За секциото с любов ♡

  • 149 527
  • 4 148
  •   2
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 5 543
Ей, ама някои хора сякаш много ги е яд, че не си се пънала в зверски болки да раждаш "естествено", а вместо това си родила за половин час и си забравила! Simple Smile Не им обръщай внимание, вече половин година нямам никакъв проблем. Simple Smile

# 1 381
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Ей, ама някои хора сякаш много ги е яд, че не си се пънала в зверски болки да раждаш "естествено", а вместо това си родила за половин час и си забравила! Simple Smile Не им обръщай внимание, вече половин година нямам никакъв проблем. Simple Smile
Точно това е причината! Направо ги е яд! И затова, ако някоя наивна бъдеща или настояща майка се осмели да каже за секцио пожелание и се нахвърлят отгоре ѝ като хиени! Непростим грях е да не си си разкъсал половите органи в ужасни болки, даже се имат за повече майки, многострадални геновеви. Не спират да обясняват как родили за 15 минути и след 2 часа са забравили, че някога са раждали, а в съседната тема за възстановяване след нормално раждане си споделят как е напълно нормално да не можеш да седнеш над 15 дни, да ти опъват шевове, да си слагаш болкоуспокояващи свещички, месеци наред изстръпване, една година след раждането да ти е болезнен секса и т.н. все неща нямащи нищо общо с "родих и след 2 часа забравих". На мен ми предстои второ секцио пожелание и когато изпитам малко страх, влизам в онази тема да се успокоя 😃

# 1 382
  • Мнения: 2 239
Присъединявам се към горните мнения. Първите 3 месеца ме придърпваше и имах лек дискомфорт отдясно. Ама и аз не се спрях - носене на количка, дълги разходки, чистене, пране, носене на бебе. Grinning Обичайните неща за всяка от нас. Сега се чувствам супер, тренирам от повече от месец и нямам никакви оплаквания.
Гледай си бебчето и хич да не ти пука от такива изказвания Blush

# 1 383
  • Мнения: 329
Аз съм вече 5 месеца след секциото и имам нервна болка (болка от срязване на нервни нишки). Повърхностна е, понякога остра. Обикновено са бодежи, които бързо минават. Кожата около мястото е много чувствителна, сърби, боли на допир, примерно от дреха и т.н. Обясниха ми, че това се случва когато повече фини нервни окончания са прерязани (което няма как да се избегне  защото при всеки човек по-малките и фини нерви са различни на брой и с различно разположение). По големите нерви по-често са на едни и същи места, но пак има голяма разлика от жена до жена.
Много жени изобщо и никога нямат такива болки и усещания. Но честно казано тези болки са по-скоро неприятни, свиква се с тях и не са нещо непоносимо.
Също, обясниха ми че са много добър признак (както и сърбежите на мястото на секциото). Защото това означава, че тялото се опитва да възстанови нервите и има много голям шанс да се върне пълната чувствителност на мястото след около година или две. (те зарастват много бавно и съответно тези болки и сърбежи могаъ да са много продължителни)

Ако нервите са прерязани така, че не може изобщо да се възстановят, има тотално изтръпване и безчувственост на мястото около тях и няма никакви усещания.

Истинските болки от самата операция при мен продължиха около месец или два. Придърпвания и други подобни. Нервната болка в началото е силна и после утихва.

Извинявам се за некомпетентното обяснение, само предавам по спомен. Аз бях много притеснена заради тези повърхностни болки, които не минават. Мъжа ми има операция на врата и при него има срязани нерви и той има подобни усещания и на него му го обясниха с това.

# 1 384
  • Sofia
  • Мнения: 5 926
Ако нервите са прерязани така, че не може изобщо да се възстановят, има тотално изтръпване и безчувственост на мястото около тях и няма никакви усещания.
При мен беше така - едно петно около 10 см беше изтръпнало, тотална безчувственост. Бях приела, че ще си остане така завинаги. Но се възстанови за няколко години.

# 1 385
  • София
  • Мнения: 6 726
При мен година нямаше чувствителност, но пък този сърбеж ме е влудявал понякога. Е, три години след операцията си имам чувствителност и всичко е наред ( не, че съм имала време да се притеснявам и затова).

# 1 386
  • Мнения: 5 543
Аз имах леки придърпвания няколко седмици след операцията. Сега нищо, абсолютно все едно не съм оперирана. Наскоро претърпях лапароскопска операция за премахване на жлъчния мехур. Докторите казаха, че съм имала единични сраствания от секциото, които са премахнали.

# 1 387
  • Мнения: 1 501
Болки нямам. Минаха вече 4 години и половина от секциото ми. Обаче чувствителността не се е върнала напълно, сигурно никога и няма да се върне. А иначе аз имах само 10 дни лохии.

# 1 388
  • Мнения: 107
Мами, на тези от вас които сте били секцио и ви свалиха конците, сложиха ли ви лепенка за още ден два примерно? И самият белег има ли коричка или си е като разкървавена рана, питам понеже се тревожа да не навлезе някоя инфекция в раната,понежи съм слушала за такива случаи?
Благодаря момичета

# 1 389
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Мами, на тези от вас които сте били секцио и ви свалиха конците, сложиха ли ви лепенка за още ден два примерно? И самият белег има ли коричка или си е като разкървавена рана, питам понеже се тревожа да не навлезе някоя инфекция в раната,понежи съм слушала за такива случаи?
Благодаря момичета

На мен не са ми сваляли конци, но никога белега ми не е бил като рана. Не имал кръв или струпеи с кръв. Мисля, че всяка течност излизаща от белега е проблем. Обясниха ли ви как да го третирате. Аз трябваше да пръскам Неомицин и Цикатридина

# 1 390
  • Мнения: 107
Мами, на тези от вас които сте били секцио и ви свалиха конците, сложиха ли ви лепенка за още ден два примерно? И самият белег има ли коричка или си е като разкървавена рана, питам понеже се тревожа да не навлезе някоя инфекция в раната,понежи съм слушала за такива случаи?
Благодаря момичета

На мен не са ми сваляли конци, но никога белега ми не е бил като рана. Не имал кръв или струпеи с кръв. Мисля, че всяка течност излизаща от белега е проблем. Обясниха ли ви как да го третирате. Аз трябваше да пръскам Неомицин и Цикатридина
Тези дни ще ми го свалят и просто се чудех как изглежда и дали е един вид като прясна рана.
Вероятно ще ми обяснат как да го третирам. Благодаря ви!

# 1 391
  • Мнения: 594
Конците ми ги махнаха на 7-ми ден и не са слагали повече лепенка. Доктора ми, ми каза да си се къпя спокойно. Колкото до раната просто си беше подуто малко мястото, но нищо не е текло от нея.

# 1 392
  • Мнения: 7 898
Лолита, не се вманячвай. Ако имаше инфекция, сега нямаше да пишеш във форума.

# 1 393
  • София
  • Мнения: 6 726
Мами, на тези от вас които сте били секцио и ви свалиха конците, сложиха ли ви лепенка за още ден два примерно? И самият белег има ли коричка или си е като разкървавена рана, питам понеже се тревожа да не навлезе някоя инфекция в раната,понежи съм слушала за такива случаи?
Благодаря момичета
Не, махнах я директно. Всъщност махнаха ми я още в отделението и се прибрах. Никаква инфекция не е ставала и с нищо не съм го третирала. В момента прилича на одраскано.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 19:43 от I.R.

# 1 394
  • София
  • Мнения: 2 014
Аз съм със разградимите конци, които не се махат от лекаря. По - голяма тъпотия не съм виждала. Три-четири месеца се разграждат от 15 шева са ми паднали едва три . Ако имах възможност да избирам щях да искам от обикновените конци, които се,свалят на 7 ден.

Общи условия

Активация на акаунт