Проблем с овлажняването

  • 1 702
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, от 1 година имам проблем. постояно ми се овлажнява вагината и не знам по какви причини, а съм почти на 18. Имала съм полов контакт, но това е още от преди това. Не знам какво да правя. Моля помогнете. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
За вагината е нормално да е влажна до известна степен и влажността да се променя според фазата на цикъла. Обикновено проблем е да има неприятна миризма, бяло течение, сърбежи и подобни. Но само влага - не мисля, че е проблем.
Дали при вас има нещо повече може да ви каже само гинеколог след преглед. Говорете с майка си или с личния си лекар.

# 2
  • Мнения: 9
За вагината е нормално да е влажна до известна степен и влажността да се променя според фазата на цикъла. Обикновено проблем е да има неприятна миризма, бяло течение, сърбежи и подобни. Но само влага - не мисля, че е проблем.
Дали при вас има нещо повече може да ви каже само гинеколог след преглед. Говорете с майка си или с личния си лекар.
Аз ходих октомври месец, и ми взе секрет и каза, че съм добре и ми изписа гинекологична пяна.

# 3
  • Мнения: X
А какъв ви е проблемът с влажността? В смисъл - с какво ви притеснява? Щом ви е взел секрет и в него няма открити някакви бактерии или гъбички, може би при вас е нормално състояние. Може да се консултирате и с друг гинеколог, разбира се.

# 4
  • Мнения: 9
А какъв ви е проблемът с влажността? В смисъл - с какво ви притеснява? Щом ви е взел секрет и в него няма открити някакви бактерии или гъбички, може би при вас е нормално състояние. Може да се консултирате и с друг гинеколог, разбира се.
Проблема е там, че винаги трябва да нося превръзка за да не ми мокри бельото и това е постоянно.Много е неприятно! Аз очаквах, че имам някакъв проблем, но явно не е така.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Не е проблем Grinning Просто сте млада

# 6
  • Мнения: 9
Не е проблем Grinning Просто сте млада
Това го разбирам, но моите приятелки и съученички нямат такъв проблем ако мога да го нарека така.Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 289
Не е проблем Grinning Просто сте млада
Това го разбирам, но моите приятелки и съученички нямат такъв проблем ако мога да го нарека така.Simple Smile

Ех младост. И аз бях така на твоите години. Чудех се какво е що е. Нормално ли е и що все трябва да ходя с ежедневни превръзки. Като прехвърлих 30 и ме налази вагиналната сухота с носталгия си спомнях за тия времена.

# 8
  • Мнения: 9
Не е проблем Grinning Просто сте млада
Това го разбирам, но моите приятелки и съученички нямат такъв проблем ако мога да го нарека така.Simple Smile

Ех младост. И аз бях така на твоите години. Чудех се какво е що е. Нормално ли е и що все трябва да ходя с ежедневни превръзки. Като прехвърлих 30 и ме налази вагиналната сухота с носталгия си спомнях за тия времена.
Много Ви блаодаря! Relaxed

# 9
  • Мнения: 40 732
Нормално овлажняването се повишава при възбуда, и намалява след удовлетворяване на възбудата. Та опитай с ежедневна сутрешна мастурбация, все пак ако хормоналният пожар е потушен може и ефектът да не е толкова изявен поне през част от деня.

# 10
  • Мнения: X
Може да е висок естроген (прекалено висок). При мен нещо подобно предшестваше сериозен хормонален проблем. Аз не мисля, че е нормално, съдейки по написаното. Това, че е по-добре от сухотата, няма значение - важното е, че може да е сигнал за (бъдещ) проблем.

# 11
  • Мнения: X
На мен също не ми се вижда нормално, и освен от хормонален проблем може и да е предизвикано от проблем с бъбреците, особено ако се увеличава при физическо натоварване или настинка. Затова е хубаво да се отиде на още един добър гинеколог за второ мнение.

# 12
  • Мнения: 2 422
Откакто влязох в пубертета, постоянно имам течение, което през различните фази от месечния цикъл е различно като цвят и консистенция.
Имала съм многократно гъбички и бактерии и тогава освен течението, получавам парене и сърбеж, тъй че знам кога има някаква причина и кога - не.
Тъй като от доста години вече, да чукам на дърво, нямам инфекции, съм го приела за нормално. Имам приятелки, които също като мен носят ежедневни превръзки, други не. Според мен, ако няма някаква инфекция, просто си е физиологична особеност.
И аз препоръчвам още една консултация с гинеколог и ако отново микробиологията е чиста - приеми, че си е нещо съвсем в реда на нещата и не му обръщай толкова внимание.
След като вече водиш полов живот, ползвай задължително презервативи и не пропускай профилактични прегледи поне веднъж годишно при гинеколог за микробиология и цитонамазка.
Между другото, каква гинекологична пяна ти предписаха? Нещо за измиване или?

# 13
  • Мнения: 9
Откакто влязох в пубертета, постоянно имам течение, което през различните фази от месечния цикъл е различно като цвят и консистенция.
Имала съм многократно гъбички и бактерии и тогава освен течението, получавам парене и сърбеж, тъй че знам кога има някаква причина и кога - не.
Тъй като от доста години вече, да чукам на дърво, нямам инфекции, съм го приела за нормално. Имам приятелки, които също като мен носят ежедневни превръзки, други не. Според мен, ако няма някаква инфекция, просто си е физиологична особеност.
И аз препоръчвам още една консултация с гинеколог и ако отново микробиологията е чиста - приеми, че си е нещо съвсем в реда на нещата и не му обръщай толкова внимание.
След като вече водиш полов живот, ползвай задължително презервативи и не пропускай профилактични прегледи поне веднъж годишно при гинеколог за микробиология и цитонамазка.
Между другото, каква гинекологична пяна ти предписаха? Нещо за измиване или?
Пяната се казва " Гинексит" изпизаха ми и едни добавки, но аз имах възпаление на уретрата и ми изписа и антибиотик, но ми каза да го пия 10 дена след взимането на добавките и ползването на тази пяна, ако не ми е минало.

# 14
  • Мнения: 12 724
Може да не е овлажняване това, а някакъв вид неболестно течение, щом е изследвано и няма бактерии. Аз не бих се притеснявала. Всъщност съм имала някакво подобно течение на подобна възраст и само си отмина.

Общи условия

Активация на акаунт