Задочно обучение - струва ли си?

  • 1 868
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имат ли задочниците практики и упражнения по време на очните сесии, имат ли право на стажове зад граница по програмата Еразъм както редовните студенти, и като цяло струва ли си да се следва задочно?

# 1
  • Мнения: 1 119
Да, струва си. Обратното не си струва.

# 2
  • Мнения: X
Да, струва си, важното е че накрая без значение дали е редовно или задочно, ще имаш диплома за висше.

# 3
  • Мнения: 8 796
струва си

# 4
  • Мнения: 12 747
Много ясно, че си струва. Имат упражнения и практики.
Това твое изискване за стажове зад граница не го разбирам. Ти заради това ли ще следваш, или за да станеш специалист в желана професия, с която да се реализираш? Ако наистина това ти е най-важното, провери какви са възможностите в конкретния университет и конкретната специалност.

# 5
  • Мнения: 3 250
Какъв специалист, по-горе казаха, че е важна диплома да имаш.

# 6
  • Мнения: 4 403
Според мен - не си струва. Особено пък в момента.
В момента уча задочна магистратура. Грам общо няма с редовния ми бакалавър. В общи линии - самообучение. Е ви там учебници, учете квот искате, и след 5 дена онлайн изпит.

Да, ако дипломата като диплома ти е важна, а не толкова знанията - ок, запиши.
Ако знанията са ти важни, можеш да ги придобиеш и без да плащаш такса семестър.

За Еразъм не знам.

# 7
  • Мнения: 362
Аз изкарах и бакалавър и магистър задочно. Не съм се обучавала сама, ходихме си и на лекции и на изпити, просто всичко беше събота и неделя. Колкото до стажове, аз по време на бакалавъра карах два стажа, по две различни програми, но до колкото знам по определени програми не зачитат задочното май.

# 8
  • Мнения: 111
Уча задочно и си заслужава ако се развиваш и четеш и се интересуваш и сам.
Не е като в редовеното, щеш не щеш всеки ден си там и ти дъвчат едни и също цял семестър.
Имаш лекции, преподават ти, но трябва и ти да дочиташ, а литература има много. Може да работиш, да търсиж стажове, като цяло не си вързан всеки ден с лекции, които ти изяждат времето.

# 9
  • Мнения: 14 835
Еразъм преди 10 години не ставаше за задочници. В чуждите университети изобщо има ли такива нещо 'задочно'?
Ако се мъчите да емигрирате с минимално съпротивление, по-добре пробвайте някоя баламска специалност редовно обучение с малко лекции.

Иначе за самото обучение, задочното си струва. Не се учат по-малко дисциплини, просто е структурирано по друг начин. И, да, самообучение е в голяма степен. Трябва да имате малко от малко обща култура и схватливост, иначе ще зубрите без вникване колкото за изпита.

Общи условия

Активация на акаунт