже има и немска верига, а и Метро имат богат ас-нт... - предлага ли се gluhwein - суха смеска за греяно вино, че не ми се чака от амазон.де? Tърся нещо с по-малко цитруси вътре.
Или в К-нд?
Primer
https://www.amazon.de/-/en/dp/B076GM3DPY/ref=sr_1_10?dchild=1&am … 99953&sr=8-10

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 12:55 от Starrydream

# 78
  • Бургас
Използвах ваучера за Гранд оптик без проблем.

# 79
"Мишенките" в Т-маркет били за сканиране на картите Благодаря- онзи ден сама си сканирах картата. Simple Smile

# 80
Понеже има и немска верига, а и Метро имат богат ас-нт... - предлага ли се gluhwein - суха смеска за греяно вино, че не ми се чака от амазон.де? Tърся нещо с по-малко цитруси вътре.
Или в К-нд?
Primer
https://www.amazon.de/-/en/dp/B076GM3DPY/ref=sr_1_10?dchild=1&am … 99953&sr=8-10

Виж тези дали те устройват:

https://teateam-bulgaria.com/product/507/miks-ot-podpravki-za-gr … zhte-po-dolu.html

https://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D … E-50-%D0%B3.12454

# 81
  • София
Знаете ли къде ще са новите магазини на КАМ в София, излиза обява, че търсят персонал, та ми стана интересно?

На сайта им не споменават за нови обекти, а за обекти в град София. Вероятно заради голямо текучество

# 82
Споменава се

# 83
Пише само 2 нови обекта в София, но няма точен адрес. И аз мернах обявата в джобс..

# 84
  • Русе
Потвърждавам, че крушите в Билла са страхотни.

# 85
  • Пловдив
Какво мислите за прясното месо в Т- маркет? Добро ли е?
Гледам, че имат добри промоции, а имам магазин наблизо, чудя се дали да рискувам оттам или да вървя до месарницата..

# 86
Гледам, че имат добри промоции, а имам магазин наблизо, чудя се дали да рискувам оттам или да вървя до месарницата..
Аз не го препоръчвам. От там купувам само плодове , зеленчици и сокове.

# 87
  • The Big Apple
Месарница, под носа ми е магазина, дори на котката не бих купила.
Не знам сега дали е до магазин, но не вярвам, лично за мен месото само като го гледам не изглежда добре, а и познати са споделяли, че са връщали...

# 88
  • София
Не мисля за месо от ТМаркет. Кварталния е много мръсен, персонала е с вид на повлекани, понамирисва. Там също и отказват да срежат от цяло парче. ММ си беше харесал гърди, искаше около 500 гр, да си ги изпържи вечерта.  Продавачката отказа категорично, а  изложените парчета бяха около 1.5  - 2 кг. Ами ако е развалено?
Със същите впечатления съм и от месарските магазини. 
Месо купувам от Лидл, опаковано и  с маркировка до кога е годно.

# 89
  • Пловдив
Аз съм чувала добри отзиви и че е българско месото. Взимала съм два-три пъти и е било ок.

# 90
Взех веднъж пилешко филе и беше хубаво (и изглеждаше добре, иначе нямаше да взема), но с това се ограничава опитът ми. Обикновено обаче месото им няма много пресен вид...Най-често купувам от Лидъл месо, опаковано.

# 91
Похвалвам портокалите в Билла. Трета брошура все са "на промоция". Важното че са сочни и вкусни.

# 92
Месото им пуска пяна при варене. На мен това не ми носи добри мисли. Но аз и избягвам месо от вериги.

# 93
Не съм виждала сурово месо което при варене да не пуска пяна. Майка ми също отпенва месото, а преди това и баба ми...

# 94
Нямам предвид стандартната пяна, но не знам как да го обясня. Както и да е, и без това си е субективно наблюдение.

# 95
Днес разбрах, чрез брошура във входа, че предстои откриване на КАМ в града ни. Що за магазин е и изобщо споделете мнението си? Благодаря.

# 96
Днес разбрах, чрез брошура във входа, че предстои откриване на КАМ в града ни. Що за магазин е и изобщо споделете мнението си? Благодаря.

Македонска верига е. Продават македонски стоки предимно.
Нищо интересно като цяло.

# 97
  • 1st floor
В Люлин съм посещавала два т маркета с огромна разлика в хигиената и пр. Месото във втори мр ми харесва, често купувам. В десети мр е отврат.

# 98
  • Козлодуй
Аз многократно съм казвала че нашия Т-маркет е хубав - има всичко и е чисто. Например някой в темата беше писал възмущение от рафтовете за брашно в неговия Т-маркет и тогава бях снимала нашия ето снимката - всичко блести и има хубава музика докато пазаруваш - направо не ми се излиза като вляза и е широк - бивш Пени Simple Smile
Скрит текст:

# 99
При нас винаги е било мръсно и миризливо, но след като купих прясно мляко в срок, в което плуваха парчета извара - заобикалям отдалеч.

# 100
Аз бях със снимката с...организмите на щанда с брашно Grinning Но не беше от нашия филиал, а от друг филиал в квартала. В нашия филиал изглежда чисто на рафтовете уж, но пък какви хубави гадинки имаше в 2-3 пакета брашно- и наядени, с дупки по опаковката, направо перфорирани... Flushed А не бяха с видими дупки при купуване (не че чак основно съм ги оглеждала отдолу). Не бяха престояли вкъщи дълго и то се и виждаше, че "извират" отвътре формите на живот...Радвам се, че има и добре поддържани филиали. Явно е до филиал. Simple Smile

# 101
  • София
Според мене е до управител на филиал. Влизала съм в Т маркет Мусагеница, Ст. град  и Младост 2, чисто, подредено, персонала любезен и помага. Дианабад и Лозенец - ужасТТТТ и мръсотия на квадрат.
Но като си имаме Фантастико за какво да се бутам по разни мизерни магазини. Сутринта си гледах извлечението от банковата карта - домакински неща и храна съм купувала само от Лидл и Фантастико. Според Скъпия в Т маркет пускат изгодни прИмоции на уиски.Купува си като му хареса, жив е за сега.

# 102
Месото е българско и сравнително добро, за разлика от вериги като Кауфланд или Лидъл, където се продава цялата Менделеева таблица, събрана само в един къс месо от Испания, Белгия, Германия и т.н.
Има определени видове хран.продукти, при които да избереш българското, е по-добрия вариант в 99% от случаите!

# 103
Месото е българско и сравнително добро, за разлика от вериги като Кауфланд или Лидъл, където се продава цялата Менделеева таблица, събрана само в един къс месо от Испания, Белгия, Германия и т.н.
Има определени видове хран.продукти, при които да избереш българското, е по-добрия вариант в 99% от случаите!
Връзката между менделеевата таблица и държавата дали можете да определите. Щяхте да сте смешни ако не бяхте жалки в изказванията си. Такива като вас навлякоха на държавата съдебно преследване за държавен рекет на веригите. Поискайте изследване от БАХ за продуктите в кото се съмнявате и те ще ги забранят и унищожат. Това е начина да докажете твърденията си.

# 104
  • София
Да, да - в Белгия, Испания и други страни сякаш хора не живеят и месо не ядат. Тяхното е отровно, а родното българско - направо нектар ангелски.
Извън темата, но защо се заблуждавате, че в любимите ви месарски магазини и доставки от фермата  няма същите вносни меса. Но доста повече киснати и прани и по-скъпи.

# 105
"Логиката" би трябвало да е, че за България другите държави изнасят най-лошото месо...Но "произход България" може просто да значи "опаковано/продавано в България" от...еди кой си (име на БГ фирма) Cry Така че "българско" месо не гарантира отсъствие на Менделеевата таблица.

# 106
Но "произход България" може просто да значи "опаковано/продавано в България" от...еди кой си (име на БГ фирма) Cry
Напротив, "произход" означава точно че е отгледано в България. Не знам откъде ви хрумна обратното?

Цитат
Тяхното е отровно, а родното българско - направо нектар ангелски.
Не е отровно, хич. Но можете да си представите охладено месо от прасе, заклано преди месец в Испания, как е обработено, за да не се развали през този период! Както се казва- добър ви апетит!

# 107
  • София
Прасето просто е дълбоко замразено в родината си. Така пътува до тук. После в месокомбината го размразяват и транжират. На витрината идва като охладено.

# 108
Личи си, че нямате ни най-малка представа какви са изискванията, за да бъде продавано едно месо като "охладено"! От това следва, че или аз съм права в предния си пост или веригите ви лъжат, че ви продават "охладено" месо! Което и да е от двете, отново стигаме до извода, че по-добър вариант от българското месо НЯМА!

# 109
Ако пише "отгледано" в България вече наистина мога да се съглася, че дадено месо е българско. Но неща като "опаковано за", "произведено за" и т. н. никак не е задължително да са български. Да не се хващаме за думата "произход", в случая е малко извадена от контекста и мисля, че се разбираше много добре какво имах предвид. А и не е толкова рядка практика да се пише с големи букви произход България (или друго подвеждащо), а всъщност с дребен шрифт да пише, че просто в България е опаковано, заклано и пр.
 Докато Т-маркет не започнат да ми предлагат месо което да ме устройва достатъчно, ще си купувам "Менделеева таблица" или пък от тях в краен случай- инцидентно и само ако конкретното месо което съм избрала има добър вид. Обичайно (поне в нашия филиал) месото не изглежда особено свежо...Но пък всеки има право на избор. Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 00:47 от dolce miele

# 110
Личи си, че нямате ни най-малка представа какви са изискванията, за да бъде продавано едно месо като "охладено"! От това следва, че или аз съм права в предния си пост или веригите ви лъжат, че ви продават "охладено" месо! Което и да е от двете, отново стигаме до извода, че по-добър вариант от българското месо НЯМА!
Пак стигаме до извода като не ви харесва някое месо има БАХ и можете да се оплачете и да конфискуват месото стига да не отгваря на изискванията. Да правите генерални изводи от частни случаи е само опит за манипулация и оплюване, а не грижа за хората.  Има ли и български меса дето са заразени или негодни за консумация? Има.

# 111
Минавам да похваля тези мартеници от Метро - принт на дърво. Има и гривни. По принцип си правя мартеници, но тези много ми харесват, може би ще си взема още (за мен, не за подаряване):

# 112
  • Somewhere in Spacetime
Има същите мартеници и в Хит. И аз много ги харесах и купих вчера.

# 113
Те изглежда са от предишна година и преди са били по-скъпи - под етикетчето има по-висока цена. При всички случаи ще си избера поне още една.

# 114
  • софия
И в ДМ има същите на тази цена. Днес ги загледах.

# 115
  • София
Купувам месо от Т-маркет в Мусагеница. Много рядко се случва да изглежда престояло. И цените са много добри. Мелят кайма. Нарязаните им колбаси, обаче, са много зле. Явно не се купуват и имат доста съсухрен вид. Като цяло магазинът е добър. Била е другият голям магазин в квартала. Не става. Мръсни кошници и колички. Веднъж попаднах на пакети кифлички нагризани от нещо. Мишки вероятно. Топлата витрина е пълен потрес, но тя си е такава на цялата верига. Гледам, че отварят Била в новия блок до спирката на Онкологията в Дианабат. Не очаквам да предложат нещо по-различно.

# 116
  • София
Да, Т Маркет в Мусагеница е сравнително чист.  Той и другия в Ст. град  ги предпочитам ако трябва да купя някаква  промишлена стока от брошурата. Между другото в сегашната пак има шевна машина, но е поскъпнала - 29 лв. Преди няколко дни дъщеря ми намери време да пробва нейната - каза, че бива за  тънки материи. С дънките на внука не е посмяла да я изпробва.

# 117
29,90 лв е. И ние за толкова я взехме, въпреки че декември е била 24,90 лв.

# 118
  • Sofia
Бихте ли ми препоръчали качествено сладко от боровинки в някоя от веригите ?

# 119
Сладка добри:
Schwartau в Била
Марибел в Лидъл
По-висок ценови клас.

# 120

Виждала съм да хвалят "Брей", марката на Кауфланд. Не съм дегустирала лично, но мисля да го опитам.

# 121
Има в едни малки бурканчета много хубаво сладко от боровинки, май на Цима беше. Но за мен е от по-висок клас, но си струва.
Много хубава неароматизирана свещ в стъклен съд с коркова капачка си взех от Т-маркет за 2,99 лв. И заради надписа... Heart
Скрит текст:

# 122
  • София
икеа

# 123
  • Пловдив
От Била имам мейл, че съм една от 10К най-лоялни клиенти и като благодарност ми дават още 10% за всичко, като срокът е от 1.03. до 31.03. Аз доволна! Simple Smile Проверете си папка СПАМ! Wink

# 124
  • оттам, откъдето започва България

Тези съм ползвала и мисля че и ги има в Кауфланд:
Скрит текст:

Скрит текст:

Най-качествено е домашното, но... Simple Smile

# 125
Първото (на Цима) препоръчах и аз, а и бурканчето е много симпатично. Simple Smile Има го в Кауфланд със сигурност.

# 126
Погледни процента плод, да е поне 50%

# 127
Тези сладка Цима си стоят в нашия Лидл - в темата доста хора писаха, че били свършили на много места, а при нас кората е почти пълна с бурканчета.

# 128
  • Somewhere in Spacetime
Аз харесвам сладката и мармаладите на Ja! и Rewe. Даже днес купих от боровинки, че ще правя Френска селска торта през седмицата.

# 129
  • Русе
Аз харесвам сладката и мармаладите на Ja! и Rewe. Даже днес купих от боровинки, че ще правя Френска селска торта през седмицата.
А къде в Бъргария продават продукти на Реве?

# 130
В ХИТ, но ти е далечко..., видях и онлайн в гладен.бг, но май е само за София и областта.

# 131
В Била има намаление на кашкавали с марката Мероне. Имате ли мнение за тях?

# 132
Този по БДС е хубав

# 133
Овчият Кашкавал на Мероне е отличен!

# 134
  • София
момичета...да попитам
каната на Аквафор която е на промоция във Фантастико...нещо 10лв ми се върти, има ли филтър включен?
или трябва да се купува отделно
гледах брошурата, нищо не разбрах...да не се разкарвам излишно
благодаря на включилите се

# 135
Момичета да сте засякли някъде гофретник на добра цена?Благодаря!

# 136
Момичета да сте засякли някъде гофретник на добра цена?Благодаря!
Скрит текст:
В Кауфланд в текущата брошура има само гофретник и също така комбиниран уред с три сменящи се плочи. Цените са съответно 28лв. и 38 лв. Нещо по-бюджетно ли търсите?

# 137
Искрено препоръчвам гофрерника на Кауфланд. В пъти повече го харесвам от уред 3 в 1

# 138
Видях, че в Кауфланд има оферта за електрически четки за зъби - струват около 30 лв. Според вас, добра оферта ли е и често ли я има?
Освен това, има ли количества, или свършват бързо (да знам дали да ходя днес, или може и към края на седмицата)?

# 139
Видях, че в Кауфланд има оферта за електрически четки за зъби - струват около 30 лв. Според вас, добра оферта ли е и често ли я има?
Освен това, има ли количества, или свършват бързо (да знам дали да ходя днес, или може и към края на седмицата)?
На Лидъл имаше скоро мисля за 15

# 140
pppqqq, питай и в темата за Кауфланд: https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1297127.

# 141
Ще погледна какво са писали, благодаря. На Лидл имаше, но май беше някаква тяхна марка, предпочитам утвърдена.

# 142
Може ли някой ако ходи утре в Метро, да види дали промоцията на каменица, която е в брошурата е от новите. Има игра, на която се печелят таблети и чаши. Благодаря предварително

# 143
Виждали ли сте в някоя верига разфасовка краве сирене "Маджаров" вакуум от 600гр?
Изпратих запитване и към производителя, ще видя дали ще ми отговорят. Официално нито бар-кода го разпознават сайтовете, нито в сайта на фирмата е обявена такава разфасовка.

# 144
Виждали ли сте в някоя верига разфасовка краве сирене "Маджаров" вакуум от 600гр?
Изпратих запитване и към производителя, ще видя дали ще ми отговорят. Официално нито бар-кода го разпознават сайтовете, нито в сайта на фирмата е обявена такава разфасовка.
Дай баркода.