Отговори
# 1 770
  • София
  • Мнения: 4 548
Много мразя боклуци в колата. Имам една приятелка, еми, трябва да изрие авгиевите обори, за да ми направи място да седна. Но не давам акъл да чисти. До човек е, колкото и да ми е неприятно. Позволявала съм си да изхвърля нещо само от колата на племеничката, но я питах все пак. Моята редовно е прашасала отвън. За да не е, трябва през два дена да я карам на мивката. Вътре може да има прахоляк по стелките (основно моята, че рядко карам някого), но боклуци и излишни неща не. В джобовете на вратите има само парцал, стотинки за количките за пазаруване и ножчето за стикери. Търкалят се и две флашки с музика. Това е.
Веднъж пробвах да почистя стъклата с препарат - отврат. Няма такива отблясъци по тъмно. Разногледа станах. Вече само вода и парцала за което не могат чистачките.
Иначе за ядене няма проблем. Все пак гледам да не е нещо свръхронливо.

# 1 771
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Нямам боклуци в колата, но задната седалка е пълна с торбички за пазаруване Satisfied

# 1 772
  • Другата България
  • Мнения: 37 295

Това е Тойчо, 2006 година, на 85000 реални км., 10 000 от които съм навъртяла аз.
Не я заменям за друга, толкова съм се срастнала с нея, че със затворени очи я карам.
Откакто я имам - 4та година, освен обичайното обслужване нищо друго не съм пипала по нея, само зареждам течност за чистачки и понякога проверявам антифриз, маслото не мърда. Проблем с накладките и спирачния механизъм имах, писах тук скоро, откакто мъжът ми го смаза без нищо друго да правая - два пъти минавам Петрохан, няма проблеми, проблемната накладка си е ок.
Маниак съм на тема чистота, ненавиждам мърляви хора, особено когато са с високо самочувствие и претенции за самите себе си, а колите им са кочина. В такива коли и не влизам, за мен това как поддържаш колата си е равносилно на това каква домакиня си и как се държиш в дома си, понякога в тази кола прекарваш повече време, отколкото в дома си  според обстотелствата. И аз не пуша и не се храня вътре, не позволявам и на другите, правя изключение за децата си само. Сама нямам време да я чистя редовно, имам си любима автомивка, от която съм доволна, хората са професионалисти, и отстъпка ми правят като редовен клиент, тъй че това не ми е дерт.

# 1 773
  • Мнения: 521
И аз си чистя редовно колата- мразя да ми е мръсна и отвътре и отвън. Кеф ми е да си я излъскам, да си сложа нов ароматизатор и да си мисля, че е чисто нова. Joy Имам познат, който кара супер скъпо и ново БМВ с хиляди екстри и глезотийки и веднъж изяви желание да ме повози на колата. Е, вътре беше пълна мизерия- пепел от цигари навсякъде, препълнен пепелник, шишета и други боклуци по седалките. Викам си- Язък за колата и за големите претенции на собственика. Направо е грехота да има толкова мизерия в такава хубава кола..

# 1 774
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 764
Уф!
Колата трябва да е в такова състояние, че ако тръгна да мога да завъртя 1000-1100 км без да ми прави проблем. А как изглежда вътре - еми мърляч съм!
Само 1000-1100? Не е ли прекалено малко? Бих вдигнал залога на отиване до Норвегия и обратно. Близо 10 500 км. Ако издържи такова пътуване, значи е корава.

# 1 775
  • Мнения: X
Ще трябва масълце да сменям по пътя за Норвегия Joy но да, със Субаруто бих тръгнал.
Идеята му беше, ако тръгна по планините за 10-на дена да нямам проблем по пътя. А колко е чиста, не ме вълнува чак толкова много.

# 1 776
  • Мнения: 14 784
Как пък няма да робувам на тенекии, пия си кафе, ям си ако съм гладна. Че и съм все с детето, та няма шанс да я държа гладна, сакън да не оцапа. Не ми е нова колата, може би за това и не ми пука толкова. Нищо няма вътре, освен столчето на детето,стъргалка за лед и една кърпичка. Боклуци няма. И аз мразя да е кочина. Веднъж ни се прецака нашата кола и вземаме един хюндай купе от приятел, да карам детето на градина за тези няколко дни, до като оправят опелчето. Ми аз 10 минути изхвърлях боклуци, кенчета, зрънчовци, бутилки... Ужас. Вътре обичам да ми е чиста, вън не ми е важно.

# 1 777
  • Марс
  • Мнения: 615
Ям и пия в колата. Само не пуша вътре (пушач съм)

# 1 778
  • Мнения: 29 324
Абе, то кой не обича да му е чисто? Чак маниачка не съм. Детето яде и пие в колата, не ми е драма. После поизтупвам, доколкото може... Отзад е столчето на детето, възглавница за глава пак за него, шише с вода, книжки, моливи и подобни, които слагам в джобовете на седалките, когато се сетя.
Багажникът е друго нещо - пълен с какво ли не, авариен комплект, течност за чистачки, празна бутилка от масло (че все го забравям какво е....), тротинетка, каска, торби за пазаруване, резервни обувки......

# 1 779
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ще трябва масълце да сменям по пътя за Норвегия Joy но да, със Субаруто бих тръгнал.
Идеята му беше, ако тръгна по планините за 10-на дена да нямам проблем по пътя. А колко е чиста, не ме вълнува чак толкова много.

Зависи от колата. От поне 10 години маслата на повечето коли се сменят на година. В рамките на тази година 30-40 хиляди километра по магистрала не са никакъв проблем. Няма нужда и да следиш километри, сега ти показва кога да сменяш. Дори и среден клас кола.

# 1 780
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
С малки деца е различно, да.

# 1 781
  • Мнения: 14 784
Да, няма как с дечицата. Но и да я няма, пак не съм маниак. Пуша също като я няма, на отворен прозорец или ако съм спряла отварям вратата.
В багажника има гума, инструментите там, задължителните неща, течност за чистачки и размразяване, покривало за прозореца и... музика. Половината багажник заема. 😂

# 1 782
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Имам шише с вода отстрани на шофьорската врата. Май това е допустимото, понякога и кен с кока- кола на фабрична поставка. Не се яде и не се пуши в колата, кафе също избягваме, че пием с мляко и захар и едно разливане ще докара мизерии( лепне и млякото после мирише). Още ми мирише на ново купето, ароматизатори не ползвам. Багажникът ми е на две нива, отдолу са торби за пазаруване, чадър, почистващи препарати, отгоре е празно. Калъфите ми са сваляеми, но за 2 години са прани само веднъж( и то само на задните седалки, децата направиха беля). Монитора и таблото почиствам от прах редовно, стелките са винаги чисти. Абе, адски я глезя тая кола.
Колата на ММ е работна, там влизаш и се загубваш в инструменти, разхвърляни из цялото купе( махнати са задните седалки, а колата и без това е огромна и става като бус), прахоляк наслоен по таблото, боклуци. Чисти я веднъж месечно отгоре- отгоре, основно сигурно веднъж годишно, когато ще я води на преглед. Ползва я само с работни дрехи и когато се наложи да кара някое от децата нанякъде, слага един чаршаф на седалката, за да им пази дрехите Simple Smile

# 1 783
  • Мнения: 454
Само аз си го карам предимно, та не ми е разхвърляно. За зимата имам основните неща, плюс свален теглич, и резервната гума ми дрънка из багажника, но няма как-на нейно място ми е газовата. Но е занемарен от към миене, че с това гадно време ще си умра от яд, ако го измия и завали.

# 1 784
  • Мнения: 11 003
Но е занемарен от към миене, че с това гадно време ще си умра от яд, ако го измия и завали.
почти няма случай да измия колата и след това да не я преплакне и дъжд Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт