Отговори
# 2 115
  • София
  • Мнения: 480
Всичко сменям, записвам си като глупавите кое на колко хиляди се сменява. Имам си едно тефтерче в жабката на всяка една кола и записвам. Защото съм руса и забравям 😁😁😁. По принцип антифриза не е необходимо да се сменя всяка година, само се мери за зимата дали има необходимия концентрат. Просто аз гледам в детайлите и занапред в бъдеще.
Ако нямам спирачна течност е много зле, първо ще пропадне педала, ама тъп да си, със стар автомобил да си, ще се сетиш. Да не говорим, че на по новите коли свети и индикатор на таблото, че имаш проблем.
Сега нека ви разведря малко как може и как не трябва да се кара.
Вчера се реши много бързо да направим един пазар в Турция. Тръгваме 5 коли, като сме различни като кубатура, най малката ще води, а лошото бе, че е шофьор с най малък стаж. Ние нарочно го пуснахме пред нас, за да дава темпо, не че не го предупрдихме да не вдига повече от 110, ама кой ли слуша.
Тръгнахне в 4 сутринта, младока /гаджето на малката с книжка от 4 месеца /, настъпва защото му е кеф, каката и тате го следват, а аз се влача последна 🤐🤐🤐. Загубихме се последните 2 коли, тате звъни, ти Къде си???, викам му спирайте на Оризово.
Те вече кафето им наполовина, а ние тепърва идваме, дъщеря ми само каза - мамо ма много си бавна!!! Само се усмихнах и им казах, а искате ли вие на опашката а. Обяснявам им аз, бавно че ги гоня със 160-170, те ми се смеят, не вярват, викам им ок, смяна на местата. Като мъжа ми седна да кара колата на младока, ама вече се редим само опитни шофьори.
И като се почва една гонка, едни паравани.. Седя в лява лента с ляв мигач и тегля останалите, ТИР-овете ни пускаха. Сетне спираме на безмитния, зад нас една лъскав мерджан, само ни казала евала, следвах ви и ви се кефех.
Гаджето на малката само ми каза, благодаря за урока, а моя мъж ме овика 🤣🤣🤣, щото аз под 120 не паднах, а вие смятайте с колко е гонил последния... Е все пак е 275 коня, можеше да си го позволи 🤪.
Ужас. Такива неща, като разбера, лошо ми става от хорската простотия. За къде фучите и бързате бе хора? В случая за пазар в Турция, защото е по - евтино и пазарИТЕ всичко - айряни, ФаФли, локуми, тоалетна хартия (с ударение на а-то)

# 2 116
  • София
  • Мнения: 1 176
Когато се кара в колона, ако първия кара със 100, последния го гони със 140. И не сме фучали, нямаше движение след 23 часа магистралата е празна. На Марица по принцип няма движение, на Хемус между Пловдив и Пазарджик пътя е ад, таю сме карали с 80 всички.
А за да караш бързо, се преценява пътна обстановка, дали има интензивно движение.
Да не би като ви изпреварват другитв карат със 120?
Съжалявам, че ви хареса, идеята ми бе съвсем друга, но всеки има право на мнение.

# 2 117
  • Другата България
  • Мнения: 37 205
Пловдив,  Пазарджик и Хемус? Joy
Иначе и аз съм против тези изпълнения, въпреки че схванах идеята.
Явно съм остаряла.

# 2 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Ако последният е изостанал с км назад може и с 200 да гони първият. Иначе при една и съща скорост поддържана от първият няма как да има подобни разлики.

# 2 119
  • София
  • Мнения: 6 308
Баси, конете ли са определящите за начина на каране? Simple Smile
От утре слагам задкрилки. Grinning

# 2 120
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Не е важно каква кола караш, а как я караш и най-вече какво имаш в главата!

# 2 121
  • Мнения: 12 113
От София през Пазарджик и Пловдив, чак до Оризово сте на Тракия.

# 2 122
  • Мнения: 4 403
Ако последният е изостанал с км назад може и с 200 да гони първият. Иначе при една и съща скорост поддържана от първият няма как да има подобни разлики.
И аз това се зачудих. Ако сте колона и карате на малка дистанция едни от други, би трябвало цялата колона да кара с еднаква скорост. Нали???

# 2 123
  • Мнения: 11 003
Или съм руса, или още ми се спи, обаче не разбирам как така последният е с най-висока скорост и не влиза в багажника на по-бавния пред него Pensive
На спокоен път и при трезва преценка на способностите на колата и водача, цитираните скорости са нормални. Не бързайте да заклеймявате различното за простотия.

# 2 124
  • Мнения: 12 113
На четири месеца книжка, за какви способности говорим. Имам наблюдения върху водач с книжка от шест, все още има нужда от правоспособен придружител. При това шофира доста активно.

# 2 125
  • София
  • Мнения: 3 150
Аз знам, че колоната се движи с темпото на най-бавния. Неопитен шофьор спокойно може да направи беля докато догонва, това си е доста по-сложно отколкото просто да си караш по пътя. Независимо дали ще следиш кола пред или зад теб, това е още едно нещо в алгоритъма. Аз лично не го обичам, случвало се е да пътувам с някой дето "гони", но бързо ми писва и си карам както знам. ММ пък още повече, той директно отказва да пътуваме в група.
Турските гастарбайтери карат така, все по няколко коли и понякога с много рискови маневри за да не изостават.

# 2 126
  • София
  • Мнения: 6 308

На спокоен път и при трезва преценка на способностите на колата и водача, цитираните скорости са нормални. Не бързайте да заклеймявате различното за простотия.
Въобще не става дума за заклеймяване. Всеки, главата го учи, дет викаше баба ми. Simple Smile
Но нямаме пътища за скорости от порядъка на 180. Включително и единствената ни нещастна "магистрала". Без значение каква е колата, колко коня е и колко опит има шофьора.

# 2 127
  • Мнения: 4 494
Е, как една магистрала. Имаме Тракия, Струма, Европа и не знам си кое чудо на света Хемус. Дано не пропускам някоя, че ние имаме толкова много. То не магистрали, а шедьоври на инженерната мисъл Grinning

# 2 128
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 742
Наистина са шедьоври! То е подскачане, тропане, чудо... Тъкмо преди малко си дойдохме. За пореден път се убеждавам, че Хемус е трагедия в голямата си част. Но и не ме учудва - миналата година карах стаж на участъка за ремонт покрай Елин Пелин. Еми разбрах защо е толкова калпаво изпълнението в повечето случаи и защо след няколко месеца пак трябва ремонт. То не може нещо, което се прави за 14 дни ти да го направиш за 4 и междувременно да прибереш 70% от парите...

# 2 129
  • София
  • Мнения: 1 176
Извинете обърках магистралата, съжалявам но вече много ми се спеше.
Исках да ви развеселя, то стана спор, не ми бе това целта, ама грам.
Най бавния е най отпред, и няма как да се сравняват 75 коня със 150, ако ще се включва да изпревари няма шанс да набира. Точно тук правихме параван на двете по малки коли, за да могат да ускорят, за да изпреварви най вече камиони.
Айо не сте карали в колона, явно не знаете, че последния кара най бързо. Лично аз отдавна не съм се влачила с 5 коли, избягвам го, точно за да няма изчакване.
Извинявайте, че се намесих, не съм целяла спор или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт