Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 674
  • 923
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 754
Аз за замразяване във фризер бях чела тук в темата, за печене - не. Ако пък става дума за дървени части, които няма да се използват за слагане на продукти (примерно плот на маса), са писали за мазане с отработено автомобилно масло.

# 706
  • София
  • Мнения: 5 184
Откакто замразявах леща с гъгрици за 2 денонощия и после някои бяха живи, ми трябва огън Simple Smile
Сега не смея да ги извадя от фурната, че някои парчета дъски бяха слепени една с друга и довечера специално за тях ще приложа 1 час на 200 градуса

# 707
# 708
  • София
  • Мнения: 9 911
Имате ли идея при тапицер ли трябва да ми направи калъфи за такава възглавница и какво би струвало
(2-3бр). Ще взимам плътен дунапрен за други облицовци.
Може би плата го имам (трябва да преобладава ест. материал, ако не намеря в нас ще купя)?
https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/armchairs/fab … a-kreslo/10362468

# 709
  • Майничка
  • Мнения: 12 576
И шивач може да го направи.

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 1 448
Много хубави неща показвате и аз реших да започна. Имам секции и бюро от ПДЧ. Купих си готова боя като за начало. Млечно лилаво и млечно жълто искам да стане бяло. Разглобила съм бюрото като начало, за да ми е по-лесно. Между всяка ръка изчаквам по 24 часа. Не ми се получава , вече 3 ръце съм минала. Няма хубава покривност, не мога да разбера къде бъркам. С валяк боядисвам,  който е полиестерен. На две плоскости взе да придобива някакъв вид, ама на едната плоскост имам чувството, няма да стане. Всеки ден прилежно си измивам валяка другия ден. Мисля си като започна да боядисвам със сух или мокър валяк да е. Всичко съм разположила в мазето на къщата и нямам проблем да стои ида пречи на някой. Някакъв съвет?

# 711
  • Мнения: 1 587
Зависи от боята - всички са различно качество, покривност и тн. Дай снимки.
Аз като боядисвам ПДЧ с боя на водна основа винаги първо грундирам с розовото Боро. Не знам дали е правилно или не, но се получава съвсем добре.

# 712
  • София
  • Мнения: 239
Матов спрей боя, може ли да се използва върху омаслен масив? Дали ще покрие добре и да е трайно?

# 713
  • Мнения: 9 754
Много хубави неща показвате и аз реших да започна. Мисля си като започна да боядисвам със сух или мокър валяк да е. Всичко съм разположила в мазето на къщата и нямам проблем да стои ида пречи на някой. Някакъв съвет?

С боите на водна основа го има този ефект - ако намокриш валяка, не може веднага да попие хубаво боята и първите 1-2 размазвания стават воднисти и не покриват хубаво. Затова аз пъхам сух валяк в боята и започвам мазането. След боядисване си измивам прилежно валячето и го оставям да изсъхне.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 1 448
Прилагам снимки на оригиналните цветове, на плот с 2 и 3 ръце. Там където е 2 ръце си личи оригиналния цвят, а там където е 3 ръце вече побелява ама седи и прозира едно лилаво петно.

# 715
  • Мнения: 950
Може би боята ти не е покривна или е разредена повече.Не е нужно да миеш мечето на всяко боядисване,така се хаби боя.Просто го увивай добре в найлонова торбичка.

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 18:03 от dt

# 716
  • Мнения: 2 106
След всяко ползване валяка се изстъргва, измива и подсушава. Петното се получава от сух валяк /не достатъчно боя/ или твърде много боя при което валяка се плъзга.. Едно топване на валяка не ви е достатъчно за съответната площ. Опитайте също да контролирате натиска, за да не отнемате от боята и да работите на по-малки зони. Аз ползвам само такъв валяк за мебели. Води се велурен, косъма е много фин и къс.

# 717
  • Мнения: 56
Здравейте! Имам диван, еко кожа, който има нужда от претапециране. Можете ли да ми препоръчате ателие, фирма или човек, от които сте останали доволни?

# 718
  • София
  • Мнения: 238
Здравейте! Моля за съвт и идеи относно пребоядисване на гардероб, от старите, големи в коридор с естествен фурнир. Идеята ми беше, понеже има червеникав оттенък, да се изшкури леко и да се боядиса така че да се премахне този червеникъв оттенък и в сащото време да се виждат шарките на фурнира.  Да се върже с една закъчалка от дърво, която направихме.
Това е закачалката .
А това е вратичката на гардероба - . От дясно е изшкурена, а долу в дясно е лакирана с безцветен лак и се вижда, че почти няма разлика. Дъводелецът ни предложи като вариант да го боядиса с бяла боя, разредена 50/50 с разредител /или не знам там какво беше/ и по този начин хем щяла да прозира шарката, хем да си смени цвета.  На мен ми се ще някакъв такъв ефект https://www.kemichal.it/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82% … o/binderi-11.html
Дали въобще ще може да се постигне или да слагаме някаква плътна боя, че много ми вади очите? Все ми се щеше да го запазя. Ще съм благодарна за съвети!

# 719
  • Мнения: 9 754
https://bg-mam.ma/p/1296056/43559120

На стр. 44 от тази тема, първото мнение е с тези снимки на боядисана стара спалня - пак е фурнир. Като идея и вдъхновение как старата спалня добива съвсем нов и свеж вид, пак е за тийн.
Профилите можеш да ги боядисаш в различен цвят, за да контрастират на общата плоскост.

Общи условия

Активация на акаунт