Как да отслабна след раждане?

  • 1 461
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, бях 80кг когато забременях и качих 20кг през цялата бременност, а след като се прибрах от родилния дом бях 88кг корема ми изчезна и кърмех мислех, че ще отслабна бързо защото кърмех (поне така ми бяха казвали) е да ама не аз започнах да трупам килограми дъщеря ми е вече на 10м и нито един килограм свален станах 97кг.... Доста често ям по веднъж на ден. Цикъла ми дойде 5м след раждането, кърмех дъщеря си 4м и след това кърмата ми спря защото не ядях пробвал съм и да не ям с дни и пак качвах килограми попитах гинеколожката ми дали да не пуснем изследвания за хормоните, но ми каза, че трябва да мине поне година... Родих секцио ако има значение, моля дайте съвети какво да направя😭

# 1
  • Мнения: 1 112
как се храниш ? хубаво е да увелиш яденето си, с 1 път хранене на ден си забавяш метаболизма. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 28
как се храниш ? хубаво е да увелиш яденето си, с 1 път хранене на ден си забавяш метаболизма. Simple Smile
Всеки ден е различно принципно сутрин пия кафе не закусвам и на обяд не ям ако хапна нещо то ще е следобяд или вечер рядко хапвам на обяд или просто за набързо изяждам сандвич ако огладнея обяд

# 3
  • Мнения: 1 112
Трябва да започнеш да се храниш балансирано, да пиеш вода, ако има и как да спортуваш (консултирай се с лекар за спорта заради секциото) , не е нужно да е фитнес а какви упражнения вкъщи. Хапвай салати, никакво тесто, сокове , сладки , яж повечко пилешко месо, риба Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 12:13 от elfinaa

# 4
  • София
  • Мнения: 12 654
С еднократно хранене организмът ти е под стрес и трупа запаси.
Правилното решение е много пъти да хапваш, за да не чувстваш глад, но по малко и леки храни. Пий много вода и забрави кафе, безалкохолни и други напитки. Яж повече зеленчуци, яйца, сирене, някой несладък плод. Храни се буквално като бебе. През 3-4 ч нещо засищащо, полезно и с малко калории. Сандвичите ги забрави, както и тестените, сладките и пакетираните храни. Закусвай, за да не ти се повишава кръвната захар.
Сутрин изяж 2 варени яйца или купичка овесени ядки (не мюсли,защото е калорично), примерно. След няколко часа домат. На обяд парче бяло месо със салата. При следобеден глад хапвай парче сирене, шепа маслини, купичка кисело мляко. Яж супи и готвено, вместо сухи храни. Не вечеряй след 19 ч. Яж здравословно и въведи такъв стил за хранене на цялото семейство.
Обикновено за около година след раждането тялото се връща към изходното си състояние. Аз обикновено качвам винаги много при бременност на хормонална основа, но със здравословното хранене у дома често година след това съм по-слаба от преди.
И ходи много. Слагай бебето в количката и прави дълги разходки.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, бях 80кг когато забременях и качих 20кг през цялата бременност, а след като се прибрах от родилния дом бях 88кг корема ми изчезна и кърмех мислех, че ще отслабна бързо защото кърмех (поне така ми бяха казвали) е да ама не аз започнах да трупам килограми дъщеря ми е вече на 10м и нито един килограм свален станах 97кг.... Доста често ям по веднъж на ден. Цикъла ми дойде 5м след раждането, кърмех дъщеря си 4м и след това кърмата ми спря защото не ядях пробвал съм и да не ям с дни и пак качвах килограми попитах гинеколожката ми дали да не пуснем изследвания за хормоните, но ми каза, че трябва да мине поне година... Родих секцио ако има значение, моля дайте съвети какво да направя😭

Как няма да ядете с дни? Хранете се на често и по-малко. В менюто ви трябва да има мазнини, протеин, въглехидрат и фибри. Обърнете се към треньор и нека ви изготви хранителен режим. Няма значение, че сте родили секцио. Аз след 3-тия месец успях да тренирам плюс това и говорих и с лекарката си, за да позволи все пак и да каже нормално ли е.

# 6
  • Мнения: 47
Ами опитай се да си направиш режим да ядеш малко, но често и по часове да си създадеш някакъв режим даже може за по-сигурно да се обърнеш към диетолог. И най-важното да се храни по едно и също време всеки ден например 8:30, 10:30, 12:30, 16:30 и вечеря най-късно 19:30.

# 7
  • Мнения: 3 281
За храненето са те посъветвали вече, мога да добавя само упражнения у дома. И някакво хоби, много помага да ти държи нещо мозъка зает. Сега времето е студено и си с малко дете, и сигурно прекарваш повече време у вас, което често води до скука и преяждане.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 085
С малко дете е много трудно. Освен балансирано хранене, трябват упражнения, спокойствие и сън, а ти на този етап едва ли можеш да си ги осигуриш всичките, особено ако си по цял ден сама с бебето- пиеш кафе, после хапнеш на крак, после прегладнееш, после си уморена, на финала прибавям и безсънието. Време трябва. Ще стане, но бавно.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 654
Точно с малко дете е най-лесно една жена да се върне към себе си. После с прохождащо дете или след връщане на работа и тичане по задачи съвсем става трудно.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 085
Може би зависи и от детето. Аз с малко дете не успях. Ако не успее сега, ще успее после, това исках да ѝ кажа.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 654
Всичките ми деца са били различни като бебета, но с всички ми е било най-лесно до годинката.
За килограми винаги съм сваляла в първата година. Остане ли нещо, после съм го влачила с години.
Не се знае дали ще успее после ако навреме не си създаде добри навици.
С това неясен най-много да си докара здравословни проблеми.
Една консултация с ендокринолог няма да е излишна.
И спорт. Щом са минали 10 месеца от секциото, вече не е проблем. Много ходене, леко бягане, плуване, коремни преси.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 085
Всеки случай е индивидуален. Аз ѝ дадох друга гледна точка. Да не се тормози, ако не стане веднага.

# 13
  • Мнения: 481
Здравейте    , първо си пуснете тироидни хормони  за щитовидната жлеза.Може и без направление от частна лаборатория. Вижте какви ще са резулатите от тях, това е най - важно , за да сте сигурна, че нямате проблеми. Доколкото разбрах не кърмите вече и може да включите леки хранителни добавки за тонус и подобряване на метаболизма като зелен или черен чай, ел карнитин, аргинин и др. Ако имате проблем с щитовидната жлеза каквито и диети да правите, няма да имат резултат.

# 14
  • Мнения: 430
Също и такива за Инсулинова резистентност. Предполагам натоварването с глюкоза няма да е проблем на този етап (не съм раждала и не съм наясно). Това е във връзка с препоръките за често хранене, което не е добра идея, ако имате проблеми с инсулина.

Общи условия

Активация на акаунт