Вечер ям като прасе!

  • 6 577
  • 146
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, реших да споделя какво ме притеснява и то е че вечерно време имам огромен апетит. И през деня все ми се хапва, но се старая да се ограничавам и ми е по-лесно като съм на работа и все правя нещо, за закуска пия само кафе, но понеже го пия с мляко и захар си е калорично, на обяд ям две принцеси (две страндартни филии, не от дългите), някакъв сандвич или ако съм вкъщи и съм готвила някаква супа си ям от нея с две филии хляб. Обожавам хляб и всичко тестено. Изтрайвам до 6-7, като се старая да не ям почти нищо, но вечер като седнем с мъжа ми нямам спирачка.Първо сервирам някаква салата (която не винаги е здравословна, понякога е картофи с майонеза и пушено филе, руска салата или нещо от сорта), пием 2-3 ракии и след час,два като си хапнем салатата и изпием ракията сипвам манджата. Например вчера правих лазаня и понеже имам кухненска везна почнах да меря по колко ям. Сипах си в чинията порция ололо 400 грама и си казах, че ще е това, но като го излапах набързо все едно не бях яла, станах и си сипах още към 200гр. Отделно от това вече бяхме на бира и пиех трета чаша. След вечеря ядем нещо сладко за десерт, като често това е шоколад. Аз ям половин и той половин шоколад. Понякога си изяждам сама и цял. Преди ядях и чипс, след вечеря като си пуснем филм, но си наложих и спрях да купувам, за да не ме дразни като го гледам. Понякога правя торта и пак вечер омитам по две парчета, на обяд ако се случи да съм вкъщи си хапвам и едно парче с кафето. 😳 Ако не се натъпча сън не ме лови, мисля кво има в хладилника и какво да ида да ям. Ако гледам филм пак мисля кво да плюскам 😅 За щастие няколко години вече ям по този начин и съм 53кг при ръст от 159см. Не съм никак слаба, но се търпя, не мисля да правя диети все още. Лятото ставам 49-50, зимата максимум 56 съм била. Никога не съм била на диета. Не знам на какво се дължи този неконтролируем апетит късно вечер и как да го стопирам..?🙄

# 1
  • Мнения: X
Аз ако ям като теб ще стана 100 кг. Без да се заяждам, малко завиждам☺️

# 2
  • Мнения: 9
Аз ако ям като теб ще стана 100 кг. Без да се заяждам, малко завиждам☺️
О, благодаря ти! Няма нищо за завиждане, по-скоро аз завиждам на жените като теб, които ако решат и спират. ☺️ Аз за съжаление нямам воля, много пъти съм се навивала да ям нормално, дори не да бъда на диета, а просто нормални порции.Но огладнея ли трябва да се наям, като наркоман съм 😂 Вече съм пуснала шкембе, бедрата са ми поотпуснати, не се харесвам без дрехи,но не успявам да се контролирам и това е..

# 3
  • Мнения: 7
Аз съм като Вас. Мога да ям много и да не пълнея, при мен е ген. Може да си пуснете изследвания, ако мислите, че не е нормално да изпитват такъв глад. Опитайте се да ядете равномерно и чрез деня. Започнете да закусвате и според мен ще усетите промяна. Ако сте изложена на стрес това може да е причина да хапвате толкова мкого. Аз, когато съм под стрес постоянно изпитвам глад за сладко. И все пак важното е да се чувствате добре, щом не Ви създава дискомфорт, просто се наслаждавайте на храната Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 883
Не съм специалист, но видях 2 огромни грешки в ежедневието ти, които ако оправиш няма да имаш нубда от тъпчене. Вероятно сама си ги знаеш де, но все пак да ги кажа.
1. Ядеш полуфабрикати, които нямат реална хранителна стойност.
Започни да слагаш на масата непреработени храни като месо, картофи, ориз, свежи плодове и зеленчуци, ядки, зехтин, чисти масла. Когато се наяждаш с истинска храна желанието за нещо сладко или нещо между другото намаля. Не спира, но определено се намаля.
2. Ядеш твърде малко през деня и съвсем нормално до вечерта да си със зверски апетит. Да не говорим, че алкохолът го усилва.
Кафе с мляко и захар не е много калориично, а и едва ли пиеш литри кафе. Фокусираш се на грешното място.
И още нещо. Преди лягане сладко не е хубаво да се яде. Това ти е прекия път към целулита и мазнините.

# 5
  • Мнения: 3 578
Заглавието на темата е трепач!

🤣🤣🤣🤣🤣🤣
падам!

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Ние роднинска връзка ли имаме (с изключение на алкохола ) ,  аз всяка  нощ или сутрин между 3 и 30 и 4 и 20 часа , ставам тъпча нещо , пия задължително чаша студена вода и лягам , много ми е хубаво...
Лошото е ,че сега 60 дни в къщи без движение съм 10 кг отгоре , буквално 10кг . - ужас просто ... а най-гадното е ,че мъжът ми е страшен чревоугодник .
Вчера купих всички видове брашна без бяло , подсладители , семена и : - Жена ,кокошки ли ще гледаме? Joy идиот

# 7
  • Мнения: 9
Ние роднинска връзка ли имаме (с изключение на алкохола ) ,  аз всяка  нощ или сутрин между 3 и 30 и 4 и 20 часа , ставам тъпча нещо , пия задължително чаша студена вода и лягам , много ми е хубаво...
Лошото е ,че сега 60 дни в къщи без движение съм 10 кг отгоре , буквално 10кг . - ужас просто ... а най-гадното е ,че мъжът ми е страшен чревоугодник .
Вчера купих всички видове брашна без бяло , подсладители , семена и : - Жена ,кокошки ли ще гледаме? Joy идиот
Разбирам те напълно, аз не ставам нощно време но ям в 12-1, то е почти същото. И моя е един чревоугодник, купува всякакви боклуци, а аз като го гледам как си хапва и ми текът лигите. Ти щом сега си ги качила, като се върнеш съм стария си начин на живот ще свалиш повечето. ☺️ Аз съм качила 2-3кг., но за сметка на това се гледам с течение на времето как ставам все по-отпусната и с повече целулит ☹️

# 8
  • Мнения: 6 131
Вчера купих всички видове брашна без бяло , подсладители , семена и : - Жена ,кокошки ли ще гледаме? Joy идиот
JoyJoy
Божке, къде я побирате цялата тая храна?!? На мене това ми е тридневната дажба, но моят метаболизъм вече спи вековен сън - и 2 дена да не ям нищо, не ще да мръдне.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 515
Ядеш така, защото през деня гладуваш. Отделно явно и доста си пийваш, което сигурно ти отваря още повече апетит ( не знам със сигурност, защото вкъщи не близваме). Прави обратното - сутрин стабилна закуска, на обяд може да ядеш готвеното без хляб и вечеря - по-тежката салата или само основното без хляб. Аз обичам да ям и обичам и сладко, но твоите 600 грама лазаня с картофена салата , половин шоколад и чипс после ще ми стигнат за 2 дни.

# 10
  • Мнения: 2 755
Според мен трябва да се изследват щитовидни хормони и за диабет.  Не е нормално това, което се случва.

# 11
  • Мнения: 12 626
Изобщо не мисля, че гладуваш през деня. Две филии хляб на обяд са сериозно нещо. А за вечерта - ами това си е храна за 4 души, а ти се справяш сама, браво! Wink Да не говорим, че бирата също е храна, а ракията има много калории.

Наистина, не знам защо си го слагаш на сърце, след като си с нормални килограми. Храни си се, да ти е сладко!

# 12
  • Мнения: 2 593
Радвай се, че на това ядене си 53 кг. Наистина си е чист късмет, че ядеш и не качваш. Сигурно си млада още и метаболизма ти е перфектен. Аз ям наполовина на това, което ти изброяващ, алкохол не пия и съм почти 100 кила! За мен грешката е, че през деня не се яде нормално,  допуска се прегладняване и от там идва прекаляването вечер. Аз го имам същия проблем, защото обедната ми почивка е рано, а и обикновено на работа ям много малко, и съответно вечер ми се иска да изям целия свят. А най вредно е да се яде вечер. Аз също се боря с това и търся решение на проблема.

# 13
  • Мнения: X
Алкохола повишава апетита.

# 14
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Ще следя темата защото и аз съм пристрастена към храната Simple Smile Не пия алкохол но вечер правя компания на съпруга ми като си пие бирата да се отпусне от стреса и ям какво ли не - просто не мога да спра Simple Smile Напоследък съм заменила снакса с чери доматчета за да е по-здравословно - ям ги като бонбони - само аз си ги ям ММ не ще да чуе за здравословно хранене - много е трудно кагато нямаш подкрепа у дома. Когато той ме е подкрепял и сме правили диета заедно се получават нещата, но в момента като той е стресиран на работа не желае да се ограничава вечер и няма шанс скоро да направим диета Simple Smile

# 15
  • Мнения: 9
И аз не мисля, че през деня си ям малко, бих яла и повече, но тогава вече наистина ще съм 100 кила. А за алкохола, пия 2-3 ракии по 30 грама най-много, тоест максимум една голяма така да го кажем. Бирата взимаме галон и е разредена. В общи линии след всички тези неща дори главата не ме цъква, но не знам как го придобих този навик с пиенето вечер, от около две години ми стана като рутина и ми помага да се отпусна и да спя по-спокойно, особено ако съм имала натоварен ден (до скоро работех на две места временно) и понякога краката ми коват като легна, всичко ме боли и не мога да заспя. Понякога пия чай с коняк, вино или каквото имам и много ме отпуска. За закуската често нямам време, а и ако ям сутрин в 8 до 1 наобяд вече вия от глад 😳 а ако не ям нищо до обяд ми е по-лесно да издържа някак. Алкохола мога да огранича, но с яденето съм така от доста повече време, като дори и преди успявах да закусвам и после все ми беше гладно.

# 16
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Ами това е - сложи на нивото на очите в хладилника сварени яйца и чери доматчета - за да снакваш от  тях, регулирай хормоните - преди цикъл на нас жените ни се увеличава апетитът с вечерна иглика, спри алкохола и пии вечерен чай с валериан казава се Yogi Сладки сънища, дори и като спазвам тези правила пак съм си дебела дано да се включи някой с още съвети Simple Smile

# 17
  • Мнения: 9 988
И аз не мисля, че през деня си ям малко, бих яла и повече, но тогава вече наистина ще съм 100 кила. А за алкохола, пия 2-3 ракии по 30 грама най-много, тоест максимум една голяма така да го кажем. Бирата взимаме галон и е разредена. В общи линии след всички тези неща дори главата не ме цъква, но не знам как го придобих този навик с пиенето вечер, от около две години ми стана като рутина и ми помага да се отпусна и да спя по-спокойно, особено ако съм имала натоварен ден (до скоро работех на две места временно) и понякога краката ми коват като легна, всичко ме боли и не мога да заспя. Понякога пия чай с коняк, вино или каквото имам и много ме отпуска. За закуската често нямам време, а и ако ям сутрин в 8 до 1 наобяд вече вия от глад 😳 а ако не ям нищо до обяд ми е по-лесно да издържа някак. Алкохола мога да огранича, но с яденето съм така от доста повече време, като дори и преди успявах да закусвам и после все ми беше гладно.

Аз виждам притеснителен битов алкохолизъм. Втрещих се от ракията и бирите. Ако мъжът ви дърпа към дъното, по-добре го разкарайте.
Килограмите са без значение в случая. Кожата на пиячите се прецаква, черния дроб отива на кино, диабетът ви е в кърпа вързан.

Никога не бих живяла със софра мераклия и пияч. Виждам в какво се превръщат рано или късно, а половинките си повличат също. И колелото не бих си подпряла в такова.
И дядовците ми, и баща ми не пиеха изобщо, което за българин е изключение, вярно е. Кафеджии бяха големи. Научена съм, че е недопустимо, и това е. За жена пък да не говорим. Бирата прави търбух, всички го знаят. Но и хилав да си, все тая.
Чаша в горещо лято е ОК.

# 18
  • Мнения: 12 626
Ами това е - сложи на нивото на очите в хладилника сварени яйца и чери доматчета - за да снакваш от  тях, регулирай хормоните - преди цикъл на нас жените ни се увеличава апетитът с вечерна иглика, спри алкохола и пии вечерен чай с валериан казава се Yogi Сладки сънища, дори и като спазвам тези правила пак съм си дебела дано да се включи някой с още съвети Simple Smile
Пвачева, ама как така не можеш да спазваш диета без мъжа ти? Един разправяше" "С жена ми се храним разделно - тя в хола, аз в кухнята". Wink Хранете се разделно, да не го гледаш, като яде и ще може да си спазваш някакъв режим, щом се възприемаш като дебела.

# 19
  • Мнения: 9
И аз не мисля, че през деня си ям малко, бих яла и повече, но тогава вече наистина ще съм 100 кила. А за алкохола, пия 2-3 ракии по 30 грама най-много, тоест максимум една голяма така да го кажем. Бирата взимаме галон и е разредена. В общи линии след всички тези неща дори главата не ме цъква, но не знам как го придобих този навик с пиенето вечер, от около две години ми стана като рутина и ми помага да се отпусна и да спя по-спокойно, особено ако съм имала натоварен ден (до скоро работех на две места временно) и понякога краката ми коват като легна, всичко ме боли и не мога да заспя. Понякога пия чай с коняк, вино или каквото имам и много ме отпуска. За закуската често нямам време, а и ако ям сутрин в 8 до 1 наобяд вече вия от глад 😳 а ако не ям нищо до обяд ми е по-лесно да издържа някак. Алкохола мога да огранича, но с яденето съм така от доста повече време, като дори и преди успявах да закусвам и после все ми беше гладно.

Аз виждам притеснителен битов алкохолизъм. Втрещих се от ракията и бирите. Ако мъжът ви дърпа към дъното, по-добре го разкарайте.
Килограмите са без значение в случая. Кожата на пиячите се прецаква, черния дроб отива на кино, диабетът ви е в кърпа вързан.

Никога не бих живяла със софра мераклия и пияч. Виждам в какво се превръщат рано или късно, а половинките си повличат също. И колелото не бих си подпряла в такова.
И дядовците ми, и баща ми не пиеха изобщо, което за българин е изключение, вярно е. Кафеджии бяха големи. Научена съм, че е недопустимо, и това е. За жена пък да не говорим. Бирата прави търбух, всички го знаят. Но и хилав да си, все тая.
Чаша в горещо лято е ОК.
Действително не е нормално и хората биха се втрещили, но не консумирам алкохол ежедневно. Може би максимум три пъти в седмицата (не, че и това е малко).По начина, по който съм обяснила до сега сякаш е всеки ден, но не е така. 🤭 И не е и в такова количество, както казах понякога си сипвам чаша вино и това е,а често и нищо. Дадох пример със снощи, когато се отпуснах повече и мохабета вървеше и си пийнах, но не е всеки ден.Добре, че не се научих и да пуша, че тогава не знам кво щях да правя. 😳

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 09:39 от FluffyCat

# 20
  • Мнения: X
Ами ти звучиш горда с тези постижения и че не пълнееш въпреки тях, не разбирам за какво е темата освен да ти пожелаем добър апетит.

# 21
  • Мнения: X
Може да имате инсулинова резистентност, щом със закуска огладнявате повече, отколкото без.
На мен алкохола ми повишава апетита, може би узото има най-малък такъв ефект, поне при мен.
За пристрастяването е ясно предполагам. И че стреса ви е в повече също.

# 22
  • Мнения: 3 281
Просто се храни с неща, които ще те заситят и няма да си гладна. Ако храната, с която се храниш те прави по- гладна, значи просто избираш грешната храна. Джънк храната е създадена да те кара да ядеш повече и повече, трудно е да те засити.
За алкохола не знам какво да кажа, аз калории НИКОГА не пия, калориите са за ядене, не за пиене. Това ми е било винаги правило, което ми е помогнало страшно много.
Имаш бърз метаболизъм- чудесно. Но в един момент с възраста и липсата на физическа активност той пада, и вече няма нужда от толкова много калории, и част от това което ядеш и пиеш сега ще стане в плюс и ще качиш килограми. Няма такива хора, които са просто чудо на природата и нарушават законите на термодинамиката.
Ако някога се чудите защо едни трябва да ядат 2000 калории на ден за да не напълнеят, а други 4000калории, това е метаболизъм. Ако човека с бързия метаболизъм мине на 3000 калории на ден, за него това може да е чист глад. А ако човека с бавния мине на 1500 може да е напълно поносим дефицит. За щастие и за нещастие, метаболизмът не е постоянна величина, може и да се увеличи, може и да се забави.
Не си правете такива експерименти със здравето, преяждането е форма на ХР. Има отражение върху всичко, както външно така и вътрешно.

# 23
  • Мнения: 6 131
Джънк храната е създадена да те кара да ядеш повече и повече, трудно е да те засити.
Не ям джънк храна, може би един път годишно да ми се преяде някакъв чипс, но при мен е точно обратното на твърдението. Насищам се от съвсем малко, става ми мазно и тежко. Вероятно защото наистина не съм свикнала с такъв тип храна. Докато от една-две ябълки, лека салата ... придобивам вълчи апетит, е няма такова раздразване. Избягвам такива "лекички" закусчици измежду другото, че обикновено прераства в тежката артилерия.

# 24
  • Мнения: 12 626
Тогава лекичките закусчици с ябълка и салата от зеленчуци си ги хапвай като предястие, за апетит. И те си трябват..

# 25
  • Мнения: 3 010
Ако темата не е пързалка, че малко така звучи, без да се обиждате, не е лошо да си проверите хормоните. Също можете да започнете да постите - това много контролира апетита. Има тема за интервално гладуване тук с много полезни съвети.

# 26
  • Мнения: 9
Ако темата не е пързалка, че малко така звучи, без да се обиждате, не е лошо да си проверите хормоните. Също можете да започнете да постите - това много контролира апетита. Има тема за интервално гладуване тук с много полезни съвети.
Не е пързалка, нито е с цел да се похваля колко съм слаба 🤨 благодаря ви за съвета, аз не всеки ден ям месо, повечето време съм на постно, бих могла изцяло да изключа животинските продукти, отделно от това вечерта от 12 до 12 на обяд не ям нищо, с изключение на кафето, но ще проуча темата с интервалното гладуване по-обстойно.☺️

# 27
  • София
  • Мнения: 979
FluffyCat Няма да е лошо да си пуснеш изследвания. При мой близък познат имаше аналогични изпълнения от сорта да изяде тава мусака и подобни и същевременно беше поразително слаб при количествата храна, които ядеше. Оказа се, че има здравословен проблем ...
Мисълта ми е да изключиш първо причина от здравословен характер. Вече като си наясно за какво става въпрос можеш да почнеш война с апетита си - съвети как да е успешна са ти дали вече в темата.
И още нещо - изразът - "Мога спра с алкохола" е чисто клише - без да се усетиш обаче се плъзваш надолу ...

# 28
  • Мнения: 3 281
Интервално гладуване за човек, който преяжда вечер?
Чести хранения през деня в нормални порции с хубава и засищаща храна, вечер като седне на масата да не е овълчена и да засмуче като прахосмукачка 2к калории ми звучи по-добър вариант в случая.
evencee, аз човек който се е наяжда от ябълка или лека салата не познавам, не само това е здравословна храна Simple Smile

# 29
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Това да се криеш от семейството си когато ядеш не ми харесва - нали затова сме семейство за да се храним заедно Simple Smile Заедно правим и диета
Гадно е да напуснеш мъжа си само защото пие бира иначе може да е добър човек но да кажеш че ще се разделиш с половинката зарди пристрастеност е отврат - по скоро трябва да се говори да се опитваме да си помогнем един на друг нали сме се заклели да живеем в добро и лошо в здраве и болест
FluffyCat, пробвай наистина с фаст или интервалано хранене за да се посвие стомаха или се храни с течни храни аз така правя като искам да посвия стомаха и да не съм гладна. Напоследък съм болна и апетитът ниакъв ми го няма което е добре Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 010
Чести порции вдигат инсулина, а това не е добра стратегия при контрол на апетита.
И изобщо, хубаво е да оставяме храносмилателната система да почива отвреме навреме.

# 31
  • Мнения: 9 988
Това да се криеш от семейството си когато ядеш не ми харесва - нали затова сме семейство за да се храним заедно Simple Smile Заедно правим и диета
Гадно е да напуснеш мъжа си само защото пие бира иначе може да е добър човек но да кажеш че ще се разделиш с половинката зарди пристрастеност е отврат - по скоро трябва да се говори да се опитваме да си помогнем един на друг нали сме се заклели да живеем в добро и лошо в здраве и болест
FluffyCat, пробвай наистина с фаст или интервалано хранене за да се посвие стомаха или се храни с течни храни аз така правя като искам да посвия стомаха и да не съм гладна. Напоследък съм болна и апетитът ниакъв ми го няма което е добре Simple Smile

Не знам дали е отврат, и не ми се измества темата, но представи си да има деца в картинката.
Не е честно нито към децата, нито към половината някой систематично да ти съсипва живота и да те тегли към дъното.
Всеки възрастен носи отговорност за действията си, и всеки знае доколко е охотен да си губи времето, защото някой е "добър човек".

Отварям си очите при запознанства от ранна възраст, с пиещите късах, и не се занимавах. Червена лампа ми е.
И сега внимавам, и общувам само със себеподобни. Умереност трябва да има. Пълното въздържание и фанатизъм също е червена лампа. Не ми се е налагало да зарязвам половинка, защото пиещият просто не се  класира като такава.

# 32
  • Мнения: 3 010
Дез, като не отричам правото ви на вас да не пиете или си търсите партньор, който не пие - едно голямо или 2 бири два-три пъти седмично не са проблемна консумация на алкохол.

# 33
  • варна
  • Мнения: 671
Не виждам нищо лошо в начина ти на хранене.Само спри тотално сладкото и прави упражнения по 20-30 минути ВСЕКИ ден. Явно метаболизма ти е бърз.Наслаждавай се на живота и благодари на Бог всеки ден , че не си 40 килограмова озлобяла от глад стара мома.ха- ха- ха( шегичка)Започнеш ли , обаче да дебелееш ... това вече ще е проблем.
А , сега иди на психолог,обясни му какво те притеснява, защото проблема май е само в главицата ти.

# 34
  • Мнения: 6 131
Не винаги е свързано с проблеми обилното хапване. Мой роднина изяждаше по 2 хляба на ден и по цяла тава каквото е сготвено. Прави си какви ли не изследвания - нищо. А грам не наддаваше също, все едно с кух крак. Просто ген ... що пък не се метнах на него, пуф. Обаче като удари 50 и метаболизма му се забави явно доста, защото вече понатрупва, едва-едва но се забелязва и намали порциите наполовина.
Това с ябълките беше просто пример, винаги ми е било странно как ги идат и се засищат от тях някои хора, пък аз се увълчвам. Ям ги за десерт след хранене.

# 35
  • Мнения: 216
Не разбрах  какъв е проблема. Гладна ли си яж, още повече, че не ти се трупа.
И не се терзай за нещо, което не  ти е проблем. Не се сравнявай с други хора, кой колко и как яде. Всеки човек е различен и има различна нужда от храна. Едни повече, други по-малко.
Ако си решила да спортуваш и променяш хранителни навици, просто започни със спорта. Другото ще дойде постепенно.
Успех!

# 36
  • Мнения: 9 988
Проблемът май е, че алкохолът я разяжда жестоко. И усеща, че нещо не е наред, въпреки че не качва.
Или има хранително разстройство. Количествата не са нормални.

Или иска да се похвали, но не е за хвалба изобщо.

# 37
  • Мнения: 12 626
Не виждам нищо лошо в начина ти на хранене.Само спри тотално сладкото и прави упражнения по 20-30 минути ВСЕКИ ден. Явно метаболизма ти е бърз.Наслаждавай се на живота и благодари на Бог всеки ден , че не си 40 килограмова озлобяла от глад стара мома.ха- ха- ха( шегичка)Започнеш ли , обаче да дебелееш ... това вече ще е проблем.
А , сега иди на психолог,обясни му какво те притеснява, защото проблема май е само в главицата ти.
+1
Колко хора имат подобен метаболизъм! Ако здравословно си добре, спри да се тормозиш и толкова.

# 38
  • Мнения: 2 593
Дори в момента здравословно да е добре и да няма наднормено тегло, това не значи ,че за в бъдеще е застрахована от проблеми. Такова количество храна, погълнато вечер преди сън е абсолютно нездравословно и вредно! Истински късмет е, че  няма проблеми със стомаха и храносмилането. Засега. Относно алкохола няма да коментирам, защото аз не пия,нямам отношение и не зная как се отразява на апетита и килограмите, но храната за вечеря ме втрещи! Хем аз се смятам за лакома и все си мисля,че никой не яде повече от мен Flushed
Аз от няколко години също имам проблем с вечерното натъпкване , още повече че имам болен стомах и за мен е противопоказно даже да ям след 18 ч. При мен се получава така, понеже обедната ми почивка е рано (в 11:30 ч.) и след работа е 17:30 -18 ч. съм много прегладняла. Понякога се случва два пъти да вечерям, друг път се нахвърлям и смесвам сладко, солено, месо, салата, плодове и става точно манджа с грозде. После ми става лошо на стомаха, а сутринта все едно гущери съм яла. Като махмурлук, само че от ядене.
Днеска на работа имахме  почерпка, на обед хапнах доста и съм решила тази вечер да не ям, даже и зъбите си измих вече Grinning

# 39
  • Мнения: 9 988
Темата е пързалка.

И се очаква да завиждаме за погълнатите безумства ли?

Аз не мога да понеса лазаня, дори малка порция. Мусака не ям, тежка ми е, какво да завиждам?  Мразя готвено. Торти в несвяст? Стига ми да си бодна, горчат от сладост.
Шоколада е ок, и аз го ям, че и без угризения. Нямам мераци за него твърде често. Драма няма.

А тези пригласящите, че количествата в първия пост са нормални, са сигурно вече на 4та ракия. И на 3та порция мусака за миУото, да не заслабне.

# 40
  • Мнения: 248
Според мен имаш разширен стомах и склонност към пристрастяване към храни. Добрият метаболизъм засега те спасява от затлъстяване.
За разширен стомах най- доброто е често хранене по малко/ диета 5 супени лъжици/, течности не се пият по време на хранене. Интервалното хранене и гладуването не са много за препоръчване в този случай. Има доста неща в нета, потърси. Има дихателни и други упражнения. Никакъв алкохол!!! Хора, склонни към преяждане, са склонни и към подхлъзване с алкохола и други пристрастявания. Млечният шоколад също трябва да отрежеш. Пиша тези неща и сърцето ми кърви Laughing , защото знам колко е трудно. Вечер, като ти се прияде сладичко, пий чай. Има една добавка, "Неолексан", тя е предназначена и за хора на хранителен режим. Ще ти помогне.
Така като чета нямаш хиперфагия, според мен в един момент ти се е раздул стомаха и оттам тръгва постоянният глад, не можеш да се заситиш с нормални количества. Вечер е най- трудно да се издържи на глад, когато е минал денят и човек иска да се отпусне. Е, да, ама как да се отпуснеш, като си гладен- и следва натъпкване.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 10:30 от Catley

# 41
  • Мнения: 2 543
Описанието на ритуалната вечеря, както и эаглавието ме раэбиха. :Д Според мен темата е шега...

# 42
  • Мнения: 9 988
Карантината се подписа върху всички ни. Smile

# 43
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Каква шега, аз не съм автор на темата но съчувствам защото и аз съм пристрастена към храната и е хубаво че е създадена такава тема за да се сподели кой как се бори с преяждането Simple Smile
Благодаря от сърце на Catley за съветите точно това ми се искаше да прочета, а не критики към авторката Simple Smile

# 44
  • Мнения: 481
Здравейте   , проверете щитовидната жлеза.Може да е хиперфункция на железата и затова да не качвате кг.

# 45
  • Мнения: 3 281
Жената не е споменала че има ИР, а описва форма на  хранително разстройство. Преяждането не е задължително свързано с глад, знам че темата може да звучи като пързалка на хора, които не са го изпитвали, но наистина преяждането и глада не вървят винаги ръка за ръка. Това е все по-често срещано, и не само при хора с наднормено тегло, но и при атлети.
Може да упреквате Dez за изказването си относно това каква половинка да изберем, но първото нещо, което ще прочетеш в борбата с преяждането е да махнеш дразнещите храни, с които нямаш самоконтрол от дома си. А да имаш половинка, която прави същото е много лошо. Колко души имат волята човека до тях да си хапва вкусотийки и да си пие бирата, а те да рупат салата? Решението в случая е не само дамата да промени хранителните си навици, но и нейната половинка. ММ се отказа от много любими за него храни за да не ме дразни, за да ме подкрепи, нищо че той е атлетичен и има самоконтрол върху храните.
Много от ползите от интервалното гладуване могат да се извлекат и с хубаво кардио.

# 46
  • Мнения: 476
Оффффф моята най - голяма мечта е да съм на тези килограми и да ям като теб.Същата съм.Не мога, не мога и не мога да се откажа от удоволствието от храната независимо диетите и резултатите които постигам.Мечтая да си променя метаболизма на светкавично бърз и това да не ми се отразява.Един влогър ми каза, че това било напълно възможно и чрез коучинг програма щял да учи хората как.Колкото и да е скъпо мисля да се запиша при него.
А защо не се имаш за слаба?53 за твоя ръст е идеално.Колко искаш да си?

# 47
  • Мнения: 12 626
Здравейте   , проверете щитовидната жлеза.Може да е хиперфункция на железата и затова да не качвате кг.
Аз пък имам хипофункция и дебелея даже от това, че дишам. Wink

# 48
  • Мнения: 476
Мен ме показва 1,5 кг плюс след един рожден ден в неделя.Не се мерих 5 дни нарочно за да разчитам че съм изхвърлила излишната вода.А и тези 5 дни си бях на диетата.Добре де от 1 ден толкова ли много ще кача бе...

А и бях 3 месеца на диета плюс тренировки и повече движение и би трябвало метаболизмът ми вече да е забързан както казаха някои хора.В плодороден прозорец съм но не знам има ли значение и това.

Ако наистина са мазно тия 1,5 кг ще се застрелям.Мразя си тоя бавен и бъгясъл метаболизъм мразя го бе мразя гоооо Rage От друга страна след празниците качих 1,5 кг пак но то беше след преяждане 1 седмица и е нормално тук и това го приех и си го знаех и без това бях решила да се паузирам по празниците и после да продължа , но това за този 1- единствен ден не си го обяснявам вече.

Мразя си организма и всичко бих дала за да имам организма като на авторката.

# 49
  • Мнения: 3 281
Анабел, метаболизмът ти има толкова малко значение при отслабването. Знам че много искаш да ти кажем, да, гените са виновни, няма какво да се тормозиш, авторката е избрала правилните родители, а ти не. Но ще ти кажа това, което трябва да чуеш. И то е че хората със слаб метаболизъм имат нужда от по-малко храна, на теб може пре-спокойно да ти стигат 1500 калории, а на някой с бърз метаболизъм това е чист ГЛАД. И хората с бърз метаболозъм могат да напълнеят ако изяждат повече от колкото изгарят, и те за да отслабнат трябва да са в дефицит. Ако при тях 500 калории дефицит означава да изяждат 2000 калории на ден, а при теб 500 калории дефицит означава 1200, те ще се чувстват по същия начин като теб.

# 50
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
И аз качвам по 1,5-2 килограма от една празнична вечер - меря се всеки ден и не, не е вода защото после 2 килограма ги боря 1 месец и няма смъкване Simple Smile Нямам представа какво е но сега се очертава да имам мечтаната подкрепа у дома така че ще се получат нещата Simple Smile
 Признаването и осъзнаването, че преяждаш и имаш увеличен апетит е половината решение на проблема Simple Smile
Обикновено не си признаваме че имаме проблем, а когато си признем ни нападат зверски и се свиваме в миша дупка вместо да се борим добре че имам хубаво семейство, което съчувства и ми помага безрезервно Simple Smile

# 51
  • Мнения: 248
Бавният метаболизъм също има своите предимства- остарява се сякаш по- бавно и такива хора са по- младолики. Не съм забелязала много слабите хора около мен да са по- здрави. Имам познати , които ядат много, направо им завиждам, а са много слабички и нежни. Но НЕ са по- здрави и по- устойчиви на стрес.

# 52
  • Мнения: 3 281
Метаболизма може да се забърза- упражнения, натрупване на мускулна маса, но когато се забърза както ще имаш повече енергия така и по-голяма нужда от храна. И пак заставаш в същата позиция с храненето ако искаш да намалиш процента мазнини в тялото си.
Това го казвам от личен опит, когато започнах да тренирам и отслабвам, да вдигам тежести започнах да се чувствам страхотно. Да, вече мога да ям малко повече, но в дефицит се чувствам както и преди.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 16:13 от Glossycherry

# 53
  • Мнения: 9 988
Pvacheva, мнението ми беше насочено към количествата ракия и бира в първия пост, който беше поднесен така, че да изглежда като всяка вечер. Алкохолизъм видях там, а не умерено алкохол понякога.

Аз наистина чета с разбиране. И съм изненадана, как никой не забелязва пиенето, а за храната се хващат.

# 54
  • Мнения: 476
Pvacheva,експериментирала ли си след 1 седмица отпускане колко качваш?Ако качваш 1 кило на ден в който си яла повече излиза на теория че си склонна да качваш по 7 кг на седмица, а това на практика е невъзможно.От цяла седмица маратон по надяждане качих 1,5 кг (по празниците), а сега от един празничен ден пак 1,5 кг и това малко не си го обяснявам.Организмът е странна работа.

# 55
  • Мнения: 2 518
Pvacheva, мнението ми беше насочено към Алкохолизъм видях там, а не умерено алкохол понякога.

Аз наистина чета с разбиране. И съм изненадана, как никой не забелязва пиенето, а за храната се хващат.
И мен това ме впечатли, дори да е 2-3 пъти седмично, е начало на сериозен проблем с алкохола. С времето консумацията ще зачести, уж ей така, между другото.
Голяма воля, мотивация и дисциплина ще са й необходими на авторката, за да излезе от този порочен кръг с храна и алкохол.

# 56
  • Мнения: 2 593
Сигурна съм, че темата не е пързалка, защото реално много хора са на такъв " режим" . Цял ден напред - назад, закуската се пропуска, на обед се яде някаква глупост от рода на парче пица, солети, някой крекер, всичко това полято с поне две кафета и безброй цигари ( за който пуши, разбира се ) и вечер като се прибереш сякаш се отпускаш и се почва малко от това, малко от другото, салата, основно, нещо сладко после, плодове или ядки... ядеш и все ти е гладно. Като че ли гледаш да компенсираш с яденето изморителния делник. Това е зависимост, порочен кръг, от който трудно се излиза. За себе си съм забелязала, че се храня така когато ходя на работа. Почивните дни и през отпуската въобще не преяждам, защото си намирам други емоции, които ме зареждат. Забелязвам, че и дъщерите ми ( тийнейджърки)  са склонни да ядат повече когато са подтиснати или им е скучно. Имат ли си забавления и интересни неща, хич не им е на вниманието какво ще ядат. Това е плоскост,по която се подхлъзват предимно жените. Първо пубертет, после бременности, раждания, после предменопауза, менопауза...цял живот хормоните ни играят Grinning

# 57
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
За алкохола нямам мнение защото не пия, но спор няма много калории идват от напитките Simple Smile
Качвам бързо дори и без да се отпускам - сега по празниците качих точно 7 килограма за много кратко време и няма връщане назад Simple Smile
Съгласна съм, че като спортувам огладнявам повече сега съм болна и не спортувам активно - само йога и апетитът ми значително намаля Simple Smile
Всички които се стараем да влезем във форма се нуждаем от мотивация и воля Simple Smile

# 58
  • Мнения: 476
Оффф значи излиза на практика, че и статията , която четох на Юли "И почвам да преяждам, бате" - ако се сеща някой, за термичния ефект от храната и спонтанната физическа активност не са били верни.А в това ми беше надеждата.Въпреки че от предишни чийтове нищо не бях наддала и на празниците след 1 седмица преяждане качих само 1,5 кг не мога да си обясня защо сега ги качих от 1 ден.Обхвана ме много голям страх да не ми се е променил организма и да не съм вече склонна да наддавам по 1 кг на ден ако не дай си боже искам да си почина 1 седмица от тези лишения пак.Ако отида на село за 2 седмици при баба какво сега, 14 кг ли ще кача за този период които отново 3 месеца ще боря.Приемам да кача 2-3 кг след едно отпускане и почивка за 1-2 седмици, не са болка за умиране, но ако и аз вече мога да наддам 7 кг за седмица.Това вече не е живот....

Омръзна ми да слушам за мотивация и воля, имах я в огромни дози когато започнах диетата но волята е като един мускул.Колкото и да ти е силен след много серии и повторения той се изморява и остава безсилен накрая.Същото е и с волята.Изхабена съм отвсякъде.Да съм цели 2 седмици назад сега от един празничен ден.... последната ми надежда е да не са мазнини но от тогава 5 дена минаха не би трябвало да имам задържана вода и гликогенови запаси повече.Разстроих се.

Съжалявам, че звуча като пълна лигла, просто не мога завинаги и окончателно да спра с вкусните и любимите ми неща.

Авторката на темата трябва да се чувства като най щастливата жена на света с този късмет.Няма какво да те тревожи този глад и тъпченето вечер важното е че си слаба и красива и си с магически организъм.Аз вече се чудя дали да не се застрелям и да се свършва с този ад.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 19:51 от annabelle_the_doll

# 59
  • Мнения: 2 518
Анабел, твоят проблем е, че искаш всичко сега, в момента, наведнъж, ако може и за вчера. Ако възнамеряваш така се измъчваш цял живот, не си за завиждане. Щом ти е сладко, яж. Тогава се примири и с теглото.
Ако ти пука за теглото все пак, ограничавай се. Иска се търпение. Намери си физическа активност, не до изнемога, да го подсилиш тоз метаболизъм, дето те дразни толкова.
И намали количествата. Свиква се.

# 60
  • Мнения: 2 543
Към Анабел: човек, който обича эдравословното състояние на тялото си и/или тялото си красиво и стегнато, стройно, автоматично ще го влече повече эдравословният начин на живот отколкото тъпченето. След като пишеш, че най-голямата ти мечта е да ядеш като авторката и да си слаба, эначи не си подходящ кандидат эа хубаво тяло, сори. Авторката има проблем с алкохола и храната, това си е плюскане и то може би дори не от към калории (сигурно ги гори с движение или метаболиэъм, с каквото и да е...), ами отношението просто, с което се "яде"направо ме впечатлява и хич не си е эа эавист това. (Ако темата не е пърэалка)
Също към Анабел: тренирай всеки ден эдраво и се храни достатъчно, а ако и тогава лакомията те влече повече, просто эарежи идеята да си слаба. НЕ е нужно всички да са с готини тела и беэ болести. Има и дебели и щастливи, както и болни непукисти.

# 61
  • Мнения: 476
Пепа и сноу уайт искам просто да не съм склонна да качвам по 7 кг на седмица.Нищо повече.Това ме разстрои.Случаят на Пвачева ме уплаши.Не съм против да хапвам всичко в умерени количества , не съм против дори диетите, иначе нямаше да пиша тук, нямаше 4 месеца да съм толкова стриктна и да сваля 20 кг почти.Разстрои ме , че едно отпускане и почивка може толкова да ти захвърли целият труд на вятъра.Дано не съм като Пвачева.

Но сега се видях с един приятел който последно ме беше видял на 4.01 и остана изненадан колко съм отслабнала.Била съм още по - слаба от последния път в който ме видя.Даже се уплаши да не залетя в крайности.
Така че може би тия 1,5 кг от неделния празник наистина са вода или овулация то днес съм точно в овулация.

# 62
  • Мнения: 3 281
Анабел, не знам вече колко пъти ти отговарям и аз и всички останали, но ти просто не искаш да чуеш никой. Навсякъде четеш всевъзможни диети, статии и чудесии и вече си толкова засмукана от информация и се опитваш да приложиш всичко наведнъж.
Намери нещо, което работи за теб и се придържай към него. Не бъди гладна, не отивай на рожденни дни гладна, не се ограничавай 5 дни, и после да преядеш 2 дена. Не стой гладна, когато си гладна храната е единственото нещо за което можеш да мислиш, никой не издържа вечно на глад, грелина просто започва да те блъска яростно да започнеш да ядеш. Всеки се предава в един момент, няма да стои гладен когато в хладилника има храна. Както и няма да мръзнеш когато можеш да си пуснеш печката.
Кажи кои са тези любими твои храни без кои не можеш? Дай на мен, да ти покажа аналог за тях. Аз ям такива огромни количества храна, че никой не може и да предположи че съм на диета.
Минала съм през каквото ти дойде на акъла, 90 ДД, Дюкан, монодиети, сиропа мадабал, липовон, златното чудо на Азис даже Grinning С всичко беше йо-йо и ГЛАД. От там като се почна кантара над 100кг, в момента кантара е със седмица отпред и аз не съм била НИТО един ден гладна, тука ти казвам с ръка на сърцето аз не съм гладувала. Просто започнах да отслабвам бавно и плавно, броя калориите, префасонирала съм любимите си ястия в нискокалорични такива, тренирам повече и резултатите продължават да си идват без даже и да усещам.
Обясних и преди че един ден "почивка" може да ти развали труда цяла седмица. Но ето пак обяснявам, през седмицата пазиш калориен прием да речем 1500, в Събота отиваш на РД бааам 2000 калории джънк. Разделяш това 2к на 7  излиза че нищо не си правил.

# 63
  • Мнения: 2 543
Какви 7 кг на седмица те гонят, нали 1.5. Това е вода. А ти стеняш. Вэимай се в ръце и почвай да тренираш нещо эа каляване на волята и на характера. :Д Сори ама са си глупости това...

Никоя храна не е толкова сладка колкото едно стегнато дупе беэ целулит с плосък корем и мускулна треска и доволството от това, че си трудолюбив и силен човек. Аэ по време на лок дауна се отпуснах минимално-веднъж седмично ходехме с мъжа ми беэ пропуск да ядем мак доналдс или дюнер, а покрай Коледа и шоколад почнах...бляк. Эа нула време се освестих, эащото и от това малко количество боклуци се чувствах тежка и гадно в кожата си, а представям си да плюскам всеки ден! Един път трябва да се видиш с моделски мерки и плочки на корема и повече няма и да погледнеш тия храни със същите очи, эа които мечтаеш в момента. :Д Ще са само моментно подхлъэване докато не ти се догади.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 20:23 от snowwhite12

# 64
  • Мнения: 25 675
Аз ако ям като теб ще стана 100 кг. Без да се заяждам, малко завиждам☺️
Аз ако ям така, ще съм 120кг.
И не малко, а доста завиждам.

# 65
  • Мнения: 7 700
разбра ли се дали е пързалка темата?
бира след ракията?
с храна?
бира след 600 гр лазаня 😧

# 66
  • Мнения: X
Бавният метаболизъм също има своите предимства- остарява се сякаш по- бавно и такива хора са по- младолики. Не съм забелязала много слабите хора около мен да са по- здрави. Имам познати , които ядат много, направо им завиждам, а са много слабички и нежни. Но НЕ са по- здрави и по- устойчиви на стрес.
Бързия метаболизъм дава невероятна енергия - както физическа, така и психическа, съответно и потенциал да се справяш със стреса.
Аз като се замисля - май не съм виждала слаб човек да го мързи да прави елементарни неща. Колко такива хора сте виждали да се отпуснат на стола/фотьойла/дивана с думите "ох, днес ми е много заспало / мързеливо и прочие...

# 67
  • Мнения: 476
Глосичери, напротив всичко слушам и всичко взимам на предвид просто от толкова различни мнения вече се побърках.И да взех напредвид това със седмичния прогрес и разделянето на калориите, просто предполагах, че тая храна в неделя изядената трябва да е отишла в тоалетната вече .Не мога да усвоявам нещо дето вече не е в червата Grinning

Най вече като анализирам резултатите от празниците - качени 1,5 кг от системно седмично преяждане(а не 1 ден!!)които в рамките на 2 седмици продължение по режима се махнаха бързичко.Е ,всъщност бяха 6 качени,но другото знам, че беше само вода , защото се махна точно за 6 дена Grinning

Любимите ми храни на който и да ги кажа  повечето ме нападат а в темата на ИР напрано ме мразят като ги кажа.Въглехидрати са все.Картофи, ориз, леща и бобови е това което се готви предимно в нас, но принципно моите любими са пици, сандвичи, пържени филийки, мекички, банички, а относно снаксчета за почерпка - всички възможни чипсове и сладки за които се сетиш ги обожавам  Grinning Но към тях посягам когато съм сред компания основно.Не са нещо без което да не мога всеки ден.Проблемът е че съм социална и като отида нагости на някого и наслагват това на масата....

Това което най много са ми опявали всички е да махна картофите и ориза,някои дори млечните ме карат да махам, не можело да се ядат млечни докато си на режим, образували подкожни мазнини,лактозата и дрън , трябвало да престана да ям това, което майка ми готви вкъщи за семейството, да ям отделно и различно от тях и да си готвя сама меса и салати.Така и направих,дори с треньор се свързах да ми изготви режим за по сигурно.Просто от бързината си да стана красива се отдадох на съветите, които най - често съм ги чувала.Всички рекламираха все НВ и НВ.

И не знам защо дори нисковъглехидратната диета трябва да е високомазнинна.Някои хора вече ми казаха, че моята от треньора която е високопротеинова и почти няма мазнини в нея не се води нисковъглехидратна.Но пък треньорът казва, че НЕ било така.Било нормално протеините да са много, а мазнините и въглехидратите малко.

Толкова различни мнения от всеки, че съвсем се ошашавих.

Сега ще кажеш да намеря начин да отслабна с любимите си храни, да,аз мога да опитам да премина към друг режим с моите храни, мога и 90дд да опитам,но с тоя преход трябва да е плавно, защото организмът ми вече е свикнал на малко въглехидрати и от рязкото им връщане може да има бързо йо йо независимо от това дали съм в калориен дефицит.За това и все още го карам така.

# 68
  • Мнения: 248
Аз познавам доста слаботелесни свръхактивни хора от двата пола, наистина не ги мързи . Ядат от сутрин до вечер сладкиши, баници, тесто, пици, мекици и грам не качват/ много им завиждам/. Да, хиперактивни са, но не са устойчиви на стрес, не реагират стабилно и адекватно и не са здрави. StrangeRose, ти сигурно говориш за мезоморфите с добре развита мускулатура и спортно тяло. Аз говоря за ектоморфите- те имат светкавичен метаболизъм, много добре усвояват въглехидратите, но това в дългосрочен план им изиграва лоша шега- бързо прегарят.

# 69
  • Мнения: X
Точно ектоморфите визирах и аз. Какво значи "не са устойчиви на стрес" - че са припряни и се изнервят от "мудността" на останалите примерно? Ами за мен това е несравнимо повече за предпочитане - казвам го, понеже съм била и от двете страни.
А това, че някои от тях не са здрави, се дължи на други фактори. Храната също може да е нездравословна, но може и да е, независимо от типа метаболизъм.
А мезоморфът не е задължително да е със спортно тяло и т. н. - може да е задъхваща се "лелка" с "едър кокал".

# 70
  • Мнения: 12 626
...
Толкова различни мнения от всеки, че съвсем се ошашавих.
...
Мненията са различни, просто защото няма само един начин да смъкнеш килограми, много са.
Какво стана с онзи влогър, който беше обещал да ти направи програма?
Не се люшкай между различните мнения, а си избери само едно, което ти допада и го следвай.
Не си мери теглото час по час. Остави тоя кантар на мира и си следвай разумен хранителен режим, защото си млад човек и имаш нужда от разнообразни вещества. Наблягай и на двигателната активност, естествено. Не само във фитнеса, а всякакво движение, ходене пеша например, вместо с транспорт.
Ти в момента се вманиачаваш.
Гледай си живота, радвай му се и не се концентрирай толкова върху тези килограми, спазвай си програмата и си свиркай.
Така наречените от теб "любими храни", някакви снаксове, чипсове и изобщо джънк фууд - боклучава и вредна храна без истинска хранителна стойност - ако не ги ядеш някакво време, отвикваш! Истина е, отвикваш и нямаш вече нужда от тях. Но наистина трябва да ги откажеш, както пушачите отказват цигарите за свое добро.

# 71
  • Мнения: 248
Точно ектоморфите визирах и аз. Какво значи "не са устойчиви на стрес" - че са припряни и се изнервят от "мудността" на останалите примерно? Ами за мен това е несравнимо повече за предпочитане - казвам го, понеже съм била и от двете страни.
А това, че някои от тях не са здрави, се дължи на други фактори. Храната също може да е нездравословна, но може и да е, независимо от типа метаболизъм.
А мезоморфът не е задължително да е със спортно тяло и т. н. - може да е задъхваща се "лелка" с "едър кокал".
    Темите за телесните типове и метаболизма са толкова всеобхватни, че да ги нищим и да спорим не е тук мястото. 
     Това , което исках да кажа на Анабел, е, че дори метаболизмът ти да е бавен, можеш да извлечеш полза . Ако си с бавен метаболизъм/ ендоморф/, но внимаваш какво ядеш, не се тъпчеш с боклуци, спортуваш, можеш да си много по- здрав, младолик и  жизнен,  отколкото  набиващ захар ектоморф, който нищо не лепи. Не лепи, ама на 42-43 години е вече кльощава, съсухрена "лелка" с изпито и повяхнало лице  и сплескан задник. И да, тези фините, слабичките, нежните, ядящи буклуци и ненадебеляващи, са много крехки  психически- паникьосват се в трудни моменти,вайкат се, пърхат, симулират дейност, все от нещо са болни, все някой друг трябва да ги измъква и да им помага и да поема от тяхната работа. Примери около мен много. Аз не вярвам  тук някой да се припознае и обиди, защото такива хора няма във форум за диети. Smile
   Анабел е получила много хубави съвети, ама не я устройват. Тя иска да си хапва на корем ,да мързелува и да е слаба. Сега почва да и светва, че ще трябва винаги да се съобразява и е във фаза отричане и бунт.  Анабел, прочети хубаво всичко за ендоморфите и телесния тип капфа. Щом си напълняла още млада толкова много, най- вероятно имаш силна ендоморфна компонента. Ако искаш да изглеждаш прилично, никакво отпускане. Кривванията трябва да са редки, по празниците, защото дърпат много назад. Борбата с килограмите е тежка, но пък възпитава в дисциплина и ще ти донесе плюсове, които след години ще осъзнаеш.

# 72
  • Мнения: 3 281
Анабел, начина да си ядеш любимите храни дори когато си на режим е да намалиш малко количеството и да ги готвиш с храни, които нямат много калории. Когато ти се ядат картофи не сядай да ги ядеш с други въглехидрати или храни с много мазнини, нито пък ги къпи в олио. Разрежи ги по средата малко, сложи някакви зеленчуци отгоре или каквото ти е по вкуса от по нискокалоричните неща и ги изпечи върху хартия за печене.
Ориза ти препоръчвам да го избягваш, просто не са му оправдани калориите за количеството. Толкова лесно можеш да добавиш 400 калории само от него, то нищо не ти остава за друго. Ако все пак ти се яде много, направи си някакви зеленчуци със соев сос на тигана с някакъв източник протеин и сложи малко ориз на една страна.
Боба и лещата са чудесен източник на протеин. Лещата даже и на желязо, можеш да си правиш страхотни кюфтенца от тях. Пълно е с рецепти в интернет, кюфтенцата си ги хапни с една голяма здравословна салата, която не я заливай с висококалоричен дресинг.
Разбираш ли, нещата, които харесваш просто ги добавяш към ястието си, не фокусираш цялото меню върху тях.
Пици си правя с тънки питки от тортиля на фурната, отгоре слагам доматен сос, зеленчуци, източник на протен и някакъв обезмаслен кашкавал, ако искам и нещо разтопено.
Сандвичите : между 2-те филии сложи нещо здравословно и вкусно, не е задължително всеки сандвич да е майонезен и калоричен като събуей. Все пак 1 сандвич на ден стига, ако ядеш много от тях няма да ти останат калории за други важни елементи, които му трябват на човек за да е здрав.
Пържените филийки: не ги първи в олио или масло, а с незалепващ спрей за готвене. Ако използваш само белтъците без жълтъците докато ги правиш можеш да махнеш над половината калории от тях без проблем. Бъди разумна и в топингите. Simple Smile Избери плодове, които са с по-малко калорийки.
Сега вече мекици и баници... просто ги замени с палачинки, има тооолкова много рецепти за протеинови палачинки, сигурно и кето палачинки са измислили.
Чипсовете и снаксовете замени с пуканки, които си правиш сама на котлона без масло и олио. Става толкова бързо и лесно, и получаваш една огромна купа за 300 калории.
Това са разни хитринки, които ще ти помогнат да се задържиш на режима си. Научи се да ядеш повече зеленчуци, намирай начин да ги добавяш във всичко, количеството, което можеш да изядеш от зеленолистните специално е безумно, за някакви си смешни калории.
Протеин добавяй на всяко хранене, ще те държи сита, ще ти помогне да не загубиш мускули. Колко протеин на ден? Еми обръщаш си теглото в паундове, и по 1гр на паунд от телесно тегло.

# 73
  • Мнения: 9 988

Любимите ми храни на който и да ги кажа  повечето ме нападат а в темата на ИР напрано ме мразят като ги кажа.Въглехидрати са все.Картофи, ориз, леща и бобови е това което се готви предимно в нас, но принципно моите любими са пици, сандвичи, пържени филийки, мекички, банички, а относно снаксчета за почерпка - всички възможни чипсове и сладки за които се сетиш ги обожавам  Grinning Но към тях посягам когато съм сред компания основно.Не са нещо без което да не мога всеки ден.Проблемът е че съм социална и като отида нагости на някого и наслагват това на масата....

Това което най много са ми опявали всички е да махна картофите и ориза,някои дори млечните ме карат да махам, не можело да се ядат млечни докато си на режим, образували подкожни мазнини,лактозата и дрън , трябвало да престана да ям това, което майка ми готви вкъщи за семейството, да ям отделно и различно от тях и да си готвя сама меса и салати.Така и направих,дори с треньор се свързах да ми изготви режим за по сигурно.Просто от бързината си да стана красива се отдадох на съветите, които най - често съм ги чувала.Всички рекламираха все НВ и НВ.



Анабел, жените с опит са ти дали съвет. Никой не те кара, а да ти опява дълбоко се съмнявам.
И в крайна сметка, няма "трябвало". Единствено от желание има нужда. Силно желание за промяна, и най-вече здраве.
Това никой не може да ти го даде.

Но да страдаш като животно за един бал, просто не си струва. Отпусни си душата, и живей. Младостта е красива, и заоблените жени са красиви.
Не си давах сметка, че някой може така да примира за мекици, банички, и тесто изобщо.
Омлет от 3 яйца и спанак ме вълнува в пъти повече. Или с чушки.

Дори "ниско-въглехидратното" позволява доста въглехидрати, като се замисли човек.
100гр сварен ориз басмати има 25.22гр вгх. Засища, лесно смилаем е, и след него се тича като сърна.
Сладък картоф с пилешко е нещо феноменално вкусно, и пак в рамките на правоверното палео.

# 74
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Glossycherry, копирах си твоето мнение мисля че и на мен ще ми е полезно Simple Smile За типовете които говорите за първи път чувам ще гледам да поправя грешката си и да се образовам Simple Smile

# 75
  • Мнения: 476
Дез, Глосичери, благодаря ви за разбирането и , че не се заяждате.
Дез, точно до преди няколко месеца мислех това, което и ти ми каза - приемах се каквато съм ,живеех си живота, обичах да си хапвам вкусни неща и да попрекалявам с тях ( колкото и да знаех, че е вредно), не ми пукаше,че дебелея от тях.Но впоследствие започнах да се комплексирам.Мнението ми се промени заради факта, че осъзнах, че наистина хората те преценят по външния вид.И,че това,че външният вид не важи и е важна само вътрешната красота е само мит и го казват за успокоение, но не е вярно..примери имам бол за доказателства.Но ще напиша само два от тях.Първия - в работата на майка шефът се заяждал с всички, с изключение на една единствена  колежка.Нея направо я обожествявал.И познай  - тя е най - слабата от всички.Всички останали са малко или много дебели.СлучаЕност??

Втория - един мой приятел излиза с едно момиче.Много са близки.Толкова си допадат, че всички , които ги познаваме сме за да се съберат и сме на мнение, че са идеална двойка.Родителите на този мой приятел също я одобряват и я считат за достойна за него жена.Да, виждам ги отблизо и го казвам тя е жена на която може да разчита на абсолютно всичко.Тя го харесва.Но той не я харесва.На нея още умува как да й го каже, че я харесва само като приятелка.И познай причината - теглото на момичето.То е дебело толкова колкото аз бях преди да почна режим.Еми no comment...

Хората те преценят по външния вид, Дез.Тъжната истина.Трябва да се лишиш от едното удоволствие за сметка на другото.И аз нямам нито един човек в моето обкръжение , който да ме уважава.Трябваше да променя нещо в себе си.Трябваше да направя компромис.Плюс че за капак на бала ще присъства момчето, което си харесвам (за щастие още не знае че съществувам) и не мога да допусна да ме види в грозноватия ми хипопотамски вид.Види ли го веднъж е достатъчно да забравя дори и за опит да станем приятели.Защо?Защото първото впечатление е най - важното.Почти всеки , който види дебела жена първата му мисъл подсъзнателно е, че тя е лакома, мързелива и безотговорна.Факт...
И не се разревах  за мекиците всъщност а за това че бързо качвам от едно лекичко отпускане.Ама може и да не съм била права, защото системно надяждане 7 поредни деня от Бъдни вечер до Коледа и качени 1,5 кг мазнина.Е, общо бяха 5 качени, но си направих сметката анализирайки резултатите когато отново стартирах режима, че 3,5 от тях са били вода и само 1,5 мазнини (предвидено си беше , защото яденето си беше доооста покрай толкова празнична трапеза).А сега пък обаче качено 1 кг мазно само от един такъв ден(а не седмица)?Логика никаква няма Grinning

И иначе, Глосичери, аз не мога да готвя освен да пека във фурната, от рецепти и миксери не разбирам,гледала съм рецепти и дори не знам нужните продукти от къде се закупуват, когато не съм на режим ям каквото са ми сготвили но така е трудно да разбера колко е калорийния състав с точност.Картофите не знам възможно ли е да се опекат без добавено олио или мазнина.Но май наистина ще трябва да понахалствам и да навия нашите да ме научат.Овесени ядки обичам въпреки че май нямат кой знае колко хравителва стойност.Ще експериментирам някои неща като изтече режима но май ще трябва плавно да мина към въглехидратен отново, защото ме е страх, че ако стане рязко йо йо-то веднага ще се появи, защото организмът се е адаптирал към НВ...

# 76
  • Мнения: 12 626
..
Но да страдаш като животно за един бал, просто не си струва. Отпусни си душата, и живей. Младостта е красива, и заоблените жени са красиви.
...
Ех, предполагам, че точно на годините на Анабел съм била, когато започнах с диетите, докато не станах толкова слаба, че да се харесвам. На тези години още не се познаваш добре и наистина е важно да започне да се харесваш, за да имаш самочувствие. Вървяла съм го този път...

# 77
  • Мнения: 135
Анабел,а защо си мислиш,че като отслабнеш,ще започнат да те харесват?И защо е толкова важно за теб,да те харесват?Не е ли важно ти да се харесваш,да си здрава?Докато не започнеш да правиш нещата заради самата себе си,докато не започнеш ТИ да се харесваш и обичаш,не очаквай това от другите!

# 78
  • Мнения: 3 281
Анабел, уважението си го печелиш сама не заради килограмите си, а заради това какъв човек си. Гарантирам ти че и слабите момичета в гимназията харесват момчета, които не знаят за тяхното съществуване.
Относно готвенето, и това как не знаеш от къде какво се купува- не знам какво да кажа. Гарантирам ти че на 18г човек е напълно и достатъчно компетентен да се научи да готви, да смята калории и да пазарува.
Научи се да обичаш себе си, сега каквато си. Иначе независимо колко надолу вървят кантарите и сантиметрите никога няма да е достатъчно. Обичай тялото си, знаеш ли колко хора не са имали привилегията да са на 18г, твоето тяло те обича и те пази. Време е да му върнеш услугата, следващия път когато видиш джънк храната си кажи "Ааа, не! Прекалено обичам тялото си, за да му причиня това, това няма да ми донесе нищо хубаво"
Успех ти пожелавам, и наистина преди да се влюбиш в някое момче, опитай се да се влюбиш в себе си Simple Smile

# 79
  • Мнения: 9 988

Хората те преценят по външния вид, Дез.Тъжната истина.Трябва да се лишиш от едното удоволствие за сметка на другото.И аз нямам нито един човек в моето обкръжение , който да ме уважава.Трябваше да променя нещо в себе си.Трябваше да направя компромис.............................

И не се разревах  за мекиците всъщност а за това че бързо качвам от едно лекичко отпускане.Ама може и да не съм била права, защото системно надяждане 7 поредни деня от Бъдни вечер до Коледа и качени 1,5 кг мазнина.Е, общо бяха 5 качени, но си направих сметката анализирайки резултатите когато отново стартирах режима, че 3,5 от тях са били вода и само 1,5 мазнини (предвидено си беше , защото яденето си беше доооста покрай толкова празнична трапеза).А сега пък обаче качено 1 кг мазно само от един такъв ден(а не седмица)?Логика никаква няма Grinning

И иначе, Глосичери, аз не мога да готвя освен да пека във фурната, от рецепти и миксери не разбирам,гледала съм рецепти и дори не знам нужните продукти от къде се закупуват, когато не съм на режим ям каквото са ми сготвили но така е трудно да разбера колко е калорийния състав с точност.Картофите не знам възможно ли е да се опекат без добавено олио или мазнина.Но май наистина ще трябва да понахалствам и да навия нашите да ме научат.Овесени ядки обичам въпреки че май нямат кой знае колко хравителва стойност.Ще експериментирам някои неща като изтече режима но май ще трябва плавно да мина към въглехидратен отново, защото ме е страх, че ако стане рязко йо йо-то веднага ще се появи, защото организмът се е адаптирал към НВ...

Anabelle, да, така е. Никога ням да забравя шока как "изчезнах", след като родих второто дете. За първи път в живота си бях пълна. Дотогава не си давах сметка, че невербално общуваме до такава степен. Станах невидима. Нови хора не ме изслушваха. Вътрешно бях същата, непроменена аз, но с 18кг отгоре.
Свалих килограмите - всичко се върна до нормалното русло. Огорчението си го носих дълго време, но ми остана като обица на ухото. Едно е да го прочетеш някъде, друго е да го изпиташ на собствен гръб.
Социални същества сме, всеки има нужда да е приеман от социалния си кръг.

За удоволствието- храната може да е удоволствие и в по-малки количества. Това ще дойде с времето, и няма да обръщаш колата.
За уважението- тук се намесва характера. Уважение се печели, само с външност не става. Нещата са комплексни.

Забелязала съм, че гафовете в храненето са малко като бумеранг- по-късно си го качила този килограм, но се е случил заради разбутването на хормоните през цяла седмица обилно хранене. Има логика.

И не на последно място, научи се да си приготвяш храната сама, ще ти е от огромна полза.
Нямаш ли кухненска електронна везна? Евтини са. Мери си твоята порция, записвай си в някой сайт, или приложение.

Анабел, свалила си 20кг, доколкото разбрах. Това е страшно много. Не се ли чувстваш страхотно? Не усещаш ли, че и моториката ти е друга като ходиш, сядаш, ставаш?
Не смени ли гардероба? Не летиш ли от радост?
Не бъди тъжна, поздрави се за резултата, и продължавай напред. И по пътя ще се научиш да се обичаш повече. Flowers Hibiscus

# 80
  • Мнения: 2 543
Не мисля, че външността е най-важна, но също така съм на мнение, че когато човек е дебел и/или със занемарен външен вид излъчва вътрешни проблеми. За жалост много хора асоциират свръхтеглото с мързел, липса на дисциплина, с емоционална нестабилност, липса на самочувствие, пристрастяване към храната и често тези асоциации са верни. Дебелите хора не са мързеливи във всичко разбира се, но просто на работното място често това се мисли. Както и обратно-спортни, стройни хора излъчват контрол, дисциплина, амбиция, висок праг на болка, самочувствие, стабилни емоции.

Не на последно място високото тегло е пречка в търсенето на партнъор, белязва всеки аспект от живота на човека. Най-важният обаче е, че е изключително нездравословно да си дебел, това води до толкова болести, репродуктивни проблеми, ужас. А ако човек е дебел и има деца, ако си се тъпче всеки ден или отказва да се погрижи за теглото и здравето си, то какво им дава като пример? На какво ги учи? На същото, да робуват на едно пристрастяване и мързел, което им ограничава живота и ги прави нещастни.

Иначе има и много добри професионалисти-адвокати, лекари, инжинери и т.н., които са дебели, но уважавани заради успехите си. Аз обаче на дебел лекар не бих се доверила за жалост, за мен това е като фризъор с гадна коса или козметичка с гнойни пъпки, финансов експерт, който не може да се погрижи за собствения си бюджет....

Важно е човек да се вземе в ръце и е супер, ако го направи докато е млад както Анабел. Имала съм дебели приятелки в училище и университета и всичките до една бяха ужасно комплексирани заради килограмите си. Това е тежест за цял живот.
Има и щастливи дебели, но те са наистина тези, които обичат храната повече от всичко останало в живота (дори повече от здравето си!) или просто наистина не им пука за последствията.

# 81
  • Мнения: 2 518
Външния вид не е най-важен на някакъв следващ етап. Спираш погледа си на някого и автоматично одобряваш или не. Естественият чар го забелязваш по-късно Grinning
Аз преди години със съжаление констатирах, че животът ми би могъл да се развие другояче, ако навреме се бях разделила с килограмите.
Живея в чужбина от 18 години и първото нещо, което забелязах, са откровено дебели жени, млади, с много симпатични и секси мъже. Бях изумена. В Бг много се държеше жената да е слаба, дори твърде слаба. По това време и аз бях със свръхтегло. Ментално узрях години по-късно и започнах отслабването. Колко загубено време!

# 82
  • Мнения: 12 626

Anabelle, да, така е. Никога ням да забравя шока как "изчезнах", след като родих второто дете. За първи път в живота си бях пълна. Дотогава не си давах сметка, че невербално общуваме до такава степен. Станах невидима. Нови хора не ме изслушваха. Вътрешно бях същата, непроменена аз, но с 18кг отгоре.
Свалих килограмите - всичко се върна до нормалното русло. Огорчението си го носих дълго време, но ми остана като обица на ухото. Едно е да го прочетеш някъде, друго е да го изпиташ на собствен гръб.
Социални същества сме, всеки има нужда да е приеман от социалния си кръг.

...
Дез, не казвам, че не е така, а само, че има и друг вариант: да не би ти самата да не си се харесвала и оценявала и от там да е дошло пренебрежението на околните? Те може да са усетили твоята несигурност.

# 83
  • Мнения: 9 988

Anabelle, да, така е. Никога ням да забравя шока как "изчезнах", след като родих второто дете. За първи път в живота си бях пълна. Дотогава не си давах сметка, че невербално общуваме до такава степен. Станах невидима. Нови хора не ме изслушваха. Вътрешно бях същата, непроменена аз, но с 18кг отгоре.
Свалих килограмите - всичко се върна до нормалното русло. Огорчението си го носих дълго време, но ми остана като обица на ухото. Едно е да го прочетеш някъде, друго е да го изпиташ на собствен гръб.
Социални същества сме, всеки има нужда да е приеман от социалния си кръг.

...
Дез, не казвам, че не е така, а само, че има и друг вариант: да не би ти самата да не си се харесвала и оценявала и от там да е дошло пренебрежението на околните? Те може да са усетили твоята несигурност.

Абсурд. Бях много щастлива. С ръка на сърцето- една от най-щастливите фази в моя живот. С ММ много искахме детето, няколко години чакахме за него. И двамата бяхме в еуфория, финансово и кариерно се бяхме подобрили, нов голям дом, голямото дете в престижно частно училище. И знаех, че ще сваля килограмите, никой не ме притискал. И ги свалих до лятото (и забременях с третото! Още по-голямо щастие, защото мислехме, че ще чакаме дълго отново, а то стана веднага.)

Кърмех по желание, с най-добрите ми приятелки се обебихме по едно и също време. Тяхното поведение спрямо мен не се промени изобщо. За чужди нови хора говоря, и специално жени, и майки. Хората спряха да ми се усмихват автоматично на улицата. Да им се спира погледа върху мен. Просто беше странно, не че е била някаква травма, но ми извади очите. Гледаха през мен, сякаш бях прозрачна. Пак станах 50кг, и престанах да съм прозрачна. Smile


Така че, не. Не съм била кисела, дебела, нещастна лелка. Stuck Out Tongue

Едит: Съвсем друг екстрем преживях в Италия вече с трите деца, и количката Phil and Ted's, където жените ме хвалеха "Brava, brava!", спираха ме на улицата, за да ме питат и трите ли са мои (сякаш бяха 7!), а във Венеция вече ни снимаха и туристи. Имам снимка на площада Сан Марко как корейци се снимат с децата ми.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:58 от Dez

# 84
  • Мнения: 12 626
Много жалко, че е така и че действително хората са си променили отношението заради някакви глупави килограми! Sad

# 85
  • Мнения: 481
Този стериотип към по - пълните хора го има само в Бг., никъде другаде. Аз пък съм на друго мнение, и не мисля  че те са тъжни хора, напротив. Много по- подтисната е жена цял живот на диети и да се чуди какво да поръча в ресторант примерно.

# 86
  • Мнения: 135
Аз пък съм била оставяна от 2 мъже,понеже за тях бях прекалено слаба!А не бях-172 см ,57кг.Имам спортна фигура,понеже от 7 годишна тренирам.И сега,когато почна да се ''унасям'' и да свалям,първите хора,които ми правят забележка са синът ми и партньора ми.Не мисля,поне за мен,че едни кг може да са определящи за отношението към един човек!Ако има такива-жалко за тях!Това не значи,че човек не трябва да се грижи за себе си,най-вече от здравословна гледна точка,но да се оставиш едни кг да ти осмислят живота...

# 87
  • Мнения: 9 988
Крайностите не са хубаво нещо.
Баланс е нужен, тогава всичко върви гладко.
А на ресторант е лесно, дори на диета. Нищо не бие добър, сочен стейк. 😋

# 88
  • Мнения: 476
Дез, почти са 20 свалени.Гардеробът е сменен , дънките, които носех до преди режима вече ми падат, не мога да ги нося.На XS съм вече.Учудващо, защото това е най - малкият размер, но имам още за сваляне.Коремът е оформен чудесно, но още няма плочки , а бедрата и прасеца още са ми дебели.На тях свалям най - бавно.Още около 2-3 да сваля и ще станат точно 20.Ама не знам точно колко ми остават, може още да го задържам това водно килце от чийтинга миналата неделя, още не смея да се претеглям Joy Чакам да мине още време и ще се проверя и ако ми се е разминало и не съм качила нищо и от този чийтинг по другата седмица се очертава да станат точно 20.Чакам този момент , защото закръглено е най добре и да направя снимки преди и след и да ги пратя на пратя на треньора, ще се зарадва Blush
Да, гордея се със себе си, разбира се!Двете личности в мен - едната, която мечтае за плочки , атлетично тяло и стегнато дупе и втората, която обожава сладкото се карат вътре в мен помежду си постоянно Joy Но онази, която е твърдо За атлетичното тяло след всяко свалено кило все повече и повече е водещата и побеждаващата.Както каза някой тук по назад - никой бонбон, палачинка, нито едно парче торта и каквото и да е от изброените не е по - сладко от едно стегнато дупе и корем с плочки.

Но да ти кажа мисля, че съм сис силна воля каквато и да изглеждам тук, защото ако не е празничен ден съм на 100 стриктна.Примерно днес и вчера бях с приятели и се отбиха да си вземат палачинки.И докато гледам и слушам - единия си взима палачинка с кашкавал и топено сиренце, вторият - с нутела и горски ягоди и докато гледам как се правят сещате се, че си беше мъка Joy Но не се изкуших.Социален човек съм и общо взето всеки ден около мен ядат такива любими работи пред мен, но никога не съм се поддавала колкото и да ми се е яло.Излагам се и се отклонявам когато съм на рожден ден на някой, защото тогава вече наистина ми става много гадно и се надявам, че от 1 ден нищо няма да ми стане Grinning И просто приемам и вярвам, че това, което ми е казвал човекът от Нутризнание за термичния ефект и спонтанната физическа активност когато чийтнеш и приемеш много калории е вярно, защото този човек го следя от месеци и нито едно безсмислено нещо не е казвал до сега.Има много фенове и хората го уважават, изненадващо дори хейтъри все още не съм видяла да има...някой ме попита защо не ми е изготвил той режим, защото той легално все още няма право да работи с клиенти и защото той е против изготвянето на режими, категоричен е, че това е баламосване на хората.Каза, че работата му ще се състои в това да е плътно до теб и да те учи как да ядеш без режими, без забранени храни и прочие и да е така че да знаеш да се оправяш сам после, да имаш знания, а не с дадена диета наготово и после да се чудиш как да избегнеш йо - йо ефекта.И е прав.Така трябва да се работи според мен, но в България не е развито това.Той дори има клипче, в което обяснява, че дори хората с ИР могат да се излекуват без никакви забранени храни.Абе изобщо за всичко е намерил начини.Казах му веднъж, че е оптимист, а той каза, че не е оптимизъм, а реализъм.
Дез, на колко си ако не е тайна?Ти вече си омъжена, имаш деца, така че не би трябвало да те интересува толкова как те възприемат околните.Важното е, че си имаш някой , който те приема такава каквато си.Сега гониш ли още кг за сваляне? Въпреки че независимо че си имаш любящо семейство мога да си представя колко ти е гузно ако на работата ти колегите и колежките те гледат с криво око.Уж се води, че не ни пука от хорското мнение, но лесно е на думи.Кофти е някой да си вади изводи за теб заради нещо, което е видял в теб и те преценя по него.Преживявам го всеки ден.Да, имам кухненска везна от доста време, тя ми трябваши за режима.Grinning Просто още не мога да готвя....а съм сигурна, че ако се науча ще се чувствам, по добре, в една фейсбук група за гозби и модерни рецепти редовно виждам кето хлебчета, диетични палачинки които са само от овес и банан направени и  разни такива неща.И изглеждат много вкусни.Чак се чудя и не вярвам тия вкусотийки, които виждам по тази група да са с толкова ниско съдържание на въглехидрати.Подвеждащо ми изглежда, ама...
Този стериотип към по - пълните хора го има само в Бг., никъде другаде. Аз пък съм на друго мнение, и не мисля  че те са тъжни хора, напротив. Много по- подтисната е жена цял живот на диети и да се чуди какво да поръча в ресторант примерно.
Grinning

И тук си толкова права.Редовно ме канеха да ходим на ресторант едни приятели и редовно ходихме преди локдауна.Едвам съм се стърпявала да съм само на кафе, салати и филета.А те - пици, спагети... Joy Не съм очаквала да го кажа, но много се радвам, че сме локдаун сега, че и това ми е слабост хахах , а на 19.02 съм на още един рожден ден, така че е хубаво да не се поддавам и да няма повече чийтове поне до тогава. Joy Искам да стигна до 56 кг до тогава и ако успея това ще ми е възнаграждение Blush

И да ви кажа не е вярно, че не ми пука за здравето.Просто вярвам, че е до издръжливост на организма и не са толкова страшни последиците колкото го описват.Нещо като при пушачите и тези, които доживяват до 90 и пушенето казват, че вреди на здравето, но не познавам всъщност някой , който да е починал директно от цигари Grinning

А относно щастливите дебели - вярвам, че те са като тъжният клоун, който когато не е сред хора си сваля маската.Според мен се преструват пред другите, че се харесват такива и крият слабостите си и комплексите си.Не познавам някой, който да е на мнение, че дебелото е красиво..
Всъщност дебелото е красиво само в един случай - при котките.Факт.Казвам го като такава, която се преструваше на "щастлива дебелана, която се харесва такава каквато е" пред другите.Но под това беше скрита много болка.

Забелязала съм, че гафовете в храненето са малко като бумеранг- по-късно си го качила този килограм, но се е случил заради разбутването на хормоните през цяла седмица обилно хранене. Има логика. - а относно това то ако така се чийтва всеки ден (нямам такова намерение като пример го давам) не мисля, че е възможно да се наддадат 30 кг за 1 месец Grinning Казвам го като пример ако случайно някой яде така всеки ден ако за всяко ядене така се качва бързо.Пък и защо за празниците не съм качила 7 кг сланина тогава Joy

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 17:32 от annabelle_the_doll

# 89
  • Мнения: 817
Оф, и аз съм така, вечер ям като прасе. Случва ми се и през нощта да ям - събуждам се  по някое време и ям шоколад. Още декември качих около 2 кг и няма сваляне. Щях да минавам на режим уж и нищооо... Нямам воля за нищо. Само 2 кг имам за сваляне и не мога! Набивам си шоколада и това е. 😔

# 90
  • Мнения: 248
Анабел ни пързаля и много се забавлява.

# 91
  • Мнения: 476
Не, не е пързалка, страшно ме изненадват хора, които за първи път в живота си чуват за хора, които хем искат да изглеждат добре и да са възприети добре от околните и на които до гуша им е дошло от подигравки за теглото, но хем им е доста трудно да се откажат от любими храни.Вие сериозно ли, толкова ли ви е странно това?Снимки преди и след ли съм длъжна да показвам тук , за да видите, че съм реална личност, ами ако съм сред хората, които предпочитат да не се показват публично?Не е приятно да ме миислите за "измислен образ"  , плод на въображението на някой трол.А и не искам да се доказвам на никого тук.Ама то по - нагоре прочетох и коментари, че и постът на авторката тук е пързалка, така че какво ли се изненадвам Grinning Grinning Grinning

Но ме замисли това, което каза Сноу Уайт.Да, сега съм по - слаба и красива, наистина, но все още не спадам към секси какичките.Дебела съм си още , а особено в бедрата и прасеца...може би още като сваля и един - единствен път да се видя с плочки на корема и вече крачета без тлъстини може би тогава автоматично ще се отдалеча от любимите джънкове и тортички, спомняйки си на какво са ме превърнали.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 04:16 от annabelle_the_doll

# 92
  • Мнения: 248
Според мен, Анабел,  ти не си това, за което се представяш. Образът ти е  обмислен с някаква цел. Предполагам, за да станеш популярна във форума и след това да рекламираш някого. Разбира се, може и да греша.

# 93
  • Мнения: 7 700
ама хайде да започва да рекламира Simple Smile
виж колко народ сме се събрали в тоя подфорум, очаквайки чудото 'да отслабнем с много ядене, чийт и джънк' Laughing
за мен KFC и 52кг, моля 😋

# 94
  • Мнения: 9
Не, не е пързалка, страшно ме изненадват хора, които за първи път в живота си чуват за хора, които хем искат да изглеждат добре и да са възприети добре от околните и на които до гуша им е дошло от подигравки за теглото, но хем им е доста трудно да се откажат от любими храни.Вие сериозно ли, толкова ли ви е странно това?Снимки преди и след ли съм длъжна да показвам тук , за да видите, че съм реална личност, ами ако съм сред хората, които предпочитат да не се показват публично?Не е приятно да ме миислите за "измислен образ"  , плод на въображението на някой трол.А и не искам да се доказвам на никого тук.Ама то по - нагоре прочетох и коментари, че и постът на авторката тук е пързалка, така че какво ли се изненадвам Grinning Grinning Grinning

Но ме замисли това, което каза Сноу Уайт.Да, сега съм по - слаба и красива, наистина, но все още не спадам към секси какичките.Дебела съм си още , а особено в бедрата и прасеца...може би още като сваля и един - единствен път да се видя с плочки на корема и вече крачета без тлъстини може би тогава автоматично ще се отдалеча от любимите джънкове и тортички, спомняйки си на какво са ме превърнали.
Здравей мила, не се опитвай да убеждаваш хората, които си мислят, че ги пързаляш. Получила си адекватни съвети, вслушай се в тях. И аз се обяснявах и все пак част от хората си мислеха, че ги лънготя нещо 😅 Явно им е чудно нашето положение и не са виждали такива. Аз лично познавам много такива хора, хем не се харесват, но когато огладнеят повече почват да мислят на първично ниво, хвърлят се да ядат каквото набарат първо в хладилника и като се натъпкат се чувстват глупаво.

# 95
  • Мнения: 476
Абсолютно, Флъфи.Аз не разбрах обаче теб кое точно те притеснява?Щом нищо не ти се лепи и си толкова слаба яж си наволя, защо изобщо се тормозеше и какво те накара да пуснеш темата? Grinning Трябва да си щастлива, че спокойно може да си угаждаш на вкусовите рецептори и да си хапваш без съвест.Сега отделен е въпроса ако искаш да си перфектна (като мен Joy ) Имам една слаба съученичка пак яде на поразия и нищо не й се лепи, но тялото й не е добре оформено въпреки че е слаба.Иска да е оформено и да има плочки.И идеята й беше с усилени тренировки и ежедневни коремни преси да го постигне и  се допита до моят треньор за това.Но той ѝ каза, че пак за нейното оформяне си трябва хранителен режим и, че с коремни преси нищо нямало да постигне ако не се храни правилно.Т.е ектоморфите могат да са слаби , но за едно добро оформяне пак им трябва диета, така излиза....

И да.Точно както твоите познати, Флъфи.Битката между двете личности в мен - едната, мечтаещата най - после да се види като една сексапилна мадама с плочки на корема и слаби крачета и втората - която обожава една палачинка с нутела и ягодки за закуска, а за вечеря дюнерче са в постоянна битка.Ей, не мога ли тия двете личности в мен да ги накарам да живеят в една хармония?? Grinning

Въпреки, че влогърът от Нутризнание в ютуб е категоричен , че няма никакви забранени храни и , че мога да стана спокойно каквато си мечтая и с тях, независимо че ще трябва да е в умерени количества.Имам му доверие, защото до сега не е подвеждал нито един човек.Той дори казва, че хора с ИР пак мога да са слаби с любимите храни. Grinning Казва, че всяка една диета лекува ИР, не само НВ.Твърде красиво , за да е истина, но му вярвам.Един път не ме е подвеждал досега.Планува да работи с коучинг, който взимал много пари , било по скъпо от всяко изготвяне на режим от диетолози и темподобни, но цената е такава заради предимството , че няма да дава готови диети , след които да не знаеш какво да правиш, а ти дава познания и то на всичко отгоре без забранени храни.Ако имах парите щях при него да се запиша.

Препоръчвам да му изгледате канала и  клипчетата, страхотен е и винаги оптимист Blush

# 96
  • Мнения: 248
Много си сладка, Анабел. Обаче му правиш лоша реклама на този човек. Вече почвам да мисля, че си от конкуренцията. Laughing

# 97
  • Мнения: 476
За кое се конкурирам че не те разбрах? Joy
То ти нали и без друго си мислиш , че  целта ми е точно да рекламирам някого Grinning
Между другото симпатична си ми и ти.Дори да не ми вярваш, че съм реална личност поне не се заяждаш с мен ако не друго Grinning Пък ако реша мога и на лично да ти докажа със снимки, че всичко е истина Grinning (не,не съм близка на влогъра, целяща да му направи реклама ако това си помисли Grinning )

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 18:20 от annabelle_the_doll

# 98
  • Мнения: 7 700
тц, ти не я разбра
антиреклама му правиш

# 99
  • Мнения: 2 543
Аз в крайна сметка не разбрах анабел слаба ли е или е дебела. Нали казва, че носи ХS. Като свали и последните 2 кг, задържането на свалените 20 няма да изглежда като свалянето им. Не е толкова мъчително, всичко е до калории. И пица може да се яде от време на време, и това и онова, всичко в граници и без глад. Не разбирам за какво е цялата драма честно казано.

# 100
  • Мнения: 476
Не съм толкова дебела като преди, по скоро съм пълничка, още имам за сваляне, защото съм 60 кг а за 154 сантиметрова жена това е пак много.Побирам се в XS явно защото самите размери вече ги правят по - големи.В корема, гърба и дупето съм в приличен вид що годе, но по прасеца и бедрата още съм си като слон.Тях трябва да изчистя както и още от последните мазнини на корема за да се виждат плочките.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 22:01 от annabelle_the_doll

# 101
  • Мнения: 3 281
Канала нутризнание е приличен, говори за броене на калории и не пълни главата на хората с всякакви глупости.
Чак план не бих си купила от него, в смисъл калории и сама мога да броя, информацията която има да сподели я е споделил вече в канала си. То няма кой знае какви теми да засегне като цяло нещата са доста прости, ние сами си ги усложняваме.
Ако ще инвестирам пари в нещо би било в книга с рецепти, вътре с калориите и т.н. От човек, който яде сходно на мен. За жалост тези книги от хората които следвам са над 100 долара, и сама с безплатната информация която дават за това как и с какво се хранят си направих режим.
Много по-трудно ми беше да си направя програма за тренировки, там вече искаше страшно много четене.

# 102
  • Мнения: 476
И с кое му правя антиреклама?Да за някои,а особено за участниците от темата за ИР със сигурност звучи абсурден с това, че няма забранени храни , даже ме изкефи как в едно клипче каза следното : "Ако треньорът ти е казал да не ядеш еди какво си, защото ще ти провали диетата , а същото онова нещо е със същата калорична стойност на нещо друго, което ти разрешава ,то най - добре смени треньора Grinning ", но той не е някакъв дето не знае какво дрънка, личи му, че е човек с много познания.Учил е биохимия много!Каквото и който и да го пита за еди коя си храна защо, какво и как отговаря толкова надълго и нашироко с доказателства, както никой друг треньор или диетолог.Той толкова много си вярва на всичко, което казва, че просто започнах и аз да му вярвам Simple Smile Просто не ми е удобно вече да му досаждам след като не съм му платила за нищо.И въпреки че не съм, пак ми е помагал в толкова неща и ми обръща толкова внимание ако имам нужда от помощ, така както треньорът за който си платих дори не ми обръща.Това е другото му предимство - че е човек с чиста душа и добро сърце...Явно нещата наистина не са толкова страшни, както каза и Сноу Уайт, с количествата трябва да се внимава, да.Аз сега като се запознах с калорийната стойност на храните наистина не си давах сметка колко поемам.Сканирах сега един чипс (не мой Grinning) на MyFitnessPal да видя колко калории е,850 един пакет, и аз нагъвах по 2 такива преди... ужас

# 103
  • Мнения: 3 281
Всички сме нагъвали, за това сме тука, не се притеснявай. Да видиш аз колко тахан със спагети мога да изям Simple Smile))))
Аз не мисля че си трол, просто се радваш на човек, който ти е помогнал. И аз имам 2-3ма любимци в ютуб и ги цитирам и гледам постоянно. Просто съм безкрайно благодарна за новият живот, който живея.

# 104
  • Мнения: 817
Аз съм 170 см и съм 53-54 кг и понякога трудно се побирам в XS, не знам как става тази работа при вас... 😀

# 105
  • Мнения: 3 281
И аз мога да се побера в XS, ако ме намажете с грес и скоча през джама и ме чакате долу с дънките. Ето има начини. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 9 988
Kalina, сподели сантиметри, от там идва. Не от килограмите. При някои е мускул повече, не мазнина.

# 107
  • Мнения: 476
Глосичери, радвам се, че един човек ме разбира Simple Smile Не винаги когато споделяш респекта си към някого и го препоръчваш като човек, който може да помогне на много хора означава, че си нагласен трол с цел да му направи реклама, не знам какво е това мислене, което вадят повечето тук, нищо чудно някои и да си помислят, че аз съм самият влогър и се крия под измислена изстрадала личност, чрез която да си направи реклама Grinning Просто толкова ме възхищава най вече с чистото му сърце и желанието му да помага, втори като него не познавам и то ми идва да споделям респекта си и не да правя реклама, а евентуално повече хора като мен да научат за него на които може да помогне така както не предполагат , че някой е склонен да им помогне толкова дори Simple Smile Повечето инструктори и темподобни ти дават готово меню и те оставят сам да се оправяш, рядко ти отговарят ако имаш въпрос, а този човек е абсолютно противното на това...
Има и още едно такова подобно , което работи с коучинг, Смарт диета се нарича,водено от докторка, но не го признавам , защото  не работи точно по идеята на човекът от Нутризнание.Там пак изключват групи храни и изготвят режими ,а според мен не е това начина и изготвяйки режим на човек ти не го учиш, а го баламосваш.Причината да се подхвана за режим е просто, че бях объркана и не знаех какво да правя сама и исках някой, който да е до мен и да ми казва какво да правя, а инструктора ми взима евтино за тези неща и можех да си го позволя.И 90- дневната диета съм обмисляла, защо ли не я почнах нея, да ме пита човек, там поне се яде всичко и си има и въглехидратен ден със сладка вечеря, ммм Grinning Просто чувах доста негативни отзиви за нея...

# 108
  • Мнения: 481
Анабел   , да ти приличаме на скиорки в групата  , не ни пускай по пързалката. Височина 154 и 60 кг. с очите си искам да видя как ще влезеш в размер xs. Аз съм 158 и съм между 52/53  кг. с финна кост и съм размер м или s. И между другото от години почти всички западни фирми за дрехи са супер умалени, а не обратното.

# 109
  • Мнения: 499
XS само на някой оувърсайз пуловер сигурно, иначе абсурд.
За протокола - 164 см и 53 кг съм и XS не е моят номер със сигурност.

# 110
  • Мнения: 20
И аз имам подобен проблем, благодаря  за полезните съвети Simple Smile

# 111
  • Мнения: 476
Не, никого не пързалям.И аз се зачудих как влизам в XS и явно самите размери някои ги правят по - големи вече оссолсото са по принцип и цитирам мнението на някой , който писа точно по този въпрос в друга тема за отслабване:

Dez,
Размера на дрехите е толкова относителен...

Аз също имам дрехи ХS и панталони 34 мярка, което по дефиниция не би трябвало да е възможно, защото съм 1.75см
Но много марки направиха големи малките номера, за да се чувстват по-добре тези, които ги носят. Нещо като презервативите размер С. Няма такива Simple Smile

Сестра ми има да сваля едно 10кг, но е нисичка. Блузи и рокли XS и стават.

Човек трябва да иска реални неща от тялото си. Ако искам бедрата ми да са 48см, сигурно трябва да сваля още 5кг, но от кръста нагоре ще запиличам на скелет и пропорционално сигурно пак краката ще ми изглеждат много.

Но номерата на дрехите не е добър ориентир..
СподелиПолезно4Цитирай

Реклама
ОтговориСледиСподели

# 112
  • Мнения: 2 518
И аз се чудя как се пъхате в xs. На 160/52; талия 63, ханш 87, бедро 46, прасец 30 - s/ 36 са ми много точно, дори почти невъзможно да вляза, особено в панталон. По-удобно ми е М/38.
Единствено един бял ленен панталон номер 34 ми стана, но беше огромен.

# 113
  • Мнения: 9 988
На 156см и 52кг 88-65-86, влизам в ХС като пич, и е идеално. Не стиска, нито прелива. Зара, Манго, Х&М. Британски 6. Дънки, поли, рокли.
Мускулатура и плътност на костите?
Сори, но М е огромно.

# 114
  • Мнения: 2 543
Аэ съм раэмер ХС също и 171, 58.5 в момента кг, бях ХС и на 61-62 кг до преди няколко седмици (бях качила ноември и декември). Тренирам всеки ден почти по часове, силови, тичане и това от години. Обиколките са важни, не толкова килата. Нося 34 на рокли, панталони и дънки с иэключение на няколко марки, 26 на други дънки, но на теэи с много стреч и 25 ми е пасвал. Талията ми е 60-61 см и С винаги ми е широко на риэи и блуэи и тесни пуловерчета. Нося 70Д, което эначи около 90 см бюст и 70 см подгръдна. Дупето не съм го мерила колко см е в момента, но и то е около ниските 90. На моите кила и ръст има жени иэвън форма, които иэглеждат пълнички дори.
М е чувал, С эа мен също.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 08:50 от snowwhite12

# 115
  • Мнения: 2 518
Сега като се замисля, аз съм във Франция. Тук мерките са наистина много малки. Ако видите М, няма нищо общо с чувал. Понеже Германия ми е в съседство, често купувам и от там дрехи, и се раждам. Тамошен 38 номер е френски 36, но няма нищо общо - можеш да дишаш в него.
А френския 34 или хс - наистина като го погледнеш си е направо детски. Но често си купувам и дрехи от детски щандове, уж - за 14 годишни - дънки, блузи. Стават ми спокойно, дори леко големи.

# 116
  • Мнения: 481
Тук не става за въпрос кой носи хs или не. Но 60 кг.   при този нисък ръст е невъзможно с някой изключения. Зара, H&M,Bershka  Pull and bear и др., които са основно от този тип са умалени от години. Хайде Анабел пускай снимки да видим нагледно.

# 117
  • Мнения: 817
Оф аз съм с талия 64-65 см. Обиколка на бедро - 50 см. Бюст - около 88см, ханш -87, 88 см. Да, влизам в някои модели XS на някои брандове, но основно нося S и S си е моят размер по принцип. А и в момента не съм в най-добрата си форма. По празниците станах 54 кила и не мога да сваля. Най-много се харесвам на 52 кг, тогава съм много изчистена, даже плочки изкарвам на корема, ама лакомията си каза думата. 😔 Кажете нещо за притъпяване на апетита.
 При мен да хапвам малко не става, защото се отпускам и почвам да набивам шоколади. Най-ефективно ми е да се подложа на глад за няколко дни или само на течности, за да изчистя тези 2-3 кила, но в момента нямам воля за нищо. 😔

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 10:03 от kalina_pehlivanova

# 118
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
леле тук сте се събрали бая слабички чудя се защо чета май не съм за тук Simple Smile
И аз смених размера от М на L Simple Smile

# 119
  • Мнения: 2 543
Френското 34 наистина е 1 номер по-малко (но не винаги). Имам едни дънки от преди 10 години, които си пазя за спомен, никога няма да ги хвърля. На Манго са 34 номер и са ми малко тесни. Тоест днешното 34 е малко по-голямо от това преди 10 години.

Както и да е-за притъпяване на апетита помага много ходене гола. :Д Затова и форумът с диети ще гръмне преди лятото, хората се усещат като трябва да се събличат на плажа. Логично не е възможно сега да се отиде на плаж, но според мен помага мисълта за това,снимки по бански пред огледалото, шопинг на дрехи, тренировки по къси панталонки и спортен сутиен пред мъжа ви и т.н. Коремни преси по гол корем или ритници за дупе по къси гащи (или като Зузана :Д) в близост до огледало и на мен ми се отяжда или защото виждам коремът как се подгъва на рулце или като съм в топ форма как добре изглеждам и не искам да се променям. Много, ама много бързо ми действа този метод. Също така ми помага да чета преди-след истории, защото така си припомням колко по-гадно е да имаш да сваляш кила отколкото да ги задържаш.
Не на последно място ми се отяжда като тренирам всеки ден кардио (тичане). Ако преям предната вечер, на сутринта при тичането ще се чувствам тромаво. Мотивира ме мисълта колко яко ще е като дойде лятото и някога пак почнат състезанията по тичане и се изцопам в малко тясно костюмче и плочки и с подобрено време отколкото с шкембе и голямо дупе и цялата в черно, за да прикривам зимната подплата. :Д

Разбира се мотивирам се цяла година с този метод И защото е гадно зимата да си дебел. Много по-яко е зимата да можеш да отидеш спонтанно на почивка и да извадиш супер тяло и да няма нужда да правиш диети и т.н. Дрехите стоят по-хубаво, особено след като през зимата се носят по-обемни неща, пуловери, палта и т.н.

Конкретни храни: от оризовки спира да ми се яде, от зелен или бял чай ароматизиран, от кафяв ориз, от пилешко или телешко филе, от овесени ядки и от кисело мляко.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 10:44 от snowwhite12

# 120
  • Мнения: 12 626
леле тук сте се събрали бая слабички чудя се защо чета май не съм за тук Simple Smile
И аз смених размера от М на L Simple Smile
Пвачева, хайде с теб да си отворим друга тема. XS? Едва ли. Wink

# 121
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Да, искам тема как да намаля зверския си апетит? Simple Smile

# 122
  • Мнения: 3 281
Като се храниш с голямо количество храна, която е с малко калории Simple Smile

# 123
  • Мнения: 9 988
Да, искам тема как да намаля зверския си апетит? Simple Smile

Наспивай се. Не се шегувам, откакто спя по 6-7 часа, пристъпите на глад изчезнаха. Месеци ми трябваха обаче, докато наваксах на сън.

# 124
  • Мнения: 248
Играй  тетрис. Три минути игра на тетрис намалява апетита за храна и алкохол. Установено от учените и изпробвано от мен. Наистина действа. Вечер и на мене ми се яде много и си играя на тетрис. Изтеглих си го на телефона.

# 125
  • Мнения: 2 543
Dez, я сега ако почнеш и по 7-8 да спиш ехее, кеф. : ) Наистина наспиването е голяма работа.

# 126
  • Мнения: 12 626
Играй  тетрис. Три минути игра на тетрис намалява апетита за храна и алкохол. Установено от учените и изпробвано от мен. Наистина действа. Вечер и на мене ми се яде много и си играя на тетрис. Изтеглих си го на телефона.
Явно идеята е да си ангажираш вниманието с нещо. Полезно!

# 127
  • Мнения: 481
Когато усетя глад  си хапвам плод като банан, грейпфрут  , мандарина или някой зеленчук .

# 128
  • Мнения: 2 593
Когато съм гладна плодовете още повече ме разяждат Nerd

# 129
  • Мнения: 3 281
Наистина наспиването е голяма работа.
If you are sleeping, cant be eating Grinning
Аз съм стриктна, ако не ми влиза в калориите няма да ям, и в 9 вечерта съм си лягала за да не ям Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 543
Наистина наспиването е голяма работа.
Аз съм стриктна, ако не ми влиза в калориите няма да ям, и в 9 вечерта съм си лягала за да не ям Simple Smile

A на мен ми се отяжда и като чета такива изказвания на стриктни хора. Като виждам как други се справят, ме мотивира и мен това да съм по-добра. Призовавам ви да говорите за стриктността си. Simple Smile Мед за ушите.

А пия билков чай сега, преполовила съм 1 литър. Помага.
Друго много интересно нещо, което забелязвам, че помага, е маникюр. Някак си ми е жал да се надумкам с красиви ръце, припомнят ми за по-висшите цели в тоя живот. Звучи абсурдно. :Д

# 131
  • Мнения: 6 131
На мен не ми се отяжда по ни-ка-къв начин. Когато съм гладна съм зла. След като хапна може да ми говорите за кой как се справя, докато полегна.

# 132
  • София
  • Мнения: 10
Това, че започваш деня си на гладно и първото ти реално хранене е чак на обяд, също е проблем. Добре ще е да започнеш със здравословна и една идея по-калорична закуска, която ще спре апетитът ти да се отваря толкова остро на обяд. Освен полуфабрикатите и алкохола, май приемаш и много въглехидрати, съдейки по описанията ти, а от тях най-много се пълнее.

Може би ще е най-добре просто да се допиташ до консултант-диетолог, който да ти изготви не някоя екстремна диета, тип ония универсалните от телевизията, а реален режим, който да спазваш с лекота и който е предназначен индивидуално за нуждите на твоето тяло. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 2 518
На мен не ми се отяжда по ни-ка-къв начин. Когато съм гладна съм зла. След като хапна може да ми говорите за кой как се справя, докато полегна.
"Решението да се започне диета се взема винаги на пълен стомах На гладно аргументите са слаби " Sweat Smile

От десетина години си наложих да ям малко, но от всичко. Няма да лъжа, трудно беше, и дълго, и непоносимо, и вечно чувство на глад... Но свикнах. Вече не съм гладна. Дори когато реша, че ей сега ще се натъпча, не мога Smiley
Отвикнала съм. В смисъл не гладувам, но приемам нормално количество храна, а преди редовно преяждах. Резултатите ме мотивираха да не се отказвам.
И да, и аз от години свикнах да си лягам рано, последица от гладния ми период.

# 134
  • Мнения: 248
[quote author=pepa57 link=topic=1296799.msg42208597#msg42208597 date=1611687439

От десетина години си наложих да ям малко, но от всичко. Няма да лъжа, трудно беше, и дълго, и непоносимо, и вечно чувство на глад... Но свикнах. Вече не съм гладна. Дори когато реша, че ей сега ще се натъпча, не мога Smiley
Отвикнала съм. В смисъл не гладувам, но приемам нормално количество храна, а преди редовно преяждах.
[/quote]
      За мен това е разковничето- по малко, но от всичко. Достатъчно дълго, за да се свие проклетият търбух. Разбира се, когато няма някакви медицински проблеми, които налагат определен вид хранене. Страхотно е, че си успяла!

# 135
  • Мнения: 3 281
О, аз никога не стоя гладна, ако съм физически гладна наистина се храня. Това е тайната на успеха според мен- да не си гладен. Никой не издържа вечно на глад. При мен проблема е когато ми е скучно, тогава ставам опасна, но когато съм с пълен стомах ми е много по-лесно да се овладея.
Аз не мога така по малко, ама от всичко. То от любимите ми неща за да ги вместя в калориите си на ден трябва да ям общо една чинийка за целия ден.
Обичам големи количества, нищо друго не помага при мен. Прияждат ми се спагети- хубаво ама аз с малко от тях не мога. Сварявам 100 грама спагети, и си правя на спирала такива от тиквички и ги смесвам двете и слагам разни неща вътре и минава номера.
Но наистина съм стриктна и гледам да си разпределям калориите разумно с храни, които ще ме държат сита. Стоя ли гладна ще чийтна 100%.
Станала съм толкова изобретателна вече, чак почнах да си записвам рецептите, които си измислям Simple Smile
Още един съвет за контрол на глада, ако ви е писнало грелина да ви блъска в несвяст за да ядете.
Протеина на всяко хранене е ясен, няма да навлизам в подробности там.
Но яжте и храни богати на фибри, особено всякакви листни зеленчуци, добавяйте ги във всичко. Храните богати на фибри повишават нивата на лептин в тялото ви. Така когато "лошият" грелин се появи, тялото ви има с какво да се защити. Един вид му казвате "ааа не, махай се, всичко е наред тук, стомаха е пълен и нямам нужда от повече храна"
Тези два хормона са много важни и определящи за това как ще се чувствате, грижете се да има баланс там.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 22:16 от Glossycherry

# 136
  • Мнения: 6 131
"Решението да се започне диета се взема винаги на пълен стомах На гладно аргументите са слаби " Sweat Smile
Мм, баш.
И добре де, как си лягате, и заспивате най-вече, гладни? Докато физическото ми Аз е в леглото, духовното стои неотлъчно пред хладилника и чака първото да се присъедини и да го отвори. Иначе с книгата посрещам утрото, освен това нищо не помня от прочетеното, защото мисля само на кой ред сложих тортата.

# 137
  • Мнения: 1 301
Ако искаш съвети:
1. Намали алкохола. Той отваря доста апетита
2. Двете филии хляб през деня не са храна, затова искаш още да ядеш
3. Лазанята , за съжаление , също не е храна,която засища. (Казва ти го човек , на който му бяха нужни да спре да яде лазаня, талиатели и макарони с хляб)
4. гладуването през деня, води до преяждане вечерта.

Имаш нужда от по-питателна храна, от повечко протеин,който са те храни буквало, не само да пълни коремчето.  
Начинът ти на хранене е с висок гликемичен индекс, затова и не можеш с се заситиш.

Хапвай ядки, яйца, пържоли, риба..
Не се оставяй гладна никога.

Сега може и да не пълнееш, но внимавай, защото може изведнъж да се изненадаш от повкшена кръвна захар.
 
Това за хапването.
През постоянният глад тялото ти може да сигнализира, че е гладно за нещо друго: спокойствие, радост, уют, свързване, внимание, време...Задай си въпроса за какво си гладна?
Коя нужда не ти е задоволена? От какво имаш нужда? Какво търсиш без да осъзнаваш?

ПС: Сега видях ,че питаш как лягаме гладни Simple Smile
Малко мляко , бадеми или дори банан и овсесени ядки са най-добрите източници на триптофан, които невролозите препоръчват преди сън.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 23:27 от Serendipity*

# 138
  • Мнения: 476
На мен са ми казвали, че това с лягането с пълен стомах,че се дебелее от това е мит и няма "магически" часове до 17,до 18,до 19 и тинтири минтири.Треньорът ми казва до 2 часа след вечерята , че трябва да се ляга , защото това е и част от идеята за храненето често по малко.За да не ти спада кръвната захар.Ако легнеш по - късно от 4 часа след вечерята организмът дава сигнали за глад.Което си забавя метаболизма.То той през 3-4 часа ги дава тези сигнали, за това и казват да се храним през 3-4 часа.И както не трябва да се пропуска закуската и се говори колко е важно това, отнася се и за вечерята.И още ме учудва хора, които вярват, че след 17 или 19 стомахът автоматично почва да прави калориите на мазнини Grinning Естествено, не си го натрапвам, но това е, което все по - често специалисти съветват и аз усещам по себе си как ако лягам и съм леко гладна не ми е ок , докато с пълен стомах лягам заситена и ми е по добре, хубаво е просто 2 часа след вечерята да минат, защото не се дебелее от директно лягане след ядене, но просто за стомахът не е хич добре това.И разбира се не да преяждаш на вечеря, говорим за умерено хранене често по малко.

# 139
  • Мнения: 2 518
Като говорех за глад, нямах предвид в буквален смисъл, ядях си 3 пъти и отделно похапвания. Става дума за чувство за глад, след като години наред си свикнал с големи количества. Тялото ти крещи за още. Ей това е най-трудно, да си сложиш лимит.
Но вярно е, че вечерях рано, леко, и си лягах 3-4 часа след това, естествено гладна. Ядях протеин - някакво месо+зеленчуци. Противно на съветите са се яде протеин за засищане, аз от такава комбинация и досега обезумявам от глад. Трябва ми въглехидрат към това, било то и малко.
Като цяло, изнесох си храненията, особено калоричните, в първата част на деня. Започнах да закусвам след повече от 20 год. прекъсване. Вечер си бях откровено гладна. Но от няколко години и това изчезна.

# 140
  • Мнения: 3 281
Човек, който е роден с голямо количество мастни клетки, ще му трябват количества храна. Ако си ендоморф, начина да контролираш това е да замениш вредната висококалорична храна със здравословна. Иначе е чист глад, аз съм комбинация от ендо и мезо, за мен диета под 1500 калории е свиреп глад, все едно не съм яла нищо, дори и да се храня с нискокалорични засищащи храни. А познавам много хора, които спокойно се вместват в 1200 калории на режим и не гладуват. Един половин сандвич на събуей примерно е все едно нищо не съм яла, а има толкова много калории, аз с такова нещо няма никакъв начин да се нахраня дори малко. За това залагам на количества с нискокалорични храни, един човек, който не е ендоморф може спокойно да е кето или да хапва по малко от всичко, защото не му трябва такова количество храна.
Видът на тялото ни не зависи от нас, това дали си ектоморф, меьоморф или ендоморф идва изцяло от гените ти. Може да си комбинация от 2 вида, но единия обикновено е доминантен. Вида на тялото ти изобщо не е мит, има си причина човек да не може да изглежда по определен начин. Ако си ектоморф и започнеш да се храниш като някой 200 килограмов ендоморф, точно както него, години даже наред така да се храниш, няма как да станеш тези килограми.
Едно нещо мога да кажа че е полезно за всички- силови упражнения. Всеки трябва да иска да натрупа мускули, има само и единствено ползи от това. Спокойно, няма да заприличате на батки, това което ще стане е да получите фигурата, която искате.
П.П. Преди да ме започнете с това свиване на стомаха, искам да кажа че и през него съм минала. Бях 10 дни на сиропа Мадал бал, 10 дни без никаква храна, после още 10 дни захранване, което е с някакви милимунди храна. После бях направила още няколко кратки цикъла, не толкова драстични вече. След като ги спрях тези дивотии имах нужда от същото количество храна, промяната беше за толкова кратко време че даже и не усетих. Върнах си всички килограми, за жалост не и изгубените мускули. За щастие трупам мускулна маса лесно и съм доста издръжлива и си върнах загубите там. Но поне ми дойде акъла да спра да се боря с гените си, и да започна да се храня и тренирам според най-оптималния начин за тях.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 10:19 от Glossycherry

# 141
  • Мнения: 248
Права си, Глосичери. Всъщност аз търся причината за този постоянен мой глад и си мисля, че е от големия обем на стомаха. И аз съм ендо- мезо. По- широкият кокал си върви и с по- голям обем на стомаха, и по- голяма нужда от храна. И аз както Пепа не се насищам само с  протеин , трябва ми и малко въглехидрат към това. При нея може и да не се е свил стомахът, както си го обяснявам, може просто да е отвикнала да преяжда, да е намерила правилната комбинация от хранителни вещества.
          Аз години наред съм поддържала фигурата си с броене на калории, още знам калориите на абсолютно всички храни и мога на око да преценя точно колко калории има в сготвено ястие. После залетях по други режими от любопитство и май направих грешка. Лошото е, че не съм постоянна и залитам в крайности.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 11:15 от Catley

# 142
  • Мнения: 2 518
През 2009, като реших да отслабвам, и аз почнах с броене на калории. И си записвах всяко хранене за деня, накрая сумирах. Но реших да мамя себе си, завишавах доста калориите на дадено хранене. Това ми даваше мегдан да изям и нещо за душата, мъничко, но утешително Sweat Smile Броих около година, после окото ми свикна и спрях.
Сигурна съм, че ако се отпусна, пак ще започна да преяждам. Но като седна да ям, мозъкът ми на даден етап казва стоп. Станало е подсъзнателно, но дава резултат.
Диета в истинския смисъл никога не съм спазвала, винаги съм вярвала в баланса. Преди 2 години, четейки форумите тука, реших да пробвам отчасти да се храня ВМНВ, от скука. Казвам отчасти, защото не бях стриктна. Нищо не се случи, нито качих нито свалих, но организмът ми сякаш спря да функционира, много странно усещане. Казах си, върни се, скъпа, към твоето балансирано хранене. И така съм по-добре. Но аз нямам за сваляне. Ежедневно се тегля и всичко е под контрол.
Да уточня, така свалих 30 кг. Мнооого бавно, но трайно.

# 143
  • Мнения: 2 543
Много полезни неща споделяте, особено Пепа. И аз с калории поддържам (сега ям 1500-1600 и съм в дефицит). Последно правих една седмица на страхотната диета без да намалям трнировките си и свалих качените 3 кг от отпускането ми през локдауна. Сега продължавам да чистя, без реално да имам нужда, но от суета искам да се видя с много дефиниран корем и на 56-57 кг. Научих, че е много важно като правиш диета И тренираш да си премериш силите реалистично и да спреш преди да си преял. Ниски калории и много тренировки водят до преяждане, силен глад. Затова и направх само една седмица на тази строга диета. Също така не съм фен на каквито и да е ограничения във въглехидратите или изключването на храни. При мен това би довело само до повече глад, на НВД не се чувствам добре и ми е постоянно студено, нямам никаква енергия. Важно е човек да си намери храните, които обича и така намаляването на количеството ще е по-лесно.
Сега на 1500 калории пак имам около 500 кал. дефицит повечето дни и съм само понякога гладна. Издържа се.

# 144
  • Мнения: 76
Прочетох само първата страница .. първоначалната ми реакция че тази тема е някаква ебавка!
Та кафе със захар аз не мога да пия.. от захарта ми става зле, ама мега зле.. като пия кафе със захар вдигам кръвнага захар и след два часа съм я свалила доста и почвам да треперя за яде правила съм огтт и там се видя какво се случва
За обед - ако изям две принцеси с бял хляб е равносилно да преям и да умря от киселини и да не мога да хапна до следващия ден!
Вечеря руска салата със спагети Болонезе и бири - пак без да съм яла ми натежа доста..


Цял живот съм дебела и гладна

Оправи си режима, например като пиеш кафе сутрин - може да минеш на интервално гладуване 16/8. Кафето го пия с капка мляко, сметана или нещо мазно. На обед вместо принцеси най добре салата с месо, и вечер пак така! Плодове между храненията

# 145
  • Мнения: 973
Това звучи като мен, когато бях студентка и работех  докато учех.

За закуска сандвич, за обяд супа и на вечеря голяма пица с кола и 2 палачинки. Или маратоните с китайски спагети дето си правех и слагах от евтините кренвирши, че ми бяха много вкусни.
Дебела не бях, но закръглена да, без видим мускул по тялото, най-вече крайниците, дупето и корема. Тогава една позната, която работи в Московския институт ми каза да спра да ям спагетите с прахче, защото след месец започват да разбъркват хормоните.
Да ама, много стрес и малко осъзнаване и в един момент нощем вместо да спя ставах и ядях като някое лакомо чудовище и като... лудите.

Нищо, всичко това ме удари като с парен чук, като само след 2 години започна емоционалната нестабилност, паник атаките и...рязкото отслабване. В един момент стомаха ми отказа да се опитва да преработва боклука, който му давах по всяко време на деня и ноща. Най-лошо е да отслабнеш, когато нямаш мускул по себе си. Остава само скелет и започва едно преливане от пусто в празно. Болки в корема, скокове в кръвното, общо неразположение. Красота. Храната няма как да е най-добрата ни приятелка, поне не до безкрай. Тя е средство да бъдем живи и здрави, за да можем да се справяме със стреса без да ни е нужна чашка или чипс късно вечер.
Храната трябва да се уважава, да се опознае и да я усещаме със всяко сдъвкване.
Без протеин в храната няма мускул. А без мускул има проблеми, вируси, чести настинки.
Дядо ми живя в перфектно здраве до 85, сутрин винаги с обилна закуска, цял ден на полето (за там си носеше комат хляб и сланина) и вечер сядаше пак за обилна вечеря. Готвенко, месо със лук, салата или сирене, домашна баница. И това е.
Аз тепърва (вече 2ра година) пресъздавам връзката си с храната, вече се храня последно в 5 вечерта, сутрин се будя с прекрасен апетит за салата и месце (след 16 часа без храна чипс е последното, за което се сещам) а на обяд си правя топло готвенко.
Но също така ходя на психолог веднъж месечно, защото ми е ясно, че дупките, които съм запълвала с ядене ще имат нужда от ремонт.
Дали искам 600 грама лазаня? Не, сега е 10 вечерта, вече 5 часа от последното ядене, нямам нужда от лазаня. Държи ме мисълта, че на спокоен стомах се спи по-дълбоко и спокойно.
Надявам се да съм била полезна не само за авторката, но и за някой друг.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Диета, спорт и нормален режим на хранене. Не съчувствам на преяждащите.  Вредят си сами, оправдавайки порока си. "Свинските" навици са личен избор.
Яж за да съществуваш, не живей, за да ядеш !
Мотивация за отслабването би била някоя стегната и привлекателна жена. Мъжът ти би могъл да избере такава, въпреки коремчето му.😉

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 19:43 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт