🤰Февруарски Мами 2021 🤱Тема V

  • 32 816
  • 638
  •   1
Отговори
# 600
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Честит да бъде Александър! Съвсем скоро да бъдете и вие като таткото негативни Simple Smile

# 601
  • Мнения: 27
Да се похваля и аз на 26ти се роди и нашия син - 3950, 52см, нормално раждане.
Заради размерите на моя бозанчо и аз имам шевове. Моят въпрос е третирате ли ги с него вкъщи? Някакви промивки от смардлика или нещо друго? Идея до колко време би трябвало да паднат?

# 602
  • Мнения: 146
Честита рожбичка 😊! Аз вкъщи шевовете ги пръсках с Цикатридина. На 10тия ден трябваше да ми ги махнат, но половината бяха паднали сами. Бързо възстановяване!

Да се похваля и аз на 26ти се роди и нашия син - 3950, 52см, нормално раждане.
Заради размерите на моя бозанчо и аз имам шевове. Моят въпрос е третирате ли ги с него вкъщи? Някакви промивки от смардлика или нещо друго? Идея до колко време би трябвало да паднат?

# 603
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Аз се киснах в смрадлика и пръсках цикатридина.

# 604
  • Мнения: 444
Честито на новите мами! Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват, а на вас бързо възстановяване!

Момичета, спомняте ли си как ви обяснявах, че аз мразя спални чували и си мисля, че и детето ми няма да ги харесва .... е ще ми се наложи все пак да купя ... щуравата ми дъщеря е на 19 дни и започна сама да се завивива през глава 😂

# 605
  • Мнения: 177
Момичета, как третирате раните от операцията? С какво се мажете! Имате ли болки? Аз родих преди 3 седмици и още си ме боли.. Ползвате ли колан? Препоръчайте ми. Шашнала съм се, понеже много ми се струпа, а и няма кой да ми помага в момента..

# 606
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Днес малкия стана на 7 седмици и в негова чест ходих на контролен преглед. Въпреки многото разкъсвания, шевове и ужасяващо раждане, според АГ няма да има проблем нито да забременея отново, нито да износя живот и здраве едно бъдещо бебе. Олекна ми, честно казано, понеже се бях притеснила за това. Само шеговито ми подметна, този следващия път да не чакам да започне раждането ми и тогава да му звънна.
За да има баланс, обаче, малкия е с оток на крака от днес, влдихме го на ехограф и рентген - и двете изследвания са ок, а едното краче е двойно на обиколка спрямо другото:( предната вечер баткото малко по-грубо го бутна, но не мисля че е от това. За мое огромно съжаление, лекарите не казват нищо. Ще го следя сега и дано спадне следващите два дни, ако не понеделник ще сме в София на преглед Sad
Поне да бъда полезна - раната от секциото я пръсках с цикатридина и мажех терезиън ойл. После мазах Био ойл и сега е мнооого тъничък белег, буквално едва забележим.

# 607
  • Мнения: 374
Аз съм малко несериозна спрямо белега си. Не го кажа много редовно. Иначе съм си взела силиконов гел Кело Кот.

# 608
  • Мнения: 1 659
Имат ли вашите бебчета млечни корички по главата и как ги третирате ?

# 609
  • Мнения: 191
И аз така🙄 абсолютно несериозно подхождам.Мазала съм го точно 3 пъти с био ойл.
Skk надявам се на бебчо да му мине бързо краченцето!
Все още нямаме корички по гравичката

# 610
  • Мнения: 260
Аз мажа с Цикатридина маз, но пропускам чат-пат Simple Smile. За млечните корички по главата препоръчвам Мустела - имат специален шампоан пяна, който при баткото действаше много добре. Малкият сега няма крусти по главата, но има между веждите и ще пробвам с преварен зехтин, че с друга козметика близо до очите не смея да мажа. Иначе за болките, първия месец и при мен се появяваха, най-вече като се претоварвах (на десетия ден помъкнах пазарските торби, на втората седмица пуснах една прахосмукачка, след това се кротнах и отшумяха болките Simple Smile

# 611
  • Мнения: 177
Аз не се спирам по цял ден, и си ме боли..не вдигам тежко, но сама си гледам бебчо, тати помага, когато не е на работа, но през деня ми идва в повече..
Момичета, вие изнервени ли сте?
Аз раждах под пълна упойка за съжаление ..наложи се спешно секцио и мисля, че от упойката имот лекарствата, които ми даваха в болницата пет дни се появиха множество странични ефекти... кръвното ми играеше...тресеше ме...липса на вкус и обоняние...нервност...сърцебиене, учестен пулс..безсъние имах, халюцинации при разбуждане от сорта на това, че бебето ми го няма... Сега съм по-добре.. повечето симптоми изчезнаха, умората остана.. АГ говори за възможна щитовидна жлеза, но не мисля...или за вирусна инфекция..също не мисля... Според мен хормоните са от значение и скоро ще се нормализират нещата.

# 612
  • Мнения: 191
Болки нямам почти никакви (имах само първата седмица)сещам се за операцията само когато вдигна нещо доста тежко .Може би не е зле да отидете на контролен преглед.Изнервена съм все по-рядко не е като след раждането.Хормоните се нормализират явно😁...И аз бях с пълна упойка но нямах нито едно от страничните действия които описвате напротив чувствах се прекрасно за разлика от момичето което беше с мен а тя беше със спинална упойка.Явно си е до организъм.
Да попитам мамите които родиха към края на януари все още ли имате лохии/цикъл?Родих на 21ви и вместо да спира вече от днес се увеличава ...

# 613
  • Мнения: 260
Kanine, не е от пълната упойка, нито е от обезболяващите- правилно са те насочили да ди видиш щитовидната жлеза, виж си и хемоглобина, ако си имала нисък хемоглобин и ако кърмиш може да ти е ниско желязото, което ще доведе до световъртеж, неспокойствие , лесна умора.... С таз загуба на вкус и мирис, плюс неразположение и това “тресене” да не си избутала някоя корона на крак Wink

# 614
  • Мнения: 3 114
И аз бях с пълна упойка и нямам подобни оплаквания. Операцията ме боли рядко, само когато се опитвам да се изправя с бебо върху мен от полулегнало положение. Все още имам леко безчуствена зона на корема и все още си имам и голямо коремче. КГ ми останаха около 4 след раждане, не знам дали е от тях това коремче. Cry Лохии все още имам, макар и само зацапване.

Общи условия

Активация на акаунт