За секциото с любов ♡

  • 149 506
  • 4 147
  •   1
Отговори
# 2 865
  • Мнения: 975
Мен никой не ме е приспивал. В началото на секциото едвам на заспах сама, но това беше от изтощение и умора, че не бях спала повече от 24 часа, на бързо ме разбудиха обаче.
Аз също исках да гледам всичко, но никой не ме е питал. Жената в моята стая също каза, че и нея са приспивали.

# 2 866
  • Мнения: 5 273
Не са ме приспивали изобщо. При мен секциото отне около час с всичко. Малко след 9 сутринта влязох и около 10:30 ме извадиха с количката. Самото вадене на бебето отнема от 3 до 5 мин (така са ми казвали), ама едно секцио не е само да извадят бебето.

# 2 867
  • София
  • Мнения: 6 726
Бях със спинална ама чак да искам да гледам всичко не мерси Simple Smile

# 2 868
  • София
  • Мнения: 5 617
И мен не са ме приспивали. Говориха си с мен и анестезиолога, и сестрата. Понеже секциото ми беше по спешност много се опитвах да чуя какво си говорят двамата, които ме оперираха, обаче не успях, то беше страшна суматоха. В Окръжна болница (София) платното пред мен прозираше, но единственото, което успях да видя, беше как развиват бебето от пъпната връв и това ми беше достатъчно да се успокоя. За 5мин след поставянето на упойката вече я бяха извадили, но сигурно като времетраене е ок.

# 2 869
  • Мнения: 5 543
Екипите ме поздравяваха, че усмихната отивам на операционната маса. ( Виж, в Майчин дом това изглежда ги подразни и успяха да ме разреват абсолютно нарочно. Това извън Майчин дом няма как да се случи.)
О, да, напълно подкрепям и споделям написаното. И аз бях в добро състояние на духа въпреки напечеността на ситуацията и не бях рухнала психически, та те жестоко се подразниха на стабилността и вътрешната ми сила. Явно искат ревящи и истеризирали жени, на това са свикнали и се стараят всячески да го предизвикат, така се чувстват по-добре и избиват комплекси, не знам, но жалка история са такива човечета като цяло. Иначе поклон пред всички лекари и медицински персонал, които си вършат работата професионално и със сърце! Heart

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 19:33 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 2 870
  • Мнения: 1 495
Благодаря момичета! И аз се надявам всичко да мине успешно, не , че се съмнявам, но знаете как страхът е по-голям от всичко друго. Иначе и аз нямам търпение да родя, защото си натежава, почнаха да се обаждат доста болежки, имам 1-2 разширени вени и почнаха и те да ми създават проблем. Абе към края хич не е забавно.
А вярно ли е това, че се подуват краката след спиналната упойка?
Единствено ме притеснява да не стане от планирано спешно секцио, тъй като са ме планирали за 4 дни преди термин , а вероятността да излезе преди това е огромна. Но пък казаха, че бързо свиквали екипа и ако отида с болки след 37 г.с. направо ще го извадят.

# 2 871
  • Мнения: 5 543
Елиза, всичко е строго индивидуално, но да, моите крака жестоко се подуха след спиналната упойка и ми излязоха хемороиди, тоест имах венозен застой в долната част на тялото, което ми казаха, че е от упойката. Но далеч не при всички е така. Даже повечето жени, които познавам, не са имали отоци. Успех!

# 2 872
  • Мнения: 1 103
Благодаря момичета! И аз се надявам всичко да мине успешно, не , че се съмнявам, но знаете как страхът е по-голям от всичко друго. Иначе и аз нямам търпение да родя, защото си натежава, почнаха да се обаждат доста болежки, имам 1-2 разширени вени и почнаха и те да ми създават проблем. Абе към края хич не е забавно.
А вярно ли е това, че се подуват краката след спиналната упойка?
Единствено ме притеснява да не стане от планирано спешно секцио, тъй като са ме планирали за 4 дни преди термин , а вероятността да излезе преди това е огромна. Но пък казаха, че бързо свиквали екипа и ако отида с болки след 37 г.с. направо ще го извадят.
Моите през цялата бременност не са ми оттичали, но след секциото още на другия ден бяха.. даже като си затръгвах едва си обух сандалите 😂 иначе ми се оправиха за няколко дни, питах от какво се е получило, май ми казаха нещо за някакъв белтък ама не можах да разбера много, че и без това още не бях на себе си 😁

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 19:54 от ForestFairy13

# 2 873
  • Мнения: 975
Отоците се получават при спадане нивата на Общ белтък и Албумин. Ако повечето АГ ги следяха рутинно през бременността и особено след 7ми месец и назначаваха Протеинови шейкове за бременни , нямаше да се подуват краката и ръцете на жените. Някои жени поради тази причина стигат и до Хюман Албумин след секциото. Така, че изследвайте си тези белтъци и ако са ви под долна граница - коментирайте с АГ. Най-добрият според мен протеин е този на Прегнако. Със минимално съдържание на захар/въглехидрати. Но трябва да се започне поне две седмици преди раждането и само при нужда разбира се. Даже знам, че в Надежда го изписват превантивно на жените с близнаци , защото там двойно се дърпат белтъците. А също го изписват и Кардиолозите при високо кръвно на бременните.

# 2 874
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
По време на моето секцио и аз вдигнах кръвно, но то беше от притеснение, че осъзнах колко трудно я извадиха, беше синьо-лилава и в момента, когато ми я показаха аз осъзнах, че не съм я чула да плаче. Нещо май се разписука от някаква машинка, аз започнах да си въртя главата и да се опитам да видя нещо, знам ли аз какво... Но анестезиоложката, която ми беше до главата през цялото време и ми говореше реагира много бързо, успокои ме с нещо венозно и после изтича с телефона ми да снима бебка. През това време я бяха обдишали и я почистваха. След като я чух как зверски започна да плаче и я видях на снимките, че всичко е наред се успокоих, та чак се разплаках и аз. Толкова крайни емоции ме раздрусаха от тръгването към операционната, докато ме преместят в реанимация, че чак не ми се вярваше. Толкова се радвах, че след като на финала за минути преди операцията всичко се беше объркало много, после ще мога да си почина няколко часа. Всички притеснения, нерви, 16 часа контракции и 36 часа глад обаче се изпариха в мига, когато на другия ден отидох да си я взема. Тогава осъзнах, че живота е вече друг, няма за какво да мисля друго, освен за малкото човече, което в моята награда след 10 години очакване.
Всичко минава и заминава, трудностите се забравят бързо. Успех и кураж на всички, на които секцио тепърва предстои!

# 2 875
  • Мнения: 5 273
Благодаря момичета! И аз се надявам всичко да мине успешно, не , че се съмнявам, но знаете как страхът е по-голям от всичко друго. Иначе и аз нямам търпение да родя, защото си натежава, почнаха да се обаждат доста болежки, имам 1-2 разширени вени и почнаха и те да ми създават проблем. Абе към края хич не е забавно.
А вярно ли е това, че се подуват краката след спиналната упойка?
Единствено ме притеснява да не стане от планирано спешно секцио, тъй като са ме планирали за 4 дни преди термин , а вероятността да излезе преди това е огромна. Но пък казаха, че бързо свиквали екипа и ако отида с болки след 37 г.с. направо ще го извадят.
Не само след спиналната упойка. Аз имам едно нормално раждане с епидурална и едно секцио. И в двата случая краката ми бяха като на Шрек след ражданията. По време на бременността не съм отичала. Първият път бях на 32 когато родих, вторият бях на 39. Вторият път ме държа повече, около 2-3 седмици. Казаха, че е нормално и до месец се изчиства.
Хемороиди не знаех, че излизат от упойката. Според мен излизат от тежестта и напрежението в долната част на тялото в последните месеци или преди раждането. Поне при мен беше така.

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 23:21 от brumm

# 2 876
  • Мнения: 975
Абсурд! Какви хемороиди от анестезия? По време на бременността под влияние на хормоните, някои жени получават запек това води до хемороиди в последствие. При нормално раждане в резултат на напъните също стават хемороиди. Да допълня и че при венозен застой засегнатите места не само се подуват а и зачервяват, мястото не може да се пипне. При венозен застой задължително се изпраща на ангиолог пациента. Венозен застой съм виждала при футболни фенове, които пътуват с автобуси на мачове в чужбина по 2-3 дни са седнали в автобуса и после пак по 2-3 часа прави на мача, и веднага след това обратно към БГ пак по 2-3 дни седнали в автобуса. Гравитация а не упойка!

# 2 877
  • Мнения: 5 543
Момичета, повтарям какво ми каза анестезиологът. Ако не вярвате, обърнете се към него. Аз хемороиди по време на бременността не съм имала грам. Но в деня след секциото краката ми станаха като топузи и паралелно с това изведнъж като с магическа пръчка ми се появиха 2 гигантски хемороида, всеки от които с размер на голяма слива (вярвате или не). И друг път съм споменавала за това в темата. Това беше най-отвратителното нещо от всичко. Болката от секциото беше нищо в сравнение с това. Беше ужас, не можех да седна, беше зверска, денонощна болка, бях направо пред самоубийство. Исках да се оперирам веднага, макар и с прясна коремна операция, защото щях да се побъркам, но ми казаха, че току-що излезли хемороиди няма да ми оперират, оперирали само хронични, при които са правени опити за лечение и е неуспешно. Само си представях как, ако се пръснат, ще получа ужасна кръвозагуба и лошо ми ставаше, но в крайна сметка наистина всичко мина... Първо изчезнаха отоците по краката, а 10-тина след това се прибраха и хемороидите, както се и появиха. Обясниха ми - венозен застой в долната част на тялото след секцио. Било често срещано и нормално. А аз си мислех, както и повечето хора, че хемороидите се появяват само след нормално раждане заради напъните, но не. Сигурно съм рядък случай, но се случва.
Весели празници.

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 01:18 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 2 878
  • Мнения: 18 526
При 4 раждания секцио, нито веднъж не са ми се подували краката, значи това може и да се размине. Виж, хемороиди са ми се случвали - наистина са нещо ужасно Sad Хубавото е, че с лечение изчезват бързо и ги забравяш Simple Smile

# 2 879
  • Мнения: 2 239
И моите крака бяха огромни след операцията. Страшно много се бяха подули. Така не съм била дори през бременността. Докторът каза, че е ефект от упойката. Отмина за около седмица при мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт