Как да изляза от депресията?

  • 4 216
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 949
Хаха! Ами точно! 22 годишните са ми перфектни Simple Smile
Че 21 са малко инфантил.

Сега сериозно!
Акълът не е във възрастта, а в главата Simple Smile

Сериозно ли..?! Ти ако си 35-40г ще си на една вълна с 23г ?
Тез години за нищо ги нямате:)
По изключение може, но не е правило ! Иначе мечтите са затова Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз нямам общо с правилата. Нито искам някой, който има Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 35 087
Моля, нека ползваме останалите теми, тази е достатъчно сериозна. Благодаря.

# 63
  • Мнения: 3 250
При мен се оказа успешно това с интернет, но знам за други, които не успяха.
И като не са успели интернет ли е виновен или те самите ? Аповете и интернет са един доста активна среда, където може да се случи нещо такова. Аз също съм фен на по старите методи на запознаство, но в условия на пандемия защо да се игнорира такъв канал на потенциални партньори .. заради нечии предръсъдици, или зарада факта, че някоя бг-мама си мисли, че тиндъра бил създаден само за секс.
Прочети пак какво съм написала. Подобни отношения могат да и повлияят доста зле в момента. Няма значение какво мисли някаква бг мама за някой си сайт.
Колко сложно да е това с предразсъдъците?
Иначе някоя бг мама била предубедена.

# 64
  • Мнения: 4 949
. Наближавам 30-те и зад гърба си имам само провалени връзки. От страх да не бъда сама винаги съм се впускала в отношения, които знам, че нямат бъдеще. .

Провалените връзки са нещо нормално и отварят врата за нещо ново..  По ненормалното е да се скача от връзка във връзка!
Но второто изречение не го разбирам.  Аз когато съм влизала във връзки не съм вещаела бъдещето. И едва ли някой знае колко ще е успешна.
Ако го заявяваш ..Мога да го чета само като..Хващам се с мъже, които не харесвам само и само да не съм сама!

Това определено може да те смачка и решението е едно. Даваш си време без мъже. И се отдаваш на всичко друго, което ти носи радост, мотивация и смисъл.

Мъж не е панацея. Самата ти трябва да имаш заряд позитивен.. И човека отсреща да ти дава същото. Да има смисъл заедното.
За да създавате..

# 65
  • Мнения: X
Лошите връзки са плод на лош избор, а той е следствие от желанието да се обзаведете с мъж бързо и на всяка цена. Щото всички се женели, а и роднините напират "да ги зарадвате"...
Наистина, какво ви става, момичета?! Бракът не е еднократен акт за себедоказване, а продължителен процес на напасване и ДРЕБНИ компромиси. Ако започнете с едрите компромиси още в избора, нали се сещате докъде ще стигне накрая? Справка: многото теми в този раздел от млади жени, успели "да зарадват" близките си.
Ти не си половин човек, та единствената ти цел и начин на успешно осъществяване да е да си намериш половинката. Вместо това потърси себе си - признай и приеми недостатъците си, зарадвай се на преимуществата. Когато си в хармония със себе си, когато се почувстваш самодостатъчна, тогава имаш шанс за добра връзка. Хубави съвети са ти дали, влез онлайн в групи с твоите интереси, общувай без да правиш компромиси, за да се харесаш, бъди себе си и нещата ще започнат да се променят.
Страхотно мнение. И аз имах нужда да го прочета.
Че имам същите проблеми като авторката, както и ''същите'' роднини. Само нямам бивш - колега.
Точно това чувствам и аз - че се провалям, че времето ми изтича, че пропускам безвъзвратно нещо..

# 66
  • Мнения: 24 467
Здравейте! Пиша тази тема, защото имам нужда да споделя и защото не искам да тревожа близките си в това иначе трудно за всички време. Не съм щастлива и ми е трудно да изляза от мрачното настроение, в което затъвам. Наскоро приключих поредната несполучлива връзка. За съжаление, беше с колега, с когото работим съвместно и продължаването напред се оказва изключително трудно за мен. Не мога да се дистанцирам, нито да спра да общувам с него и това прави забравянето за този човек непосилно за мен. Времето и обстановката също допринасят, стоя вкъщи сама с мислите си, навън е студено, всичко е затворено и няма с какво да се разсейвам. Имам приятели, които са до мен, но предвид случващото се, срещите ни са доста по-рядко от преди. Знам, че времето лекува всичко, но имам чувството че нямам време. Наближавам 30-те и зад гърба си имам само провалени връзки. От страх да не бъда сама винаги съм се впускала в отношения, които знам, че нямат бъдеще. Чувствам се сякаш времето ме притиска, а аз никога няма да намеря правилния човек. Усещам, че и близките ми и семейството ми имат очаквания, че трябва да създам семейство, постоянно ми говорят за това, по празници ми го пожелават "за да ги зарадвам", а това още повече ме подтиска. В тази обстановка дори няма къде да срещна нов човек и се чувствам ужасно сама. Опитвам се да не го показвам през деня, но има нощи, в които се будя в плач. Обикновено бих се опитала да бъда максимално ангажирана и сред хора, за да се разсейвам, но в момента не ми остава друго, освен да стоя вкъщи след работа сама.. и така вече една година.

Истинската депресия е сериозна и касае и химическите процеси в организма на човека. Лекува се комбинирано с препарати и консултации.
Не знам при теб дали е така или в момента ти е просто кофти. Дано е второто.
Добре е, че ти харесва работата - карай си я. Не може за всеки проблем да се напуска. Работата е важно нещо, особено в момента, когато я няма много-много.
Колегата ти как се държи сега с теб на работа? А ти с него? Проблем в колегиалните ви отношения има ли?
Основният ти проблем всъщност е, че търсиш връзка заради самата връзка. Така няма да стигнеш далеч. Гледам че и други са изразили същото мнение - намери себе си, гледай си живота, другото ще дойде ако и когато му е времето. Но да ти е самоцел - това не бива.
Второто нещо, което ти пречи, е отношението на близките ти хора. Не е лошо кратко и ясно да им заявиш, за да те чуят, че това, дето ти го говорят, не зависи само от теб и че не ти е приятно да го чуваш. Хубаво е да са наясно с това. Няма как да знаят, че не ти е приятно. А ти нямаш причини да не им го съобщиш.
От там-насетне дори  и сега в затворените времена, е хубаво човек да се движи, да поема слънце и свеж въздух, свежа храна. Съвсем сериозно - липсата им води до депресивни състояния и заболявания - и психически, и чисто физиологични. Намери си компания за излизане навън - в града, сред природата - важното е да се движиш. Вкъщи си намери занимания, хоби.
Поработи над себе си. Обикновено на човек проблемите са си в него. Решенията - също.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте! Пиша тази тема, защото имам нужда да споделя и защото не искам да тревожа близките си в това иначе трудно за всички време. Не съм щастлива и ми е трудно да изляза от мрачното настроение, в което затъвам. Наскоро приключих поредната несполучлива връзка. За съжаление, беше с колега, с когото работим съвместно и продължаването напред се оказва изключително трудно за мен. Не мога да се дистанцирам, нито да спра да общувам с него и това прави забравянето за този човек непосилно за мен. Времето и обстановката също допринасят, стоя вкъщи сама с мислите си, навън е студено, всичко е затворено и няма с какво да се разсейвам. Имам приятели, които са до мен, но предвид случващото се, срещите ни са доста по-рядко от преди. Знам, че времето лекува всичко, но имам чувството че нямам време. Наближавам 30-те и зад гърба си имам само провалени връзки. От страх да не бъда сама винаги съм се впускала в отношения, които знам, че нямат бъдеще. Чувствам се сякаш времето ме притиска, а аз никога няма да намеря правилния човек. Усещам, че и близките ми и семейството ми имат очаквания, че трябва да създам семейство, постоянно ми говорят за това, по празници ми го пожелават "за да ги зарадвам", а това още повече ме подтиска. В тази обстановка дори няма къде да срещна нов човек и се чувствам ужасно сама. Опитвам се да не го показвам през деня, но има нощи, в които се будя в плач. Обикновено бих се опитала да бъда максимално ангажирана и сред хора, за да се разсейвам, но в момента не ми остава друго, освен да стоя вкъщи след работа сама.. и така вече една година.

ПСИХОЛОГ.
Веднага. Докато не си затънала още...
Била съм там и много добре знам какво е.

# 68
  • Мнения: 233
Все едно пишеш за мен, авторке. Май наистина има епидемия в пандемията. Или е синдром на скоро приключили отношения в пандемията. Затова и чакам с нетърпение пролетта да отворят фитнеси, центрове, заведения, понеже в момента се чувствам леко като затворник с това време - от работа вкъщи и от вкъщи на работа, дори и от време на време да се виждам с приятелите си. Сама съм с мислите за провалените отношения. Затова и съм будна от 5 и 30 от безпокойство и чета подобни теми тук.
Май не е съвет, а просто споделяне. Поне знаеш, че не си сама. При мен също има натиск от роднини, а и средата ми е все на обвързани. Много искам необвързани приятели да открия в бъдеще. Сякаш няма да се тревожа толкова и да влизам в грешни отношения.
Мисля да започна някакво хоби или курс при първа възможност. Нещо такова и на теб би трябвало да помогне. Време за себе си и за кеф. И за нови хора.
Успех и знам какво е!

# 69
  • Мнения: 18 495

Мъж не е панацея. Самата ти трябва да имаш заряд позитивен..

Така е. Не става с прехвърлянето на отговорността на друг - мъж, жена, майка, баща и т.н., - за собственото състояние и излекуване.

Към авторката - ако имаш трудности да функционираш на ежедневно ниво - психиатър, който да прецени дали става дума за депресия и как да бъде лекувана. А може да се окаже, че не е депресия.
Сега, тук веднага ще се заредят да обясняват как сами са се излекували, ама като им почетеш постовете няколко месеца и виждаш едни върхове, едни спадове, едни мятания в крайностите, сутрин екзалтация, вечер отчаяние... Та така.

Положителното при теб е, че си разпознала проблема като такъв и търсиш начин за ршаването му.
Успех!

# 70
  • Мнения: X
За провалените връзки да вметна, че всъщност са хубаво нещо. По този начин опознаваш мъжете като цяло, опознаваш себе си, изграждаш си мнение какво искаш и какво - не от една връзка. Ако нямаш опит и се хвърлиш да създаваш семейство с първия, по-добре ли ще е? Или ако се стискаш и не излизаш с мъже, а само чакаш някой съвсем идеален? Така че не съм съгласна с мненията по-назад, че провалените връзки са резултат на лош избор. В момента, в който избираш да излизаш с някого, изборът е правилен. А това че после не прераства в сериозни отношения или в семейство, означава единствено, че сте разбрали, че не сте подходящи един за друг.

# 71
  • Мнения: 24 467
Истинска депресия наистина си се бори със специализирана помощ. Често се включват, както вече писах, медикаменти. И е много по-рядка, отколкото хората смятат че е.

# 72
  • Мнения: 1 698
И моят съвет към авторката е да не напуска работата, в която е ценена и призната. С бившия приятел и настощ колега да се поддържат минимални и строго професионални отношения. Ако може да го избягва, доколкото е възможно, разбира се. Да потърси възможност за разходка сред природата - планина, излет, сега времето е пролетно и меко. Повече движение на слънце и чист въздух, ако не може сред природата, то поне в парка.

Общи условия

Активация на акаунт