За секциото с любов ♡

  • 149 778
  • 4 151
  •   1
Отговори
# 2 835
  • Sofia
  • Мнения: 5 938
I.R., радвам се, че всичко е минало добре.
Честито бебче! Да сте живи и здрави!

И след моето второ секцио контракциите бяха по-болезнени. АГ каза, че било нормално. Но самото възстановяване беше по-бързо.

# 2 836
  • Мнения: 723
Аз реално не знам по кой метод съм оперирана но тук изобщо не слагат лепенка нямах и конци за сваляне. На следващия ден попитах кога мога да мокря раната и ми казаха когато искам

# 2 837
  • Мнения: 61
Здравейте, от секциото (първо) ми минаха 10 месеца. Все още усещам слабост в мускулите около разреза (самите те не са рязани). Когато седя на земята по-дълго и стана са като натъртени. Когато ставам, кихна или напрегна нускулите в зоната имам необичайно усещане. Със сигурност усещам зоната "мускулно хлабава". Даже връзката на сгъвката с бедрата е хлабава. Не знам дали съм успяла да обясня добре. Имали ли сте такива усещания? Смятате ли, че е нормално?

# 2 838
  • Мнения: 52
Здравейте, дами! И аз минах едно секцио преди пет месеца, за мен беше прекрасно изживяване, не ме е боляло изобщо, на следващия ден си носих бебчето на ръце, за мен беше като спа процедура, незнам дали е нормално, аз очаквах нещо доста по-страховито,  а всъщност не беше, най-болезнено от цялата операция ми беше поставянето на абоната, често сънувах как отново влизам с голяма усмивка и желание пак да ме оперират. Моето секцио беше планово, никога не съм имала контракции. Аз още от началото си исках операция , като преди това и за моята деликатна психика смея да твърдя, че това беше най- правилното решение за себе си, което съм вземала. Поздрави!

# 2 839
  • София
  • Мнения: 6 726
Чак пък спа процедура… Иначе да, не е толкова страшно и всяка се възстановява различно.
Beautiful _7 защо не пробвате с някакви упражнения или спорт? Спокойно може да спортувате вече.

# 2 840
  • Мнения: 327
Здравейте , момичета. Имам нужда от съвет. Родих със спешно секцио на 31.08 , лохийте ми продължиха 42 дни , след което премина в цикъл от 7 дни и спря. Сега отново очаквам цикъл , но забелязвам жълтеникаво -сиво течение и се притеснявам . След този цикъл ще посетя профилактичен преглед при АГ , но се безпокоя . На някоя мама да и се е случвало ?

# 2 841
  • Мнения: 5 545
При мен самите лохии накрая бяха такива жълтеникави.

# 2 842
  • Мнения: 61
Чак пък спа процедура… Иначе да, не е толкова страшно и всяка се възстановява различно.
Beautiful _7 защо не пробвате с някакви упражнения или спорт? Спокойно може да спортувате вече.

Пробвам, когато ми остане време. Но тази опънатост на мускулите точно около разреза ме плаши да пренапрягам зоната. Например при коремни преси много силно се усеща. Ако някой е минал през същото и сподели ще се радвам

# 2 843
  • Мнения: 172
Здрвейте! Абсолютно същото усещам и аз, че дори понякога си е силна болка. В моя квартал са едни баири и ако се натоваря повече почва много да ме боли. Тренировки за корем също не смея, просто защото ме боли, иначе за долна и горна част правя. Като цяло мен от самото начало ме боля много и е далеч от “Спа процедура”. Много са дразнещи такива изкарзвания. Може много да се възстановяват лесно, но все пак е операция и не бих го определила като такова.
Аз съм около 6 месеца след операцията

Чак пък спа процедура… Иначе да, не е толкова страшно и всяка се възстановява различно.
Beautiful _7 защо не пробвате с някакви упражнения или спорт? Спокойно може да спортувате вече.

Пробвам, когато ми остане време. Но тази опънатост на мускулите точно около разреза ме плаши да пренапрягам зоната. Например при коремни преси много силно се усеща. Ако някой е минал през същото и сподели ще се радвам

# 2 844
  • Мнения: 7 898
Всеки е различен. Не се сравнявайте с другите. Ако нещо ви притеснява отидете на лекар.

# 2 845
  • Мнения: 172
Така е, аз ходих вече, но ще отида пак, мисълта ми беше, че много жени избират секциото заради коментари като този, а при тях не става точно така, плюс това, че лекарите също не обясняват какви са възможните усложнения и тн. Писах заради коментара на другата жена, защото аз когато писах, нямаше никой с такива болки и е успокояващо като чуеш, че не си сам.

Всеки е различен. Не се сравнявайте с другите. Ако нещо ви притеснява отидете на лекар.

# 2 846
  • Мнения: 444
Колко време след секциото ви слезна кърмата?

# 2 847
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
На 2я ден вече гърдите ми бяха на буци. Добре, че бях подготвена с кърпи за топли/студени компреси, помпата най-обикновена на Кика бу, която макар и предварително бях купила, също ми свърши супер работа.

# 2 848
  • София
  • Мнения: 6 726
Този път на 3-4 ден

# 2 849
  • Мнения: 52
Всеки е различен, така е, за някои естественото раждане е било мечта и имат прекрасни спомени, за други е било кошмар, предполагам,че при секциото , както и при всяка една процедура, при всички е различно Аз казвам за мен какво беше, не искам никой да насърчавам , просто за мен беше най- правилното решение в дадения момент, разбира се с консултация с лекари. Късмет на всички момичета пожелавам и нека да имат само положителни емоции, който и начин да изберат и разбира се здрави и щастливи бебчета, това е най-важното.

Общи условия

Активация на акаунт